automoto.ee foorumid

Täisversioon: Autokaamera ost ja kasutamine.
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7
Tere!

Võiks siia teemasse kirjutada autokaameratest. Millist osta ja kuidas keegi rahule on jäänud. Kuna valik on suuremaks läinud ja raske otsustada millist omale soetada,võiks natuke valgustada seda teemat. Loodan,et keegi juba pole siin sellist teemat postitanud.... ja kui on siis andke märku,kustutame ära. Wink 
Omalt poolt võin lubada pikalt jahumist selles teemas,sest olen juba täie raha eest saanud.... Big Grin Ja teistele oleks abiks meie õnnestumised või siis ämbrisse astumine.
Tänan.

T.
Peale kahe odava hiinaka kasutamist tahtsin lõpuks midagi korralikumat, mis natuke ikka vastu ka peaks ja salvestus kvaliteetsem oleks. Ostsin Garmin DashCam 20: http://garmin.ee/et/auto-videokaamerad/2...amera.html
Sellel on GPS-andur- salvestab videole auto hetke kiiruse ning vastava Garmini programmiga videot tagantjärgi vaadates näitab kaardil asukohta. On ka nn. G-sensor, mis peaks tuvastama sõiduki kokkupõrked ja hädapidurdused ning siis sel hetkel filmitud videolõigud (mul salvestab 4 minuti pikkuste lõikudena, võibolla oli see pikkus ka seadistatav) teeb selliseks, et neid üle ei kirjutata kui mälukaart täis saab. Siiski mina lülitasin selle sensori menüüst välja, sest näiteks kruusateel sõites hakkas lambist reageerima, kuigi tundlikkus oli kõige nõrgema peale seatud. Hetkel on kaamera kasutusel olnud 8 kuud, hiina kaameratega (hinnad Eesti poodides u. 50 eur) oli selle ajaga probleeme (kinni kiilumised jms) kümneid, selle kaameraga on ainult 1 õpetlik juhtum olnud, nimelt kui jätsin päikesepaistelise ilmaga autosse tööle ise poodi minnes, siis oli väga kuumaks läinud ja siis küll oli nö. kinni kiilunud, rohkem ei ole midagi kurta olnud. Smile
Osta. ee müüdavad on enamus odavaid täielikud vufflid. Pildid ja kirjeldus ei lähe kokku ja lõpuks manuaal Hiina keeles on hoopis muu. Korpus ja kuju on sarnane kallimate mudelitega, kuid seest tühi ja salvestus nurk alla 120 kraadi. pildil on HDMI väljund ja AV  3,5 väljund, kuid ostetud esemel puuduvad jne  Viimane pilt vastab pakutava kaamera tegelikule välimusele ja sealt puuduvad eelnimetatud väljundid ja tähised. Samas toote kirjelduses kah ei ole neid märgitud. Antud kaamera manuaalis on Production Spetsification`is kirjas:" Camera-- Angle 170 of ultra wide lens"  Pildid on eksitavad ja ei vasta heale kauplemistavale.   Otsustage ise kui pildid ja video  on kaamera G-30 omad kuid müüdav kaamera ei ole G-30

