automoto.ee foorumid

Täisversioon: diy mahlapress.
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8
(29-09-2016, 19:56 PM)huvi5 Kirjutas: [ -> ]

See juba Erollu teema.Temal tulevad sellised asjad krtdi. ilusad välja.Ja trakats saaks ühe lisa jälle juurde. Smile
https://www.youtube.com/watch?v=VvEOuIeZ66E

Sellise kolevideo leidsin oma telefonist. Tera asemel siis ümmargune ketas, 4-5 kuuemillimeetrist polti läbi. Lükkad õunad sisse, poldipead hõõruvad õunad puruks.
See oli siis esimene prototüüp, õllekõrvale garaazis kähku valmis tehtud. Parandamist vajaks tööorgan - poldid peaks tegema vähe edevamad/teravamad/suuremad ehk siis asja seada selles suunas, et tõmbaks õunad ise läbi nii, et ei peaks neid kuidagiviisi suruma.
Vajaks parandamist ka õunasöötja. Kanalka põlv on ikka jube niru, vaja teha kõrgem-sirgem ja suurema mahutavusega.
(27-09-2016, 21:59 PM)linnuke Kirjutas: [ -> ]Paku 2 in 1 välja Big Grin

Kui ma päris siruli ei jää nüüd, siis katsun pilti teha nõukaaegsest masinast. Peal riiv, all tsentrifuug, lisaks kangiga juhitav klapp, mis sodi vahepeal välja viskas.
Oli masstootmises.
Rohkem avatud mõtlemist, seltsimehed!
(29-09-2016, 22:56 PM)Marko Kirjutas: [ -> ]
(27-09-2016, 21:59 PM)linnuke Kirjutas: [ -> ]Paku 2 in 1 välja Big Grin

Kui ma päris siruli ei jää nüüd, siis katsun pilti teha nõukaaegsest masinast. Peal riiv, all tsentrifuug, lisaks kangiga juhitav klapp, mis sodi vahepeal välja viskas.
Oli masstootmises.
Rohkem avatud mõtlemist, seltsimehed!

Markole.  Nõus Sinuga.
Lihtsalt tundus, et siin jutt rohkem homemade riistadest.Nädalavahetusel tuleb pilt minu aparaadist
Minu aretus selline,mootor võiks ehk võimsam olla aga siiamaani saanud töö tehtud.
[Pilt: 0110536839d83e2.jpg]
[Pilt: 0110536855b0105.jpg]
[Pilt: 0110536933ba271.jpg]
Saa suurt sotti,mis põrgukatlaga tegu Smile
(01-10-2016, 21:16 PM)Veskioja Kirjutas: [ -> ]Saa suurt sotti,mis põrgukatlaga tegu  Smile

Õunariiv ju Rolleyes Juba 25 aastat toimetanud teine.
(01-10-2016, 21:16 PM)Veskioja Kirjutas: [ -> ]Saa suurt sotti,mis põrgukatlaga tegu  Smile

Nii,naljaga pooleks.Kunagi üks suurmees ütles...
Kes ei saa aru,et muhk on tagurpidi lohk,
ei saa ka aru,et lohk on tagurpidi muhk.
Kas Ta üldse millestki aru saab. Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin
(01-10-2016, 21:52 PM)linnuke Kirjutas: [ -> ]Nii,naljaga pooleks
ei saa  üldse millestki aru  Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin

Noo heakene küll,küll on ikka uhke riiv,aga press töötab ikke hüdrauliliselt ???  Cool
(01-10-2016, 23:23 PM)Veskioja Kirjutas: [ -> ]
(01-10-2016, 21:52 PM)linnuke Kirjutas: [ -> ]Nii,naljaga pooleks
ei saa  üldse millestki aru  Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin

Noo heakene küll,küll on ikka uhke riiv,aga press töötab ikke hüdrauliliselt ???  Cool

Ikka.2 tonnine jublakas komplektis.Need plastplaadid kah nähtaval,mis kihtide vahele jäävad.Nende päritolu ausalt,ei mäleta.
(01-10-2016, 23:45 PM)linnuke Kirjutas: [ -> ]...Need plastplaadid kah nähtaval,mis kihtide vahele jäävad.Nende päritolu ausalt,ei mäleta.
Plastplaadid ja alumiiniumist mahlakoguja on pärit poest ostetavast mahlapressilt.
(29-09-2016, 22:56 PM)Marko Kirjutas: [ -> ]
(27-09-2016, 21:59 PM)linnuke Kirjutas: [ -> ]Paku 2 in 1 välja Big Grin

Kui ma päris siruli ei jää nüüd, siis katsun pilti teha nõukaaegsest masinast. Peal riiv, all tsentrifuug, lisaks kangiga juhitav klapp, mis sodi vahepeal välja viskas.
Oli masstootmises.
Rohkem avatud mõtlemist, seltsimehed!

