automoto.ee foorumid

Täisversioon: T 16M (vana lauda traktori teine elu)
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21
alustaks kusagilt nüüd: Ehk sellest, et kõrgsurvepumbad on nüüd taastamisel Viljandis Tallinna mnt ääres Premium7 tankla taga!
[Pilt: large_29230663_neu7.jpg]

ja siis selline asi ka veel: [Pilt: large_29230677_FkpX.jpg]
[Pilt: large_29230675_Yn7u.jpg]

Tiba rohkem õli on. Küte on karterisse pääsenud!
Ootan kui pump valmib siis räägin edasi
nii täna teatati et kõrgsurvepump on taastatud ja lao eurorublasi nii 100 tk välja Smile Kurat mul selg haige aga ometi viskasin saltosid . kurat kas tõesti nii lihtsalt pääsesin nujah arvestades veidi juurde mida ksf Koosamaffiale maksin pumba eest, siis on ikkagi super hind. Juulis tuleb siis pidulik käivitamine Big Grin Tekkis selline küsimus? Paagist filtriteni läheb vasktoru aga kui asendan selle diiselkütte kindla kummmvoolikuga ja panen neid diislifiltreid paar tükki ( http://www.eemeli.ee/176-287-large/filte...-sirge.jpg ) On asjal uba sees või mitte? Parem karta kui kahetseda!!!!
Ja ksf pen.skar olen sulle teene ka üleval, su nõuanded on 5+ . Rääkimata Talupojast Big Grin
see filter vist ikka pole filter vaid rohkem nigu filtri moodi asi.
Mul on selline filter vahel paagi ja mootori filtri vahel. Mul paagis muidugi korralik kogus roostet kah. Paar korda olen seda filtrit pidanud vahetama. Sedagi seetõttu, et mootor ei olnud võimeline kütet sealt läbi tõmbama enam.
vot vot hakkab tulema Smile  Soovitage miskit täiendavat kütuse puhastamiseks! Nojh pane paak punnini täis siis ei tule kondensaati! Seda soovitust tean aga kui hommikul metsa tahan minna ja küte ää on varastatud pole just lohutav. 
Pane ikka korralik peenfilter.
eks panen!
(19-06-2015, 23:31 PM)aigark Kirjutas: [ -> ]Pane ikka korralik peenfilter.

Ja selle ette plastsõel suurema jama püüdmiseks.

Originaalfiltritega pole põhjust oma elu enam huvitavaks teha.

Enne sõela võib veel panna settepoti, kui tahta olla täiesti kindel. Tõsi, seda tuleb siis ka iga kümne mototunni tagant (meie traktorid ju enamuse ajast seisavad!) ka tühjendada...
Jaak!
Tule siia ma annan Sulle filtri mis kestab 15 aastat.
T.
(20-06-2015, 12:34 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas: [ -> ]Jaak!
Tule siis ma annan Sulle filtri mis kestab 15 aastat.
T.

PÄRIS NORMAALNE 15 AASTAT??????? Ja siis halate miks KSP ei kesta või miks ma iga aasta pihustitega jaman.
KAS TE ÜKSKORD ARU SAATE ,ET FILTRIT TULEB TIHEDAMINI ,KUI 15a VAHETADA!!!
Ehk Herr. Talupoeg mõtles miskit pestava elemendiga filtrit? Neid ju eksisteerib siiani mõnedel vanematel masinatel. 
Ja ma olen selles enam kui kindel, et need need vanakooli mehed teavad seda väga häst, et filtri hooldus käib tihemini kui üks kord 15 aasta jooksul ! Big Grin
(20-06-2015, 13:30 PM)Necro Kirjutas: [ -> ]Ehk Herr. Talupoeg mõtles miskit pestava elemendiga filtrit? Neid ju eksisteerib siiani mõnedel vanematel masinatel. 
Ja ma olen selles enam kui kindel, et need need vanakooli mehed teavad seda väga häst, et filtri hooldus käib tihemini kui üks kord 15 aasta jooksul ! Big Grin

Jah terve muu maailm on nii rumal ,et vahetab filtreid ja ainult vanakooli mehed teavad väga hästi milline vene-aegne 25.a. kuuris-laos vedelenud (kvaliteedi märk veel peal) filter kuhu väga hästi sobib ja veel 15.a. kestab.
Mu edastatav mõte läks vist pikas jutus kaduma. Lihtsalt jäi silma, et suurte tähtedega karjuvalt kirjutamine on teemas. Point oli selles, et vaevalt nad 15 aasta jooksul ühe korra filtritega tegelevad. See on ju piisavalt elementaarne asi, et seda mitte mööda lasta. Mis ülejäänud ilma puutub, siis vaevalt nad rumalad on, seda ma ei öelnud ja ei tahtnudki sellist mõtet edastada! Ja vanakooli mehi ei mõelnud halvustavalt, pigem just hästi, sest ma ise olen neilt igasugu tarkuseid saanud ja miks nad peaksid nüüd järsku jama tootma. Mõned asjad lihtsalt tunduvad veidrad ja töötavad hästi. Aga olgu, ma ei taha mingit tüli tekitada tühjast. 
Vabandan väga OT pärast! Vajadusel kustutage! 
(20-06-2015, 13:20 PM)aigark Kirjutas: [ -> ]
(20-06-2015, 12:34 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas: [ -> ]Jaak!
Tule siis ma annan Sulle filtri mis kestab 15 aastat.
T.

