automoto.ee foorumid

Täisversioon: needitud kerega väikebuss
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
On mulle varemgi silma hakanud iseäraliku kerekujuga UPSi kaubabussid. Aga täna juhtusin sõitma mõned ajad 005 UPS taga ja kõrval ning... oh sa imestust, mida ma märkasin - sel isendil ju kere puha kokku needitud nagu mõnel 20, sajandi alguse isendil või WWII aegsel soomusmasinal või auruveduril. Rolleyes

Milline tehas võiks 21. sajandi algul (või 20. sajandi lõpul) oma isendeid säärases eksootik-arhailises tehnikas valmistada ja miks?
Sellele küsimusele osatakse TqHq ilmselt vastata kuid ilmselt on need toodetud väike seeriana (muidugi USA mõistes väike seeria, sest sarnased masinad kasutusel US Postiteenistusel) mõnes Detroidi tehases või mujal,
asjad ju kandilised nagu kingakarbid (saab postipakke hästi riiulitesse paigutada) Sarnased ju rahavedamis masinad kuigi need pole just needitud.
Üks UPS-kaubabusside tootja olevat Spier GmbH Saksamaal. Kahjuks pole nende koduleheküljel pilte.
Saksamaal nägin neid lausa hulgi. Muud ei oska öelda, kui et eritellimuse peale UPS-ile tehtud.
valdo Kirjutas:Milline tehas võiks 21. sajandi algul (või 20. sajandi lõpul) oma isendeid säärases eksootik-arhailises tehnikas valmistada ja miks?
Veidi OT, aga tänapäeval saab veel teisigi needitud autosid osta ja üsna krõbeda hinnga. Kust mujalt tuua näide, kui oma südame lähedalt. Näitena Land Rover Defender. Nii nagu selle eellaste tootmist 56 aastat tagasi alustati nii toimub see rohkem, kui pool sajandit hiljemgi. Ikka needi ja poldiga paneelid kokku ja müüki. Big Grin
Washingtonis viibides jäid mullegi silma kandilised postiveokid. Üks kohalik teadis pajatada, et neid pidi tootma mingi postisüsteemile alluv väikefirma, kes sealseid postkastegi valmistas. Sarnasus oli küll hämmastav. Mootorid on neil ilmselt miskid levinud asjad, kuid raam oli tehtud erakordselt madal, et ei peaks kaste kõrgele tõstma.
Need Tallinna veokid meenutavad samuti oma ninaosaga Ameerikas levinud postkaste.
Nendest ups-i bussidest oli kuskil miski (kommerts)lugu ka.
Vähemasti siin ringi vuravad on ducato (boxeri/jumperi) põhja peal.
Eks muudes ilmajagudes vastavalt mõnel teisel hästi levinud-kättesaadaval.
UPS-i buss on tegelikult Fiat Ducato, vähemalt osad on (see oli milles mina istunud olen)
UPS kaubikud on tehtud UPSi poolt antud nõuetele erinevais koostetehastes kohalikele või vajadustele vastavatele seeria kaubikute veermikele. Saksamaal näiteks MB või VAG aga USAs
GM või Dodge. USA posti kaubikud tulevad endise AMC filiaali AM General tehasest.Seda siiani.Muideks AM General (kuulub nüüd Chryslerile) müüs Hummeri GMile.Üpris loll liigutus!