automoto.ee foorumid

Täisversioon: Talveralli 2019, kas Villisega rajale saab?
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2
Üritus on nagu välja kuulutatud , aga registeerimisest ei ole midagi kuulda-näha, ei tea kas ei ole kutse saamiseks kvalifitseerunud või tekib mingi avalik registeerimine ka? Tean küll et traditsiooniliselt peab kõige tegijamate talverallitajate talveralli auto viimasel öösel sõidukõlblikuks saama aga kui teaks et oleks lootust starti saada hakkaks auto ettevalmistamisega tegelema.
(15-01-2019, 10:56 AM)Mart Laanelepp Kirjutas: [ -> ]Üritus on nagu välja kuulutatud , aga registeerimisest ei ole midagi kuulda-näha, ei tea kas ei ole kutse saamiseks kvalifitseerunud või tekib mingi avalik registeerimine ka? Tean küll et traditsiooniliselt peab kõige tegijamate talverallitajate talveralli auto viimasel öösel sõidukõlblikuks saama aga kui teaks et oleks lootust starti saada hakkaks auto ettevalmistamisega tegelema.

Ei ole vee lmidagi välja kuulutatud, kuigi täna läksid esimesed konkreetsed kutsed klubiliikmetele. Ja terve pikk nimekiri on klubisid ja vanatehnikahuvilisi, kes mul Unicu koosolekul paberile kirja said... 

Ehk kuna plaan on asi keerata KLUBILISEKS talviseks koosviibimiseks, siis paljud tulevad pigem erinevate klubide esindajatena. Ainult erinevaid jur.klubisid ja loomingulisi kollektiive on kirjas 20+, pigem 30 kanti. 
MA siin natuke veel seedin, kuidas ja miks kutse edastada. Osadele võik kasvõi helistada, osadel leiab meili, osad on siingi foorumis mingite kasutajanimedena olemas jne. Lisaks siis "teened vanatehnikakultuuri edendamisel" aga need kattuvad peaaegu alati! Kuidas eristada Talveralli idee autorit Piiburit Kuusalu Autobaasist? Või kuidas võtta SEVCCi ilma kolme stammvõiduajajata? Ja kui võtta igast klubilist vormi omavast kooslusest 2-3 autotäit + Unicu liikmed, ongi kohad täis... 

Ehk tahaks minna  reaalselt klubiliseks ja nii, et igaüks võiduajajatest esindab ka mingit vanatehnikaga seotud klubi! Ehk nagu on päris autospordis - "registreerija-klubi". Nii on Juhatusega kokku ka lepitud ja nimetuski tuleb selline. Et muuta natukene Uunikute Talverallit, panan rõhku ühistegemistele ja sealtläbi ka klubid natuke omavahel konkureerima! Kes tahaks esindada klubi kõige koledama ja roostesema vahendiga? Et oleks natuke nagu tsiklimeeste maailmas - OMA klubi"värvide" kaitsmine. Et tekiks ka klubi enda sees pingutus ja klubiline otsustamine, kes ja millise vahendiga rajale lubatakse! Näiteks MuhuKlubi saab kutse "Mõnele" masinale, kuigi Imrele "teenete eest" juba sai ka näoraamatus lubatud, lisaks on neil veel ka Võitjana Jaanus Palo. Seega peavad koos peeglisse ja autodele peale vaatama, sest nende kunagised imeilusad rally-laadad on visuaalselt romustunud. 

Seega stay tuned! Nüüd oskavad juba paljud kutset oodata  Big Grin Kas ja paljud tulevad või reageerivad, näis. Ma just praegu mõtlen kogu asja sõnastusele... ja kas panna klubide "nimekiri" välja?
Kas raudhobuga saab rajale?
(15-01-2019, 17:11 PM)cesium Kirjutas: [ -> ]Kas raudhobuga saab rajale?

