automoto.ee foorumid

Täisversioon: Kükloobilistest lähemalt
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6
Mõnda aega tagasi sai ühe austet kaasfoorumlasega pikemalt eravestlusi peetud pealampide teemal. Toona selgus, et iseenesest lihtne asi on siiski üllatavalt keeruline.

Olen ise pruukinud juba aastaid pealampe, kuna muidu pole maal võimalik asju ajada. Alguses oli "Kükloop", seejärel riburadapidi väiksemad (sea)silmad. Ning seasilmad need algsed LEDid ju olidki...Sad

Paar aastat on mind teeninud CREElediga latern. Valgustab pikalt ja eredalt, kuid kiir on kitsas. Jahimeestele ilmselt sobib, kuid nokitsemisel eelistaks vähe laiemat koonust. Ega sel polegi praegu muud viga, kui patareikarp on aja jooksul üsna olematuks pudenenud ja peatselt tuleb ilmselt midagi uut sinna kombineerida. Samas valgusallikale pole midagi ette heita. Kui, siis vast ahnust - 800 mAh Eneloobi akud kestavad napid 3 tundi, siis hakkab hämarduma. Aga lõplik pimedus saabub alles kuue tunni pärast...Cool

Olen siit ja sealt kaenud, kuid enamasti liigub siinkandis ikka see odavam lahendus: lamp ja vooluallikad kõik ühes kobaras koos. Katsu säärasega tööd teha - kukub koos mütsiga peatselt kanalisse, otse õlivanni... Parem kaup on aga kas kättesaamatult hinnaline (koos elitaarmatkapoelisaga hinnasildil) või ainult tellimise peale.

Täna käisin paljukirutud Bauhofis ja avastasin sealt oma üllatuseks täiesti pädeva idanaabrite toote. Jarkii luts, LH-3D, kümme uut rubla. 3W LED, kuklapakiga toide, milles korralikud vedruklemmid patrareidele. Oluliselt tummisem, kui igal pool müüdavad hiinakad. Valgus on muidugi sinakas, kuid mingid värvis siiski säilivad.
Näis, kaua kestab. Lüliti igatahes erilist usaldusväärsust ei tekitanud...
Tegelikult läksin ma nende lollidepüüdmiselehes silmatud viieteistjapooleeuriost Tirossi CREEd uudistama, kuid selle olid nad juba maha müünud...

Samuti jäi näppu nööppatareisid tarvitav 5ledine Arcas letihinnaga napp viiekas.
Olen säärast väikest autosse pikemat aega otsinud, kuna mul tekib aeg-ajalt peotäis vähetarvitatud patareilatakaid...
Peas tunda ei ole, valgust on paari meetri peale küll ja see pole isegi väga sinine. Autolambiks väga viis. Boonusena veel näpitsaga mütsi/kiivrinokale kinnitamise võimalus.

Siia teemasse ootaks häid (või, kui närv kannab, ka halbu) näiteid erinevatest töö tegemiseks (või ka sportimiseks) kõlblikest valgusallikatest, mis käed valgusallika suunamisest olulisemate tegevuste tarbeks vabaks jätavad. Iipeist saab küll odavalt tellida, kuid pelgalt pildi järgi ei pruugi tulemus just alati meelepärane saada.Toungue

Mind ennast huvitaks väga mõni säärane lamp, mille valguskoonus oleks vähemalt 100+ kraadi ja valgus soe valge, sisseehitatud aku laaduks seinakinnitusel ja kogu kupatus oleks mõnusasti tasakaalus peas kandes. Ahjaa, pisike peaks olema ja vähe maksmaToungue
Ise midagi kombineerida? Mõnel taskulambil on pirni asukoht ja seega valguslaigu läbimõõt muudetavad...
Poes nagunii selliseid asju ei müüda, mida vaja oleks.
Ma nii huvi pärast küsin, et kus kohas neid kükloobe nii väga vaja on?

Ma saaks pättidest ja kaabakatest aru, et kaks kätt töös ja valgust ka jala ette vaja ja valgus peab selline punkt valgus olema, aga garaasis? Toungue

Veits OT-ikut ka (ilma lihtsalt ei saa)

Kui on garaasis on valgust vaja, siis soovitan investeerida korralikkudesse valgustus seadmetesse, (mitte LED valgustitesse). Sest ledi valgus on töötamiseks kaka.

