automoto.ee foorumid

Täisversioon: Plasmalõikur.
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4
(23-12-2014, 00:59 AM)donn Kirjutas: [ -> ]Seisan probleemi ees - on vaja "miljon" jooksvat meetrit nelikanttoru piki pooleks lõigata. Endal jäi ka silma Stahlwerk just hinna tõttu, kvaliteedist ei tea midagi. Vaatasin ka Telwini omi ja kui hinnani jõudsin tõmbusid silmad peas vastutahtmist erisuunas kuvarist eemale. [Pilt: invertedsquint.png] Tundub liigsuure investeeringuna see kaubamärgi soetamine.

Stahlwerk'i leht stahlwerk.ee on veel üleval, ei tea, kas neil veel tooteid ka laos on ja sealt välja annavad... Või siis lähen ka isetellimise teed.

Mulle peaks jõulukuuse alla teisipäeval (23.12) Saksamaalt Stahlwerk'i kombiseade jõudma. Seadme plasmalõikuse otsa saaks siis kohapeal uurida, kas ehk pleki (alla 10mm) lõikamiseks kõlbab. Ise tellimine lihtne, firmale tehakse arve km (Saksas 19%) võrra odavam.
(23-12-2014, 00:59 AM)donn Kirjutas: [ -> ]Stahlwerk'i leht stahlwerk.ee on veel üleval, ei tea, kas neil veel tooteid ka laos on ja sealt välja annavad... Või siis lähen ka isetellimise teed.

Seda firmat eestis ilmselt enam pole,loe osta.ee komme selle firma kohta.Viimati kui vaatasin siis e poest osta sai,raha maksid,aga kaupa ei näinud.
(23-12-2014, 00:59 AM)donn Kirjutas: [ -> ]Seisan probleemi ees - on vaja "miljon" jooksvat meetrit nelikanttoru piki pooleks lõigata. Endal jäi ka silma Stahlwerk just hinna tõttu, kvaliteedist ei tea midagi. Vaatasin ka Telwini omi ja kui hinnani jõudsin tõmbusid silmad peas vastutahtmist erisuunas kuvarist eemale. [Pilt: invertedsquint.png] Tundub liigsuure investeeringuna see kaubamärgi soetamine.

Stahlwerk'i leht stahlwerk.ee on veel üleval, ei tea, kas neil veel tooteid ka laos on ja sealt välja annavad... Või siis lähen ka isetellimise teed.

See simade tõmbumine võib tekkida ka liigseset riisi tarbimisest,ma peale sake eriti riisitooteid ei tarbi ja ka see pole mumeelest midagi väärt.Aga küssa miks kohe u rauda ei ostnud?
(23-12-2014, 15:38 PM)muska71 Kirjutas: [ -> ]
(23-12-2014, 00:59 AM)donn Kirjutas: [ -> ]Stahlwerk'i leht stahlwerk.ee on veel üleval, ei tea, kas neil veel tooteid ka laos on ja sealt välja annavad... Või siis lähen ka isetellimise teed.

Seda firmat eestis ilmselt enam pole,loe osta.ee komme selle firma kohta.Viimati kui vaatasin siis e poest osta sai,raha maksid,aga kaupa ei näinud.

Enne Saksast ostu vaatasin ka Eesti veebis ringi, sama firma, kes enne Stahlwerk.ee veebipoodi pidas (Susu OÜ) tegeleb hetkel Wörks toodangu (wörks.ee) müümisega?
Helistada ma neile ei viitsinud, saatsin Stahlwerk'i Saksa kontorisse tellimuse maili, vastuseks saadud arve maksin ära, ja aparaat jõudis lubatud kuupäeval lõunaks kohale.

50A plasmalõikuriga olen mina rahul, sest pole vaja paksu materjali lõigata.
10mm terast lõikas vabalt, õhemat loomulikult ka.

Sama aparaadi elektroodkeevituse osa vool oli aga hoopis "rammusam" kui senise väikese inverteri oma, ja kaar süttis oluliselt paremini.

Hiina aparaatide (eba)kvaliteedi kohta andmed puuduvad, kui seadmel peaks tekkima mingi elektroonikaviga (põlenud transistorid jms.), saan ma selle kõrvaldamisega ise hakkama, garantiiremonti saatmine oleks oluliselt suurem vaev.
(25-12-2014, 17:40 PM)ahtos Kirjutas: [ -> ]See simade tõmbumine võib tekkida ka liigseset riisi tarbimisest,ma peale sake eriti riisitooteid ei tarbi ja ka see pole mumeelest midagi väärt.Aga küssa miks kohe u rauda ei ostnud?


