automoto.ee foorumid

Täisversioon: värvimistööd?
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
milliste värvipüstolitega värvite?
kas on spets aparaat?
kas teil on isiklik liivaprits?
mis pahtlid on head?

palju on nende hinnaklass?

uurin seepärast et endal vaja mossel keretöid tegema hakata ja muidu oleks kah vaja teada kuna suht mõtetu on pihustiga värviga (purgivärv mis maksab keskmiselt 50-60 kr purk ehk spray)....


NB: mis arvate vene värvipüstolist mul isal on korralik millega ta vanasti zigulle värvis...
Tavaline vene püstol, toodetud kuskil 70-te lõpus, pihustab väga hästi, ainult omal pole käsi alati kindel. Tänapäeva värvid on nii vedelad ja kuivavad ruttu, et natuke valesti püstolit liigutad. siis kohe kas matt koht või kardinad.
Jõudu annab 1,7 kW mootoriga kompressor, millel kaltsudest filter vahel. Kui hoolega teha on kvaliteet tipp-topp.
Liivaprits on ka olemas, aga lihtsureliku kompressor jääb nõrgaks ja töö on aeglane ja väheefektiivne.
Tänapäeval on kõik pahtlid head ja odavad, nende hinnaklassi pole mõtet uurida. Korralik värv aga maksab üle tuhande krooni/kg.
Värvimise tulemus ei olene mitte niivõrd pihustist kui enda oskustest, kui kogemusi pole, võta mingi odav värv ja suur plekitükk ja harjuta kuni asja käppa saab.
spray unusta küll kõige kiiremas korras ära.
Mul tekkis ka sellega seoses küsimus,kump püstol on parem,kas see millel värvi andmine toimub alt või pealt(vene oma)??
Kenu Kirjutas:Värvimise tulemus ei olene mitte niivõrd pihustist kui enda oskustest, kui kogemusi pole, võta mingi odav värv ja suur plekitükk ja harjuta kuni asja käppa saab.

Kindlasti tasub ise kätt harjutada - erinevad värvid tahavad erinevat tehnikat.
Parim viis õiget tunnetust saada on läbi oma kogemuse, leida see õige pihustustugevus, -kaugus ja -liikumisjoonis.
Ja ei maksa heituda, kui värvimine õnnestub enamvähem alles kolmanda autoga Wink
ühest plekitükkist jääb vist väheks Toungue
kui sprayga värvima hakkad,tuleb mul lihtsalt pisar silma,millise omaniku kätte see \"vanur\" sattunud onSad
Parem lase ´prohvil töö ära teha,et ka endal ilus vaadata oleks vanatehnikat.
siin on lühidalt kokku võetud: Smile
http://www.hot.ee/talituli/eeltoo.htm
ikka ei saanud küsimusele vasust kui palju maksavad korralikud värvipüstolid ja palju spets värviseade ja palju liivaprits???
tamar99 Kirjutas:ikka ei saanud küsimusele vasust kui palju maksavad korralikud värvipüstolid ja palju spets värviseade ja palju liivaprits???

Meil maksavad värvipüstolid 1500-5000 krooni. Kindlasti on ka odavamaid ja kallimaid.
Spets. värviseade kohta ei oska midagi kosta. Värvikambrit mõtled?
Korraliku liivapritsi hind algab 20 000-st ja lõpeb üle 100 000 Smile
tamar99 Kirjutas:ikka ei saanud küsimusele vasust kui palju maksavad korralikud värvipüstolid
selline, mis \"ise värvib\" näiteks 12kEEK...

teet,
pole ise taolist kasutanud, aga mu masina siledate pindade kallal käiakse sellisega

PS! Värvimistulemus sõltub ka värvist - heledad kannatavad rohkem jama välja (tahtes samas head eetööd)
spets värviseade all mõtlesin seda mis on spetsiaalselt värvimiseks mitte proffi oma...
palju on normaalsete värviseadmete ja normaalse liivapritsi hind tavainimesele millega teha väiksemaid töid...
tamar99 Kirjutas:spets värviseade all mõtlesin seda mis on spetsiaalselt värvimiseks mitte proffi oma...
palju on normaalsete värviseadmete ja normaalse liivapritsi hind tavainimesele millega teha väiksemaid töid...
Kõigepealt oleks mõtekas endale (ja teistele kui juba kaks foorumlast pole aru saanud...)teha selgeks mis asi on :SPETS VÄRVISEADE ???
Kas see on VÄRVIPÜSTOL(värviprits),Mingi müstiline isevärvijaRolleyes,või veel mõni kolmas tundmatu ese. Ja kui SPETS VÄRVISEADE pole mõeldud PROFFIDELE siis kellele veel ...??? (tavaliselt kasutavad PROFFID just SPETS masinaid ,...tööriistu,...seadmeid) Harilikele kasutajatele on igas postimüügi katalogis tööristu pakkuda.

Mis on NOMAALNE VÄRVISEADE??? mõni ütleb et 5000.-eek värvipüstol pole ka normaalne...,
Millest koosneb normaane värviseade:kompressor,voolikud,vee ja õli eraldusfiltrid,rõhu reg.reduktor,värviprits,värvija ülikond,värvija kaitsemask,korralik vagustusega ventileeritav ruum kus saab ka õhku soojendada ...
Alustuseks kõlbab komplekt (värviprits,õli prits,spiraal voolik,kummipumpamis otsik manomeetriga) mida pea igas töörista poes müüakse hind ca.600.-eek.
Livaprit: mõtekam on otsida mõni töökoda kus see olemas ja kasutada teenust.
Kauta ka otsingut foorumis liivapritsist on siin ennem pikemalt juttu olnud,sammuti värvitöödest!!!
kui sa jõudsid selle AUTO soetada,siis pead suutma ka selle auto Laskma ära värvida-nagu ma aru saan,ise sa seda tööd võimeline tegema pole?Mul muidu sugulasest automaaler ka olemas,kui vaja.....
ja muideks,kõik värvipüstolid on värvimiseks,mitte vahtimiseks või ei tea milleks kõik veelWink
mina ei värvi autot seda teeb mu isa kes oskab hästi värvida...

fokzz

Mis mind imestama paneb, on see et mingi 3 aastat tagasi v2rvis mu vend nalja p2rast oma 2140ne tavalise emailv2rviga kollasex. uskuge v6i mitte aga tulemus sai suurep2rane. liitri hind oli mingi 60 EEK. muidugi ma ei soovita nyid kohe mingit odavat tavav2rvi ostma hakata.

Aga ise kaalun v2heke v6imalust et enne kui ma korraliku summa kokku saan et oma volga ideaalsesse korda seada, volga ka odava v2rviga yle t6mmata. muidugi tuleb enne mingi metallityki peal v2iksed v2rviproovid teha.

Palun mitte mind maha teha, olen suht v6hik v2rvimise alal.
Aga viisakast 6petusest ei ytle kunagi 2ra!!!