automoto.ee foorumid

Täisversioon: Õhkstarter
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Kas mõnel nsvl või muul meie maal levinud masinal võiks olla käivitamiseks suruõhustarter? Ennekõike siis põllumajandus jms. masinad, mitte sõjatehnika.
Muude masinate hulka kuulub WILGA, mida käivitab suruõhk. Veel on teda võimalik hädapärast propellerist nööriga käivitada. Muid võimalusi minu teada pole.
Põllumajandustehnikal pole kuulnud. Küll aga omas nii elektri- kui-ka suruõhustarterit vene tank T64B. Tal oli veel omapärane boksermootor sellepoolest, et omas kahte väntvõlli ning ühes silindris liikus kaks kolbi.
Sry, et jutt nüüd teemast vähe kõrvale läks.
K701 V 12-l olen näinud peal olevat.
Tiiburlaevadel Raketa ja Polesje (hilisem Polaris) kasutati ka käivitamisel suruõhku. Neil mõlemal peal 1000 HJ mootor.
(03-07-2013, 09:38 AM)süsikas Kirjutas: [ -> ]K701 V 12-l olen näinud peal olevat.

Väga põnev... Aga väga vähe usutav...
k 701 olen näinud ka , kuid see ei olnud seal originaal mootor ...pärines paldiski sõdurite käest "tanki mootor"
ilusa vaikse susinaga käivitus küll
Tuletõrje pumbajaamautol (ZIL 131 PNC 110) on peal tanki V12 mootor mis käivitub ka suruõhuga.
(16-10-2013, 14:50 PM)elmarm Kirjutas: [ -> ]Tuletõrje pumbajaamautol (ZIL 131 PNC 110) on peal tanki V12 mootor mis käivitub ka suruõhuga.
Kas oled kindel, ehk ikka R6, see on pool tanki mootorist?
(16-10-2013, 22:01 PM)metsakohin Kirjutas: [ -> ]
(16-10-2013, 14:50 PM)elmarm Kirjutas: [ -> ]Tuletõrje pumbajaamautol (ZIL 131 PNC 110) on peal tanki V12 mootor mis käivitub ka suruõhuga.
Kas oled kindel, ehk ikka R6, see on pool tanki mootorist?

Võimsus 300 hj
Kubatuur 38,8 l
Pöördeid 1500
Käivtub nii starteri kui ka suruõhuga

Näeb välja selline
[/i]Kas mitte ka vene päritolu tankimootoriga diisel-elektritraktorid DET-250 ja DET-320 ei käi käima suruõhuga.

T., IP
(16-10-2013, 22:01 PM)metsakohin Kirjutas: [ -> ]Kas oled kindel, ehk ikka R6, see on pool tanki mootorist?

ja teeb sellist häält Cool
Video pumbajaam töös
Minu teada, kõik V-2 pere diislid suruõhuga käivitusid?
Mul GT-T peal mootoril V-6A (pool V-2 mootorit) samuti suruõhuga käivitus. Ei miskit keerulist - balloon, kraan, manomeeter, jagaja ning ühest balloonist saab käivitada 4-5 korda. Külma ilmaga aga on trikk selles, et külm suruõhk töötab justkui vastu...

Praegu müügis üks uus 1D6 mootor, millelt saaks ka selle õhusüsteemi maha võtta (6- silindriline jõujaama diisel).