https://osta-ee.postimees.ee/salvestav-a...src=search
Tere kah.Oman juba paar aastat ka ühte pardakaamerat, kunagi oomipoest sai võetud ja oli siis üks odavamaid. Tegelikult on see juba teine, kuna esimene lõpetas töö ja garantiiga läks vahetuseks. (Ja sel ajal oli ka ainuke juhus kus oleks saanud pildile korralike sarvedega hirve mis mind lepikusse saatis Big Grin ). Pilt on üsna korralik,  kuid ega pimedas abi pole ainult esitulede laik (ja sedagi lähituledega) on näha. Salvestab ka häälega aga mikrofon on alla igasugust arvestust, kuuleb ainult mürinat-kohinat kui masin töötab.Seisva masina korral suudab ka juttu või töötavat raadiot eristada. Aku on juba otsas ja seoses sellega näitab kuupäevaks pidevalt mingit jaanuari päeva aastal 2012. Vaatenurk võiks olla natuke laiem,"Kangoo"piruka nina laiuse katab napilt ära ja kui linnaliikluses keegi küljelt esituld ründab, ega siis pildile ei kipu jääma. (proovisin paigaldada ka Kangoo piruka esiistmete taga olevale vaheseina aknale, kuid siis vaatenurk ettepoole ikkagi ei suurenenud, kuna Kangoo jämedad esipiilarid varjasid ikkagi vaate. Samas olen saanud pildile põtru, sigu ja muid loomi, (kes otsest ohtu ei põhjustanud), paar juba toimunud avariid, ja ühe põleva rekka Peterburi maanteel. Olen pannud ka filmima huvitavaid ja erilisi olukordi seoses oma tööga, kuid kui objekt on lähedal siis vaatenurga laiusest jääb natuke puudu ja alati tuleb masin panna kaugemale, kuid siis jäävad pisemad detailid ähmaseks. Kui peaks veel kunagi omale uue muretsema siis võtaks natuke kõrgemast hinnaklassist, vaatenurk peab olema kindlasti laiem, samuti ei tee paha infrapuna võimekusega kaamera, kuna öistel aegadel juhtub rohkem.
 Samas kui midagi peaks olema vaja tõestada politseile siis niipalju on sellest pildist kasu küll (kui muidugi jäi kaadrisse)
Tsitaat:mul salvestab 4 minuti pikkuste lõikudena
Viiendal minutil juhtunu enam ei salvestu? Nõuab vahepeal käivitamist? Mis tast siis kasu on? Ise pole veel ostnud kuigi poes neid odavaid olen näinud. Hea teema igatahes, teab siis hoiduda prahist ja kasutusvigadest.
Minu kaameral annab valida kas 5, 10, 15, 20 minutit. Panin ka 5min peale, sest kui midagi ka juhtub siis on mõttetu vaadata 19min kinu ja siis 1min juhtunut. Samas ei lähe sekunditki kaduma kuna filmimine toimub pidevalt aga salvestamine on tükeldatult.
JA veel. Minu sõitude tegemistega kannatab poolteist päeva enne kui mälu täis saab ja hakkab vanemaid otsast kustutama.
Sooviksin teada kuidas kellegil salvestatud pildi kvaliteet ka on? Kas mootori ja üldse auto vibra ka pildi kvaliteedile on mõjunud. Näiteks minu kolmel erineval autol on pildi "hüppamine" täiesti eristatav ehk diiselmootoriga Moskvitšil+Viljandi ümbruse lapilistel teedel sõit mõjutasid pilti niivõrd,et olin sunnitud tegema nn. kantossi paikamist ehk -auto ja kaamera vahele pehme ühenduse tekitamisega sain pildi normi. Big Grin 
Minu esimene autokaamera siis selline:

http://www.onoff.ee/foto--ja-videokaamer...unner-570/

ehk Prestigio Roadrunner 570 GPS.

Täpsemalt tutvustan oma aparaati lähiajal edasi...

