automoto.ee foorumid

Täisversioon: Mis veoauto sillaga tegu?
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Kõigepealt pildid...

[attachment=39857][attachment=39858][attachment=39859]

Mitte ei saanud mööda minna ilma et pilti teinud oleks, sest sel ajal kui mina trubatootmises tegutsesin siis oli kõva sõna kui bellarussil esisild vedama juhtus...
Aga mis masina sillaga siin tegu, kõhklusi ei ole ainult kahtlused on... Wink
(15-08-2012, 22:14 PM)mlsluik Kirjutas: [ -> ]Kõigepealt pildid...



Mitte ei saanud mööda minna ilma et pilti teinud oleks, sest sel ajal kui mina trubatootmises tegutsesin siis oli kõva sõna kui bellarussil esisild vedama juhtus...
Aga mis masina sillaga siin tegu, kõhklusi ei ole ainult kahtlused on... Wink

Kui omal ajal neid (või väga sarnaseid) kärusid Vapo meeste projekti järgi Tootsi Turbas Lavassaares tegema hakati, räägiti mingist põhjanaabrite tüüpprojektist ja sinna alla miski suurema lääne veoka(mälu võib petta, aga jutus oli minu arust sees sõna SISU) sildade paialdamisest(tüüplahendus).
Aga...
Cool
Kui viimast pilti vaadata, tunduks nagu kangesti MAZ-i sild.
(15-08-2012, 22:33 PM)CORRADOg60 Kirjutas: [ -> ]Kui omal ajal neid (või väga sarnaseid) kärusid Vapo meeste projekti järgi Tootsi Turbas Lavassaares tegema hakati, räägiti mingist põhjanaabrite tüüpprojektist ja sinna alla miski suurema lääne veoka(mälu võib petta, aga jutus oli minu arust sees sõna SISU) sildade paialdamisest(tüüplahendus).
Aga...
Cool
Kui viimast pilti vaadata, tunduks nagu kangesti MAZ-i sild.

Eks tegu ongi vana Vapo käruga, toodud Ulilasse tootsi koondisest...
Sarnaseid lahendusi nägin ka Soomes Eurajoki rabas kus neist kärudest ikka viimast võeti...

Lisan ühe pildi ka kardaanist mis oli kenasti kaareks keeratud...

[attachment=39860]

Kardaani ja silla vahel on tegelikult üks väike reduktor ka aga seda pildile pole jäänud, see pole ka tegelikult oluline siinkohal... Huvitab just sildWink

Esimestelt piltidelt pole küll hästi näha aga enne silda on kardaanil selline flanss aretatud kust saab siis hüdrosilindri abil veo järgi lülitada või vastupidi, et teepeal sõites ei ketra kardaani niisama ringi...