Ei maksa kõiki Eesti mehi ühe latiga lüüa - vahel seda kangemat satub ka minu kurgust alla minema, aga väga harva ja põen äärmiselt kaua. Wink Mis riisitooteid veel peale sake leidub?  Big Grin  U-rauda ei ole leidnud mõõdus 30x20 (3mm seinaga või paksem) ja kõige väiksem, mis siiani on silma jäänud, on 40x20. Aga siiani on mu otsingud olnud ainult interneedi tasemel, telefonitoru otsas pole veel vajaduse puudumise tõttu rippunud.
Kuidas teil Stahlwerki omanikel läheb oma masinatega, peavad vastu?
(23-03-2015, 17:38 PM)Sten Kirjutas: [ -> ]Kuidas teil Stahlwerki omanikel läheb oma masinatega, peavad vastu?

Ei saa kurta. Minu cut 60 mis enamuse ajast cnc pingi küljes toimetab küll kenasti.
Ainuke mure on selle nö eesti maaletoojaga (susu oü). Õnneks saab kuluosi/düüse ka otse saksast tellida.
Tore kuulda.
Ei suuda otsustada, kas piisab 12mm lõikesügavusest või peaks kohe 25mm igaks juhuks võtma.
Enamasti asendaks see relakat 1-4mm pleki lõikamisel, aga ei tea ette, äkki tahaks ka raskemat rauda augustada.
(23-03-2015, 21:38 PM)Sten Kirjutas: [ -> ]Tore kuulda.
Ei suuda otsustada, kas piisab 12mm lõikesügavusest või peaks kohe 25mm igaks juhuks võtma.
Enamasti asendaks see relakat 1-4mm pleki lõikamisel, aga ei tea ette, äkki tahaks ka raskemat rauda augustada.

Nagu ikka, võimsusevaru ei tule kunagi kahjuks. Kui võimalust on võib ikka suurema valida.
4-5 mm tavalist terast lõikab mu masin küll nagu kuum nuga võid. Üle 10mm tööd pole veel ette tulnud, paksema materjali puhul lihtsalt lõikamise kiirus vähe aeglasem.
See gut 60 lõikab 20 mm lõdvalt,aga lõikekiirus muidugi langeb.Kui rahakott kannab siis ikka tiba võimsam masin osta.
Kunagist toodi meitele töökotta uus CEA plasmakas, millel oli alguses sama düüsikomplekt nagu sinul, mida pidada saama mööda pinda vedada, kuid see osutus üsna kasutuks(ei mäletagi mis sellel häda oli, sõi düüse või ei lõiganud sirgelt vms igastahes jura), ja toodi meile Cedost uus isolaator koos tavalise pilootsüütega plasmalõikuri düüsikomplektiga ja millega oli väga pro lõigata ja sai kasutada ka ratastega distants jurakat, ja mis kõige parem sobis vana vene gaasikeevituse ringilõikuse seade.

Kui ma nüüd oma vastuse kiirelt läbi lugesin siis tundub, et see on suht kasutu aga noh äkki midagi ikka said teada.
Minu masinal ainult ühte mõõtu düüs ja pureb kõike,amprid kõhutunde järgi paika,rullikutega peaks päris hea asjandus olema.Lõigates muidugi düüsi ava muutub suuremaks.Õhusurve 5 kuskil üle selle lihtsalt ei tööta.
(09-08-2015, 18:05 PM)meli666 Kirjutas: [ -> ]Lisaks lõikamisele saab plasmaga ka nii öelda metalli süvistada: https://www.youtube.com/watch?v=WREgaK08SFk
Kas või siis keevitust lahti lõigata.

Siin teemas oleks vist sobilik jagada ka negatiivset tagasisidet Hypetherm'i seadmete kohta.
Plasmalõikur Hypertherm HD4070, vist 200A / 40kW .
Kus tootja ei jaga enam isegi varasemalt avalikus FTP's leidunud tarkvara parandusi, 2004.a. toodetud seadmele. Väites seadme olevat liiga vana, ja olukorras kus neil enam laos varuosi sellele mudelile ei ole, ei olevat mõistlik ka muud tuge jagada.
Tellisin Stahlwerk 70 seadmele ebay'st otsikuid. Mega odavad võrreldes kust iganes ostetutega. Nüüd on jubinad kodus ja üle proovitud. Pisikesed värelused on tootes, kuid töötavad hästi. Põhimõtteliselt saab 45$ (eurides vähem) vääääga palju kraami. Ma võtsin kaks komplekti ja lisaks tellisin eraldi juurde keraamilisi kübaraid, kuna neid tundus vähe olema komplektis. Samad otsikud peaksid sobima ka 50 ja 60 seadmetele. Juhul kui davaar kunagi tootmisest maha võetakse, siis on ebays ka teisi käppasid, mida annab mõttetu raha eest seadmele külge kruvida.

http://www.ebay.com/itm/80pcs-SG-55-AG-6...35ed93f5c2

http://www.ebay.com/itm/10pcs-Ceramic-Sh...3f1c0cf5c7
(01-09-2012, 21:01 PM)2715 Kirjutas: [ -> ]Niipalju veel et metall peab olema ideaalselt puhas.
Kui pole ei teki kaarleeki otsa ja detaili vahel ja plasmajuga võib üles tagasi keerata.
Õli ja värv on kõige hullemad ja ka rooste on tark maha lasta.
Eeldatavasti olid kaasas sirkel tugirulliga ja vaba käega lõikamiseks rullidega tugi, mis jookseb mööda detaili.
Ilma selleta ka rikub otsi palju.

