automoto.ee foorumid

Täisversioon: Sõidumeeriku kasutamine
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11
Aga kuidas on sellega, kui endale mittekuuluva sõidukiga vead endale kuuluvat kaupa. 

Näiteks laenatud puksiirautoga(platvorm 6,5t) vean enda isiklikku sõiduautot või minupärast kasvõi koormat telliseid.
Eurodirektiiv nr. misiganes, ütleb, et sõidumeerikut peab kasutama ärilise kauba veoks.
Kes viitsib, otsib ise täpsemalt üles. Autoserdi lehelt näiteks leiab.
Mootorsõidukijuhi sõidu- ja puhkeaja kestuse ning arvestuse kord


§ 4. Erisused rahvusvahelisel ja siseriiklikul autoveol

Käesoleva määruse nõudeid ei rakendata rahvusvahelisel ja siseriiklikul autoveol §-s 2 nimetatud juhtide suhtes, kui:

10) sõidukit kasutatakse isiklike, mitteärilise otstarbega esemete vm tasuta veol;

Selgelt kirjas seaduses millal pole vaja, see on sama nagu ei saada aru millist käru võib vedada autoga, palju müüte ja külajutte
Puksiirautodel polegi sõidumeerikut kulla härrased...
(23-11-2020, 11:07 AM)mlsluik Kirjutas: [ -> ]Puksiirautodel polegi sõidumeerikut kulla härrased...

Olemas on paljudel küll, aga kasutusel pole vist tõesti kellelgi.
(23-11-2020, 01:54 AM)Kult Kirjutas: [ -> ]Mootorsõidukijuhi sõidu- ja puhkeaja kestuse ning arvestuse kord


§ 4. Erisused rahvusvahelisel ja siseriiklikul autoveol

Käesoleva määruse nõudeid ei rakendata rahvusvahelisel ja siseriiklikul autoveol §-s 2 nimetatud juhtide suhtes, kui:

10) sõidukit kasutatakse isiklike, mitteärilise otstarbega esemete vm tasuta veol;

Selgelt kirjas seaduses millal pole vaja, see on sama nagu ei saada aru millist käru võib vedada autoga, palju müüte ja külajutte

Viidet? Ma leidsin selle nimega ainult kehtetu seaduse.
(23-11-2020, 12:21 PM)olli Kirjutas: [ -> ]
(23-11-2020, 01:54 AM)Kult Kirjutas: [ -> ]Mootorsõidukijuhi sõidu- ja puhkeaja kestuse ning arvestuse kord


§ 4. Erisused rahvusvahelisel ja siseriiklikul autoveol

Käesoleva määruse nõudeid ei rakendata rahvusvahelisel ja siseriiklikul autoveol §-s 2 nimetatud juhtide suhtes, kui:

10) sõidukit kasutatakse isiklike, mitteärilise otstarbega esemete vm tasuta veol;

Selgelt kirjas seaduses millal pole vaja, see on sama nagu ei saada aru millist käru võib vedada autoga, palju müüte ja külajutte

Viidet? Ma leidsin selle nimega ainult kehtetu seaduse.
Link   Ma ei loe sealt küll välja et ei kehti.
(23-11-2020, 13:09 PM)Kult Kirjutas: [ -> ]Link   Ma ei loe sealt küll välja et ei kehti.
Redaktsiooni kehtivuse lõpp: 02.06.2005
(23-11-2020, 13:18 PM)lauril Kirjutas: [ -> ]
(23-11-2020, 13:09 PM)Kult Kirjutas: [ -> ]Link   Ma ei loe sealt küll välja et ei kehti.
Redaktsiooni kehtivuse lõpp: 02.06.2005


Mis see redaktsioon seal siis tähendab?
Et seadus sellisena on kehtetu.

Mingi seaduse kehtivust tasub alati kontrollida nupuga "Hetkel kehtiv". Kõnealuse seaduse puhul annab teate, et kehtetu alates 03.06.2005.

Nüüd kehtib LS, alates §130 .

Mis on hästi jämedalt sama, aga erinevusi, juristide rõõmuks ja tavainimese õuduks, on piisavalt).
Midagi on muutunud jah, nüüd on erasõitudel(meerikuvabad) kuni 7.5t piirang

Samas ei ole eraisikute kohta midagi konkreetset, enamus jutud ettevõtjate kohta.
Võibolla on siin teemas juttu olnud, aga otsinguga kohe ei leidnud õiget kohta. 
N2 kategooria kaubik (Iveco Daily, topeltratastega tagant), täismass 5200kg, suurim lubatud haagis piduritega 3500kg. Auto on ettevõtte oma. Kas ma saan õigesti aru, et ettevõtlusega seotud asjade ajamiseks pean kasutama igal juhul sõidumeerikut? Ja läbitud peaks olema ka ametikoolitus?
Kui aga  on 3500kg täismassiga kaubik, ikka saan sappa panna kuni 3500kg haagise. Ka sel juhul on vaja meerikut ja koolitust?
Haagiste teemast napsatud (https://forum.automoto.ee/showthread.php...#pid547984) kahtlus eriotstarbeliste (autode vedu) haagiste ja veokite võimalikud maksuerisuslikud nüansid on siin ilmselt teemakohasemad.

Julgen arvata, et kuniks ei ole ettevõttes mindud käibemaksuga asjade soetamisel optimeerima, ei tohiks ka mingeid pretensioone olla tee peal, kuniks kaup on korrektselt kinnitatud ja ei ületa lubatud gabariite. Ning mis asjaoludel üldse peaks kontrolliv kordnik omama teadmist selle üle, millisel viisil ja ulatuses on keegi oma käibemaksudeklarisse asju sisse kandnud.
Eriotstarbelise veokaga, mis ei ole ette nähtud veose vedamiseks (kraana, puksiir jne), käivad kaasas ka mitmed muud vabastused. Nii sõidumeeriku kasutamise, raskeveokimaksu kui teekasutustasu osas. Selles mõttes tundub loogiline, et kui keegi pakub veose veo teenust mõne sellise veokiga, siis kusagilt otsast teda ikkagi korrale oleks võimalik kutsuda.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11