T.
(29-07-2016, 22:19 PM)klaave Kirjutas: [ -> ]JA veel. Minu sõitude tegemistega kannatab poolteist päeva enne kui mälu täis saab ja hakkab vanemaid otsast kustutama.
Noh kõik oleneb ju mälukaardi mahust... Ja kindlasti kaarti ostes klass-10
(29-07-2016, 22:08 PM)klaave Kirjutas: [ -> ]Tere kah.Oman juba paar aastat ka ühte pardakaamerat, kunagi oomipoest sai võetud ja oli siis üks odavamaid. Tegelikult on see juba teine, kuna esimene lõpetas töö ja garantiiga läks vahetuseks. (Ja sel ajal oli ka ainuke juhus kus oleks saanud pildile korralike sarvedega hirve mis mind lepikusse saatis Big Grin ). Pilt on üsna korralik,  kuid ega pimedas abi pole ainult esitulede laik (ja sedagi lähituledega) on näha. Salvestab ka häälega aga mikrofon on alla igasugust arvestust, kuuleb ainult mürinat-kohinat kui masin töötab.Seisva masina korral suudab ka juttu või töötavat raadiot eristada. Aku on juba otsas ja seoses sellega näitab kuupäevaks pidevalt mingit jaanuari päeva aastal 2012. Vaatenurk võiks olla natuke laiem,"Kangoo"piruka nina laiuse katab napilt ära ja kui linnaliikluses keegi küljelt esituld ründab, ega siis pildile ei kipu jääma. (proovisin paigaldada ka Kangoo piruka esiistmete taga olevale vaheseina aknale, kuid siis vaatenurk ettepoole ikkagi ei suurenenud, kuna Kangoo jämedad esipiilarid varjasid ikkagi vaate. Samas olen saanud pildile põtru, sigu ja muid loomi, (kes otsest ohtu ei põhjustanud), paar juba toimunud avariid, ja ühe põleva rekka Peterburi maanteel. Olen pannud ka filmima huvitavaid ja erilisi olukordi seoses oma tööga, kuid kui objekt on lähedal siis vaatenurga laiusest jääb natuke puudu ja alati tuleb masin panna kaugemale, kuid siis jäävad pisemad detailid ähmaseks. Kui peaks veel kunagi omale uue muretsema siis võtaks natuke kõrgemast hinnaklassist, vaatenurk peab olema kindlasti laiem, samuti ei tee paha infrapuna võimekusega kaamera, kuna öistel aegadel juhtub rohkem.
 Samas kui midagi peaks olema vaja tõestada politseile siis niipalju on sellest pildist kasu küll (kui muidugi jäi kaadrisse)


Millise hinnaga või millise tootja kaamera on? Kirjelduse järgi võiks öelda, et sama hiinakas mis mul olnud on. Oomipoes oli hind u. 2,5x suurem mis Hiinast tellides. Smile





(29-07-2016, 22:13 PM)aavu Kirjutas: [ -> ]
Tsitaat:mul salvestab 4 minuti pikkuste lõikudena
Viiendal minutil juhtunu enam ei salvestu? Nõuab vahepeal käivitamist? Mis tast siis kasu on? Ise pole veel ostnud kuigi poes neid odavaid olen näinud. Hea teema igatahes, teab siis hoiduda prahist ja kasutusvigadest.



Minu kogemuse järgi iga kaamera salvestab lõikudena. See tähendab seda, et salvestab järjest ja midagi kaduma ei lähe, lihtsalt salvestus on jupitatud vastava pikkusega lõikudeks. Ehk siis kui sul midagi huvitavat juhtus vahepeal, ei pea arvutisse kopeerima kogu mälukaardi suurust faili (näiteks pikkusega 9 tundi ja mahuga 32 GB), vaid saab valida just selle lõigu, kus see sündmus peal on.




(29-07-2016, 22:26 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas: [ -> ]Sooviksin teada kuidas kellegil salvestatud pildi kvaliteet ka on? Kas mootori ja üldse auto vibra ka pildi kvaliteedile on mõjunud. Näiteks minu kolmel erineval autol on pildi "hüppamine" täiesti eristatav ehk diiselmootoriga Moskvitšil+Viljandi ümbruse lapilistel teedel sõit mõjutasid pilti niivõrd,et olin sunnitud tegema nn. kantossi paikamist ehk -auto ja kaamera vahele pehme ühenduse tekitamisega sain pildi normi. Big Grin 
Minu esimene autokaamera siis selline:

http://www.onoff.ee/foto--ja-videokaamer...unner-570/

ehk Prestigio Roadrunner 570 GPS.

Täpsemalt tutvustan oma aparaati lähiajal edasi...

T.


