automoto.ee foorumid

Täisversioon: Nostalgitseme lääne autosid.
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
Aastaid tagasi sai nostalgitsetud 1992 aastal nähtud Ford Taunuse teemadel. Tuttavaga sai pikalt juttu aetud sellest autost, kui see veel temal oli. Minul tehnikalembese jõnglasena oli seal roolis ka mõned varased sõidud. Nostalgia missugune.
Nüüd ca 20 aastat hiljem: 4dal oli mul sünnipäev ja mulle kingitigi see nostalgia : [Pilt: 01011555871e53e.jpg]

Vajab kunagi uuesti komplekteerimist ja sättimist. Õnneks on tegu avariivaba ja tervete klaaside ja vidinatega isendiga. Sünnipäeva kink oli tasemel.
(08-02-2013, 00:40 AM)Tegelane5 Kirjutas: [ -> ]Palju too 1,6 Sierra siis kütet võtab-rahulik trass ja linn ntks?

Maanteel saab hakkama kuskil 6.5l/100km. Ning kui ühtlaselt pikka trassi lasta siis tuleb isegi 6-ga välja. Linnas olen arvestanud kuskil 8-9l/100km.
Üks auto mida nii tihti liikluses ei kohta:vana Opel Kadett: [Pilt: 36315_428879440494341_732097710_n.jpg] Pilt enda tehtud
Üks küsimus ka,kas Opel Vermont oli Kadett sedaani ekport-nimi?Paar aastat tagasi seisis nukralt üks selline mudel Lasnamäel
Kadett D oli üheksakümnendate keskel eestis üsna levinud. Minu esimesed autod olid kah antud tõugu. Tänaseks suht kadunud, sportlikumaid versioone SR ja GTE võidki otsima jääda...
Täiesti uskumatul kombel oli sõbral nii neli-viis aastat tagasi paari kuu vältel tööautoks üsna korralik Kadett D. Olen Tartus eelmise aasta lõpus ühe igapäevaselt sõitva pildile saanud aga ega rohkem nagu ei tea enam.
Minu veider maitse - Citroen CX (ühel hetkel omasin, jah, suisa kahte korraga):

[Pilt: GTI84_PRESTIGE83.jpg]
Neil sidrunipõrgulistel oli teatavasti ülipehme vedrustus, kuidas nendega Eestimaal liigelda oli ? Ja makk oli istmete vahel püstiasendis kui ma ei eksi Big Grin
Prantslaste disain ja kiiksud on olnud alati omaette teema, kuid minu arvates annab võlu see just juurde.
Tänapäeval võtaks hobikaks küll sellise !
(09-02-2013, 17:07 PM)weix1 Kirjutas: [ -> ]Neil sidrunipõrgulistel oli teatavasti ülipehme vedrustus, kuidas nendega Eestimaal liigelda oli ?

Liigelda oligi ülipehme. Tunnen siiamaani suurt puudust CX'i ja XM'i (see oli mul kah hiljuti) vedrustusest – kõik muud autod tunduvad peale neid nagu puuvankrid.

(09-02-2013, 17:07 PM)weix1 Kirjutas: [ -> ]Ja makk oli istmete vahel püstiasendis kui ma ei eksi Big Grin

CX'i uuemal mudelil oli makk, jah, esiistmete vahel "püsti", nendel seal pildil siiski veel n.ö. "normaalses" kohas (mida ei saa öelda aga ülejäänud armatuurlaua, lülitite ja stutškade kohta Cool )

[Pilt: 519607024_e8555c8559.jpg]
Mingi 94 või 95 aastal oli Tartus FI linnaosa automüügi platsil vist Narvast või kuskilt sealtkandist pärit punane CX, mis oli saanud ülitõsise "tuuningu" kodukootud laiendite ja spoilerite näol ning minu tagasihoidliku hinnangu kohaselt ületas mängleva kergusega hea maitse piire. Võimas aparaat oli, kui ikka praegugi see kohtumine meenub Smile
minu esimene läänekas oli 1980a mitsubishi lancer. siiani alles aga kere on kahjuks täiesti pulbriks roostetanud... väike sugulane tahtis korda teha aga peale sisu eemaldamist sai entusiasm otsa. pm kardaanitunnel ja karpide ülemised servad hoiavad asja koos. sga tegija putukas oli-55 kw ja 1.4l mootorit ning tagavedu võimaldas asfaldil sõõrikuid joonistada küll! kui keegi huvi tunneb võin ka pilte teha millalgi...
lgp ksf! tom-i ees võtan mütsi maha ja teen sügava kummarduse automaitse pärast.
cx on tõesti ülikõva asi.
(08-02-2013, 23:01 PM)tak35744 Kirjutas: [ -> ]Üks auto mida nii tihti liikluses ei kohta:vana Opel Kadett: [Pilt: 36315_428879440494341_732097710_n.jpg] Pilt enda tehtud
Üks küsimus ka,kas Opel Vermont oli Kadett sedaani ekport-nimi?Paar aastat tagasi seisis nukralt üks selline mudel Lasnamäel

