automoto.ee foorumid

Täisversioon: Opel Monza
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Omasin kunagi monzat. 3 aastaga sai vist umbes 200 km läbitud. Too oli algul 3se automaadiga 3 liitrine. Esimest korda nähes selle auto kuju teadsin, et just seda ma endale tahan.
[Pilt: 0132531811b9b1.jpg]
[Pilt: 013253277552a5.jpg]

Vett merre voolanud, pea 10 aastat möödas nendest piltidest ja tuli aasta algul mõte, et uuesti monzat vaja. 
Kriteeriumiteks, et peab olema GSE mudel, el lisadega ja  150kw 24v mootori konversiooniga või et teeb selle hiljem ise ära kui hea hinnaga 12v käes. Ja muude viledega. Eelistasin valmis autot, sest teadsin et õigete juppidega auto kokkupanek ja ehitus võtab paar aastat.
Kuna mu sõber mulle oma Mantzelit (esimesel pildil sinine) müüa ei tahtnud, panin kevadel asja ootele kuniks sobiva leian. Ühel päeval sõber helistaski ja ütles et Põhja Norras müüakse spets mootriga monzat. See sobis mulle palju rohkem kui lihtsalt 24v konversiooniga auto ja kui pildid sain, siis oli asi juba kindel enda jaoks.
[Pilt: 011121804310e38.jpg]
Auto sõbra juurde Bergenisse jõudes. 500 km Põhja poolt

Auto sai mittetöötavana ostetud. Lõpuks ei teadnudki miks ta tööle ei läinud kuna juhtmestik oli üks suur maalriteip. 
Sai terve mootori juhtmestik lasta korda teha + ajus paar läbi olnud osa vahetatud. 12 h tööd ja auto käis.



Kastiks getrag 265. Mida paigaldati ka jaguar xjs, bmw m535-le jms kallimatele autodele ja ratasteni jõuab jõud läbi lsd differentsiaali
[Pilt: 0111219985ce7d1.jpg]
[Pilt: 0111219987eb620.jpg]

[Pilt: 0111219983ee7d7.jpg]

GSE Recarod ühed mugavamad istmed kus istunud. Istud lihtsalt täpselt sisse ja 0 ebamäärasust.

Eestis kohal. Arvele võetud ja pisiremondid ära tehtud et siin suvel ja sügisel natuke sõita ringi saaks.
[Pilt: 0111219977b0a91.jpg]
[Pilt: 01112199796b55c.jpg]
[Pilt: 01112199811dce9.jpg]


[Pilt: 011121803372c4b.jpg]
[Pilt: 0111218037aa632.jpg]

Vanad autod on ikka head nagu nad alati on olnud.
Väga äge pill. Vanad Opel-id üldse lahedad. Ja et veel digispidoga. Änksa :Big Grin Tahaks kunagi omasilmaga kah näha .
Edu edaspidiseks,
Kris
Kiidan takka, väga ilus.
Nähtud eelmine Reede Haapsalus,astusin kohe ligi ja kadedaks tegi,sobiks mu Manta kõrvale hästi.
Väga äge! Cool
Ühtib ka minu maitsega! Smile
(24-08-2017, 16:04 PM)simson Kirjutas: [ -> ]Eluiga enne kap remondi vajamist u 140 000 km. St keegi pole näinud mootorit, mis oleks kauem vastu pidanud enne kap remondi vajamist. 
Ma arvan, et see peaks tänaseks küll muutunud olema.
Mis õlid neil 80ndate lõpus nii väga võtta olidki? 
Ja kui kohe ta seest läbi loputada ja F80 kere peal oleva M3e õlilie üle minna, arvan, et kestab way kauem. Õli, muidugi, pole odav.

Aga mulle meeldib see getragi asi kõige rohkem, nii rahustav on näha armatuuri all kolme pedaali ja teades, et kui autol on paar kw üle saja, siis meenub, mis hakkab juhtuma, kui õige käik sees ja pisuke kurv ees... Toungue
Aga kumb ta siis on, kas nagu M3-el, et tagumine ette vasakule ja esimene-teine ülevalt alla (s.o. see pildil olev kk nupp on õigete kirjadega) või nö dogleg, et esimeselt teisele vahetades pead vaeva nägema? (nagu vist jagidel ja M535-el oli)
.
(25-08-2017, 12:27 PM)stihl Kirjutas: [ -> ]
(24-08-2017, 16:04 PM)simson Kirjutas: [ -> ]Eluiga enne kap remondi vajamist u 140 000 km. St keegi pole näinud mootorit, mis oleks kauem vastu pidanud enne kap remondi vajamist. 
Ma arvan, et see peaks tänaseks küll muutunud olema.
Mis õlid neil 80ndate lõpus nii väga võtta olidki? 
Ja kui kohe ta seest läbi loputada ja F80 kere peal oleva M3e õlilie üle minna, arvan, et kestab way kauem. Õli, muidugi, pole odav.

