automoto.ee foorumid

Täisversioon: FIATi tehnika
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.

MCK

sai endale kunagi 127 soetatud ja kevadel sai hakatud rem tegema. nyyd siis asi nii kaugel et järg kasti käes. seda aga muidu kätte ei saa kui koos mootoriga (või kui keegi on saand andku teada). kast on tõkorras aga kolmandat pole ja esimesega on probled, tinitud need sellest et kylgsuunas liikuva hoova võlli esimine ots on kasti kyljest pisikese (paar mm) tyki järanud ja võlli auk nata lopergune. Sad
nyyd tulex kuskilt uus kast saada, tahax viiest aga orig pole kuskilt saada, või teab keegi mis asemele sobi? neljase leiax aga hinda tahetaxe nii et pane teist sama palju juurde saad teise komplektse auto doonorix Big Grin
samas tekkisid ka sellised ideed et võix juba teise mootori ka panna. aga originaalidest: sporti eestis ei leia (minu andmete kohaselt) ja korralikku 1050 on raske leida.Sad
äkki keegi teab mis 127le hästi sobib?? lõikuda eriti ei tahax.
või teab keegi kust odavalt sobiva kasti leiab??? võib ka koos autoga.
UNO 1,3 Turbo peaks omama 5k-kasti.Iseasi on see,kuidas see 0,9cm3 mootor \"viiendaga\" minna jõuab....
Nii väikse mootori ja massi juures pole mingi probleem võtta mootor koos kastiga ülevalt välja, on isegi lihtsam.
Kahe mehega tõstes pole isegi tali vaja, kuigi mõistlik oleks ikka ka abivahendeid kasutada Wink
Olen võtnud ka kasti ja mootori eraldi välja, aga täpsemalt enam ei mäleta. Sild oli vist ikka all, vajaliku 5 cm võrra saab selle kasti koopa alla välja nihutada.

127 sport variandiga on eestis kehvasti jah. Aga minuteada vähemalt üks peaks siiski olema. Igatahes paar aastat tagasi väitis üks tuttav end selle omanikuks ja lubas millalgi jälle kuurialt välja tuua.

Seda et käigukasti eest tahakse igalpool hingehinda, hästi ei usu. Oled lihtsalt vähe otsinud. Neid peaks olema sadu kui mitte tuhandeid Eestis.

fiat127

Otsi omale kuskilt 128, sealt võta võimsam mootor se vict 1.1 aga käigukast peax ikka 4 käiguline olema.... ise just olen saanud soetatud ühe 128, 300 eeguga (tagalaks aga mootor on terve)

MCK

viiene kast läheb peale väga edukalt, sest see ju orig ka olemas.Big Grin
no ma ei tea kas ma olen vähe otsinud või mis aga no kui tõesti norm kasti eest tahetaxe ~400..500 rahaSad ja sama eest saab juba auto kust ka midagi muud vajalikku saab siis tundub asi kahtlane. ja muidex nii palju kui igaltpoolt kuulnud olen pidigi kast fiati nõrk kylg olema (paljudel ka kere, minu omal heaBig Grin).
ei tea kas 128 1.1 läheb 127 hästi pääle???

selline proble olex veel, et ok kahe mehega saab maha kyll. staff maha ja poolteljed lahti ja kui yles tõstad tulevad need ise välja. aga.. kui mootorit peale panen kuda ma need sisse saan??
need pidid ju mitme laagriga olema ja nendega võib jama palju ollaSad (ma tean, hiljuti sai tagumisete laagritega jebitud, need nagu võrri omad, mix need rullidega olla ei või??). ning... kes on see segane kes julgeb auto all pooltelgi sebida kui kaks tyypi ta pea kohal käsitsi mootorit jebivad???Big Grin

