automoto.ee foorumid

Täisversioon: Kompaktne matkakas kaubikust - Iveco Daily ´18
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14
huvitavaid isendeid leiab näiteks siit foorumist - https://www.matkaauto.com/forum/5-matkaa...matkaautod
ja haagiseid näiteks - https://www.matkaauto.com/forum/6-haagis...gissuvilad

neid kastikate kasti või siis kasti asemel raami peale pandavaid on ka meie maa numbritega autode seas olemas
mis seal salata kompaktsed ja universaalsed on nad küll jah aga pigem 1...2 inimesele

mul omal päris ühiselamu juba - 4le inimesele Big Grin

järgnevad päevad saavad sisustatud järgnevaga:
istmete piirkonnas alusvineeri paigaldusega,
esiistmete pöördraamide modifitseerimisega,
elektrisüsteemi installeerimisega s.t. kaks lisa akut ´a 80Ah, ja kontroller süsteem mis hakkab kõike juhtima, kaabeldus (esmane ja hädapärane)
veepaak , pump ja voolikud esmane ja hädapärane
wc potialuse meisterdamine
külmkapile sahtli tekitamine
katuseluugi paigaldus
….. mlj. asja veel.
Teardropi teemas oli kunagi jutuks, et Respol ka matkahaagised tulemas. Kui kedagi huvitab, siis nüüd hinnad ja pildid kodulehel väljas: http://www.respo.ee/et/Haagised/Tootegrupid/268 
Olenemata sellest, et päris teardropi kuju välja ei anna, siis mu meelest päris vahva olemisega. Niisama kaks korda aastas kasutamiseks muidugi natuke kallis osta.

https://www.youtube.com/watch?time_conti...OcxwUPRLUU

Iveco ehitusel aga edu, jälgin põnevusega!
selleks, et sellest respost saaks minu mõttes matkaka ehk olenemata kujust siis nn. teardropi on talle vaja installeerida köök + veel muud lisad.
lühikese haagisega nibin nabin veab välja aga siis tuleb võtta ka pluss paketi haagis s.t. alustame 3500.- st ja siis lisada asjad juurde ja ….
lõpuks ikka ei erine see kuubik tavalisest furgoonist.
kahju et neil pole päris valmis toodet pakkumises sellist kus on taga ka väike köök koos lihtsa vee ja elektriga

maitse asi

teemakohaselt sai eile lõhutud buss ära ja lõigatud katusesse paar auku
pildil siis näha 50x70 cm luugi auk salongi ja lisaks väike 28x28 luuk ka wc-sse.


[Pilt: t760_IMG_20180704_174345.jpg]
Ma juba ammu olen sügelenud küsima, aga siiani on kõik tegemised natuke "hallis alas" olnud, seega pole nagu otseselt millelegi viidata olnud. Mida vileuue auto garantiitingimused sellise lõikamise-puurimise-mööbeldamise kohta ütlevad? Et kui ükspäev näiteks esitule kinnitus ära murdub, sest kõrv polnud täis voolanud, siis ei öelda, et "ise sa lõikasid omale katusesse augu, mille tõttu hakkas kere nii palju rohkem mängima, et murdis esitule kinnituskõrva ära"?
Ma muidu teen vähe suud lahti,sinu teardrop projekt täiega meeldis,aga kas selle projekti puhul olnuks mõtekas osta nt mingi mõned aastad vana matkakas ja juba nautida suve?! Huvitaks näiteks projekti lõpus kogumaksumuse suurus.
Matkaautod on pea kõik tüüpprojektid ja kui see ei sobi siis valiku ei ole. Alamotoriseeritud manuaal kastiga ja hinda hoiavad hästi ning enamus minuarust mõeldud kahele.
Teed ikka enda vajaduste järgi .
 Ise inseneering Big Grin
Siis nauding ja peale seda jälle inseneering .
(05-07-2018, 22:09 PM)hundu615 Kirjutas: [ -> ]Ma muidu teen vähe suud lahti,sinu teardrop projekt täiega meeldis,aga kas selle projekti puhul olnuks mõtekas osta nt mingi mõned aastad vana matkakas ja juba nautida suve?! Huvitaks näiteks projekti lõpus kogumaksumuse suurus.

Selline lähenemine sobib inimesele, kes ei taha ise teha. Teemaperemees tahab ja oskab. Cool Meie õnneksWink

Nauditav lugemine.
Tarbesòidukite garantii on nii lúhike, et selleks ajaks kui see camper oma esimese tiiru euroopale peale teeb on garantiiaeg ammu läbi. 
Ja Ivecol sai juurde osta  laiendatud garantiid mis kehtis ka ùmberehituse korral.
(05-07-2018, 18:46 PM)41Degree Kirjutas: [ -> ]Ma juba ammu olen sügelenud küsima, aga siiani on kõik tegemised natuke "hallis alas" olnud, seega pole nagu otseselt millelegi viidata olnud. Mida vileuue auto garantiitingimused sellise lõikamise-puurimise-mööbeldamise kohta ütlevad? Et kui ükspäev näiteks esitule kinnitus ära murdub, sest kõrv polnud täis voolanud, siis ei öelda, et "ise sa lõikasid omale katusesse augu, mille tõttu hakkas kere nii palju rohkem mängima, et murdis esitule kinnituskõrva ära"?

