automoto.ee foorumid

Täisversioon: kas Eestis on \"Warszawa\"t?
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2
Kas Eestis on \"Warszawa\" eksemplare? Sõitvaid eksemplare või ainult riismeid. Kõik muidugi teavad millega tegu.
Hea küsimus,pisut siiski kahtlane et keegi \"poola Pobeda\" siia lohistand on.Üks Pobeda on pikemat aega KB müügis mis väliselt väga sarnane \"Warszavaga\".Mõned aastad tagasi lugesin soomlaste \"Mobilisti\"st et seal neid teadaolevalt 3-5 säilind või registris ja 2-3 nendest hiljuti Poolast toodud.Poolakad arendasid ju sedaani ning universaali mis näevad päris isuäratavad välja,huvitav kui keeruline oleks mõne müügiks pakutava Warszawa leidmine sealt \"Pannide\" maalt:???:yes
Warszawa
Pole küll kuulda olnud, et mõni Warszawa Eestimaal oleks. Küll aga on siin hulgi sama tehnikaga (mootor, kast, sillad) aparaate Big Grin (Nysa, Zuk)
Kuskil Avinurme kandis seisis maantee ääres talus Pobeda taoline kere mis meenutas Warzawa järsu taga aknaga varianti.
Tagadi Vanatehnikalaadal kohtasin paar aastat tagasi liistuga esitiibasid, tollal pidasin neid muidugi Pobi omadeks. Möödunud suvel veeres mulle Raplamail vastu suure esiklaasiga Pobeda moodi aretis. Originaal Pobeda fännina andsin vastas suunas gaasi ja kirusin mõtteis noorsugu... Hiljem lõi pähe, et see võis poolakas olla, seisukord ei olnud sel just kiita. Värvitoon oli, kas hall või helesinine.
Minu Pobile on igatahes kunagi (arvat.
1960-70tel aastatel) pandud Warszawa
esitiivad (gabariittuleavad reedavad selle),
samuti ka tuled.

Tegelikult tekkis mul juba üsna ammu idee
uurida Poolast Warsazwa plastosi (eriti kolme
armatuurlauakatet), sest olen kuulnud, et
need ei olnud nii lagunemisaldid kui Pobi
omad; vanadel mudelitel on need aga
täiesti identsed.


Parimat,

Valdo
Kauges nooruses kui liiklesin igapäevaselt Pobedaga, astus ligi tollane Poola suursaadik Eestis, kellega asusime keskustellu teemal \"Pobeda ja Poola ning mis sest lõpuks sai\". Kurtis temagi valgete plastdetailide pudenemist ja silus, pisar silmanurgas, minu auto uut rooli ja raadioümbrist. Tema olla oma Warszawal need asjad hallide vastu vahetanud, seal maal olevat ka tehtud plastdetaile lisaks valgetele ka siniseid, pruune ja halle, kõik peale valgete olevat hästi säilinud. Saadiku auto asus muidugi Poolas, mitte eestis.

mgarageu

sai üle-eelmisel aastal läbi panide maa banderade maale ja tagasi kulgetud. isegi seal ei näinud ühtegi. Ljublin oli päris suur linn - 126p-e ääreni täis.
poolakad tootsid ka pick-up versiooni veokastiga. kooli ajal oli sihuke ida-saksa ajakiri kraftfahrzeugtechnik- seal olid pildid. pildid sealt välja lõigatud peaks isegi alles olema. sedaan oli COOL:eureka
Juba aastal 1990 nägin Poolas vaid ühte Warszawat, see oli \"piruka\"-variant ja väga viletsas seisukorras. Warszawade puudumine pani tollal natuke imestama, sest meil oli 60-ndate autosid ja vanemaidki palju näha. Warszawade tootmine lõpetati 1973. Kõige vanem auto, mida siis Poolas nägin, oli 60-ndate lõpu SAAB 96.
[Pilt: warszawa-pickup-x2.jpg]
Sellise pikapile oli plekist kuut peale tehtud.
Tallinnas Majaka uulitsas seisab mingi 50-ndate Poola asi aga päris vastu külge pole hõõrumas käinud, seega ei tea mis ta täpselt on.
Kere ühes tükis aga alt karbiääred roostes, paar klaasi on sisse pekstud. Võin koha kätte juhatada, kui huvi on.
idalimusiin Kirjutas:Tallinnas Majaka uulitsas seisab mingi 50-ndate Poola asi aga päris vastu külge pole hõõrumas käinud, seega ei tea mis ta täpselt on.
Kere ühes tükis aga alt karbiääred roostes, paar klaasi on sisse pekstud. Võin koha kätte juhatada, kui huvi on.
see mis seal presendi all on, on Shkoda.
tra, segi läks - on jah škoda. tänud paranduse eest.
[Pilt: 101_0200.JPG]

http://www.hot.ee/autopobeda/

sealt võib leida ristsugutise pobedast ja warsavast.
pkuldsaar kirjutas:
Tsitaat:> Üks vägagi Warsava moodi masin:
> http://www.hot.ee/autopobeda/101_0200.JPG

Valdo kirjutas:

Pigem siiski Pobeda, kuigi ümber ehitatud isend.

