automoto.ee foorumid

Täisversioon: bensiini suhe õliga
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.

SnowDog

et siis äkki keegi tuletaks mulle meelde mis oli suhe bensiinil ja õlil mopeedile (2 taktilisele) ei mäleta enam Rolleyes. näiteks ytleme et mul on 5 liitrit bensiini (95 e) siis palju õli sinna???
ole nii kena et teine kord kui postitad ...kasuta ennem ikka otsingut Wink EKSJU

25 liitri bensu kohta yks liiter õli ....nu võib ka 20 liitri kohta ja 30 liitri kohta liiter õli kasutada Smile

SnowDog

ei ma oleks otsind kyll aga ma ei jõudnud. aga tänud selle eest. mul oli täna vaja ning ei osand midagi sinna panna. tänudCool

speeder

mina olen näinud kahetaktilise õli purgil on 5 liitrile 100 ml õli ehk siis 50 liitrile 1 liiter õli
kõik oleneb õlist
sitemat pead rohkem valama aga kvaliteetsemaga saab vähem hakkama
Tavalist mootoriõli Vene ajal soovitati panna (ja ma ka panin tollal) 1:25 vii 1:20. Nt avtooli AC-8. Kaasajal spetsiaalsetel kahetaktiõlidel peaks potsu peal olema kirjas, millises vahekorras segada. Paljusid tõesti piisab panna vaid 1:40 või isegi 1:50.

Üldiselt pannakse õli kahe kriteeriumi vahel kompromissi valides:

Liiga vähe õli - kulutab liigselt väntmehhanismi.

Liiga palju õli - küünal tahmub kiiresti ja vajab sagedast puhastust, samuti on vehiikli järel liiga suur tossupilv, mis ei pruugi kaasliiklejaile meeldida.
oled jätnud kahe silma vahele selle, et sellise lause ees on alati ÕLI VAHEKORD VASTAVALT MOOTORITOOTJA NÕUETELE KUNI 1:50.


speeder Kirjutas:mina olen näinud kahetaktilise õli purgil on 5 liitrile 100 ml õli ehk siis 50 liitrile 1 liiter õli

siims

4-taktilisega on hea lähed ja paned paagi täis ,aga mopiga nii ei sa!!!