automoto.ee foorumid

Täisversioon: külkorvi tuled
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Tere!Kas kellehil oleks pakkuda vana M-i külgkorvi tulesid?Kaks tk oleks tarvis!!
(18-04-2013, 00:15 AM)m401 Kirjutas: [ -> ]Tere!Kas kellehil oleks pakkuda vana M-i külgkorvi tulesid?Kaks tk oleks tarvis!!

Tere.
Et austada eesti keelt ja kultuuri, on tore, kui inimene võtab ennast kokku ja üritab end kirjalikult väljendada ilusas eesti keeles.
Väikesed tähelepanekud:
1. Mis on "külkorv"? Eesti keeles on olemas sõna "külgkorv".
2. Mis sõna on "kellehil"? Kui soovisid kirjutada "kellegil", siis seegi on vale. Õige on "kellelgi". Kui õiges kirjapildis kahtled, siis soovitan kasutada "kassi" näidet - kas "kassilegi" või "kassigile".
3. "Oleks" on tingiv kõneviis. Seega pole selge, kas ikka on vaja või mitte. Kui on kindlasti vaja, siis on tore, kui kirjutad, et 2 tükki "on" vaja või tarvis.
4. Lisaks eelnevale on arvutil olemas klahv, mille nimi on "tühik" ja millega saab sõnu ja kirjavahemärke üksteisest eraldada.

Antud postitus on minu poolt tehtud meie ainulaadse keele ja kultuuri kaitseks. Kui me ise ennast kokku ei võta ja oma kultuuri ja keele säilimise eest ei seisa, siis varsti kasutame me kõnes iga teise sõnana sõna "nagu" (inglise keeles "like") ja sõna "kakskänd" on ka kirjapildis juriidiliselt ja grammatiliselt korrektne.

Mufff, nõudmiseni.
(18-04-2013, 07:37 AM)Mufff Kirjutas: [ -> ]
(18-04-2013, 00:15 AM)m401 Kirjutas: [ -> ]Tere!Kas kellehil oleks pakkuda vana M-i külgkorvi tulesid?Kaks tk oleks tarvis!!

Tere.
Et austada eesti keelt ja kultuuri, on tore, kui inimene võtab ennast kokku ja üritab end kirjalikult väljendada ilusas eesti keeles.
Väikesed tähelepanekud:
1. Mis on "külkorv"? Eesti keeles on olemas sõna "külgkorv".
2. Mis sõna on "kellehil"? Kui soovisid kirjutada "kellegil", siis seegi on vale. Õige on "kellelgi". Kui õiges kirjapildis kahtled, siis soovitan kasutada "kassi" näidet - kas "kassilegi" või "kassigile".
3. "Oleks" on tingiv kõneviis. Seega pole selge, kas ikka on vaja või mitte. Kui on kindlasti vaja, siis on tore, kui kirjutad, et 2 tükki "on" vaja või tarvis.
4. Lisaks eelnevale on arvutil olemas klahv, mille nimi on "tühik" ja millega saab sõnu ja kirjavahemärke üksteisest eraldada.

Antud postitus on minu poolt tehtud meie ainulaadse keele ja kultuuri kaitseks. Kui me ise ennast kokku ei võta ja oma kultuuri ja keele säilimise eest ei seisa, siis varsti kasutame me kõnes iga teise sõnana sõna "nagu" (inglise keeles "like") ja sõna "kakskänd" on ka kirjapildis juriidiliselt ja grammatiliselt korrektne.

Mufff, nõudmiseni.

Hea,et mõni koolis käinud on....
Aga võibolla on algne tekst kirja pandud nii,et oleks nagu inglise keel......et kirjutatakse ühtmoodi ja mõistetakse mitutmoodi--hästi väljendusrikas....Big Grin
Avaldamata arvamust algupärase postituse sisu ja vormi kvaliteedi kohta, soovitaksin sul, Muff, praktiseerida emakeele kaitset vastavates foorumites. Siin, tehnikateemalises foorumis, kvalifitseerub sinu postitus off-topic'uks ja spämmiks.
Ja susi sülitagu teemaväliste targutuste generaatorite silgukarpi- seda p*ska on siin foorumis rohkem, kui vigase sõnastusega postitusi ning arvatavasti pole kaugel aeg, mil keelepastorite sõnavõttude volüüm ületab tehnikameeste oma!
(18-04-2013, 09:53 AM)Ishijupp Kirjutas: [ -> ]Avaldamata arvamust algupärase postituse sisu ja vormi kvaliteedi kohta, soovitaksin sul praktiseerida emakeele kaitset vastavates foorumites, siin, tehnikateemalises foorumis, kvalifitseerub sinu postitus off-topic'uks ja spämmiks.
Saag sai käima tõmmatud. Big Grin
Kas ikka on teemaväline? Tehnika nõuab täpsust nii mõõtudes kui terminites ja mina soovin siin, tehnikateemalises foorumis lugeda kvaliteetseid postitusi.
Keele ja kultuuri igapäevane kaitse ei alga vastavatest foorumitest, vaid meist endist - meie käitumisest ja keelekasutusest. Lugege või "Väravamehaaniku" postitusi, mis on kirjutatud ilma vigadeta, ilusas eesti keeles ja lisaks kõigele veel vaimukalt. Minu postituse eesmärk oli panna algupärase postituse tegija mõtlema ja mul on hea meel, et ka teised kaasa mõtlevad. Järelikult minu postitus ärritas, tekitas tundeid. See oligi eesmärk. Järgmisel korral, kui keegi hakkab siin "külkorvile" midagi otsima või "külkorvi" müüma.
Arvan, et tundeid tekitada võiks siin foorumis pigem millegi taastamist kajastavaga, kui keelekasutuse kallal irisemisega...
Aga, jah, enne postitamist tasuks ikka tekst üle vaadata ,tehnikamehe sõrmed on suurest restaureerimistööst töntsid ning klahvid pisikesed...

Ilusat kevadet, paras aeg akud laadima panna !

Silmakirjalik oled, mufff. Kui sinu soov emakeele eest võidelda oleks siiras ja vaba soovist ennast eksponeerida, siis oleksid saatnud teema algatajale PS, mitte lajatanud OT vastuse. Antud juhul sai AM foorum juurde ühe uue, asjasse mittepuutuva postituse. Väidad, et sinu vastus ei ole teemast väljas. Nojah, jään eriarvamusele, sest ei leia sinu (ja kõigist järgnevatest) postitustest vastuseid teemaalgataja küsimusele- soovile ega ka muud informatsiooni küsitava kohta. Rääkimata sellest, et teema on sujuvalt liikunud m-i tagatulest m-i pikendamiseni.
Minu poolt "over and out".
Kuivõrd kodanik Mufff omab (ja isegi teeb sellega midagi) meist kõige suuremat sõidukit, siis väikese m-ga (viide Ishijupp-i postile) poisikesed on vait ... ja teevad nii nagu suur onu ütleb.

Postituse ülesehituse, asukoha ja keelekasutuse kohapealt on kodanik Muffil õigus ja talle kuulub hetkel ka minu sümpaatia, meedib see mulkidele või mitte.

Iga kord kui mõni nolk foorumi üles leiab ja oma ajumahule vastava teemaga välja tuleb, siis PEABKI avalikult ja kõvasti PANNIGA lajatama!

Elementaarne viisakus ja korrektne keelekasutus ON NÕUTAV! Seega on ka tulevikus oodata panniga lajatamisi...

Dad.
P.S. Kuivõrd postitaja on loll ja ülbe, siis tulesid ei anna.