automoto.ee foorumid

Täisversioon: Traktori veenäidiku paigaldus
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Ostsin poest traktorile veenäidiku ja kuidagi ei oska seda paigaldada.
Näidik ise selline.
Näidiku esiküljest ka pilt.
Tahaks teada kuidas teie ühendate. Endal ka väike eelaimdus sellest. Aga kuidagi ei saa juhtmeid külge.
(17-04-2017, 19:28 PM)traktorist MTZ Kirjutas: [ -> ]Näidiku esiküljest ka pilt.
Б - Batareja-- + 12 V 

Д-Datšik --  andur

L  Mass ehk  - 12 V ...   Õppige vene keelt, kui vene tehnikaga toimetate.  Enamus tehnilist kirjandust on ju venekeeles.  Tõlketeenus on aga kallis.
Aitäh vihje eest, nüüd võin russi õuele ajada, läheb paigalduseks ja temperatuuri mõõtmiseks.
(17-04-2017, 19:51 PM)traktorist MTZ Kirjutas: [ -> ]Vene keelt valdan küll, kuid tahtsin asjas kindlalt veenduda. Pole kahjuks uuema aja inimene ja uued asjad ajavad väheke segadusse. Olen paigaldanud neid veenäidikuid küll, kuid vanu.

Ka vanadel on täpselt samad tähed peal.  Kahjuks.
(17-04-2017, 19:54 PM)h2rra Kirjutas: [ -> ]
(17-04-2017, 19:51 PM)traktorist MTZ Kirjutas: [ -> ]Vene keelt valdan küll, kuid tahtsin asjas kindlalt veenduda. Pole kahjuks uuema aja inimene ja uued asjad ajavad väheke segadusse. Olen paigaldanud neid veenäidikuid küll, kuid vanu.

Ka vanadel on täpselt samad tähed peal.  Kahjuks.

Nii ammu sai seda asja vahetatud, et pani vähe kahtlema. Pole veel vana ära võtnud ja ei ole jõudnud uuega võrrelda, suht tolmune teine.
See plastkorpusega näitaja tahab eraldi massi saada muidu ei hakka tööle normaalselt.
Panime sajakale ka uued andurid, üks andur on rikke oma, et kui keema läheb lõõb tulukese põlema, teine andur läks kella, käima pannes külmast peast algul näitab, mõne minuti mõõdudes on näidik juba 120,ne peal, pole siiani  aru saand mis tahab.
(24-04-2017, 20:42 PM)Vahelaager Kirjutas: [ -> ]Panime sajakale ka uued andurid, üks andur on rikke oma, et kui keema läheb lõõb tulukese põlema, teine andur läks kella, käima pannes külmast peast algul näitab, mõne minuti mõõdudes on näidik juba 120,ne peal, pole siiani  aru saand mis tahab.

Pakun järelikult on vale andur. Jälgida tasub ka mis numbrid on anduri peal. Kõik andurid ja kõik näidikud ei käi omavahel kokku...
(24-04-2017, 22:44 PM)aqu77 Kirjutas: [ -> ]
(24-04-2017, 20:42 PM)Vahelaager Kirjutas: [ -> ]Panime sajakale ka uued andurid, üks andur on rikke oma, et kui keema läheb lõõb tulukese põlema, teine andur läks kella, käima pannes külmast peast algul näitab, mõne minuti mõõdudes on näidik juba 120,ne peal, pole siiani  aru saand mis tahab.

Pakun järelikult on vale andur. Jälgida tasub ka mis numbrid on anduri peal. Kõik andurid ja kõik näidikud ei käi omavahel kokku...

Mul sama jama, sai pandud uus kell ja uus andur, natuke näitab ja siis temp 120 ja rohkem ja siis veel rohkem......andur 100m ja kell oli vist 126 ja mingi täht (ei ole enam meeles need margid).  Omavahel peaks asjad sobima, kirjanduse järgi siis. aga näitam ei hakanud. Üks sai t-25 pandud ja teine dt-75, mõlematel sama kala küljes.
Soovituslikult  lugege seda teemat aeglaselt ja mõttega.  Hoiate kokku nii oma aega, kui ka foorumi leheruumi.  Sõiduki mark ei oma tähtsust.

http://forum.automoto.ee/showthread.php?...#pid407225

Parimat   h2rra
Kas mass pääseb ikka näidikule korralikult ligi. Need uued plastkorpusega näidikud on selle suhtes väga nõudlikud.
1991 aasta MTZ-80 kasutatakse näidikut YK 133AB ja andurit TM 100-B
Fotol olev näidik on logomeetriline (kui lulid sisse nätab kohe öiget näitu, ei pea ootama.)
Ma ei tea peast millist andurit ta vajab. Uhenduseks vajab 1. miinust 2.plussi 3.uhendust anduruga.
(18-04-2017, 21:47 PM)deeremees Kirjutas: [ -> ]See plastkorpusega näitaja tahab eraldi massi saada muidu ei hakka tööle normaalselt.

Algul mul jäigi mass ühendamata ja ma mõtlesin, mis jama see on, et lööb näidu põhja, kui mootor käib. Siis hakkas ampermeeter armatuuri ka voolu andma edasi, mis põhjustas väikeselgi hõõrdumisel metalli vastu sädemeid, aga õnneks sai see isoleeritud ja uuesti kontrollitud. Isoleerides märkasin et massi juhe puudu näidikul. Sai seegi külge ja näit kohe õige.