Saab, kui on piisavalt vana ja piisavalt heas korras aga sina ei saa.
Hm. Ma ei kuulu kusagile Sad  klubisse.  Isegi pioneeriorganisatsioonist (klubist) astusin välja Smile
Aga võin tulla ja puksiiriga hädasse sattunuid aidata või korraldajaid.
Ma vöin sind KKK(koledate kastikate klubi) liikmeks vötta(kuna sul on vastav kastikas olemas), saada 18 mustvalget a3 formaadis passipilti ja sefiiritort koos avaldusega
(16-01-2019, 00:34 AM)wagoneer Kirjutas: [ -> ]Hm. Ma ei kuulu kusagile Sad  klubisse.  Isegi pioneeriorganisatsioonist (klubist) astusin välja Smile
(16-01-2019, 08:19 AM)90Deville Kirjutas: [ -> ]Ma vöin sind KKK(koledate kastikate klubi) liikmeks vötta(kuna sul on vastav kastikas olemas), saada 18 mustvalget a3 formaadis passipilti ja sefiiritort koos avaldusega

Nonäed, ma panin omas peas KKK samasse patta Loomigulise Ühendusega "Mägrafarm" ja isand Wagoneeri juba niigi sinna punti samadel põhjustel. Seda võib ka tikutaku-klubiks nimetada. 
Ma praegu nagu Jossif Vissarionovitš - koostan nimekirja  Big Grin
Oleks huvitav teada küll mis need 20-30 klubi eestis on. Enamus margipõhised nn klubid on ammu välja surnud. vene tehnika omad, mõni usa raua oma ja bmw classic ja mõned üksikud veel vist elustsevad. Aga kuhu mina oma vana opeliga peaks sobituma?
(16-01-2019, 16:14 PM)Peeter Kirjutas: [ -> ]Oleks huvitav teada küll mis need 20-30 klubi eestis on. Enamus margipõhised nn klubid on ammu välja surnud. vene tehnika omad, mõni usa raua oma ja bmw classic ja mõned üksikud veel vist elustsevad. Aga kuhu mina oma vana opeliga peaks sobituma?

Näiteks meie Unic klubisse Smile

Tegelikult on klubisid ja loomingulisi garaaz-ühendusi omajagu. Ei peagi kuskile klubisse konkreetselt kuuluma, tuleb üritustel lihtsalt kohal käia ja vanatehnika letti lüüa ning pildis olla. Näiteks Unicuga on just viimased liitumised olnud sellepärast, et oma "opelitega" mitte üksi olla.

Selle aasta Talvekas ongi tänuüritus neile, kes on seda fenomeni elus hoidnud ja võibolla toimub just see viimane "vana hea" ralli. Meil on palju mõtteid ja ideid, kuidas siit edasi minna. Hetkel väike hulk konkreetseid huvilisi oleks valmis ka palju tõsisemaks regulaarsusralliks ja me tahame seda suunda  arendada.
Kõik see eelnev ei tähenda muidugi seda, et vana head talveralli kuidagi ära lõpeb. Pigem vastupidi. See aasta on lihtsalt nii et starti saab 70 jõuvankrit ja nii on. Kuidas valik toimub, Priit juba kirjutas
(16-01-2019, 16:14 PM)Peeter Kirjutas: [ -> ]Oleks huvitav teada küll mis need 20-30 klubi eestis on. Enamus margipõhised nn klubid on ammu välja surnud. vene tehnika omad, mõni usa raua oma ja bmw classic ja mõned üksikud veel vist elustsevad. Aga kuhu mina oma vana opeliga peaks sobituma?

