automoto.ee foorumid

Täisversioon: Opel Ascona Irmscher 1988
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8
Kena vaadata, et edeneb ja käega pole löönud. Kõige hirmsam osa hakkab läbi saama Smile
Edu ja kindlat kätt (Y)
(23-03-2018, 17:17 PM)hardo Kirjutas: [ -> ]Tagumine poolraam on kahtlaselt Opel Vectra A kujuga.

Kogu põhi on sama.
(23-03-2018, 19:11 PM)jawamees Kirjutas: [ -> ]
(23-03-2018, 17:17 PM)hardo Kirjutas: [ -> ]Tagumine poolraam on kahtlaselt Opel Vectra A kujuga.

Kogu põhi on sama.

Kui põhi sama, siis kas ka Asconat nelivedusena ei tehtud? Vectrat/calibrat ju sai nelikuga.
Brittide margipõhises foorumis käidi välja väide, et Vectra A jagab põhja hoopis Astra F-iga. Nelivedust Ascona C-d tehasest tulnud pole, Eestis üks kaheukseline vist on ehitatud C20XE mootoriga. 

Väga vahet minujaoks enam pole ka, vahendite poolest olen üpris piiratud, hobi on siiski ju elus kõrvaltegevus. Aeg on minujaoks hetkel odavam ja proovin need poolraamid ikkagi ise teha. Kindlasti kõige suurem väljakutse terve ettevõtmise juures. 

Tänan positiivsuse eest, kuid liiga lähitulevikus see auto siiski sõitma ei hakka. Pole väga mingeid eesmärke seadnud, kuid hea oleks, kui kere sügiseks värvitud saaks.
(25-03-2018, 15:47 PM)otipoiss Kirjutas: [ -> ]Brittide margipõhises foorumis käidi välja väide, et Vectra A jagab põhja hoopis Astra F-iga. Nelivedust Ascona C-d tehasest tulnud pole, Eestis üks kaheukseline vist on ehitatud C20XE mootoriga. 

Väga vahet minujaoks enam pole ka, vahendite poolest olen üpris piiratud, hobi on siiski ju elus kõrvaltegevus. Aeg on minujaoks hetkel odavam ja proovin need poolraamid ikkagi ise teha. Kindlasti kõige suurem väljakutse terve ettevõtmise juures. 

Tänan positiivsuse eest, kuid liiga lähitulevikus see auto siiski sõitma ei hakka. Pole väga mingeid eesmärke seadnud, kuid hea oleks, kui kere sügiseks värvitud saaks.

Astra on Kadeti järeltulija.
vabandan OT pärast:
(25-03-2018, 15:21 PM)raul Kirjutas: [ -> ]Kui põhi sama, siis kas ka Asconat nelivedusena ei tehtud? Vectrat/calibrat ju sai nelikuga.
nelikveolised vectrad (ja vist ka Calibrad) pole esiveolistega päris sama põhja peal. Tegelikult on lausa kolm erinevat põhja:
- on kõige tavalisemad poolsõltuva tagasillaga FWDd
- on sõltumatu tagavedrustusega 2000-d (Calibrad on vist kõik sellel põhjal - ka C20NE mootoriga). Nende kere tagumine alumine ots on tava-FWDst erinev, bensupaak ei asu tagaistme all nagu tava-FWD-l vaid pagasiruumi põhja all ning see ei ole metallist vaid plastist
- on 4x4-d, millel on lisaks tagumisele sõltumatule vedrustusele ka pagasiruumi põhi kõrgemal, kui FWD-del (sh 2000). Lisaks on neil juhiistme kõrval kardaanitunnelil laiendus ning esisillatalal + stabilisaatorvardal eend kardaanile

asconaC, kadettE, vectraA ja AstraF põhjade ühilduvuses julgen kahelda. Väljanägemiselt on nad omavahel sarnased küll.
[Pilt: pr1.jpg]

[Pilt: pr2.jpg]
Narr küll poolikut tükki näidata, aga pildid said juba üles laaditud. .
(04-04-2018, 23:44 PM)otipoiss Kirjutas: [ -> ][Pilt: pr1.jpg]

[Pilt: pr2.jpg]
Narr küll poolikut tükki näidata, aga pildid said juba üles laaditud. .

