automoto.ee foorumid

Täisversioon: TallEksi? kreissaag
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
[attachment=72144][attachment=72145][attachment=72146][attachment=72147][attachment=72148]

Tegemist on levinud aparaadiga (iga paari kuu tagant mõni müügis), seega otsustasin oma parendusi jagada, ehk on kellelegi abiks. 
Süle raam on tehtud vinkelrauast. L-profiil siis moodsamalt. Kuna see on üks p a s k materjal, siis oli minu kätte jõudmise hetkeks juba vähemalt 5 kraadi algasendist mööda, lisaks paendus iga tööliigutuse ajal veel natuke lisaks. Tüdinesin ära ja asendasin kaks vinklit nelikanttoruga. Tegelikult muidugi tegin kahe lisajupiga algse materjali nelikanttoruks. Pildil need mustaks värvitud osad. Saagimine on pärast seda puhas lust, ei mingit paendumist enam.
Ketast katva turva?kiige pärast oli süle sees saeketta pilu 10+ sentimeetrit. Väiksemate juppide poolitamisel päris ohtlik, korra sain tunda ka Sad
Kiige oli enne minu kätte jõudmist mittevajalikuks hinnatud ja eemaldatud, seega tegin ohtliku ava väiksemaks. Vana olukord valgete täppidega.
Überlaiad "neegriveljed" paigaldasin kohe peale soetamist, mitu aastat tagasi. Seepärast oli vaja uuele konstruktsioonile auk sisse lõigata, muidu jäi saetava materjali mõõt häbematult pisike. Veljed on suvalised vanema Fordi piduritrumlid, mis toorelt originaalrataste külge keevitasin. Malmi saab väga lihtsalt terasega ristata, lihtsalt keevitad ja palvetad, et prõksu ei käiks....
Operatsioon oli vajalik, kuna originaalis allolevad rattad ei nõustunud veerema ei murul, ei graniidipurul. Lisaks muutus töölaua kõrgus mulle jupi maad paremaks.
Süle õigekspaenutamisel oli heaks abimeheks GAZ21 latt-tungraud. Töötab ka külili väga hästi.
Kui keegi teab, mis on selle ühe kesknipliga võlli sees, võib siia kirja panna. 
Loomulikult võib ka oma sama mudeli parendusi jagada.
Risustan vähe teemat enda kreissae ringiehitusega. Mõte arenes sellest, et mul sai villand see pidev palgi edasi-tagasi sõudmine ning munadevahel lõikamine. Saag sai ringi tehtud nii, et ketast saab üles-alla liigutada ning palki tuleb edasi lohistada. 

Esimene proov.
[Pilt: 011185362733952.jpg] 

Sae raamiks sai vana töölaud, mobiilsemaks muutmiseks paigaldatud veopesa ning sild. Ketast saab liigutada kergelt ühe käega, seistes ise lõikekohast eemal. 

Lõpp produkt.
[Pilt: 0111853629e06ce.jpg]
Kevadel sai kuskil 20 ruumi puid läbi lastud ning jätkab oma ülesannet järgmine kevad.
Pilti ei ole aga miks keegi rullikuid palgi alla ei tee, et materjali kergem nügida oleks ?
Oli kunagi majapidamises samasugune kreissaag, nagu teemaalgatajalgi.
Tegu Ilmarine tehase ПРД saega.
[attachment=72160] [attachment=72161] [attachment=72162] [attachment=72163]

Ketta liikuv sirm visati samuti suht alguses minema.
Mäletan juhust, et kukkus lõigatud paras puujupp nagu niuhti otsapidi kettakaitsesse sisse. Käis korralik pauk ja saag seisis. Kettakaitsest viskas välja päris arvestatavaid teravaid puutükke. Üks tabas ka põske ja veri oli taga. Õnneks silma ei tabanud, aga peale seda oli alati võsasae võrkvisiir näo ees.
Seda kohta mõtlen, kuhu lõigatud puujupp kukkus.
[attachment=72164]

Juurde sai leiutatud reguleeritav lõigatava materjali pikkuse piiraja. Veel oli plaanis teha sülelaua liikumine jalaga juhitavaks. Targemate väitel pidi nii kiiremini ja vähema jõuga läbi saama. Ehk siis käed materjali ette tõmbamiseks ja jalg lõikamiseks.
Selle teostuseni ei jõudnudki ja kommenteerida ei oska. Elektrimootor läks muuks kasutuseks ja saag kadus ka kuidagi muude aparaatide ehitusmaterjaliks ära.
Mul ka selline
Toru on paksult määret täis, mis seal muud ikka on.
Liikuvat katte osa pole mina seal kunagi näinud, suuremale sai laperdamise vähenduseks vinkel keevitatud.

Ja VEDRUD, seltsimehed, lisage vedrud!  
Nendega reguleeritakse kiige "kaaluta olekut", ukse sulgemise vedrud on mul mitmel pool selleks kasutusel, isegi poes saada.
(ketiga piiraja teisele poole käigu parajaks piiramiseks muidugi ka)

Liiga suur vahe kelgus kus ketas käib "reguleeritakse" parajaks vineeriga,  renni põhja paari poldiga (veekindel) vineeririba ja saag saeb sinna siis nii väikese tee kui heaks arvab. Kohe väheneb see oht, et sealt vahest mõni lahtine tükk pahandust tegema pääseb.
https://soov-ee.postimees.ee/8917794-kre...tails.html

Üks taoline jälle müüki tulnud. Kellel saagi vaja, kiirustage, hind on hea ja masin aus!
Mul ka niisugune elukas olemas. Saeb, vaatamata auväärsele vanusele. 
Täpsustus: neid saage tegi Teras, Rannamõisa tee ääres. Talleks tegi ekskavaatoreid.
Kaasfoorumlase meli666 esitletud dokument väidab tootjaks Ilmarine....
Terase tehase kreissaag selline.
[attachment=72236] [attachment=72237]
Terase oma on neile, kellel jupid kärusse kukuvad transpordiks. Ise eelistan kohe kuuri viskamist, see tuleb parema käega heamini välja miskipärast. Eks see harjumuse ja käelisuse küsimus on, tööd saab teha mõlemat pidi. Paremakäelistel on muidugi palki vedada paremalt vasakule oluliselt meeldivam.
ai kurja, ma ei teadnudki, et Terasel ka saag tootmises oli, mul kogemus Terase seifi, saunaahju ja suitsuahjuga, kõik olid hääd asjad. Kreissaag on mul vanaisa tehtud, puitraami sisseehitatud laagritega jne kuid Ilmarise saagi olen näind.