automoto.ee foorumid

Täisversioon: mis õli panna .
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.

zaz

niisiis mis õli panna zaz968m. õhu filtrisse.. noh see kust ta õhku võtab. kas tavaline lada õli sobib?
zaz Kirjutas:kas tavaline lada õli sobib?

Ikka, peaasi, et viskoossus oleks ligilähedaselt sarnane algselt kasutatuga. See õli seal ei tee ju midagi muud, kui puhastab mootorisse sisenevat õhku. Mootorisse läbi karburaatori sissetõmmatav õhk puhutakse nimelt filtris vastu õlitasapinda, millest siis õli kõik tolmu- ja muud osakesed kinni püüab ja endasse neelab, et need mootori kolvigruppi/silindreid järama ei pääseks. Mingeid määrimis- ja temperatuurile/survele vastupidavusnõudeid sellele õlile ju ei esitata, kuna ta neid funktsioone seal ei täida. Ja õhufiltri õli pead Sa vahetama sõltuvalt sellest, millise tolmususega õhus oled Sa sõitnud (nt kas oled tolmaval kruusateel pikka aega kellegi sabas olnud või sõitnud vaid kõvakattega teedel).

Algsest paksem õli (nt transmissioonõli) ei pruugi kõiki tolmuosakesi kinni pidada, palju vedelam õli võib õhuga aga kaasa minna, sodistades karburaatorit ning jättes tulevased mootorisse suunduvad õhuportsjonid õlivaba (loe: mittepuhastava) filtri \"hooleks\".

zaz

tänan asjaliku postituse eestSmile
Minu teada on sinna tehase poolt ette nähtud Avtool, mis on hinna poolest veelgi odavam kui Žiguli õli (mis kõlbab loomulikult ka).