Toon hea näite. Katsetasin ka siis LED valgust garaasis, ostsin poest 30W tarbiva led lambi (mingi k-rauta jubstükk), paigaldasin siis lambi rõõmsalt 3m kõrgusele garaasis. Paned lambi põlema - kõik ilus ja tore - valgust palju, ajasin siis mootori puki lambi alla, et mootorit kokku laduda - ja ennäe - punkt valgus on punkt valgus - mitte muhvigi ei näe selle lambi all tööd teha. Teisalt proovisin luminofoor lampe - teine tera, valgust palju rohkem ja kõigest 6W tarbib lamp rohkem.

AGA pean tunnistama, aeg ajalt on vaja mingit lisa lambikest ka, et kuskil "õõnsuses" töötada.

Selle kohapealt annan head nõu - tuttav tõi siis soomest sellise "ehitajate" töö lambi. (homme võin pilti ka teha) On siis kaks funktsiooni, üks võimas led (täpne info puudub kuna asi kasutatud), või neli nõrgemat ledi, mis siis immiteerivad laia valgus spektrit. Korpus on alumiiniumist, põrutus ja veekindel, akuga mis on telefoni laadijaga laaditav (kaks päeva garaasis peab vastu) ja põhiline LISA on magnet riba, mille abil saad lampi kinnitada sinna kuhu vaja Smile.
Minul on odavad (?) CREE LED'iga Hiina pealambid asendamatuks töövahendiks.
Just elektrikilpides, trükipresside all ja mujal pimedates kohtades delikaatsete toimingute teostamiseks on hädavajalik hea valgustatus. Hõõglambi või 8 (10, 12 vms. arvu) väikeste ledidega seasilmadega lampe ei taha meenutadagi.
Lamp peab olema 18650 Li (LiFePO ?, diam. 18mm ja 65mm pikk) akuga, siis saab mitmeid tunde tööd teha valgustuse pärast muretsemata.
Aku harilikult kuklal, tasakaalustab ka veidi lambi raskust.
Midagi sarnast:
pealamp ebays
Ei peaks uskuma suuremaid numbreid kui 5 (7?) W dioodi võimsusena.
Neid lampe samas eri kvaliteediga: mõnel on LED'i Al alus plastmassitükil, mis ei taga just eriti head soojuse ülekannet korpusele, nii on mul paari lambi LED'id riknenud ülekuumenemise tõttu.
JA halbu kogemusi on olnud ka mõnede Hiina akudega, mille tööaeg võrreldes mõne vanast laptopi akust võetud elementide tööajaga on olnud oluliselt väiksem, ehk "5000 mAh" mahtuvusega akuelement on selge vale.
Kasutan just eelmises näites toodud mudelit kaks aastat ja kohe hakkab kolmas ning olen jätkuvalt väga rahul.Zoomitav, saab valguse nurka seada, piisavalt kerge ja aku kestab kah. Lisaboonuseks veel põlemise ajal akukarbi punane helendamine, et keegi juhuslikult kuvaldaga pimedas töötades ei riivaks mu õrna nupukest.Tuli küll kaugelt maalt paar nädalat ja juurde tellisin veel laadija ja paar akut aga kui koduaknast viiekümne meetri kaugusel olevaid käbisi ükshaaval kuuse otsas lugesin, võttis muigama.Selle raha eest kindlasti soovitaks.Kuigi üks mure on ka olnud:nimelt oli jootest lahti tulnud sisse-välja lülitamise nupu juhe kui kolb parandas selle kuna asi oli nii lahti võetav kui ka hiljem kokku pandav ja isegi liigseid juppe ei jäänud üle Big Grin
Ise ostsin kunagi Ostast. Odavalt ja ehku peale. Ja sattus üllatavalt hea. Valgusvihk on lai. Spekter ka sõbralik. Lambi nurk on muudetav. Kas soovid valgust ette või otse maha. Ja kolm AA patareid kestavad ikka väga kaua. Kasutatud materjalid küll odavad kuid seni on kõik kenasti koos püsinud. Ka lüliti on töötanud tõrgeteta. Ja mis kõige tähtsam. Lülitil on ainult kaks asendit. ON ja OFF. Ei mingit tilulilu. Kui sellist kuskil näeks, ostaks veel.

