automoto.ee foorumid

Täisversioon: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2)
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
(01-05-2018, 05:24 AM)maisalup Kirjutas: [ -> ]Oled kindel, et terad on täpselt paigas? Võibolla võtab üks sügavamalt kui teine ja sellest lainetus? Kui varem ilusti hööveldas, siis terade vahetusega kiirused ei muutu ja etteande kiiruse süü olla ei saa. Otsasid hammustab kui surve ja etteveo rullid liiga lõdvad on ja lasevad laual üles tõusta, kuid nii palju kui mina tean, siis enamus vanemaid paksuseid hammustavad 5cm otsad ära, sellega tuleb arvestada ja ennem hööveldust materjal 6 cm pikem jätta ning peale hööveldust pikkusesse lõigata...

Kahtlustan, et võll on ise veaga, vanad terad pandi mingi oma teadmisega paika ja kui nüüd liigutasin siis ongi asi sassis.
Võllid on proovimise käigus isegi nii pingesse saanud, et jäljed puidus ja materjali sisestada ei saanud. Keerasin veerand pöörde kaupa tagasi, kuni tunde järgi ok.
Otsad lõhub ära ca 10+cm, ehk täpselt tugirulli ja höövli vahelise pikkuse.
(30-04-2018, 23:49 PM)hulgus Kirjutas: [ -> ]Tundub, et mitte. On vaid rullikute liigutamise poldid ja tagaküljel poldid millega surub üles/alla siine koomale.
Tagumisel plaadil on mingid 2x3 polti millega kinnitub alumise poolega. Tundub, et mingid neist on väheke ekstsentrilised, sest keerates plaadi kõrgus muutub.
Kas esimene ja tagumine plaat ongi pisut allapoole kaldu?

Ei tohi olla esimene plaat kaldu. Vähemalt sissepoole mitte. Senise info järgi näen järgmist pilti – esimese otsa „hammustab“ ära selle pärast, et detail jookseb mingi väikese nurga all terade peale. Kui jõuab tagumisele platele, siis tõuseb detail üles. Edasi jääb detail rippuma eesmise plate välimise serva ja tagumise plate vahele, mitte ei suru rullikud teda vastu platet.. Lõpuserva „hammustab“ ära selle pärast, et lõpuks vajub detail tagumise platega ühele joonele ja see on erinev esimesest. Tagumine „amps“ peaks pikem olema. Et keskelt lainetab, võib olla selle viga, et rullide surve võib erinevalt, materjali tugevusest sõluvalt, peale pressida – detail on ju rullide all sisuliselt õhus. Selline otste „ära hammustamine“ tuleneb eelkõige ikka eesmise ja tagumise plate erinevatest nurkadest. Alustama peaks nende ekstsentrikute mõju uurimisest, kui terad on tagumise plate kõrguse järgi paigas..
Ma ei tea, kui arusaadavalt ma oskasin seletada.
http://www.ehituskool.ee/files/4914/5802...sinaga.pdf
Kas just abiks aga vaadata tasub ikka.
Ennem kui googelmoogeli lahti löön, uurin omade seast.
Vaja ca 10m3 puhast mulda kasvuhoone/kapsamaa/muru jaoks. Piirkonnaks Harjumaa, Luige.
(01-05-2018, 11:07 AM)samodelkin Kirjutas: [ -> ]
(30-04-2018, 23:49 PM)hulgus Kirjutas: [ -> ]Kas esimene ja tagumine plaat ongi pisut allapoole kaldu?

Ei tohi olla esimene plaat kaldu. Vähemalt sissepoole mitte.
...
Ma ei tea, kui arusaadavalt ma oskasin seletada.
Aga nii on, mõlemad otsad on millimeetri jagu allapoole kaldu.
Keerasin, mõõtsin ja katsetasin. Päris ideaalseks ei saanud, aga hea sai.
Ehk kellelgi abiks: esimene vedav 1mm, tagumine vedav 0,5mm madalamal, alumised tugirullid juuksekarvajagu 0,2 mm plaadist kõrgemal. Asjaga rohkem tegelenud kodanik mainis, et just tagumine toetav rull ei tohi olla kõrgemal, mis lõhubki tagumise otsa.
Ei teagi kuidas see juhtus, aga vasaku parema külje erinevus kadus iseenesest...
(01-05-2018, 21:54 PM)rocker Kirjutas: [ -> ]...
Vaja ca 10m3 puhast mulda kasvuhoone/kapsamaa/muru jaoks. Piirkonnaks Harjumaa, Luige.

Misasi on puhas muld?

Vaata, kus ehitus käib ja noosi koorem endale. Big Grin

Paljassaare kompost on haljastuseks hea, aga porgandimaale või imiku mänguväljakule ma seda ei paneks. Ja pealegi tuleb end jäätmekäitlejana arvele võtta...
(02-05-2018, 17:02 PM)v6sa Kirjutas: [ -> ]
(01-05-2018, 21:54 PM)rocker Kirjutas: [ -> ]...
Vaja ca 10m3 puhast mulda kasvuhoone/kapsamaa/muru jaoks. Piirkonnaks Harjumaa, Luige.