See vigur võiks vähe paksemast plekist olla,vähemalt 1,5mm + sees tugevdused,vedru lükkab selle kohe lössi.
(05-04-2018, 03:10 AM)jawamees Kirjutas: [ -> ]See vigur võiks vähe paksemast plekist olla,vähemalt 1,5mm + sees tugevdused,vedru lükkab selle kohe lössi.

Kõik kere parandustükid tehakse TÄPSELT sama pakusest ja tugevusest materjalist nagu oli originaal.
See on selleks, et kere saaks edasi läbi painduda täpselt nii nagu ta tehases ette nähtud on.

Kui mingi koht teha ülemääraselt tugev ja ülejäänu jääb lödi nagu ta originaalis on, siis hakkab kere seda tugevat kohta nö. välja murdma.

.
Siia kohta tuleb teine tükk veel peale, pluss lõpuks veel see vedrutaldrik mis ongi äkki 1,5mm, vedru hakkab toetama siis 2x1mm+~1,5mm peale. Originaalis oli ka nii, ainuke viga mille ma teadlikult teen on nüüd see, et pildil oleva jupi sisse tuleks rullida üks looklev soon. Võibolla saaks vasardades ka, aga ma ei hakka seda katsetama. 

jawamees, tegelikult ma kaalusin pikalt, et mismoodi läheneda. Korraks oligi plaan teha üks tükk ja paksemast materjalist, et aega ja vaeva säästa kuid tekkis kartus, et ma ei suuda rängemale plekile õiget kuju anda.
(05-04-2018, 07:13 AM)stihl Kirjutas: [ -> ]
(05-04-2018, 03:10 AM)jawamees Kirjutas: [ -> ]See vigur võiks vähe paksemast plekist olla,vähemalt 1,5mm + sees tugevdused,vedru lükkab selle kohe lössi.

Kõik kere parandustükid tehakse TÄPSELT sama pakusest ja tugevusest materjalist nagu oli originaal.
See on selleks, et kere saaks edasi läbi painduda täpselt nii nagu ta tehases ette nähtud on.

Kui mingi koht teha ülemääraselt tugev ja ülejäänu jääb lödi nagu ta originaalis on, siis hakkab kere seda tugevat kohta nö. välja murdma.

.
Aga ta ongi tehase poolt 1,5mm ja sees omakorda tugevdused 1,5mm plekist.keegi pole soovitanudki teha mingist plaadist seda.
Mu vectra poolraamid (4x4 omi ma ei leidnud) tekkisid 2mm plekist (ise kah imestasin, et selle väänamine pmst põlve otsas suht hästi õnnestus Smile) nii:
http://forum.automoto.ee/showthread.php?...#pid333269

vedrukandurid keevitasin poolraamitükile enne selle auto alla keevitamist ning kõik tükid said enne külgekeevitamist sissepoole värvkatte. Ilmselt happekrunt+värv kombona ja ilma täitekrundita - täitekrunt tekitab hulka paksema värvikihi ja kui see keevitatavale kohale kaasata, hakkab värv kuumaga suurte tükkidena plekilt lahti kooruma. Õhukese vedelate värvide (happekrunt+värv) kihi puhul kahjustub kiht kuumaga vaid keevituse piirkonnas lokaalselt.
nagu näha, siis vedrukanduri alune plekk sai sisse veel ka tugevdusristid, mis selle pleki ruumiliselt tugevamaks tegid.

ehk saad mõtteid Wink
Sealsed plekikihid on siiski millimeetrisest plekist, ning tehas küll tugevdusi pole lisanud. 

Värvi üritan minagi igale poole sisse pritsida, need pinnad mis keevitusega kokku puutuvad lasen kokku Würthi Rost Stop Quattroga. Väidetavalt on see mõeldudki läbi keevitamiseks. Seetõttu on piltidel kohati krundikihid punased ja kohati hõbedased. lisaks sai keevised seest kerehermeetikuga üle mäkerdatud. 

