automoto.ee foorumid

Täisversioon: Volga + Diesel ???
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Tere,
Pean häbiga tunnistama, et ei jõudnud seda suurt hulka volgasid puudutavat infot veel läbi töötada, mis siin foorumis leidub. Seega võimalik, et teemat on juba arutatud.

Nimelt teada on, et volgadele on paigaldatud tehases ka peugeoti diisel mootoreid. Küsimus siis selline, et kas GAZ 24`jale annab mõnd tänapäevasemat diisel mootorit aiste vahele istutada ilma suuremate ümberehitusteta??
Lugesin kusagilt topicust, et volga mootorile annab vahe plaadiga diisel scorpio käigukasti külge pookida? Endal käis peast läbi mõte, et äkki saaks ka scorpio diisel mootori installida.

Kui kellegi juhtub olema mingisugust infot volgale mõne muu mootori installist, siis oleksin väga tänulik.ette tänades:
Tarzic
vaata siis sinna kõigepealt

aga imho on ainuke võimalus midagi asjalikku teada saada - rääkida otse selle volga omanikuga, kes on ise oma autole diisli vahele aretanud.
Saad teada midagi enamat kui \"peaks sobima küll\" Smile

neid variante on siit-sealt foorumitest ja newsgruppidest läbi jooksnud igasuguseid, aga netis pole veel kohatud kedagi, kes seda ise teinud oleks (heameelega näeksin, kui keegi tõestaks vastupidist) Wink
vaheplaadiga võib ju külge panna peaaegu misiganes mootorit.

talverallil sõitis volga 21 diisel, millel aiste vahel oli Nissani 2,0 diisel koos käigukastiga. Väga hästi tiksus.

Soovitaks mõelda ka sellele - mis on diisli paigalduse mõte?
Kui sa tahad saada sinna vähegi korralikku mootorit, siis 10K rahakulu on miinimum, + vahetuse tööd ja jupid. Selle raha eest võid pisut kallima bensiini ja suurema kuluga sõita oikuipikalt.

Kui aga mingi kindel mootor on endal niikuinii juba olemas, mis siis veel küsida, et milline sobib? Wink

Tehasest väljusid kõik Volgad tuntud bensiini mootoritega, diisleid paigaldasid neile kõikvõimalikud edasimüüjad välismaal, et pakkuda ostjatele laiemaid võimalusi. Levinumaks diiselmootoriks oli Perkins, oli ka teisi. Meil liikuvad diisel Volgad on nö. läänest tagasi tulnud. Olen kohanud ka diisel Moskvichi.

Ise Volga omanikuna olen kaalunud ja arvutanud igasugu variante ja jõudnud järeldusele, et kõige otstarbekam ja odavam on jääda originaali juurde. Jupid on odavad ja remontimiseks on metalli piisavalt. Korras originaal mootori puhul kiiruse ja võimsuse osas ei saa ka kurta. Volgaga sõidan enamasti ilusõite ja kuidagi imelik oleks kroomist kiiskava auto kapoti alt kuulda mingisugust traktori lõginat.

Odavam ja mõistlikum oleks pidada kahte autot: Volga ja diiselmootoriga auto.

Lugupidamisega GAZ 22g
Miks ma tahan volgale diislit vahele ehitada?

Põhjus on lihtne, nimelt, et universaal kerega GAZ 24-02`hest valmistada mõnus ja mugav kruiser, millega suvel ja ka talvel möösa eestit ringi vurada.

No mõnu ja mugavus küll diisli sünonüümid pole, pigem on diisel ikka maamehe või ehitaja tööauto mootor. Universaal kerega Volgat ei saa talvel paremagi tahtmise juures soojaks, juhul kui ei ole plaanis uksi kinni pahteldada. Volga kere koosneb tuhendest august ja sopikesest, kust külm sisse puhub. Volgameeste varustusse kuulus alati puhvaika, mis talvel andis sooja ja suvel oli lihtsalt mugav pikutada. Samadest kere aukudest siseneb suvel palavaga salongi vastik diisli hais ja ükski tüdruk ei taha sellise autoga sõita.
Minu arust on kruisimiseks originaal mootor kõige parem, talviseks diislikäitlemiseks peab väga eeskujulik mootor olema, et see üldse käivituks. Originaal seevastu käivitub iga ilmaga, ka siis kui tema tervis kulunud on.