[Pilt: 2013-11-20-888.jpg] [Pilt: 2013-11-20-885.jpg] [Pilt: 2013-11-20-886.jpg] [Pilt: 2013-11-20-887.jpg]
Tsitaat:Tegelikult läksin ma nende lollidepüüdmiselehes silmatud viieteistjapooleeuriost Tirossi CREEd uudistama
sellist trehvasin kusagil poes nägema 13,5 euri eest, oli ka viimane konksu otsas. Aga mul ihnsus sai võitu, maal pimedaga õues toimetamiseks käib veel vanatüübi 7 lediga pealamp ka.
Aga pealamp on ikka asendamatu asi, mitte just tehnika juures aga muidu, nt mesilasi söötes või ka iga kuuri all mul elektrit pole. Ja nt puude järel käies ei viitsi vahel lülitit klõpsatagi, nagunii peas valgus olemas.
Mul ka analoogne lamp ning väga hea asi on. Valgustab hästi ning patareid kestavad korralikult. Sai muretsetud suusatamise jaoks ning terve talve pidas vastu ühtede patareidega(paar korda nädalas x 1-1,5h) - lõpus valgustugevus muutus nõrgemaks, kuid päris ära ei koolenud.
Hetkel kasutan kuurist puude toomiseks kuna kuuris elektrit pole ning hoovivalgusti valgustab täpselt niipalju, et päris kummuli ennast ei jookseks Big Grin . Samuti olen kasutanud autoremondi juures nn.uuretes toimetamiseks (valgustus garaazis muidu korralik) - väga hea ikka.

(20-11-2013, 01:12 AM)Andres_k Kirjutas: [ -> ]Minul on odavad (?) CREE LED'iga Hiina pealambid asendamatuks töövahendiks.
Just elektrikilpides, trükipresside all ja mujal pimedates kohtades delikaatsete toimingute teostamiseks on hädavajalik hea valgustatus. Hõõglambi või 8 (10, 12 vms. arvu) väikeste ledidega seasilmadega lampe ei taha meenutadagi.
Lamp peab olema 18650 Li (LiFePO ?, diam. 18mm ja 65mm pikk) akuga, siis saab mitmeid tunde tööd teha valgustuse pärast muretsemata.
Aku harilikult kuklal, tasakaalustab ka veidi lambi raskust.
Midagi sarnast:
pealamp ebays
Ei peaks uskuma suuremaid numbreid kui 5 (7?) W dioodi võimsusena.
Neid lampe samas eri kvaliteediga: mõnel on LED'i Al alus plastmassitükil, mis ei taga just eriti head soojuse ülekannet korpusele, nii on mul paari lambi LED'id riknenud ülekuumenemise tõttu.
JA halbu kogemusi on olnud ka mõnede Hiina akudega, mille tööaeg võrreldes mõne vanast laptopi akust võetud elementide tööajaga on olnud oluliselt väiksem, ehk "5000 mAh" mahtuvusega akuelement on selge vale.
(20-11-2013, 00:42 AM)phyl Kirjutas: [ -> ]Ma nii huvi pärast küsin, et kus kohas neid kükloobe nii väga vaja on?

Ma saaks pättidest ja kaabakatest aru, et kaks kätt töös ja valgust ka jala ette vaja ja valgus peab selline punkt valgus olema, aga garaasis? Toungue
...

Eks ma pättust ju teengi: elan maal ja tegelen täiesti arusaamatu hobiga mingi vanaraua kallal.Toungue Nagu meediast loeme, siis ausad inimesed elavad linnas ja tõstavad tarbimisega SKT-d.Big Grin

Paraku on suur osa minu pimeda peale jäävast toimetamisest seotud mitte hobi, vaid maal elamisega: lapi hobuste mahajoostud aeda, tõsta seda, vii toda - palgatöölise asi. Sügisel elad pimedas...

Ning tegelikult on silmade sunast lähtuv valgus on kordades mugavam pruukida, kui mujalt silma sirav töölamp.

