automoto.ee foorumid

Täisversioon: Varane Riga 10?
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lubasin endale,et ei tekita mõtetuid teemasid siia juurde aga seekord on põhjust sõna võtta. Ehk siis veidi vaheldust kassi ja koera kaka teemadele Big Grin Nimelt sõitsin täna juhuslikult vanaraua kokkuostu kõrvale poodi ja juba auto aknast, hakkas üks ratta kosu silma. Käed hakkasid sügelema, ma ei teadnud,mis see on aga vähemalt paistis vana ja kui juba kaugelt auto aknast hakkab midagi, muu risu seest silma. Siis peab olema asi väärt üles korjamist. Mõeldud tehtud, tirisin siis esialgu tundmatu naha kodu ära. 
Hakkasin uurima ja selgus,et tegu on siis vist alguse otsa Riga 10 jalgrattaga? Esihark, pedaalid ja juhtraud pole enam originaalsed. Kuid see polegi oluline. 
[Pilt: 01089931757b6c2.jpg]
[Pilt: 010899315756468.jpg]
[Pilt: 01089931517d62b.jpg]
[Pilt: 0108993139f86eb.jpg]
[Pilt: 0108993133273c8.jpg]
[Pilt: 0108993055cbdf8.jpg]
Mis elu see ratas on elanud raske öelda. Originaal värv kadunud, nõrgalt on alles ka värvitud traffarettid. Kuid paistab,et suurema osas ajast on ta kusagil vedelenud,keegi midagi teha on üritanud aga on siis loobunud.  Viimane nr on 52 seega võib siis julgelt väita,et 1952 .a valmistatud?

Mis selle asja edasine saatus on ei tea veel,mul on üks sama komplektne uuem Riga 10,kuid sealt ei sobi päris kõik asjad 1:1 ringi tõsta.
Tere.

Tegu on jah, 1952. aasta Riga-10 jalgrattaga, millel on ees veel vanatüübiline värvitud silt.
Pedaalid, sadul, leistang, kahvel on uuemad, ülejäänud tükid näivad olevat algsed (niipalju, kui neid küljes on).

Meil muuseumis värvitud sildiga Riga-10 rattaid polegi hetkel ekspositsioonis. Kaks tükki on rahuldava sildiga säilinud, aga neil on pisiosi puudu ja valesid, seega kunagi restaureerime-komplekteerime ekspositsioonikõlbulikuks.
Kui raske on esiporilauda sellele leida? Ma saaks selle komplekteerida, puudu jääb tööriista kott,porilaud ja esiratas!
(31-07-2015, 19:05 PM)MAZ Kirjutas: [ -> ]Kui raske on esiporilauda sellele leida? Ma saaks selle komplekteerida, puudu jääb tööriista kott,porilaud ja esiratas!

Mul õnnestus valmistada esimene poriplekk katkisest samasugusest tagumisest. Ratas, mida nokitsesin oli aasta 1951 Riga 10. Mõned fotod on tehtud: http://forum.automoto.ee/showthread.php?...#pid368444
Juhin tähelepanu, et ka sellel rattal seal on vale sadul ja pedaalilabad, mis kuuluvad uuemale Rigale. Lenks on aga originaalne ja ilusa kumera kujuga.
Lisaks lenksule-kahvlile on sinu rattal ka mitteoriginaalne kahvli kontramutter ja võimalik ka, et ülemine koonus- ei paista uduselt pildilt. Originaalil on diagonaalne viirutus küljel.
Mind huvitab kas 1957.a Riga meeste ratta osad v.a porilauad on samad 1952.a mudeli omadega? 
Mul on pakkuda selline varajase Riga 10-ne rape, originaal sadul oli vist ka kuskil. Ainult ise peab järgi tulema, asub Võrumaal. 

[Pilt: 20150822_114607.jpg]
Kus kaugel Võrumaale siis tuleb minna? Minu jaoks on juba mõiste Võrumaa väga lai Wink