Omalgi selline aparaat ja saab sügisel päris palju tööd mitte ainult õunte mahlaks ajamisel.
Miski sarnase lahendusega paraat siin käiku lastud suure hurraa ja vastutustundega.
(29-09-2016, 22:56 PM)Marko Kirjutas: [ -> ] ... katsun pilti teha nõukaaegsest masinast ...

ammune lubadus:

[attachment=59863][attachment=59864][attachment=59865]

Riiv siiski põhjas, teine versioon ka olemas. Kolmikribi viskab poorlemisega sodi välja. 
Meie oma on kuhugi kadunud, pidin lubaduse täitmiseks küla pealt teise laenutama fotosessiooni jaoks.
Süsteem toimib, tehku keegi suuremana järgi ja saab töö kiireks nagu unistus.
Tsitaat:Süsteem toimib, tehku keegi suuremana järgi ja saab töö kiireks nagu unistus

Nii ja naa.

Mul on ligikaudu samasugune aparaat kodus olemas, värvilt sinine. Temaga saab teha küll, aga tootlikkus on suhteliselt madal. Kahtlen, kas lihtsalt suuremas mõõtmes riista valmis tegemine annab parema tulemuse. Arvestada tuleb, et tsentrifuugile tuleb anda siiski korralikud pöörded. Juba originaalse masina korral läheb tsentrifuug õuna purustamisel küllalt sageli tasakaalust välja ja tekitab vibratsiooni. Kui teha tsentrifuug suurema läbimõõduga, jätta pöörded samaks või panna juurde, siis ilmselt probleem süveneb.

Ma ise pigem seda riista suuremaks dimensioneerituna tegema ei hakkaks, sest lahendus on piisavalt keeruline, vaeva nõudev ja pole kindel, et korralikult tööle hakkab. Võibolla proovida sügavama tsentrifuugiga, aga kas siis see välja viskaja enam töötab? Lihtsa riivpurusti ja pressi saab hulga vähema vaevaga valmis ja on kindlalt toimiv lahendus. Pealeselle saab pressiga rohkem mahla kätte ja jääk kuivem.
Marko näidatud riistapuul riiv liiga tihe ja pisikese avaga.(seepärast saigi tehtud hõredam,suuremate avadega.Purustab, mitte ei riivi)Valmistab hästi nn.nõukaaegset õunapüreed.Kui seda nüüd veel pressima hakata,tuleb kole sogane mahl. Ja kevadel pool pudelit sadet täis.
Sa küsisid 2 in 1 põhimõtet, ma andsin. Riiv võib ka jämedam olla kui ehitamiseks läheb. Vibratsioonide vastu võideldakse masside suurendamisega.
(10-10-2016, 22:38 PM)Marko Kirjutas: [ -> ]
(29-09-2016, 22:56 PM)Marko Kirjutas: [ -> ] ... katsun pilti teha nõukaaegsest masinast ...

ammune lubadus:



Riiv siiski põhjas, teine versioon ka olemas. Kolmikribi viskab poorlemisega sodi välja. 
Meie oma on kuhugi kadunud, pidin lubaduse täitmiseks küla pealt teise laenutama fotosessiooni jaoks.
Süsteem toimib, tehku keegi suuremana järgi ja saab töö kiireks nagu unistus.

Kogu mu lapsepõlv möödunud selle veskiga jahmerdades.
Nuputamist järgmiseks hooajaks Big Grin Big Grin
https://youtu.be/3vToqH5fh9g
(19-10-2016, 21:26 PM)linnuke Kirjutas: [ -> ]Nuputamist järgmiseks hooajaks Big Grin Big Grin
https://youtu.be/3vToqH5fh9g

Näedsa, meite suguvõsa pole ainuke, kes pesumasinat mahlateoks kasutab. Kuna mul vanaisast korralik purustaja olemas, siis meil lihtsalt ainult tsenrifuugi osa käigus. Samuti ei tee me pakikest vaid laome ikka tsentrifuugi täis. Umbes 10 l ämbri jagu õunu läbi purustaja, see tsentrifuugi ja mahl muutkui voolab.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8