fiat127

Loodetavasti läheb 128 mootor hästi peale... ex varsti näeb... kuid esialgu arvan et tuleb teha ühe kinnituse juurde... Endal õuepeal 3 fiat127 Big Grin üks loodetavasti valmib peagi...
MCK Kirjutas:selline proble olex veel, et ok kahe mehega saab maha kyll. staff maha ja poolteljed lahti ja kui yles tõstad tulevad need ise välja. aga.. kui mootorit peale panen kuda ma need sisse saan??
need pidid ju mitme laagriga olema ja nendega võib jama palju ollaSad (ma tean, hiljuti sai tagumisete laagritega jebitud, need nagu võrri omad, mix need rullidega olla ei või??). ning... kes on see segane kes julgeb auto all pooltelgi sebida kui kaks tyypi ta pea kohal käsitsi mootorit jebivad???Big Grin

odott, pooltelgedega pole mingit jama. võtad küljest ära ja kõik. mina olen võtnud tavaliselt lahti õõtshoova ja rooliotsa, et käändtelg eest ära saada ja pooltelg välja tuleks. Pärast tagasi samamoodi. Öeldakse küll, et amordi ülevalt lahtilaskmisega saab ka, aga seda ma pole proovinud.
Kui pooltelgesid kõigepealt eraldi maha ei võta, siis muidugi on raskem käigukasti ära/peale saada.

see, et jupid eraldi ostes on kallimad kui doonor tervikuna, on loogiline. Doonorit müües saab väiksema vaevaga kola eest ära. Ja nõudluses on ka erinevus - miks sa siis ise tervet doonorit ei taha ja ainult ühte juppi otsid? Toungue

MCK

nu vot jama selles ongi et poolteljed eraldi maas ja nyyd maha saab lihtsalt aga kuidas pääle panemisega on seda ei tea veelSad
doonoriga selline lugu et kui keegi hää hinnaga pakub siis võib võtta, sest peale kasti on muud nänni ka vaja mis endal puudu või läbi Big Grin
MCK Kirjutas:nu vot jama selles ongi et poolteljed eraldi maas ja nyyd maha saab lihtsalt aga kuidas pääle panemisega on seda ei tea veelSad
doonoriga selline lugu et kui keegi hää hinnaga pakub siis võib võtta, sest peale kasti on muud nänni ka vaja mis endal puudu või läbi Big Grin

poolteljed lähevad peale niimoodi: lupsti! Big Grin Ots sisse ja kummimuhvi (e. pooltelje sisemise kummikatte) plekiriba kolme poldiga kinni. Veovõlli pikisuunas liikumine on fikseeritud ainult käändtelje poolses otsas laagri ja mutriga.

MCK

lisasin siia mõned pildid oma fiatikust, hetkel masin garaazis pulkadex kistudWink
http://www.album.ee/MCK127
Käigukasti saab hädaga vahetada ka ilma mootori mahavõtmiseta. Ise sai küll nii tehtud , võttis see aega umbes 5 tundi (üksi tehes). Ja 400-500 kr korras kasti eest ei ole palju küsitud, vaevalt et sa selle raha eest terve 127e varuosadeks saad.
MCK Kirjutas:lisasin siia mõned pildid oma fiatikust, hetkel masin garaazis pulkadex kistudWink
http://www.album.ee/MCK127
väga korralik näeb välja! Paistab, et värvitud ka uksevahed? Enamus taolisi (ilmselt) käest lastudSad

vaata, mis rubriik SEAL on - paremas nurgas veel kirjake \"new thread\"Wink
mainin veelkord, et kalamajas \"ühes hoovis\" seisab üks 127 - mis veel osadedoonoriks peaks sobima. Vajadusel võin uurida, kelle oma.

MCK

ok 400 heas korras kasti eest on norm, aga kui küsitakse kastide eest mis remi vajavad sama palju siis on kyll kallisSad

kalamajas???? kes kus mis?? olex väga huvitatudRolleyes
muidu hääd pakkumised teises eesti otsasSad kui tlnst saaks olex megaBig Grin