automoto.ee foorumid

Täisversioon: a1 katekooria load
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.

taavi49

tahaks teada, kus saaks lääne-virumaal teha a1 katekooria lube?
Helista kohalikku ARKi, nemad tegelevad lubadega, nad peaksid teadma ka mis autokoolid on ja millistest autokoolidest tulevad A1 kategooria õpilased eksameid tegema.

alkazar

kaua nende tegemine keskmiselt aega võtab?:S
Otsi biker.ee foorumist, neil sääl sellest palju juttu.
Lääne Virumaal saab teha Rakveres näiteks.. Rossmanni autokoolis..
Raigo Kirjutas:Lääne Virumaal saab teha Rakveres näiteks.. Rossmanni autokoolis..

just nimelt, minulgi vaja kiiremas korras seada sammud selle kooli ukse taha, et veidi a kat õpet võtta

vefert

....kui ma hästi mäletan siis peaks saama ka Lääne-Viru autokoolis teha aga seda peab uurima.......Rossmanni juures saab kindlalt sest ise teen kah hetkel seal lube ja mai algul hakkan A kategooriat tegema...Cool
käisin täna rossmannis asja uurimas. a1 jaoks on neil minsk olemas. a kategooria jaoks neil endal ratast pole. aga tekkis kysimus, kas minskiga (minuteada 7kw) ei võigi 25kw lube teha?
Ei või, eksami pead tegema üle 11,7 aga alla 25 kW rattaga. Sama ka piiranguteta A-kati tegemisel. Peab olema õige masin.
JyrkaEE ma pean ka enda izhiga tegema load ära ,kunagi ta mainis et tal on dnepr aga enam vist ei ole...
Soovitan uurida ka keskkoolidest. Näiteks enne panin ennast kirja Paide Autokooli, kuid eile õhtul avastasin täiesti kogemata et ka siin 2 km eemal Türi Tehnika- ja Maamajanduskoolis tehakse A kategooriat. Paide Autokoolis oleks hind tulnud 3000-4000, siis siin saab teooria ja õppesõidu 900 krooniga!!! Pluss veel 1100 kr eksamilõivud arkile. (Õppimine pole veel käima läinud sest mõlemad koolid otsivad veel õpilasi, paar tükki on veel vaja enne kui grupp täis on)

Lisaks veel see et õppekava on inimlikum ja kool on lähemal(paide 15 km, särevere 2 km).


Alati tasub uurida-otsida igalt poolt kus võimalik Toungue

taavi49

palju läheks seal rossmannis nende lubade peale?
Oleks tänulik kui keegi annaks rossmanni autokooli weebi aadressi(kui see muidugi olemas on)
kodukat neil pole, aga tel nr on 51 07157

hindadest räägib ehk keegi teine...

homeend

oot aga kuidas asjad siis on kui tahan üle 25 kw teha, kas tuleb jälle kooli ronida ja kõik need teooriad ja sõidueksamid ära teha? hetkel on olemas kuni 25 kw, kuigi sõidumasin oli minsk eksamil. aastatega kw juurde ei tule või?

taavi49

võtaks teema uuesti üles. kas keegi pole uurinud palju seal rosmannis see maksma läheks.
huvitaks veel see, et kui palju tuleb sõidu tunde läbida, et load kätte saada?
ma tegin ka rossmannis ja mul oli b kat juba olemas, seega kursus maksis 900, sõidutunde ma ei võtnud, polnud lihtsalt vaja... Smile ja eksam otsa 3*360 eeku
Et piiranguteta(A-kategooria)lubade eksamit teha, on vajalik vähemalt 34kW tsikkel.

Huakanimasta

äkki oleks lihtsam aastake paar oodata ja oma tsiklit putitada ja siis a load teha (25w piirang on aga see on nohu sest siis ei pea peaaegu topelt maksma)
ei või! Nõutav on, et kubatuur ei tohi olla rohkem kui 125cc
siinkohal on oldmopedil õigus, seadus on selle kohapealt ainult üheselt tõlgendatav