[Pilt: pr3.jpg]

Proovisin sisemise tüki seintele anda ka selle lainelise profiili nagu tehasetükil. Pealmise karbi küljed on siledad ning tundus, et kõik punktkeevised mis olid seintest läbi, olid just nende kõrgemate kohtade peal. Tõenäoliselt olen ma küllalt rumal, et sellise jama peale aega raiskan. 

Iseendale korrutan, et üks eesmärkidest oli õppida Big Grin
Tõenäoliselt olen ma küllalt rumal, et sellise jama peale aega raiskan. 
Iseendale korrutan, et üks eesmärkidest oli õppida Big Grin


Olen ise vectrale valmistanud samasugused tükid , lasin pläraki peale , et ülevaatusest läbi saaks .
Sellise tüki oleks võinud ikkagi osta , kui nii põhjalik keretöö on ette võetud .
[Pilt: Poolraam.png]
Klokkerholm toodab neid tagumisi poolraame , vectrale oli sillakinnitusega tükid ka olemas .
Vahepeal töö seisis kuna keevitusgaas lõppes otsa. Miskipärast arvasin, et ühe suure ballooniga saab hakkama, aga võta näpust. Teisega vast saab keevitustööd ikka ära lõpetada Big Grin
[Pilt: poolraam2.jpg]
[Pilt: poolraam3.jpg]
(20-04-2018, 22:47 PM)otipoiss Kirjutas: [ -> ]Vahepeal töö seisis kuna keevitusgaas lõppes otsa. Miskipärast arvasin, et ühe suure ballooniga saab hakkama, aga võta näpust. Teisega vast saab keevitustööd ikka ära lõpetada Big Grin
[Pilt: poolraam2.jpg]
[Pilt: poolraam3.jpg]
Mida siis nii hullult palju keevitati?Kui on suur balloon st 50l,sellega peaks saama päris hulga taolisi projekte kokku keevitada.
Kas krunt mida plekile peale lased on spreipudelis akrüülkrunt?
Kaasfoorumlane stihl oskab lähemalt sellest krundist rääkida, küsisin temalt nõu selles osas.  Spraypudelis ta on ja Auto K nimelise firma toodang, koostise või muu kohta ma ei oska midagi kosta, tekst purgil ka puhta saksa keeles kõik.
(21-04-2018, 00:02 AM)jawamees Kirjutas: [ -> ]Mida siis nii hullult palju keevitati?Kui on suur balloon st 50l,sellega peaks saama päris hulga taolisi projekte kokku keevitada.

Äkki on töösurve liialt suur.
Jätkan päevikuga. Poolraamid on valmis saanud. 
[Pilt: pr6.jpg]
[Pilt: poolraam5.jpg]
Suurjagu põhjaaluseid asju on samuti puhastatud ja värvitud, selle eest tänud kaasfoorumlasele Juss. Minu hinnangul on töö kvaliteetne. 
Sillatalale peab nüüd puksid sisse sokutama ja siis oma kohale proovima, siis selgub kas on lootust kergema vägivallaga asi paika saada või tuleb uuesti relakas sisse lüüa. 
[Pilt: staff1.jpg]
[Pilt: staff2.jpg]
Hetkel töötan pagasiruumi põhja/tagapõlle kallal. Sooned on pleki sisse lihtsalt vasaraga tambitud, mõistan, et see on vale ja kole, kuid kuna vahendeid pole ja neid sooni on sinna vaja siis tuleb paraku nii. 
[Pilt: pagass1.jpg]
[Pilt: pagass2.jpg]
[Pilt: pagass3.jpg]
Uuel nädalal võib juhtuda, et saab poest esi ja tagapõlle kätte, lisaks vedrutaldrikud tagumiste poolraamide külge. 

Igaks juhuks ka kerge abipalve, võibolla saab keegi aidata. 
[Pilt: kandur.jpg]
Ausaltöeldes ei mäletagi enam mis potsikut see kronstein juhipoolses rattakoopas kandis, kuid lihtsam oleks korralikumat tükki taastada Big Grin. Niiet kellel on üle, siis ostan heameelega ära. 
Lisaks olen vist ühe pidurivooliku või toru kronsa ära kaotanud, kuid seda kannatab häda korral ka ise viilida.
[Pilt: ptk.jpg]
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8