automoto.ee foorumid

Täisversioon: kust saada värvi, mis oleks originaaliga peaaegu identne?
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.

kolmpool

Tere!

Plaanis Jawa 350/360 üle värvida, kuid kust saada värvi, mis oleks originaaliga peaaegu identne? Värvipoodides üldjuhul on vist nii, et võtab mingi jupi kaasa ja siis võrdled, kuid mul kõikidel osadel originaalvärv ära pleekinud.

Shadow of Me

isegi sahtlitest, ja yltse plekkide sisekylgedelt on pleekinud?
Näiteks kummidetailide all säilib värv hästa.Vaata järgi
võta värvitükk poodi kaasa ja värvikaardi järgi võrdle (kui on kuskilt pleekimata). ära neid digitaalseid koodiütlejaid usu, need valetavad veits. aga soomlaste foorumitest on kõik värvikoodid läbi käinud, ainult mine poodi ja lase segada.
Jawa originaal punase värvikood on VOLVO 117, küsi hästivarustatud värvipoodidest üle Eesti Smile, vaata veel http://www.sci.fi/~vmpk/ ja sealt \"tietoa\", seal on palju tarka infot
Äkki keegi teab öelda K-55 värvikoodi?
Vanast deformeerunud värvkattest niipalju:
Ma käisin värvipoes plekitükk käes. Mees ütles kohe - ah Jawa värv . Ja pani peast. Ju teil ka seal mehed teavad.
Ma võin sulle näidiseks mõnda detaili laenata.
Tsitaat:Niimoodi kirjutas: stretch
Ma võin sulle näidiseks mõnda detaili laenata.

milleks detail, mine poodi ja küsi VOLVO 117 värvi, kui müüja ei oska seda teha otsi parem pood Smile

kolmpool

Tsitaat:Niimoodi kirjutas: unicman
Tsitaat:Niimoodi kirjutas: stretch
Ma võin sulle näidiseks mõnda detaili laenata.

milleks detail, mine poodi ja küsi VOLVO 117 värvi, kui müüja ei oska seda teha otsi parem pood Smile

Oled sa 100% kindel selles, et need värvid on identsed?
Tsitaat:Niimoodi kirjutas: kolmpool
Tsitaat:Niimoodi kirjutas: unicman
Tsitaat:Niimoodi kirjutas: stretch
Ma võin sulle näidiseks mõnda detaili laenata.

milleks detail, mine poodi ja küsi VOLVO 117 värvi, kui müüja ei oska seda teha otsi parem pood Smile

Oled sa 100% kindel selles, et need värvid on identsed?

täiesti, soomlased on teatavasti maailma parimad Jawa restauraatorid ja nemadki kasutavad seda värvi, olen ka ise kolm Jawat sellega üle võõbanud ja tulemus on parem kui originaal Smile
Hei!
Kas keegi äkki teab IZ P-5 värvikoodi (kui "ei" eks ma siis tuian kuskil poes mõne plekitükigaWink)
Samuti oleks vaja Kawa Vulcan 750 värvikoodi. Ratas on 93` ja roheline, sinine "pisar" paagi küljel!
Äkki keegi oskab spetsimat nõu anda?

Tänan tähelepanu eest!
7.107 Kirjutas:Kas keegi äkki teab IZ P-5 värvikoodi (kui "ei" eks ma siis tuian kuskil poes mõne plekitükigaWink)

Sa peadki arvatavasti enda liikuri mingi väiksema keredetailiga värvipoodi minema ja seal tallel olevatest paksudest kataloogidest endale sobivaima värvi välja valima. N.Liidu aegsed värvid olid valmistatud teiste koodide/põhimõtete alusel ja peale selle varieerusid väga suurtes piirides nii mudelite kui ka aastakäikude lõikes. Nt tollase defitsiidi tingimusis olid värvi lähtematerjalid üsna kõikuva kvaliteedi ja omadustega.

Näiteks 1958. aasta beež Pobeda oli palju tumedam kui 1949. aasta beež Pobeda. Mul on olemas mõlema isendi pleekimata värvinäidised, mis peaks olema piisav tõestus.
Jawa tehas ise pakkus 360 mudeli värvikoodiks RAL 8850.
Kahjuks peab tõdema, et värvitoon kõikus aastate ja partiide käigus oluliselt, mistõttu mingi plekitüki (pealegi pleekinud, tuhmunud) järgi värvi määratleda on üsnagi raske. Nt. on mul 2 1974. a masinat (raaminubrite vahe 138 ühikut, 100% sama toon), millede järgi oleks värvitoon oluliselt pruunikam-tumedam kui VOLVO 117, samas üks 1972. a. isend annaks eelpoolmainitust punakama-kirkama tooni. Isiklikult kavatsen lasta paar erinevat värviproovi segada ning nende järel subjektiivselt otsustada, eelistades punakamaid toone.
I.A Kirjutas:Näiteks kummidetailide all säilib värv hästa.Vaata järgi
Kummidetilidega kaetud värvikiht on imbunud tumedaks tänu kummi tahmasisaldusele, sellise kohapealt ei saa kunagi värvi valimiseks tooni võtta. Näiteks valge värviga kaetud masinal on kummist tihendialused pinnad ajajooksul tõmbunud helepruuniks.
Tere,

Ega keegi juhuslikult ei tea mõnda IZ-56'e originaal värvitooni koodi? Eriti huvitatud oleks sinine valgete/hõbedaste triipudega. Läheks mõne plekitükiga poodi küll, aga pole ühtegi korralikku. Veel huvitaks ka rohekas-sinine kirsipunaste triipudega(nagu Riia muuseumis) värvikood. Äkki oskab keegi mõnda välismaa foorumit või viidet anda, kust võiks selliseid asju leida?

Ette tänades, Kaarel
Aga mina lähengi mõne aja pärast värvipoodi katalooge vahtima. Või keegi teab juba värvi, mis sarnaneks Jupiter 4ja originaalvärviga?