automoto.ee foorumid

Täisversioon: Suzuki Alto 1,0
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Pole küll teab mingi uunikum ega midagi, aga siiski üks huvitav auto...
Üldiselt pole mulle kunagi sellised punnid meeldinud, aga viimasel ajal on neid värdautosid suuremal hulgal ostma ja taastama/ehitama hakatud, tundus huvitav, et miks siis? Muidugi ka selline fakt veel, et sellist autot mul veel ju ei olnud Wink Saigi siis natuke otsitud ja hangitud endale Suzuki Alto 1,0 aastast 2000. Seda mudelit toodeti siis kirjade järgi 1994-2002.
Sellest sai minu masinapargi kõige ökonoomsem liige, keskmine kulu tuleb hetkel miskit alla viie natuke. Kuna asi uus ja huvitav, siis mingi nädala teda igapäevaseks sõitmiseks kasutanud ja sõidetud selle ajaga umbes 1000 km.
Algul rohkemate mugavustega autost sinna istudes on ikka harjumatu küll, aga siiski positiivseid emotsioone tekitav ja hakkab järjest rohkem meeldima see seljakott. Cool
Hetkel autost niipalju, et keevitasin ära löriseva summuti, ostsin uued õlid, filtrid, kojamehed, esirattalaagri. Vaja veel mõningad roostetavad kohad üle käia ja eest iluvõre korralikult ära kinnitada-kas iluvõre peaks olema originaalis kere värvi, või ongi see must plastik sinna mõeldud?
Kohustusliku paketina tuleks vahetada veel hammasrihma komplekt ja paigaldada ka toonklaas.
Üldiselt plaanis sellele autole teha selline stiilne rullnokatuning, a-la väike valuvelg, toonklaas, karvased täringud, tuning kirjaga numbrialusedToungue ,
ning edaspidiseks lahe ökonoomne lõbu ja miks mitte ka töösõidu masin- lahe on vaadata inimeste nägusid, kui minusugune üle keskmist kasvu mees sellisesse autosse istub! Smile Nüüd peaks varsti välja minema ja natuke nokitsema, teen mõne pildi kah siis...
[Pilt: 4119b3e0-8f7a-4182-9931-e933a83bf7b7_zpsee0ad15a.jpg]

[Pilt: 2dd8af11-d5df-4d00-861c-c8ea9edfaed2_zps75ae9681.jpg]

[Pilt: P1010076_zps4ddf084b.jpg]
Önne igaljuhul, pole küll alto 4 austaja aga väike auto on ju tore alatiWink
Sel vist juba 4 silindrit kapotiall köhimas?
Iluvöre vöid vast punaseks värvida küll, ehk sobib paremini.
Mina pole kunagi ühegi Alto austaja olnud, aga jah, tundub tõesti, et väike auto on tore! Toungue Nelja silindriline pada kapoti all jah... Värvitöid niikuinii vaja teha ja endalegi tundub, et punane võre sobiks paremini!
Möni nädal tagasi oli selline koplicundis müüa koos väga poppide turbiinvaluvelgedega, nägi väga nummi välja nendega.
Et lihtsalt veljesoovituseks vöinii
(05-04-2014, 21:00 PM)90Deville Kirjutas: [ -> ]Möni nädal tagasi oli selline koplicundis müüa koos väga poppide turbiinvaluvelgedega, nägi väga nummi välja nendega.
Et lihtsalt veljesoovituseks vöinii

Ok, võtan soovituse arvesse ja guugeldan veic..
Vähendan vaeva ja näitan mida mötlesin, leidsin selle kuulutuse uuesti üles kogemata:
http://www.okidoki.ee/item/2646713/

