automoto.ee foorumid

Täisversioon: TDT- 40 metsapull
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2
[Pilt: 2013-08-27-16.48.58.jpg]
[Pilt: 2013-08-27-16.48.47.jpg]

Kas Eestis selliseid säilinud ka on?

Sai soetatud endale selline ja mõtlen, kas proovida originaali taga ajada või sättida teine kabiin peale. Originaalkabiin teatavasti vineerist.
Mõned üksikud on säilinud ja vist isegi töökorras. Jutud käivad, et klubi Frontline meestel on üks selle traktori alusvankrile ehitatud saksa armeesõiduki replika. Originaal on kindlasti ilusam ja väärtuslikum(?) , kui mingi aretis, aga sõltub sellest,mis plaanid Sul selle traktoriga on. Igapäevatööd sellisega ju ei tee.
(29-09-2013, 11:43 AM)sass Kirjutas: [ -> ]Mõned üksikud on säilinud ja vist isegi töökorras. Jutud käivad, et klubi Frontline meestel on üks selle traktori alusvankrile ehitatud saksa armeesõiduki replika. Originaal on kindlasti ilusam ja väärtuslikum(?) , kui mingi aretis, aga sõltub sellest,mis plaanid Sul selle traktoriga on. Igapäevatööd sellisega ju ei tee.
Igapäevast tööd kindlasti tegema ei hakka. Kui teaks, et mõni originaal säilitamiseks on ka juba olemas, siis ei hakkaks originaalitsemisega aega raiskama. Kindlasti sooviks, et ta oleks paugupill liikumiseks vajadusel. Olgu siis kas või lõbusõiduks Wink
Iga tehnika, mis seisma jääb sureb vaikselt ise ära Sad
Seisma jäänud tehnika ära ei sure! Vanarauda läinud masin on surnud.....kuigi jah,ka seal on elluärkamisi.....Big Grin
Igal juhul tasub selline masin originaali teha,sest see pole eriti raske ja ka töötegemine seda masinat väga ei riku,kõik oleneb mehest,kes pukis on.
Asjalik leid.
Kuivõrd Sa juba tead, et originaal vineerist on..... tuleb see odavam kui miskit muud aretama hakata. Wink
Kui juba nõu küsiti siis avaldan ka enda arvamust. Mulle on alati meeldinud lisaks originaali taastamisele ka nn. retro modifikatsioonid ja sobitamine (retro mods, retrofit jne). Head näited on ehk Porche 911 Singer ja ICON Ford Broncod. Need sõidukid on justkui vaade meie paralleeluniversumisse.

Mina taastaks selle masina nii nagu see oleks sattunud siia aurupunki strampunk täis paralleeluniversumist. Sobitades tänapäevast tehnoloogiat maitsekalt vanasse kesta.

[Pilt: kt-12.jpg]
Kas suuremaid pilte enam panna ei saaks?Emt 4G üliaeglase netiga laeb pool päeva neid lahmakaid pilte alla.
(29-09-2013, 13:21 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas: [ -> ]Igal juhul tasub selline masin originaali teha//

Toetan seisukohta! Selline peletis on väärt oma originaalvälimust!
(29-09-2013, 20:54 PM)Tom Kirjutas: [ -> ]
(29-09-2013, 13:21 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas: [ -> ]Igal juhul tasub selline masin originaali teha//

Toetan seisukohta! Selline peletis on väärt oma originaalvälimust!

Just,just. Ja tahaks veel üle küsida või siis öelda,et mida kintsu selle traktori juures veel paremaks teha annaks? Vene kuulsad insenerid on ju kõik selle leiutanud,ei tohiks midagi väga paha olla.
Kahju,mingi aeg tagasi silmasin ühes laos uusi kärurattaid...aga need on saanud nüüdseks vist juba kilukarpideks....
(29-09-2013, 20:05 PM)muska71 Kirjutas: [ -> ]Kas suuremaid pilte enam panna ei saaks?

Ma arvan, et kuidagi ikka võimalik oleks aga ma pole selles nii osav käppWink

(29-09-2013, 20:54 PM)Tom Kirjutas: [ -> ]
(29-09-2013, 13:21 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas: [ -> ]Igal juhul tasub selline masin originaali teha//

Toetan seisukohta! Selline peletis on väärt oma originaalvälimust!