Misasi on puhas muld?

Vaata, kus ehitus käib ja noosi koorem endale. Big Grin

Paljassaare kompost on haljastuseks hea, aga porgandimaale või imiku mänguväljakule ma seda ei paneks.

Ei kõlba haljastuseks see labihakseldatudsitt.  Igapäev peab muru niitma ja siis ka liiga pikk  Smile
Kas keegi võib vajada vana silikaatkivi ja tuhaplokki? Ma ei mõtle ehitamiseks(ca 20 aastat lageda taeva all) aga näiteks täiteks või milleks iganes?
Huvitatus sõltub kogusest, asukohast ja mandi seisukorrast. Üks pilt valetab enam, kui tuhat sõnaWink

Mul tuleb varsti kiviparketti laduda ja äraveovaevaga saadud tellis on hea hinna-kulu suhtega Big Grin
Kasvuhoonesse ladusin tellistest kiviparketti, saab inimesekombel ringi komberdada ning silmale ka ilus vaadata Smile
ladusin mineva sajandi lõpul palju aastaid õues seisnud silikaadist omale värskema korstnapitsi.
siiamaani püsib viisakas. uuema aja silikaat annab oluliselt kiiremini otsad.
targutamise mõte on see, et ehk on vähemasti silikaat, tegelikult korralikku kaubanduslikku väärtust omav.
(03-05-2018, 12:46 PM)v6sa Kirjutas: [ -> ]Huvitatus sõltub kogusest, asukohast ja mandi seisukorrast. Üks pilt valetab enam, kui tuhat sõnaWink

Mul tuleb varsti kiviparketti laduda ja äraveovaevaga saadud tellis on hea hinna-kulu suhtega Big Grin

Jagub. Asub Virtsus, Läänemaal. Või ptüi, nüüd juba vist Pärnumaa. Enda soov olekski lahti saada kamast kellegi abiga, raha ei küsikski. Pildistada saan ehk tuleva nädalavahetus.
(03-05-2018, 19:10 PM)diesel Kirjutas: [ -> ]ladusin mineva sajandi lõpul palju aastaid õues seisnud silikaadist omale värskema korstnapitsi.
siiamaani püsib viisakas. uuema aja silikaat annab oluliselt kiiremini otsad.
targutamise mõte on see, et ehk on vähemasti silikaat, tegelikult korralikku kaubanduslikku väärtust omav.

100 prossu nõus
(03-05-2018, 20:12 PM)weix1 Kirjutas: [ -> ]
(03-05-2018, 12:46 PM)v6sa Kirjutas: [ -> ]Huvitatus sõltub kogusest, asukohast ja mandi seisukorrast. Üks pilt valetab enam, kui tuhat sõnaWink

Mul tuleb varsti kiviparketti laduda ja äraveovaevaga saadud tellis on hea hinna-kulu suhtega Big Grin

Jagub. Asub Virtsus, Läänemaal. Või ptüi, nüüd juba vist Pärnumaa. Enda soov olekski lahti saada kamast kellegi abiga, raha ei küsikski. Pildistada saan ehk tuleva nädalavahetus.

Nüüd läks huvitavaks. Big Grin Pilte oodates...
Teema jätkuks, ära anda kaks betoonplaati.
1,2x2,0x0,1m ja kaheksanurkne keskel kaevu auguga 1,7x3,3x0,09m.
Alumine päevinäinud, pealmine oluliselt värskem. Mäost ca 4km Rakvere poole.
Täpsemad tingimused PM.
Kui keegi tahab, siis vanu 3m betoonaiaposte ja muid betoonijääke (olid aiaalune betoonvöö) ära anda Harjumaal Turbas sellele, kes nad ära viib. Pigem täiteks, kui millegi muu jaoks, aga eks viija ise teab. Kui kellelgi huvi peaks olema, siis andke teada, muidu lähevad ilmselt jäätmekäitlejate lõugade vahele.
USAst autot on keegi tellinud. Vähe suuremat mõttes (Ford camper) . Mingeid soovitusi? Mingid fredi ei ole soovitatav nuumata aga teistest pole midagi kuulnud. Kuna ise ingliskeelses ei suhtle siis vaataks pigem sellist võtmed kätte teenust. Ma võin seda ka juba Euroopast osta kui mulle selle keegi kätte näitab ja seda mobiles olemas ei ole.
Kellelgi on või on olnud probleeme kasutajate (nende postituste) hindamisel/maine määramisel? Pole muu programmiga proovinud, Firefox-ga igatahes on nii, et kui kas teemas vajutan "hinda" või profiilis "määra", siis paremalt kerimisriba kaob ära ja lehte kerida ei saa enam ja samas midagi muud ka ei toimu.
Sama lugu Kroomiga. Lisaks on kadunud kuupäevad, ainult kellaajad nähtavad ja iga kolmas kord midagi siin avades ütleb, et ajutiselt kättesaamatu on teenus.
Vahepeal ei näinud kuupäevasid jah, praegu momendil neid näen.