automoto.ee foorumid

Täisversioon: Tuvastada agregaat 2
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Mingi süüte asi vist, millele ja palju võiks väärtus olla?
12 silindrilise mootori magneeto, täpselt saaks öelda ainult kataloogi järgi mille küljest pärit, enamlevinud mootor mille küljest võiks äkki sõjaajal rotti pandud olla oleks vast näiteks Maybach HL120 - kasutati Stug III,IV, Panzer III/IV, suured poolroomikud jne. Panther ja Tiger kasutasid juba kahte kuuest magneetot. Hind on nii ja naa, ebays liiguvad umbes 200-250 euriga. Eestis tõenäoliselt pole teda kellelegi vaja. Kuna ise stugi kuuri alla korjunud on võin näiteks vahetada millelegi vastu.
Maybachi oma oli mul kunagi olemas ja see nägi välja täitsa teistsugune. Aga erinevatel mudelitel olid äkki erinevad? Minu oma oli 12 silindrilisele kindlasti. Pilte kahjuks alles ei ole.
(12-06-2014, 07:02 AM)sass Kirjutas: [ -> ]Maybachi oma oli mul kunagi olemas ja see nägi välja täitsa teistsugune. Aga erinevatel mudelitel olid äkki erinevad? Minu oma oli 12 silindrilisele kindlasti. Pilte kahjuks alles ei ole.

Sinu oma ei olnud 12-ne ... aga unistada võid ju ikka.

Dad.
Võtsime kaaned korra maha, 12 jah. Eest kontaktindus on välja võetud.
Häda selles et välja nägid nad kõik ühesugused, väiksed erinevused olid küünlajuhtmete väljavõttes - kas otse taha, või vasakule või paremalee küljele - Maybach HL120 oli samamoodi taha nagu sinu omal :

[Pilt: f_zpsea36dc3d.jpg]

Omal mul veel olemas Maybach HL 42 magneeto, mis pärit Sdkfz 251 poolroomikult sellel väljaviik küljele korpus aga sama:

[Pilt: P8020345800x600.jpg]

[Pilt: P8020346800x600.jpg]
(12-06-2014, 10:12 AM)dad Kirjutas: [ -> ]
(12-06-2014, 07:02 AM)sass Kirjutas: [ -> ]Maybachi oma oli mul kunagi olemas ja see nägi välja täitsa teistsugune. Aga erinevatel mudelitel olid äkki erinevad? Minu oma oli 12 silindrilisele kindlasti. Pilte kahjuks alles ei ole.

Sinu oma ei olnud 12-ne ... aga unistada võid ju ikka.

Dad.

Ma ikkagi arvan, et oli küll 12. Seal oli ju kaks tekstoliidist poolkuukujulist klemmiplaati ja mõlemal oli 6 auku küünlajuhtmete jaoks. See on kokku 12. Aga korpus oli paljuski erinev nendest, mis eelnevatel piltidel näha.
Unista edasi! Aga mina ei salatse, nagu ksf! Dad, mina räägin välja, et tegelikult oli see Sul pikakabiiniga KGB GAZ52-04 oma. Selle mootoril oli igal pütal 2 küünalt ja topeltsäda töökindluse tagamiseks, 6-mootorilistel reaktiiv-hävituslennukitel olid ka sellised...
(13-06-2014, 06:38 AM)sass Kirjutas: [ -> ]
(12-06-2014, 10:12 AM)dad Kirjutas: [ -> ]
(12-06-2014, 07:02 AM)sass Kirjutas: [ -> ]Maybachi oma oli mul kunagi olemas ja see nägi välja täitsa teistsugune. Aga erinevatel mudelitel olid äkki erinevad? Minu oma oli 12 silindrilisele kindlasti. Pilte kahjuks alles ei ole.

Sinu oma ei olnud 12-ne ... aga unistada võid ju ikka.

Dad.

Ma ikkagi arvan, et oli küll 12. Seal oli ju kaks tekstoliidist poolkuukujulist klemmiplaati ja mõlemal oli 6 auku küünlajuhtmete jaoks. See on kokku 12. Aga korpus oli paljuski erinev nendest, mis eelnevatel piltidel näha.

Kalkun ka arvas ... sa tuleta meelde, kellele sa selle müüsid...

Dad.
(16-06-2014, 16:03 PM)dad Kirjutas: [ -> ]Sinu oma ei olnud 12-ne ... aga unistada võid ju ikka.

Dad.

Kalkun ka arvas ... sa tuleta meelde, kellele sa selle müüsid...

Dad.
Müümisest on möödas ehk oma 15 aastat, võibolla ka rohkem. Mina ei mäleta, kellel müüsin. Aga ise Sa väidad, et ostsid selle minult.
No võta siis lahti pealt ja vaata, mis klemmiplaat seal sees on. Kas tõesti iga silindri jaoks on kaks küünlajuhet? On ju kaks poolkuu kujulist pruuni värvi klemmiplaati , mõlemal 6 pesa. Ja need pesad ei ole justkui niimoodi paigutatud, et saaks korraga kahel juhtmel säde olla.
Kui ühes silindris kaks küünalt, siis on ka kaks eraldi magneetot.
(16-06-2014, 16:17 PM)sass Kirjutas: [ -> ]
(16-06-2014, 16:03 PM)dad Kirjutas: [ -> ]Sinu oma ei olnud 12-ne ... aga unistada võid ju ikka.

Dad.

Kalkun ka arvas ... sa tuleta meelde, kellele sa selle müüsid...

Dad.
Müümisest on möödas ehk oma 15 aastat, võibolla ka rohkem. Mina ei mäleta, kellel müüsin. Aga ise Sa väidad, et ostsid selle minult.
No võta siis lahti pealt ja vaata, mis klemmiplaat seal sees on. Kas tõesti iga silindri jaoks on kaks küünlajuhet? On ju kaks poolkuu kujulist pruuni värvi klemmiplaati , mõlemal 6 pesa. Ja need pesad ei ole justkui niimoodi paigutatud, et saaks korraga kahel juhtmel säde olla.

See, et pakeliit sees on sama 12-sega, ei muuda antud isendit ikkagi 12-ks Toungue

Kui aega saan võin ju pilti ka juurde teha ... aga hetkel ei viitsi MW teemaga ennast erutada.

Dad.