Olen eelkõnelejatega täitsa nõus. Kahjuks sellel aastal ei jätku selleks aega. Kaks projekti (Gaz 71 ja Kraz) veel pooleli. Kindlasti aga panen veepumba peale tagasi, pingutan lindid ära ja katsetan kuidas käiguosa toimib.
Tahtsin ka originaali soovitada aga ksf.elmarm juba otsuse teinudSmile
Selline "peletis" on väärt oma originaalvälimust!
Aga vot sellest probleemist:
"Kas suuremaid pilte enam panna ei saaks?Emt 4G üliaeglase netiga laeb pool päeva neid lahmakaid pilte alla." - võiks omaette teema teha.
Siin foorumis saab manusena pilte lisada max.500MB.Need pildid mis kusagil mujal serveris üleval pole enam üleslaadija probleem.
Minupoolne tagasihoidlik arvamus toetaks orginaalisarnast lahendust, ratsionaalse inimesena vineerist kabiini siiski välistaks kui just näitusemasinat ei tee. Rolleyes

Metallist kabiin müramattidega koos mugava istme, korralikku soojenduse ja valgustusega loob masinale ainult lisaväärtust. Kui tehniline osa korda saab, siis võiks veel mugavuse poolepealt asja natuke üle võlli ajada. Cool

Enamus ajast masin seisab nagunii niisama ja tihtipeale lageda taeva all, vineer annab ikka lõpuks järele ja eriti piinlik olukord on siis kui masinale ürask sisse peaks lööma... ToungueBig Grin


Mujal maailmas tõstetakse selliseid ТДТ 40-eid postamentide otsa meenutamaks esivanemate kangelastegusid... Toungue
Kuna mootor kabiinis keskel, pole soojendusega eriti probleemi. Kerge, küllaltki kõrge kliirensiga, alt lage vahva kõikjalronija. Raske koormaga tõuseb vahetevahel tagaotsale ja siis vajub maha- adrenaliini kuipalju. Töömasinal vineerkabiin kergeminiremonditav, sest metsas alailma juhtus midagi.
See masin on suht haruldane ka suurel Venemaal.Pildid mis leidsin on kas monument:
[attachment=45068]
Pildid teistest riikidest: Slovakkiast ja Eestist(Silver Kuik)
[attachment=45069][attachment=45070]
Ja Venemaal Нижегородская область 2009.
[attachment=45071]
treilerilt kaotatud metsapull
[attachment=45083]
Tegelikult oleks ilusasti tehtud, vineerist kabiin, omaette vaatamisväärtus. Täna saab osta nn. filmivineeri igast nurgatagusest poest. Fassaadidel kasutatav on UV ja veekindla kihiga kaetud, mis kestab kaua kaua. Põhiline ainult, et servad oleksid vee eest kaitstud. Ega ta odavam plekist ei tule, kuid kui on hästi tehtud, siis ilusam kohe kindlasti.
(29-09-2013, 22:23 PM)mlsluik Kirjutas: [ -> ]Metallist kabiin müramattidega koos mugava istme, korralikku soojenduse ja valgustusega loob masinale ainult lisaväärtust.
..lisaks loomulikult kurvifunktsiooniga Led tuled, masseeriv ning ventileeriv juhiiste, 16-kõlariga audiosüsteem, viimase sõna sat-nav, 3 ekraaniga dvd-mängija ning valgusega tooni muutev pärlmutter värv.

(30-09-2013, 03:09 AM)viplala Kirjutas: [ -> ]Tegelikult oleks ilusasti tehtud, vineerist kabiin, omaette vaatamisväärtus.

Just!
[Pilt: 932_IMG_0023_resize.jpg]
(03-10-2013, 10:21 AM)mlsluik Kirjutas: [ -> ][Pilt: 932_IMG_0023_resize.jpg]

Üllatavalt mõnus lindipolte õlitada!!! Ise seda välja mõelda poleks osanud.
Sai siis veepump peale, üks lindilüli vahelt välja ja isegi liikuma Cool
Aga kahjuks vist jääb originaali projekt katki Sad
Peab talle saha ette monteerima. Talv tulekul ja pole ühtegi sahaga masinat Sad
Lehti: 1 2