PÄRIS NORMAALNE 15 AASTAT??????? Ja siis halate miks KSP ei kesta või miks ma iga aasta pihustitega jaman.
KAS TE ÜKSKORD ARU SAATE ,ET FILTRIT TULEB TIHEDAMINI ,KUI 15a VAHETADA!!!

No võibolla pisut liialdan ka.. Big Grin
Aga niidipooliga filtert nii tihti vahetama ei pea. Noorem seltskond seda eriti ei tea. Puuvilla niidist filter on selline,et mingi teatud aja pärast lihtsalt keritakse üks kiht pealt maha ja asi toimib edasi. Ja kui päris kinni lööb siis on ju tunda,eksju? Tänapäevane pappfilter on salakaval. Mingi aeg toimib ja siis läheb lötsti kortsu. Aga seda te ju ei näe,kunas see juhtub........ seega lööb kõik sodi kenasti pumpa. Kumb siis parem on? Big Grin

No panen siis ka pildi filtrist. Need paistavad sahtlis ära. Kuulujutud,mis väidavad,et ma hoian kõiki asju,kaasaarvatud filtrid,kuskil lagedal väljas...... siis ärge kõike uskuge! Smile

[Pilt: 24117655080201_l.jpg]

Kui kellegil huvi siis 2€ tk. Neid on veel.  Sahtlis on ka teisi filtreid. 408 õlifiltrid lähevad minu DVSš-16 -le.....  Pikemad filtrid on DT-54 omad. Lähevad ka DT-14,20. Ehk on abiks.
(20-06-2015, 13:38 PM)aigark Kirjutas: [ -> ]Jah terve muu maailm on nii rumal ,et vahetab filtreid ja ainult vanakooli mehed teavad väga hästi milline vene-aegne 25.a. kuuris-laos vedelenud (kvaliteedi märk veel peal) filter kuhu väga hästi sobib ja veel 15.a. kestab.

Terve maailm vahetabki. Tänapäeval soritakse igas taskus....  Ja 15 a. miks mitte! Mõni tarvitab traktorit aastas mõne päeva ja küte on ka tänapäeval hulga puhtam,kui vanasti. Isa oli vanasti DT-54 peal ja ütles,et külmaga oli nafta nii paks olnud,et lõika või noaga. Tehti lõke traktori alla ja saadi kõik tööle.  Nüüd on nafta nagu vesi... ei määri ka enam midagi.
Ma lapsena mäletan, et kadunud vanaisal oli M-408,sellel  oli õlisüsteemis jämepuhastusfilter ,mida iga kord enne sõitma hakkamist 2-3 korda liigutati ja oli veel mingi plekist korpusega konteiner kuhu vana puhast kaltsu sisse pandi ja see oli peenpuhastusfilter aga KOGU SEE JAMA OLI SELLE PÄRAST ,ET SEL AJAL POLNUD FILTREID SAADA.Tänapäeval ,kui filter on poes müüa alla 10€,me räägime 15 aastatest filtritest(vahet pole kasvõi 5a) ja pärast nutame miks KSP nii kallis on jnejne,miks pihustid kusevad-vastus on kõik see on täppistöö ja kui on kallis siis tee ise akutrelliga(käsitrelliga).
Ma pakun ,et odav lahendus oleks ,pane vene aegne klaasist settepott kõigepealt ja siis korralik tänapäevane peenfilter järgi usun ,et säilitab nii mõnegi KSP ja pihusti.
(20-06-2015, 14:51 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas: [ -> ]
(20-06-2015, 13:38 PM)aigark Kirjutas: [ -> ]Jah terve muu maailm on nii rumal ,et vahetab filtreid ja ainult vanakooli mehed teavad väga hästi milline vene-aegne 25.a. kuuris-laos vedelenud (kvaliteedi märk veel peal) filter kuhu väga hästi sobib ja veel 15.a. kestab.

Terve maailm vahetabki. Tänapäeval soritakse igas taskus....  Ja 15 a. miks mitte! Mõni tarvitab traktorit aastas mõne päeva ja küte on ka tänapäeval hulga puhtam,kui vanasti. Isa oli vanasti DT-54 peal ja ütles,et külmaga oli nafta nii paks olnud,et lõika või noaga. Tehti lõke traktori alla ja saadi kõik tööle.  Nüüd on nafta nagu vesi... ei määri ka enam midagi.