Mina ei ole vibratsiooni mõju täheldanud, kuigi tühikäigul on autol keres päris tuntav ja vähe sellest, et kuuldav, vaid ka istmikuga tuntav vibra. Big Grin
(29-07-2016, 22:26 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas: [ -> ] Minu esimene autokaamera siis selline:

http://www.onoff.ee/foto--ja-videokaamer...unner-570/

ehk Prestigio Roadrunner 570 GPS.

Täpsemalt tutvustan oma aparaati lähiajal edasi...

T.

Mul oli selline julk. Natuke pusisin ja müüsin edasi. Minuarust ehe käkerdis.
Autokaamerate kohta on lahatud kõvasti seal: http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=588477&highlight=autokaamera
4x4 foorumis üks õnnetu Prestigio 545GPS omanik> 

http://forum.4x4.ee/viewtopic.php?f=49&t=61467&hilit=prestigio
(30-07-2016, 07:21 AM)pannkook Kirjutas: [ -> ]
(29-07-2016, 22:26 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas: [ -> ] Prestigio Roadrunner 570 GPS.

Mul oli selline julk. Natuke pusisin ja müüsin edasi. Minuarust ehe käkerdis.

Väga tark ja isemõtlev aparaat! Kolm tükki on juba garantiiremondis käinud. Neljas on nüüd autol. Esimese muretsesin kuskil veebruari kuus,seega aparaati nagu pole pikalt olnudki,pigem ilma. Big Grin  Ma ausaltöeldes juba pidin teist marki võtma aga lootsin,et kuskil maailmas peaks ka minu jaoks selline töötav 570 GPS mudel olema. Big Grin Ja väga mõnus on koguaeg poest saadud pakendis autokaameraid vastu võtta ja karpe avada.... Big Grin Ja teenindus on Viljandi kaupluses ka super.

T.
Teie juttudest on raske muidugi aru saada, kust maalt läheb piir, et see on odav ja see kallis... 
Möödunud aastal ostsin oomipoest sellise: http://www.lelong.com.my/carcam-p5000-hd...Sale-P.htm
Võis maksta 60.-€. Ei mäleta lihtsalt, palju tol ajal välja käisin.
Filmijupp peale lõikust ja üleslaadimist - https://www.youtube.com/watch?v=Wil_kykau0U
Teine veel - https://www.youtube.com/watch?v=Uiva4BLg6jM

Teises lõigus on kuulda paljudele autokaameratele iseloomulikke krõbinaid. Need tulenevad juhtnuppude loginast.
Raadio mängib sellisel hääletugevusel, et kui autos oleks veel üks kaasreisija, siis omavahelist suhtlust ei segaks.

Ei nuta. Käib kah Smile.
Esimese auto kaamera ostsin siis kui eestis neist ei teatud ööd ega mütsi, saigi vist teiselpoolt piiri kuskilt suuremast elektroonika poest ostetud. Mark oli Denver ning nii vana mudeli kohta ei leidnud isegi pilti, ei viitsi autosse pildistama ka minna aga noo on ikka uskumatult hästi kestnud. Pildi kvaliteet on nüüdsete mudelitega võrreldes kehvemapoolne kuid tol ajal tundus päris heaWink
Paar selle uunikumiga tehtud videot ka üleval...






Ja kaamera töötab endiselt....
(30-07-2016, 10:02 AM)Janka Kirjutas: [ -> ]Teie juttudest on raske muidugi aru saada, kust maalt läheb piir, et see on odav ja see kallis... 
Möödunud aastal ostsin oomipoest sellise: http://www.lelong.com.my/carcam-p5000-hd...Sale-P.htm
Võis maksta 60.-€. Ei mäleta lihtsalt, palju tol ajal välja käisin.
Filmijupp peale lõikust ja üleslaadimist - https://www.youtube.com/watch?v=Wil_kykau0U
Teine veel - https://www.youtube.com/watch?v=Uiva4BLg6jM

Teises lõigus on kuulda paljudele autokaameratele iseloomulikke krõbinaid. Need tulenevad juhtnuppude loginast.
Raadio mängib sellisel hääletugevusel, et kui autos oleks veel üks kaasreisija, siis omavahelist suhtlust ei segaks.

