automoto.ee foorumid

Täisversioon: Suunarelee küsimus
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Tervitus foorumirahvale!
Väike küsimus siis nende suunareleede kohta(vene-aegsete traktorite omad-belarus, jumz jne.), et mis vahe on kahe klemmiga ja kolme klemmiga suunareleedel ning kuidas neid ühendatakse? Cool
Minueelest ühendad lihtsalt jadamisi vahele. Kui on kolmene, siis kolmas ots on armatuuri signaallambi jaoks.
Esiteks lülitades süüte sisse peab jõudma vool klemmile П.
Siis liiguvad elektronid klemmile СЛ.
Kui on 3 klemmiga relee, siis veel КЛ, mis käib kontrolllambile ja teine lambi ots massi.
Klemmilt СЛ saab siis vastava lüliti abil ühendada paremat ja vasakut suunda.
Väga soovitav oleks siiski lammutusest võtta misiganes auto relee selle purgi asemele mis omab neid eeliseid:
1 sisselülitamisel süttib suund kohe
2 vilkumiskiirus ei olene aku pingest
3 vilkumiskiirus näitab kohe ära mingi pirni läbipõlemise.
Tänud vastajatele Smile

Vana suunarelee on traktoril peal. Kontrollisin tema tööd- ühelt klemmilt lasin voolu sisse ning samal ajal teist kontrolllambiga kontrollides viimane ei vilkund vaid põles ühtlaselt- releest tuli läbi pidev vool. Kas kuskil on mingi lühis või relee omadega õhtal?
(05-05-2014, 21:46 PM)Tehnikamees Kirjutas: [ -> ]ühelt klemmilt lasin voolu sisse ning samal ajal teist kontrolllambiga kontrollides viimane ei vilkund vaid põles ühtlaselt- releest tuli läbi pidev vool. Kas kuskil on mingi lühis või relee omadega õhtal?

Kui kontrolllamp on vähese võimsusega, siis jah vilkuma ei hakka, sest bimetall ei kuumene piisavalt. Tahab vähemalt kahte 21W hõõgniiti taha, siis vilgub.
Vilkumiskiirus sõltub pirni võimsusest, kas päris vilkumata jätab kui kontrolllamp väga pisike on kahjuks ei mäleta. Teoorias võimalik. Kas õiged kontaktid ühendasid?

Näe juba olemas. Mul kontrolka 100W, leiab pea kõik viletsad kontaktid ka kohe üles.
Tere.
Minu mälu järgi töötasid need alumiiniumist totsikud bimetallrelee põhimõttel. See tähendab, et katkestuseks/kustumiseks ja uuesti süttimiseks on vaja mingisugust minimaalset koormust (21+21W pirn). Pirni võimsusest sõltub vilkumiskiirus. Väikese võimsusega kontroll-lamp ei panegi neid vilkuma.
Parimat!
Tohoh mida ma teada sain Cool
No proovin järgi, ega see lamp millega ma kontrollisin on jah väga nõrk nähtavasti, võimsust peal pole aga proovin siis nende 21W -tega järgi.
Sellegipoolest tänu, nüüd jälle targem Big Grin