Soritakse küll igas taskus aga kas siis kui KSP on perses soritakse vähem väääääääääääääääääää
(20-06-2015, 14:55 PM)aigark Kirjutas: [ -> ]Ma lapsena mäletan, et kadunud vanaisal oli M-408,sellel  oli õlisüsteemis jämepuhastusfilter ,mida iga kord enne sõitma hakkamist 2-3 korda liigutati ja oli veel mingi plekist korpusega konteiner kuhu vana puhast kaltsu sisse pandi ja see oli peenpuhastusfilter aga KOGU SEE JAMA OLI SELLE PÄRAST ,ET SEL AJAL POLNUD FILTREID SAADA.Tänapäeval ,kui filter on poes müüa alla 10€,me räägime 15 aastatest filtritest(vahet pole kasvõi 5a) ja pärast nutame miks KSP nii kallis on jnejne,miks pihustid kusevad-vastus on kõik see on täppistöö ja kui on kallis siis tee ise akutrelliga(käsitrelliga).
Ma pakun ,et odav lahendus oleks ,pane vene aegne klaasist settepott kõigepealt ja siis korralik tänapäevane peenfilter järgi usun ,et säilitab nii mõnegi KSP ja pihusti.

No aga T-16-l ongi ju settepott peenfiltri kõrval..... pole sinna vaja panna midagi. Settepotis on ju ka veel eraldi pisike sõelfilter..... mis muidugi minema on paljudel loobitud.
Seda 408 õlifiltri potsikusse kaltsu panekut olen isegi näinud. Mees võttis minu nähes kaltsu välja ja näitas. Oli ilge löga sees. Puhastas igaljuhul. See 408 filter on tegelt üsna kahtlane asi.... võrreldes tänapäevaste filtritega.
(20-06-2015, 14:59 PM)aigark Kirjutas: [ -> ]
(20-06-2015, 14:51 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas: [ -> ]
(20-06-2015, 13:38 PM)aigark Kirjutas: [ -> ]Jah terve muu maailm on nii rumal ,et vahetab filtreid ja ainult vanakooli mehed teavad väga hästi milline vene-aegne 25.a. kuuris-laos vedelenud (kvaliteedi märk veel peal) filter kuhu väga hästi sobib ja veel 15.a. kestab.

Terve maailm vahetabki. Tänapäeval soritakse igas taskus....  Ja 15 a. miks mitte! Mõni tarvitab traktorit aastas mõne päeva ja küte on ka tänapäeval hulga puhtam,kui vanasti. Isa oli vanasti DT-54 peal ja ütles,et külmaga oli nafta nii paks olnud,et lõika või noaga. Tehti lõke traktori alla ja saadi kõik tööle.  Nüüd on nafta nagu vesi... ei määri ka enam midagi.

Soritakse küll igas taskus aga kas siis kui KSP on perses soritakse vähem väääääääääääääääääää

Tahad lutti või?  Mul laps kunagi kisas hällis selliselt.... Big Grin
No pumbad lagunevad juba ajaga ära. Mis seal imestada,kui üks "tädi" jagab korraga kahele jotale. 40-mehed peavad üldse õnnelikud olema.... seal käib ju neljaks...... Big Grin
(20-06-2015, 15:06 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas: [ -> ]
(20-06-2015, 14:59 PM)aigark Kirjutas: [ -> ]
(20-06-2015, 14:51 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas: [ -> ]
(20-06-2015, 13:38 PM)aigark Kirjutas: [ -> ]Jah terve muu maailm on nii rumal ,et vahetab filtreid ja ainult vanakooli mehed teavad väga hästi milline vene-aegne 25.a. kuuris-laos vedelenud (kvaliteedi märk veel peal) filter kuhu väga hästi sobib ja veel 15.a. kestab.

Terve maailm vahetabki. Tänapäeval soritakse igas taskus....  Ja 15 a. miks mitte! Mõni tarvitab traktorit aastas mõne päeva ja küte on ka tänapäeval hulga puhtam,kui vanasti. Isa oli vanasti DT-54 peal ja ütles,et külmaga oli nafta nii paks olnud,et lõika või noaga. Tehti lõke traktori alla ja saadi kõik tööle.  Nüüd on nafta nagu vesi... ei määri ka enam midagi.

Soritakse küll igas taskus aga kas siis kui KSP on perses soritakse vähem väääääääääääääääääää

Tahad lutti või?  Mul laps kunagi kisas hällis selliselt.... Big Grin
No pumbad lagunevad juba ajaga ära. Mis seal imestada,kui üks "tädi" jagab korraga kahele jotale. 40-mehed peavad üldse õnnelikud olema.... seal käib ju neljaks...... Big Grin

EDU(eriline luti pakkuja) ,mine arene ,kust kuradi kolhoosist-sovhoosist sa need filtrid ärastanud oled ja nüüd reklaamid müüd siin,jaanipäev on tulemas tee lõke!
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21