Ei nuta. Käib kah Smile.


See näib olema umbes selline nagu mu hiinakas oli. Krõbinat tegid ka mälukaardi ning toitepistiku kaaned ning hingede küljes pööratav ekraan... ehk siis kõikvõimalikud asjad mis vähegi häält teha said. Big Grin  Mainitud Garminiga naudin vaikust, ei mingeid kõrvalisi helisid. Cool
No ma ei tea... Nauding???
Tahta autokaameralt mingeid erilisi häid omadusi on minu meelest palju nõutud. Ta on ju AUTOkaamera. Mõeldud situatsiooni jäädvustamiseks mitte jäädvustatu nautimiseks(!).
See on sama jabur nagu oodata telefoniga ehk siis kartuliga tehtud pildist mingit erilist naudingut.
Pildistamise jaoks on fotoaparaat koos oma laia diapasooniga saadaolevate objektiividega. Video jäädvustamiseks videokaamera. Telefon ega autokaamera neid omadusi välja ei anna. Täna küll mitte.
Kui tahta auto esiaknast paistvalt pildilt mingisugustki hilisemat naudingut, siis miinimum, millega seda teostada saaks kisub ikkagi gopro- või contourilaadse seikluskaamera pluss video hilisemaks töötuseks vajamineva tarkvara soetamise kursile.
Hr Luigele minupoolt pikk pai, mida võib ise teha, kuna jälle oli esimene Eestis, kes välismaal käis ja  kaamera tõi.    Smile

Kuid kuna meie elu koosneb statistiliselt ainult muretsemisest, siis minu mure oleks leida katkine doonor kaamera  vot selline 


[Pilt: 159503343_hd-full-1080-gps-car-vehicle-d...a-dvr-.jpg]

Kuna kaamera objektiivi saab liigutada, siis vale kooste tulemusena katkes plaadi ja silma vaheline "sleif" ja kollased käekesed ei tahtnud rohkem suhelda. seisab sahtlis juba mitu aastat. Teeks kasvõi valvekaameraks   Big Grin
(30-07-2016, 12:01 PM)h2rra Kirjutas: [ -> ]Hr Luigele minupoolt pikk pai, mida võib ise teha, kuna jälle oli esimene Eestis, kes välismaal käis ja  kaamera tõi.    Smile

Aasta võis olla 2008-2009...  Millegipärast ei usu et sel ajal siinmail neid massiliselt müügil oli...      Seega pai vastu võetud  Big Grin
Aga kogu selle jutu point oli siiski see et Denveri käkerdis( Denver teadupärast pole mingi kvaliteet-elektroonika tootja) on seniajani vastu pidanud ja suure tõenäosusega kestab veelgi.
(30-07-2016, 16:06 PM)mlsluik Kirjutas: [ -> ]
(30-07-2016, 12:01 PM)h2rra Kirjutas: [ -> ]Hr Luigele minupoolt pikk pai, mida võib ise teha, kuna jälle oli esimene Eestis, kes välismaal käis ja  kaamera tõi.    Smile

Aasta võis olla 2008-2009...  Millegipärast ei usu et sel ajal siinmail neid massiliselt müügil oli...      Seega pai vastu võetud  Big Grin
Aga kogu selle jutu point oli siiski see et Denveri käkerdis( Denver teadupärast pole mingi kvaliteet-elektroonika tootja) on seniajani vastu pidanud ja suure tõenäosusega kestab veelgi.

Paraku ta nii on et esimesed tooted on vastupidavamad, kui hilisemad. Minu teine... ilma displeita ja suure akuga, tulest-veest läbi käinud, aga siiani toimetab. Olid saadaval ka bemmi märgiga ja mersu , ja muidu bling-bling nunnukad

[Pilt: 1]
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7