Ma loetlen praegu oma mustandi üles - äkki keegi "Märkab"  Rolleyes

Muhuklubi, Mosseklubi, Ladaklubi, Taunuse klubi, Volga selts, Mersu klubi (kasvõi isand Võsa või JanneK), Klassikalised BMWd (Konovalov ja veel mõned haininad), Autoklassik, Kuusalu Autobaas, KKK/Mägrafarm, Landy/LandRover/Imedepõld, Hüüru RC, EMM-Klubi, SEVVC, Põrnikaklubi, Pobeda klubi esindajana äkki korduv vanim auto Raudväli, Assaku Rat/Viljandi Hundid, Tuve/Varjupaik, Laitse, Tööjõureservid/Hermanson, MoMu/Sillat, EAL, Autoasi/Sm.Supp&Co, Levatek, Vänt, Pärnu Unic, Unic-Moto, Meka Workshop, Lowlifer/oma poiss, Tartus Seli seltskond, Automuuseum, Saaremaalt 2XKivid, G.Proz/WIIMA, Tarvitet Massinad, Sookaera/Allan&Sõbrad, Unic MTJ, Keiu&Sõbrad jne, raudselt on veel hulk puudu sest sealt pole keegi varem avalikult osalenud! Tegelikult on neid nooremate tegelaste punte ju veel! Väga paljud erinevate klubide liikmed on ka UNIC Klubi liikmed. 
Siia lisame veel mingi rea stammkundesid vanatehnikaüritusi tegemas, osalemas jne, neid mul ka "mõned" ikka on. Näiteks Evelin/Lind, kasvõi Indrek Sirk "Must Number", Janek555 "Võhma vanatehnika", Mõisaküla 2 autotäit, Ü.Luht&Co  jne. 

VÄHE?
(16-01-2019, 16:14 PM)Peeter Kirjutas: [ -> ]Oleks huvitav teada küll mis need 20-30 klubi eestis on. Enamus margipõhised nn klubid on ammu välja surnud. vene tehnika omad, mõni usa raua oma ja bmw classic ja mõned üksikud veel vist elustsevad. Aga kuhu mina oma vana opeliga peaks sobituma?

Aru saada võib nii, et pead kusagile astuma ja kui sobivat pole, tuttavaid ees pole või ei taha astuda, siis üksiku hundina osaleda ei saa.
Minu arust väga paljud neist nii öelda klubidest on väga kinnised sõprade seltskonnad millega liituda sisuliselt ei olegi võimalik.
(16-01-2019, 17:54 PM)Peeter2 Kirjutas: [ -> ]
(16-01-2019, 16:14 PM)Peeter Kirjutas: [ -> ]Oleks huvitav teada küll mis need 20-30 klubi eestis on. Enamus margipõhised nn klubid on ammu välja surnud. vene tehnika omad, mõni usa raua oma ja bmw classic ja mõned üksikud veel vist elustsevad. Aga kuhu mina oma vana opeliga peaks sobituma?

Aru saada võib nii, et pead kusagile astuma ja kui sobivat pole, tuttavaid ees pole või ei taha astuda, siis üksiku hundina osaleda ei saa.

Pane pilt autost ja kui see on ikka väärikas kabe vanatehnika - miks ei peaks saama? OK, see teema tuleb eraldi! 
Lõppeks on ka Uunikute Talveralli kui selline "klubi" ja kuidas see vee ledaspidi muutub, me ju ei tea! See on pragu ühekordne selline seis... 
Sellesse klubisse pääsemiseks on edaspidi siis mingid kitsendused ja/või erireeglid aga välistada ei saa midagi. Tahab Inimene tulla puukodaratega ilusa vanakesega sõitma - ajame ära? Ei aja keegi  Big Grin  Kvantiteediga oleme ammu mäel, erinevaid häid ja halbu lahendusi on ka katsetatud. Nüüd võtame vaid head lahendused (näiteks see üks paikne punkt ja reedel kohale on ülihea), õpime eelnenud halbadest (näiteks ka õhtune sõidu venimine) ja teeme nende ümber klubilise talvise kokkusaamise, saab see siis parem või mitte. Lihtsalt kohtade suurus määrab osalejate arvu, peamiselt õhtusöögi/peo suutlikus. Isegi kui magama ei jääda, on nendel ruumidel ka mingi piir ees. 
Samas peab ikkagi mingi võimaluse ka noortele jätma aga ma ei kujuta ette, et päris lambist vanatehnikahuviliseks ja sellise asja omanikuks saadakse? Kuskilt kaudu mingis sedalaadses pundis ollakse ikka sees. Mis oligi häda - läks suvaliseks laulupeoks kätte (vaatan ka peeglisse), kus keegi ei teadnud, kes-kus-miks. See, et kadusid ära Inimeste NIMED, oli suurim ohu märk. Mingisugune "Number" tegi, sai ja võitis... aga kui oleks mingi zita kokku keeranud?
(16-01-2019, 17:15 PM)PlyVal64 Kirjutas: [ -> ]
(16-01-2019, 16:14 PM)Peeter Kirjutas: [ -> ]Oleks huvitav teada küll mis need 20-30 klubi eestis on. Enamus margipõhised nn klubid on ammu välja surnud. vene tehnika omad, mõni usa raua oma ja bmw classic ja mõned üksikud veel vist elustsevad. Aga kuhu mina oma vana opeliga peaks sobituma?