Pealegi sellist diisel varianti just hiljuti kuskil lehes pakuti. Olen sellisega sõitnud ja rohkem ei taha.
Võtan sõna antud teemal mis südamelähedane.Minul nimelt ON 2,0l Nissani diiselmootoriga Gaz24 olemas ja igapäevases kasutamises(hetkel mitte aga põhjus ei puutu teemasse).Nissani diisel istub mootoriruumi üsna kabedalt sisse.
Ümber tehtud mootori padjad ja käigukasti padja hoidmiskoht. Mis veel?
Õli ja vee andur Volgalt.Kardaani ots Nissanilt ja tagaosa Volgalt.
Nissani moto jääb talle ikka nõrgukeseks56hj Volga 95hj vastu.Möödasõiduks peab ikka pika maa ette vaatama.Samas on tal ka mõned head omadused.Sellel talvel ei jäänud kuskile hangedesse kinni(väändemoment+madalad pöörded).Eelmisel talvel bensukal 100kg malmplaat taga. Pagassi mahub tervelt neli laipa või 8kotti jõusööta jne.
Majanduslikult, kui motot veel pole, pole mõtet bensukast diislit teha.
a. Talvediisel saabub mitte külmade saabumisega.
b.Tagavaraosad (starteri harjad,bendix,eelsüüteküünlad) kordades kallimad.
c.ARK ümbervormistamine (umb 3600-eek).
Samas ka mõned plussid
a.Tallinnasse edasi tagasi (ca 400-km) 26l. See tegi umb7l 100km peale praeguste kütuse hindadega (hulgi 4,7eek). Aga see muutub EU ga liitumisel pidi EV saama esimene riik kelle diisel on kallim bensust.
Kui sul on saadaval 2,3 Sierra(Peugeoti) diisel siis see sobiks küll.Lammari hind komplektsel motol+kkast jah 10 000 eegu ringis.Lihtsam osta diisel Sierra ja sealt moto võtta saad ülejäänud kola müügist miskit tagasi. 2,5D Scorpio mootor jääb raskeks esisillale.UAZile sobib aga Volgale mitte. 2,4Transiti mootor on aeglaste pööretega ja kui piirdud sõitmisega 80km/h siis piisab muidu on tööiga lühike(erandeid leidub alati).3,0MB moto ka liiga raske esisillale,2,4 mõeldavam aga jälle need hobujõud. 2,4Volvo (VW) diisel samuti raske esisilla jaoks.Kes soovib vaielda lasku käia aga igapäevaliikurist (30 000 km aastas vähemalt) räägin praegu mitte pühapäevasõidukist.
Soojaks läheb Volga GAZ24 hästi kui paigaldada sellele GAZ2410 soojendus millele pandud Lada radikas+ elektriline veepump MB pealt.
Isiklikult seda enam ette ei võtaks vaid paneks sinna peale kaasaegsema bentsuka näiteks Omega 2,0i täispritse. Hea ökonoomne vastupidav.
Jõudu ehitamisel.Cool
Sellest pole õrna aimugu kuidas Volgae diislit peale panna ,aga muidu Pärnus on üks valge GAZ 2410 Takso Jussini Vinnapoe siltidega ja sel diisel mootor peal, taga silt kah veel ,et diisel on äkki on tehases paigaldatud, mingis reklaamis TV-s näitas kah vahepeal seda VolgatBig Grin
Belgias toppis sealne Vene autode importöör Scaldia Volgadele 1,9 liitrist Peugeot\' diislit,mille võimsuseks tollal umbes 64 hj.Põhimõtteliselt peaks tegu olema enam-vähem sama mootoriga,mida praegugi,küll pisut võimsamana,saab uutele Partneritele/Berlingodele.
Kunagi ammu olen sõitnud ühe sama mootoriga Peugeot 504-ga. Rahulikuks sõiduks sobis sellele küll,kuid Volga on ikkagi suurem kui 504.
mossepower Kirjutas:Pärnus on üks valge GAZ 2410 Takso Jussini Vinnapoe siltidega ja sel diisel mootor peal, taga silt kah veel ,et diisel on äkki on tehases paigaldatud, mingis reklaamis TV-s näitas kah vahepeal seda VolgatBig Grin
************************************************************
Tean teda.Iseehitatud diisel.Muideks tal on 2Volgat ja mõlemad diislid ja ühesugused ka veel.Big GrinBig Grin
Tartu kandis sõidab ringi sinine Diisel-21.
Osales ka Suursõidul.
Kiviõlis sõidab ka ringi Gaz 2410 diisel, häälest on kuulda. Alguses kui ianult kuulsin siis mõtlesin et volga see küll olla ei saa, sest see on ju diiselmootori hääl, kui aga vaatasin siis keeras hoovist välja hoopis Volga.
Eelmisel nädalal nägin Hiiul seismas Gaz 24 universaali, tagaluugil oli väike kiri "Diesel". Auto nägi täitsa korralik välja ja sain pildidki tehtud.

mgarageu

perestroika hilisemas staadiumis (1990-91) seisid Volgadele mõeldud diiselmootorid Gorki tehase territooriumil. tehase mehed olid tookord nõus kõike sobiva hulga raha eest müüma...ainult mitte neid. mootoreid oli täpselt sama arv. palju nendega autosid tellijale tuli toimetada.
Seoses selle teemaga:Müüa peugeot 2.3D mootor, bolt-on gaz`i ja uaz`iga. tel 5129519, küsimused võib saata ka privasse
Martti Kirjutas:Eelmisel nädalal nägin Hiiul seismas Gaz 24 universaali, tagaluugil oli väike kiri "Diesel". Auto nägi täitsa korralik välja ja sain pildidki tehtud.
GAZ 24 "Diesel"
GAZ 24 "Diesel" 2