Näeb tükkmaad kiirem välja nendegaSmile
Nendega kena jah, eks hoian silmad lahti! Samas, kui keegi teema lugejatest omab informatsiooni selliste velgede saadavuse kohta, siis võiks teada anda.
...siiski, liig suure koguse kupüüride vastu ei tahaks vahetada, kui siis jeenides...Big Grin
Türbiinid on, jah, padunummid.
(05-04-2014, 22:29 PM)DevilDeVille Kirjutas: [ -> ]Türbiinid on, jah, padunummid.
Mul kusjuures olid nii aastat 10 tagasi ühed, sain ühe 79 a audi 80 alt, aga sel hetkel ei näinud neile eesmärki ja läksid turgu...
(06-04-2014, 11:28 AM)kaasik Kirjutas: [ -> ]
(05-04-2014, 22:29 PM)DevilDeVille Kirjutas: [ -> ]Türbiinid on, jah, padunummid.
Mul kusjuures olid nii aastat 10 tagasi ühed, sain ühe 79 a audi 80 alt, aga sel hetkel ei näinud neile eesmärki ja läksid turgu...

Elus näide sellest, et müüa ei tohi midagi - ainult ostelda koguaeg vahetpidamata. Kuigi erilist rõõmu sul neist paraolümpiavelgedest altopuhul poleks.
(06-04-2014, 15:35 PM)DevilDeVille Kirjutas: [ -> ]
(06-04-2014, 11:28 AM)kaasik Kirjutas: [ -> ]
(05-04-2014, 22:29 PM)DevilDeVille Kirjutas: [ -> ]Türbiinid on, jah, padunummid.
Mul kusjuures olid nii aastat 10 tagasi ühed, sain ühe 79 a audi 80 alt, aga sel hetkel ei näinud neile eesmärki ja läksid turgu...

Elus näide sellest, et müüa ei tohi midagi - ainult ostelda koguaeg vahetpidamata. Kuigi erilist rõõmu sul neist paraolümpiavelgedest altopuhul poleks.

...seda küll, et alla ei istu, aga jah meenus, et sellised olid..
Täna tuli isu selle auto kallal ka midagi nokitseda. Kohandasin juhiistme asendit natuke oma kasvule sobivamaks- tõstsin istme esiserva 30 mm kõrgemale, et paremini jalga toetaks, arvan et sai tunduvalt parem kui varem! Smile Tõstmiseks kasutasin lihtsaid lehtmetallist vahetükke, pilti ei teinud.
Tuhnisin veel kodus natuke ja leidsin sellele autole sobivaid 13 tolliseid plekkvelgi ka mingi koguse- ongi hea, sest tagavaraveljega on keegi äärekivisse sõitnud korralikult. 12 tolliseid on ka mõned, aga need minu jaoks üleliigsed, kui kellelgi vaja, siis võin millegi huvitavama vastu vahetada...
Täna hakkas tagumine rattalaager suht hirmsat häält tegema, homme saan uue laagri ja tõenäoliselt vahetan ka ära. Lähipäevil saab auto endale ka toonitud klaasid ja külge "AUTO TUNING" kirjadega numbrialused(kui välja mõtlen, kuidas see numbrimärk sinna sisse peaks minema). Toungue
Autosse tuleb ka natuke müraisolatsioonimaterjali.
Sai autot vahest siit-sealt nokitsetud, aga õiget väikeauto usku siiski ei tulnud peale ja muud huvid tundusid tugevamad...
Loobusin küll sellest autost aga tehnikat olen vahepeal siiski juurde soetanud, nii et sõidukeid vähemaks jäänud ei ole!  Cool
Sellisel avaldusel oleks uba sees hetkest, kui ta kajastaks juhtumit, kus 94 aasta altost loobuti kahe kakskordvanema junntüki kasuks Smile
(18-10-2014, 09:06 AM)DevilDeVille Kirjutas: [ -> ]Sellisel avaldusel oleks uba sees hetkest, kui ta kajastaks juhtumit, kus 94 aasta altost loobuti kahe kakskordvanema junntüki kasuks Smile

No kaks korda vanem ei ole, aga 3x vanem on küll... Eks valgustan rohkem seda juhtumit millalgi...Smile