Täiesti olemas sellest caravan versioon mis läbis reede tehnilise ulevaatuse probleemi vabalt,talverallil saab olema stardis.Seisnud oli see auto enne minu katte saamist ca 7 aastat.
Tark Google ei näita miskit peale koostetehase Vermontis miskit, küll aga sõitsin mudel uuema Kadetiga millel oli hoopis Pontiac Lemans nimeks. Eks ta ole ka Chevroleti Vauxhalli nimega teisendeid. Üldse GM toodang on (oli) omapärane, veidi tulesid vilesid muuta kere samaks jätta ja valmis.
(10-02-2013, 15:00 PM)JaakH Kirjutas: [ -> ]Tark Google ei näita miskit peale koostetehase Vermontis miskit, küll aga sõitsin mudel uuema Kadetiga millel oli hoopis Pontiac Lemans nimeks. Eks ta ole ka Chevroleti Vauxhalli nimega teisendeid. Üldse GM toodang on (oli) omapärane, veidi tulesid vilesid muuta kere samaks jätta ja valmis.

Uuemat, E-Kadetti toodeti ja müüdi ka Eestis veel 90.-date lõpul Daewoo Nexia nime all.

Seda Kadett E sedaanvarianti toodeti küll Britistanis Vauxhall Belmonti mine all, ehk ajas eelkõneleja sellega segi?
[Pilt: ad_pontiac_lemans_pair_1988.jpg]

No, täitsa "puhastverd" Pontiac ju Toungue
See "LeMans" oli üheksakümmnendate keskel Tartus Reinu Pizza laialiveoautoks. Daewoo poolt 1995 toodetud isend on mu lapsepõlvesõbral siiani alles. Buumi ajal asus ta seda taastama ja mattis sellise masina kohta ennenägematu raha sinna sisse. Hetkel peaks masin konserveeritu, kuid pooleliolevana seisma kuskil garaazis. Igatahes tundub, et tuleviku tarbeks on see kurioossum päästetud Smile
(09-02-2013, 22:39 PM)siilivana Kirjutas: [ -> ]kui keegi huvi tunneb võin ka pilte teha millalgi...

Kui võimalik ootaks pildimaterjali küll !
(10-02-2013, 15:08 PM)zazik Kirjutas: [ -> ]
(10-02-2013, 15:00 PM)JaakH Kirjutas: [ -> ]Tark Google ei näita miskit peale koostetehase Vermontis miskit, küll aga sõitsin mudel uuema Kadetiga millel oli hoopis Pontiac Lemans nimeks. Eks ta ole ka Chevroleti Vauxhalli nimega teisendeid. Üldse GM toodang on (oli) omapärane, veidi tulesid vilesid muuta kere samaks jätta ja valmis.

Uuemat, E-Kadetti toodeti ja müüdi ka Eestis veel 90.-date lõpul Daewoo Nexia nime all.

Seda Kadett E sedaanvarianti toodeti küll Britistanis Vauxhall Belmonti mine all, ehk ajas eelkõneleja sellega segi?
Võis tõesti olla Belmont.Kunagi sai seda vaatamas käidud peale kooli,aasta oli vist 2007 või 2008.Oli punast värvi.Tänaseks kadunud.
Kui juba jutt Kadettide peale läks, siis ise nostalgitsen universaal kerega Kadett E-ga, isegi veljed on 80-datest. Linnapeal nii naljalt teist sellist vastu ei tule. Big Grin
[Pilt: 010122441726262.jpg]
(11-02-2013, 20:36 PM)SIJ9 Kirjutas: [ -> ]Kui juba jutt Kadettide peale läks, siis ise nostalgitsen universaal kerega Kadett E-ga, isegi veljed on 80-datest. Linnapeal nii naljalt teist sellist vastu ei tule. Big Grin
Tõsi,ega neid eriti ei leia.Maal oli ka üks selline punane,vana maja sai uue omaniku , kellel oli selline universaal.Üks jäi ka Lasnamäel silma: [Pilt: 373914_462027730512845_93590501_n.jpg]
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19