Ma loetlen praegu oma mustandi üles - äkki keegi "Märkab"  Rolleyes

Muhuklubi, Mosseklubi, Ladaklubi, Taunuse klubi, Volga selts, Mersu klubi (kasvõi isand Võsa või JanneK), Klassikalised BMWd (Konovalov ja veel mõned haininad), Autoklassik, Kuusalu Autobaas, KKK/Mägrafarm, Landy/LandRover/Imedepõld, Hüüru RC, EMM-Klubi, SEVVC, Põrnikaklubi, Pobeda klubi esindajana äkki korduv vanim auto Raudväli, Assaku Rat/Viljandi Hundid, Tuve/Varjupaik, Laitse, Tööjõureservid/Hermanson, MoMu/Sillat, EAL, Autoasi/Sm.Supp&Co, Levatek, Vänt, Pärnu Unic, Unic-Moto, Meka Workshop, Lowlifer/oma poiss, Tartus Seli seltskond, Automuuseum, Saaremaalt 2XKivid, G.Proz/WIIMA, Tarvitet Massinad, Sookaera/Allan&Sõbrad, Unic MTJ, Keiu&Sõbrad jne, raudselt on veel hulk puudu sest sealt pole keegi varem avalikult osalenud! Tegelikult on neid nooremate tegelaste punte ju veel! Väga paljud erinevate klubide liikmed on ka UNIC Klubi liikmed. 
Siia lisame veel mingi rea stammkundesid vanatehnikaüritusi tegemas, osalemas jne, neid mul ka "mõned" ikka on. Näiteks Evelin/Lind, kasvõi Indrek Sirk "Must Number", Janek555 "Võhma vanatehnika", Mõisaküla 2 autotäit, Ü.Luht&Co  jne. 

VÄHE?


Lisaks Sapikaklubi , ka vennad Hundid.
Lambad liiguvad karjas, kotkad lendavad üksi...
Luiged lendavad parves...
(16-01-2019, 16:35 PM)svenson Kirjutas: [ -> ]Hetkel väike hulk konkreetseid huvilisi oleks valmis ka palju tõsisemaks regulaarsusralliks ja me tahame seda suunda  arendada.

Väga PRO mõte. Selline ürr oleks väga teretulnud !!
(16-01-2019, 22:31 PM)spitfire Kirjutas: [ -> ]
(16-01-2019, 16:35 PM)svenson Kirjutas: [ -> ]Hetkel väike hulk konkreetseid huvilisi oleks valmis ka palju tõsisemaks regulaarsusralliks ja me tahame seda suunda  arendada.

Väga PRO mõte. Selline ürr oleks väga teretulnud !!

Nõus aga selleks talveks vist ei jõua...
(16-01-2019, 22:08 PM)mlsluik Kirjutas: [ -> ]Lambad liiguvad karjas, kotkad lendavad üksi...

(16-01-2019, 22:23 PM)hundu615 Kirjutas: [ -> ]Luiged lendavad parves...

Päris hea  Big Grin Toungue




Sööda hunti palju tahad, karu m&##n on ikka suurem...
Tsitaat:Näiteks MuhuKlubi saab kutse "Mõnele" masinale, kuigi Imrele "teenete eest" juba sai ka näoraamatus lubatud, lisaks on neil veel ka Võitjana Jaanus Palo. Seega peavad koos peeglisse ja autodele peale vaatama, sest nende kunagised imeilusad rally-laadad on visuaalselt romustunud. 



Jah, Olid ajad  Rolleyes (2009)
[Pilt: DSC_1967.JPG]
Lehti: 1 2