ei sellist jama ei tule
tegu on nn. tarbeautoga, kaubikuga mis poole kohaga on veoauto
selliste puhul eeldatakse erinevaid ümberehitusi s.t. on erinevaid liikuvaid töökodasid või muidu spetsiaalseid ja sihtotstarbelisi autosid
minul on hetkel jah lõigatud 2 katuseluuki ja mõned 6mm poldiaugud markiisile
mõned kruvid on kah lastud kas läbi põhja või sisemistesse taladesse olen püüdnud vältida liigset ja kasutanud olemasolevaid avasid nagu on riputatud voodi olemasolevate poldiauke ära kasutades.

teisalt on see kõik läbiräägitud enne ostuprotsessi ja suhted Iveco meestega on head - nad on mõistlikud ja keegi ei räägi keregarantii kadumisest kui kivitäke kapotil on jäänud näitamata aga tagumise ukse käepideme alt hakkas roostetama nagu mõnel sõiduautol on olnud selliseid juhuseid.
autot tellides käisime koos läbi lisavarustuse nimekirja ja nende omal initsiatiivil sai lisatud sinna nimekirja kõige võimsam genekas kuna oli teada et auto sihtotstarve muutub matkakaks ja on vaja laadimist rohkem. jne.

jah kirjalikult pole meil mustvalgelt midagi aga juttude tasandil on kõik normaalne ja mõistlik ehk tulekorpuse kinnituse murdumine ei lähe kindlasti katuseluugi süüks Big Grin
(05-07-2018, 22:09 PM)hundu615 Kirjutas: [ -> ]Ma muidu teen vähe suud lahti,sinu teardrop projekt täiega meeldis,aga kas selle projekti puhul olnuks mõtekas osta nt mingi mõned aastad vana matkakas ja juba nautida suve?! Huvitaks näiteks projekti lõpus kogumaksumuse suurus.

ei sobinud mulle miski

nagu ma kirjutasin alguses
1. automaatkast
2. eelistatud tagavedu
3. eelistatud kaubiku kere ja võimalikult lühike
4. mootori mõistlik koormatus ehk mulle alla 100kw ei sobinud üldse ja üle selle jälle välja imetuna 2L mootorist kah mitte.

ehk valmistootena 4 magamiskohana jaotatuna 2+1+1 läheb väga suureks ära ja saan ühe suure kolaka papimaja
papimajaga igapäeva sõite ei tee - mina hetkel teen ja plaaningi teha. 
tehastootena kaubiku kerega bussid pole aga põhjamaisesse kliimasse tehtud - puudub normaalne soojustus ...
tihti on planeering jäik ja ebamugav - ahistav ja ruumi raiskav.

…..

aga mida ma siis ise teen ? (kui käed sügelevad)
[Pilt: t760_IMG_20180705_185611.jpg]
Liikudes enamasti Skandinaavias, siis teeääred on täis ärakaotatud katuseluuke...
(06-07-2018, 14:58 PM)ZIL 131 Kirjutas: [ -> ]Liikudes enamasti Skandinaavias, siis teeääred on täis ärakaotatud katuseluuke...


eks need tulevad vanadelt autodelt, hooldamata loe kontrollimata jne.
teardropil sai mitmed kordi sõitma mindud lahtise luugiga s.t. lukustamata ja siis peeglist nägid kuidas 90+...100km/h tõisis luuk ülesse ja hakkas hõljuma
alla 90 ei liikunud

praegu said luugid korralikult butüüliga kinni pandud
2 luugi paigaldusele läks ligi 4 tuubi butüüli Big Grin

keda huvitab siis Sikaflex 710

samas ilma luukideta ei saa kuidagi
mõnel suuremal papimajal on neid luuke peal 4...5 tk. Toungue
Kas läbilõigatud tugevdusribide otstele paned/panid ikka sissepoole korraliku profiili alla?
(06-07-2018, 15:30 PM)Marko Kirjutas: [ -> ]Kas läbilõigatud tugevdusribide otstele paned/panid ikka sissepoole korraliku profiili alla?

said täidetud ribide vahed ära nii seest kui väljast veekindla vineeri ribadega vastavalt vajadusele omas paksuses
üldiselt sai luugi alune pind väljast aetud sirgeks, et mitte luugi raami pingesse tõmmata
sisemine raam on küll hetkel pool ajutine mis aitas luugiraami katusele kinni tõmmata kuniks liim kinnitub ja taheneb
korralikum raam tuleb siis kui ka sisemist lage hakkan katma mingi plaadiga (papp, vineer, plastik vms.)

pildil nurgaga nähtav transiti katus oleks olnud parem seal lausa luugi koht olemas Smile
Kas see luuk on rohkem valguse või ventilatsiooni jaoks vajalik?
kindlasti ventilatsiooni tarvis
Aga miks mitte lahendada vent ventilaatori(te)ga? Kui mu mälu ei peta, siis vist oli teemaalgataja vägagi kursis ventilaatorite teemaga. Smile 
Ma tegelikult ei kahtle, et nii nagu siin tehakse, on kõige parem, lihtsalt tekkis huvi.
Luuk teeb oma tööd tasuta ja hääletult.
Ventilaator küsib voolu ja teeb häält.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14