Kus kohast selline legend?Kurb vaadata kui inimesed targutavad asjadest millest ise midagi ei tea.
Pilootkaar lööb läbi igasuguse pasa ilma probleemideta,mass peab korralik olema.Plasmajuga keerab üles tagasi kui liikuda liiga kiiresti ja juga ei jõua läbi puhuda.
Masinat valides ei tasu vaadata max lõikepaksust,seda saavutab ainult edge ehk servast alustades.Olulisem on piercing ehk läbi puhumine,mis on ka reaalselt kvaliteetse lõikeserva maksimum paksus.
Normaalsetele põletitele saab panna nii kontakt (otsa võib mööda metalli lohistada) kui distants (vahe metalliga 3-5mm,vastu minnes läheb lühisesse ja keerab düüsi tuksi) otsi.
Düüsid on vastavalt A ja metalli paksusele.Tabelid täitsa internetis olemas.

Vist aitab targutamisest.
(03-03-2016, 01:40 AM)astro94 Kirjutas: [ -> ]
(01-09-2012, 21:01 PM)2715 Kirjutas: [ -> ]Niipalju veel et metall peab olema ideaalselt puhas.
Kui pole ei teki kaarleeki otsa ja detaili vahel ja plasmajuga võib üles tagasi keerata.
Õli ja värv on kõige hullemad ja ka rooste on tark maha lasta.
Eeldatavasti olid kaasas sirkel tugirulliga ja vaba käega lõikamiseks rullidega tugi, mis jookseb mööda detaili.
Ilma selleta ka rikub otsi palju.

Kus kohast selline legend?Kurb vaadata kui inimesed targutavad asjadest millest ise midagi ei tea.
Pilootkaar lööb läbi igasuguse pasa ilma probleemideta,mass peab korralik olema.Plasmajuga keerab üles tagasi kui liikuda liiga kiiresti ja juga ei jõua läbi puhuda.
Masinat valides ei tasu vaadata max lõikepaksust,seda saavutab ainult edge ehk servast alustades.Olulisem on piercing ehk läbi puhumine,mis on ka reaalselt kvaliteetse lõikeserva maksimum paksus.
Normaalsetele põletitele saab panna nii kontakt (otsa võib mööda metalli lohistada) kui distants (vahe metalliga 3-5mm,vastu minnes läheb lühisesse ja keerab düüsi tuksi) otsi.
Düüsid on vastavalt A ja metalli paksusele.Tabelid täitsa internetis olemas.

Vist aitab targutamisest.
Sai 53 raami lammutatud,kohati korralik kiht saasta peal roostest rääkimatta ja kõik pures ära promleemivabalt,vedru kammitsad pooleks,rattamutritel mutrid pooleks jne.Hea vanad düüsid lõpuni kulutada,sest ava düüsis muutub töö käigus suuremaks ja tavatööl kvaliteetset pinda ei saa enam,aga manametalli lõikel just hea ja suurema düüsi avaga nagu lõikaks isegi paksemat kui tavaliselt.
Mis asjatundjad selle masina kohta arvavad.
Kompressorit pole otseselt tarvis, kuigi saab otsa panna kah, lõika ja jooda mida tahad.
Kütuseks destillvesi ja paksema kraami läbimiseks kuni 40% piirituslahus.
Hind venes 39500 rutsi ehk mingid 500€ jämedalt.
Sama vana ju kes selle 200 km/h sõitva jalgratta leiutas ju.  Ära usu igast vene imedesse. Scam ilmselgelt.
On jah sama vana, aga erinevalt ainueksemplaris olevast jalgrattast on neid pajaalnikuid toodetud juba aastat kümme ja tundub siiski pisut reaalsem asi olema. Pole kunagi sellist ega ka tavalist plasmat isegi katsunud, seega jääb mulle ainult visuaalne võrdlusmoment ja tundub et asi toimetab. Lihtsalt ehk keegi oskab mainida, kas hind ja nähtavad omadused on normaalses vahekorras, võrreldes siinpool piiri pakutavate variantidega.
Küsimus Stahlwerki lõikajate kasutajatele. Kas Cut 60 peabki enne käpa ühendust korpuse juurest läbi susisema? Susiseb seestpoolt suruõhku läbi, on see normaalne?
Lehti: 1 2 3 4