automoto.ee foorumid

Täisversioon: omavalmistatud aia/väiketraktorid
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
kellel on see võiks jagada pilti ja juttu
ei pea olema palju juttu ja palju pilti aga midagi ikka
oli see ju kunagi üks osa kodumajandusest mis kahjuks nüüd vist paljuski on taaskasutust leidnud läbi metalliveski
ära häbene kui sa pole seda ise teinud aga on soetatud kellegi teise töö - näita ikka.

on ta siis 2...3 või 4 rattaline, lihtne liikur või paljude lisavõimalustega universaal-nahhaal
on ta bensiin või diisel 1 või 8 silindit
...

selliseid liikureid usun, et veel siiski on alles ja eraldi teemat ei soovi/taha/viitsi teha siis sellisesse ühisesse teemasse ehk kribab sõna või kaks koos pildiga

teema varjatud mõte oli ehk taasleida vähemalt pilt(e) mõnest isa ja vanaisa ehitatud traktoritest ja neid tegid nad omajagu
suurem osa olid gaz 51 kitsamaks tehtud tagasillaga ja erinevate mootorrataste mootoritega. ehk mõni veel teeb tööd Rolleyes

kahjuks omal pole kohe pilti panna sest enam ammu pole ühtegi traktorit kodus alles (on vaid üks toorik ja mõte sellisest Big Grin)
Päris huvitav teema. Niisiis panen enda motoblokist (kutsun teda MURAVEIKS) mõned pildid, kuigi siit foorumist "sada korda" läbi käinud.
Enamjaolt koosneb motorollerist Tuula, Muravei. Tunnistan, et pole ise seda ehitanud, sain selle sugulaselt kuna ta ise ei saanud sellega enam töötada. Tervis oli kehva juba.Sad Sai hulgaliselt harimisriistu ka kaasa. Siiamaani on ta ilusti töötanud.
[Pilt: DSCN3414_vi.jpg]
[Pilt: SDC10013.jpg]
[Pilt: SDC10014.jpg]

video ka
Eks kunagi meeltesegadus tahtsin endale ka "väiksest" traktorit ehitada, mingi ebaselge tehingu tulemusena jõudsis minu valdusesse ühe aiatraktori projetki detailid, enamus oli siiski saast. Sealt sain gaz 51 difri ja veel vähe nänni. Üsna pea õnnestus metalli hinnaga mitmeid kordi huvitavamaid traktoreid hankida ja niisiis jäi omatoodang seekord tegemata. Valmis sai BMW 3.9l M67 Diisel koos autom kastiga mille järel oli kohe gaz 66 vahekast, sammuti oli lõplikult valmis traktori tagasid. Gaz 51 differ millel sassii lõppülekanded, ratasteks pidid saama ck-5 laiemaks keevitad esirattad. Kuna mingit vajadust sellise traktori järele tegelikult polnud siis hetkel ongi alles vaid tagasild, ck-5 rattad on metsakärul, mootor läks kellegi seitsmesele, vahekast sõidab liinimeeste gaz 66 küljes... Wink

Sellist sillalahendust aga soovitan soojalt, kõrge kliirens peaks tagama hea läbitavuse ka rasketes oludes...

[Pilt: CAM00605.jpg]
Kas see sild seisab niisama jõude, või on miski plaan sellega? Mul tekkis miski plaan, sarnast silda olen otsinud ka omale et kõrgema põhjaga ja hea kartult mullata oleks =D
[Pilt: 2311725579c733_l.jpg]

Minu oma siis selline. Pole küll ise teinud, aga kellegi omalooming ikka. Ka lühendatud veoka tagasillaga. Algul oli mosse mootoriga, aga too võttis jõhkralt bensu. Siis aretasin volkari 1,6-se diisli vahele.
Mõningad uuemad pildid minu traktorist. Aasta 2014.
[Pilt: Foto0261.jpg]

[Pilt: SDC10005.jpg]
[Pilt: SDC10010.jpg]
[Pilt: SDC10007.jpg]