Head üldvalgustust pealamp muidugi ei asenda. Aga kõigil ei ole veel korralikku garaaži ja mingist nirust kandelambist on hea pealamp igast asendist üle.Cool
Millegipärast tehakse pealampe jah, ainult külma valgusega ledidega. Kellele see valgus väga pinda käib, on lahenduseks ehk ledide vahetus. On võimalik tellida igasuguse valgusega erinevat tüüpi lede. Ntx 5mm tavaledidega pealambile saaks sisse istutada tömbi otsaga(flat top) sooja valgusega ledid, mis on ikka väääga laia nurgaga. Mulle jääb küll arusaamatuks, miks ei saa neid juba tehases sisse panna. Võin ainult oletada, et külma valgusega lede on stx valmis vorbitud ja seisavad. Inemised neid laelampides enam väga ei taha, aga kuhugi peab panema. No ja siis topitaksegi pealampidesse ja autopirnidesse. Et sinna käib ju küll!
Pealamp on majapidamises asendamatu. Ei jõua ju iga fucking ruutsentimeetrit statsionaarselt ära illumineerida! Ja siis veel voolukatkestused... No mul on küll 12V valgustus pooltes ruumides olemas, mis toimib mõne aja ka akudelt, aga ikkagi. Kuna alatasa tuleb mingis X kohas roomates või rippudes tööd teha(enamasti veel peenikest), siis on pealamp nagu ihuliige. Üks sõber kutsub seda muide "kolmandaks silmaks". Smile
minul muldvana ja vist 19 lediga odav hiinakas. äkki mingi sarnane nigu eespool viide oli. no mingi arcas või midagi taolist.
aastatega on asi oluliselt tuhmimaks jäänd. või ehk hoopis silmanägemine töntsim?
a mudu toimib küll. mul väga meeldib, et kukla pääl miskit pole. patareid ilusti otsaees tükkis lambi endaga. saab rahumeeli lambi pähe panna ja siis alla lastud kõrvadega läki-läki otsa. kuklapatareidega on see välistatud. ja pagan võtku, aga külma tuule käes palja kuklaga ei ole tervislik ühestki otsast.
seasilmad võivad need vanamoodsad ledid olla küll aga igal seitsmel juhul parem kui mitte midagi. moodsamaid asju pole proovind, kuna vana ju töötab.
Mina ostsin bauhofist sellise: http://www.okazje.info.pl/sh/sport-i-hob...-220v.html

tal on sisseehitatud akud, laadimine toimub "seinast" ja eelmine aasta laadisin teda 2-3 korda kokku, kusjuures iga õhtu oktoobris ja novembris sai paar tundi tööd tehtud (ladusin korstna selle valguses üles, valges töökvaliteeti sai ainult nädalavahetustel kontrollitud). kaugele ei näita, aga laialt näitab küll, ainult sinakalt. Isale soovitasin ka seda, peale mida isa on avastanud võimaluse öösel ka lehti riisuda Big Grin

ainus fekaal asi - mahakukkudes korpus kole rabe, nüüd hoiab mägiaivari teip klaasi ees, aga sellegipoolest ei ütle ühtegi muud halba sõna.
Väga hea, erinevaid variante juba tuleb.

Kuna mina pruugin prillikandjana nokatsit (talvemudel kõrvaklappidega), siis mulle on kuklal asuv akupakk pigem kasuks - püsib stabiilsemalt peas. Tõsi, ka kiivri alla seda ei pane ja metsakiivri visiir kipub kiivrile venitet lambi ära lükkama. Too viimane on värske kogemus: pühapäeva õhtul sai osaletud liinipäästeüritusel. Loomulikult toimus see peale päikesevalguse kustumist...Sad