Aga mulle meeldib see getragi asi kõige rohkem, nii rahustav on näha armatuuri all kolme pedaali ja teades, et kui autol on paar kw üle saja, siis meenub, mis hakkab juhtuma, kui õige käik sees ja pisuke kurv ees... Toungue
Aga kumb ta siis on, kas nagu M3-el, et tagumine ette vasakule ja esimene-teine ülevalt alla (s.o. see pildil olev kk nupp on õigete kirjadega) või nö dogleg, et esimeselt teisele vahetades pead vaeva nägema? (nagu vist jagidel ja M535-el oli)
See M535 milles mina istunud olen, oli "tagumine ette vasakule ja esimene-teine ülevalt alla".
(25-08-2017, 20:40 PM)iisak Kirjutas: [ -> ]
(25-08-2017, 12:27 PM)stihl Kirjutas: [ -> ]
(24-08-2017, 16:04 PM)simson Kirjutas: [ -> ]Eluiga enne kap remondi vajamist u 140 000 km. St keegi pole näinud mootorit, mis oleks kauem vastu pidanud enne kap remondi vajamist. 
Ma arvan, et see peaks tänaseks küll muutunud olema.
Mis õlid neil 80ndate lõpus nii väga võtta olidki? 
Ja kui kohe ta seest läbi loputada ja F80 kere peal oleva M3e õlilie üle minna, arvan, et kestab way kauem. Õli, muidugi, pole odav.

Aga mulle meeldib see getragi asi kõige rohkem, nii rahustav on näha armatuuri all kolme pedaali ja teades, et kui autol on paar kw üle saja, siis meenub, mis hakkab juhtuma, kui õige käik sees ja pisuke kurv ees... Toungue
Aga kumb ta siis on, kas nagu M3-el, et tagumine ette vasakule ja esimene-teine ülevalt alla (s.o. see pildil olev kk nupp on õigete kirjadega) või nö dogleg, et esimeselt teisele vahetades pead vaeva nägema? (nagu vist jagidel ja M535-el oli)
See M535 milles mina istunud olen, oli "tagumine ette vasakule ja esimene-teine ülevalt alla".

Täpselt nii, esimene ette vasakule ja esimene teine ülevalt alla. Lust on korras kastiga käike vahetada, lähevad mõnusalt ilma mingi vastu hakuta klõps ja klõps sisse. Kunagi hallile monzale sai getrag 240 pandud, tol oli asi nii et kõrge pöördepealt ei lasknud esimeselt teist käikugi sisse panna.
 
Õli kohapealt on tehas määranud 10w60 mobil 1 shc. Keegi kes targem õlide kohapealt võib muidugi sõna võtta. Kuulan hea meelega erinevaid arvamusi. Vanast ajast on meelde jäänud, et enim mootori kulumisest tekib just käivitamisel.
Huvitav et isegi vanale bmw m5-le kirjutab tehas kaks täiesti erinevate omadustega õli välja: 
E39 M5 / S62      From 3/2000         BMW High Performance Synthetic Oil SAE
                                     5W-30 or Castrol RS 10W-60 Synthetic
                                     Oil also called Castrol TWS Motorsport
                                     SAE 10W-60 Synthetic Oil
Ilus! Kuna ei osta autosid, mida müüma peaks, seejärel arvestades oma võimekust, siis enda perre Monza vist ei jõua, kuna võimaliku "vaba koha" tekkimisel on Monza juba liiga kallis ja töösse läheb mõni odavam tegelane Smile  
 Veelkord, kiitus, isegi kui see oleks 2.5 mudel!
Peaaegu neljaliitrise mootoriga Ascona? Õudne Big GrinBig Grin
Tore, et keegi millegi taolisega tegeleb! Borbeti veljed on eriti lahedad.
Punktid kirja.
(06-11-2017, 00:23 AM)Marko Kirjutas: [ -> ]Peaaegu neljaliitrise mootoriga Ascona? Õudne Big GrinBig Grin
Tore, et keegi millegi taolisega tegeleb! Borbeti veljed on eriti lahedad.
Punktid kirja.

Asconaga pole seal suurt midagi pistmist, ikka Rekord/Senator on aluseks.
Tolleaegne Agoonia oli ju esivedu juba.
Jajah, tean neid asju, mis siis, et fordifänn. Post oli ju naljatoonis ja tunnustusena mõeldud.
Üks kabedamaid asju, millega elu jooksul sõita on õnnestunud, oli suureruudulise ilivõrega Sena. Siiani hing haige Sad
Suur kummardus noore klassiku kasutuselevõtu auks!