Võrdlus pildiga http://www.republika.pl/fso_warszawa/Gra...vc-002.jpg (Warszawa) näitab iluvõrede erinevust, mis lubaks teda võrdlamata poolakaks pidada, sest võred tõesti sarnased.

Iluvõre tõenäoliselt omalooming.

Tagatuled \"kopika \" (01) omad, nende kandurid omalooming.

Kapotsildid Pobi omad, 3. seeria.
pkuldsaar Kirjutas:[img]
http://www.hot.ee/autopobeda/
sealt võib leida ristsugutise pobedast ja warsavast.
Asjaomased organid on ära märkinud, et tegu 1958. assta M 20-ga.
Kunagisel Hiiumaa autoinspektoril oli 80-datel Pobeda, mille kohta öeldi, et see on Poolas tehtud ja vingem kui \"tavaline\" Pobeda. Võis ka olla ristsugutis, siis see oli tal igatahes \"igapäevasõiduk\" miilitsa -01 kõrval. Mingi rape vedeles tal aia ääres veel hiljuti, ei tea kui ligi sellele saab aga vaadta ju võib. Vabalt võib muidugi ka \"tavaline\" pobeda olla...
Landy Kirjutas:Asjaomased organid on ära märkinud, et tegu 1958. assta M 20-ga.

Mis puudutab uunikume, siis \"asjaomased organid\" on Vene ajal igasuguste markide ja väljalaskeaastate all neid arvel hoidnud, nii et selle teabe pimesi usaldamisega peab olema ettevaatlik. Pigem võiks usaldada vanatehnikaeksperte, kes vähemalt ehk tuvastavad alusauto, millest ülejäänud vehiikel põlve otsas kuldsete käte poolt kättesaadavatest tükkidest ehitatud.

Vrd - alles hiljuti sai siin foorumis arutatud Stoeweri üle, mis osutus hoopiski ju meeriklaseks Smile

Olen näinud nt ka palju Pobisid, mille veneaegsetes paberites olev aastaarv ei ole adekvaatne, st ei vasta mudeli eripäradele.
ennww Kirjutas:Kunagisel Hiiumaa autoinspektoril oli 80-datel Pobeda, mille kohta öeldi, et see on Poolas tehtud ja vingem kui \"tavaline\" Pobeda. Võis ka olla ristsugutis, siis see oli tal igatahes \"igapäevasõiduk\" miilitsa -01 kõrval. Mingi rape vedeles tal aia ääres veel hiljuti, ei tea kui ligi sellele saab aga vaadta ju võib. Vabalt võib muidugi ka \"tavaline\" pobeda olla...
Antud masinast siis niipalju et poolas tehtud on Nysa mootor mis sinna vahele tõstetud ja Warzava esitiivad.Kõik muu on nii öelda \"home made\" tagasild GAZ 24 ,käimakast gaz 21 ja esisild oli ka volgalt ,stanged vaz 21011 (mida oli ees ja taga 2 tk üksteise peal)Praegu seisab see auto peremehe garaazis (juba 4-5aastat) ootab värvi ...
Aga nobe oli see auto pobeda kohta tõesti...Big Grin
valdo Kirjutas:Mis puudutab uunikume, siis \"asjaomased organid\" on Vene ajal igasuguste markide ja väljalaskeaastate all neid arvel hoidnud, nii et selle teabe pimesi usaldamisega peab olema ettevaatlik. Pigem võiks usaldada vanatehnikaeksperte, kes vähemalt ehk tuvastavad alusauto, millest ülejäänud vehiikel põlve otsas kuldsete käte poolt kättesaadavatest tükkidest ehitatud.

OT: Tean seda vägagi hästi Land Rover\'ite näite najal. Üle poolte neist (enne 1985 tehtud) on registrisse kantud väärate andmetega. Eksreemseim näide sellet ol mu enda auto, millel olid valed -mudel, mark, mootor, värv, tootmisaasta ja pea kõik numbrid millega passis autot iseloomustada saab ( v.a. kerenumber ja registrinumber).
Lehti: 1 2