Mul on olemas ka mingi 15-pulgaline kopsik, kus kogu mudru otsaees. Ning minu peakuju on igatahes säärane, et nokats koos lambiga lahkub hiljemalt kolmandal kummardusel... Aga see on niikuinii säärane seasilm, et kolis juba ammu auto kindalaekasse "igaks juhuks" valgustiks.
Olen ise kasutanud paar aastat erinevaid Led Lenser'i pealampe. Valgustus on nende puhul võimas. Rohkem kasutamist leidsid muidugi rohkem talvel, siis võis märgata ka päris kiiret patarei tühjenemist. Saadava valguse hulga juures peab sellega leppima. Kaitseväes, juhul kui valguse kasutamine oli võimalik, siis olid need küll väga väärt töövahendid. Lähedale ning hajusa valguse (Led Lenserid on mul prožektori moodi valgusvihuga) saamiseks kasutasin mingit odavat 9-led'iga vuhvlit, ajas ka asja ära.
militaar.net-is on armytek taskulampide teema. hiljuti just tehti juttu ka pealampidest ja selgub, et täitsa laialt valikut.
ise ma asju näinud pole, aga jutu ja hindade järgi võiks arvata, et pädevad riistad.
huvilised guugeldage. Smile
mis sellistest arvata
http://www.energizer.com/flashlights-lig...fault.aspx

üks nendest jäi täna just bauhausis silma
hind oli krõbe ehk 27.- aga jutud ja olemus tundus ka kvaliteetsemad kui need noname pilusilmsed lambid
Mul on see vist (pildi järgi nagu oleks nõks teistsugune aga muu klapib). http://www.energizer.com/flashlights-lig...light.aspx Eelmise aasta suvel ühel patrullvõistlusel sai mingi nn. hiinakas laksu ära ja oligi kutu. Kinnitus purunes. Patareisid õgis ka nagu loom. Konkreetne isend maksis mingi 16 euri ja mina olen rahul. Ainuke miinus minu jaoks on see, et valguse kustutamiseks tuleb järjekord läbi klõpsida. Täis-pool-täis ja pool- punane valgus. Eri režiimidest lihtsalt välja lükata ei saa valgust nagu ka sisse. Valgusvoogu on piisavalt ja hoolimata kirjeldusest kestavad mul patareid kauemalt. Eelmise aasta sügisel ostetud patareidega sai möllatud ühel patrullvõistlusel öö läbi ning kasutatud ka n.ö. tsiviilis ja tühjaks said need alles pärast Ennukse punkri nari laua küljes riputud ca 20h. Keskmiselt on nüüd vahetatud ca 14 kuu jooksul patareisid kolm korda ning see lamp on minuga igalpool kaasas ja leiab ka kasutamist tihti. Nüüd tuleb meelde, et palja lauba vastas on see polstrimoodi asi ka mingist hetkest ebameeldiv... aga selleks hetkeks on higi leemendanud juba ka tunde Big Grin
kuigi mul on üpris suur pea enda meelest kasutan ma peapaela ilma seda pingutamata sest see püsib niigi. Keeratav liigend lambil on ka täitsa tõhus ja pole senini kulunud või altvedanud. Loodetavasti kestab veel kaua-kaua aga kui ei siis pigem selle raha eest ostan samasuguse asemele.
Mina olen mõned aastad kasutanud sellist
10 euro eest näitab üpris hästi,ei meeldi et on kaks valgus resiimi(pidev ja vilkuv)
Aasta algul komistasin aga sellise Duracelli(3W ja 80lumenit) otsa(mingi kampaania käigus maksis 12 euri) ja olen rohkem rahul,valgustab päris hästi.Kuna ei kasuta just iga päevaselt siis patarei kestvust pole hinnanud.
Omalt poolt kogemus led-lenseriga, koduseks kasutamiseks väga hea, töö tegemiseks jääb natuke lahjaks. Nimelt ei kesta ühe laadimisega 12h...


Seega ise kasutan Polarise Northern light lampe, kestavad ühe laadimisega üle 24h vabalt. Tunnelisse sobib ideaalselt. Maksab natuke üle 300€ aga on oma raha väärt.

http://www.nltinc.com/cap-lamp-systems/polaris/
Mina tellisin eBayst 1600Lm CREE T6 LED laetava pealambi. Maksis 12,40€ (saatmine tasuta). Näitab väga võimsalt, kohati isegi liialt, siis saab tuhmina asendi peale panna. Ainuke viga, et aku ei pea üldse - maksimum kümme/kakskümmend minutit ja aku tühi. Ilmselt aretan võimsama aku sinna, hetkel sees 400mAh 3,6v aku, tundub et juba suremas kah, sest alguses pidas nagu paremini.

[attachment=45828]
Lehti: 1 2 3 4 5 6