automoto.ee foorumid

Täisversioon: Viimane KGB-lane
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
(14-02-2020, 10:05 AM)kass Kirjutas: [ -> ]
(14-02-2020, 01:45 AM)spitfire Kirjutas: [ -> ]Vabatõlkes punktis 3 antakse siin korraldus: "materiaal-tehnilisele ja sõjaväelisele varustus MVD CCCP (siseministeeriumile), tagada tarne vastavalt tellimustele MVD-UVD vilkuritele ja tehnilistele dekaalidele (dekalkomanii) NL vapi kujutisega."
See "dekalkomanii" kõlab justkui "dekaalkompanii" ja käsk kõlab nagu peaks need tellima väljamaalt (see oli aasta 1969). Siis ikkagi olid klepsud, aga dekaal mina tõlgiks kui vesipilt. No see juba seletab miks seal tekst loetav oli.

Asjalik postitus ja kiiduväärt püüd süveneda probleemi!
Aga mina ei püüaks dekaali tõlkida kui vesipilti ... ja ka "dekalkomanijat/kompanijat" vms kahtlustan seal ka mitte kirjas olevat 
sõna on õige, ülekantava pildi tehnika, eri keeltes lugejatele https://en.wikipedia.org/wiki/Decalcomania 
https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%...0%B8%D1%8F
P.S. oli kiiremaid.
Korteez algab Mersuga, mis on ilmselt saadud seoses Olümpia mängudega, aga sellele järgnevad (pildil paremal) meie peategelane, ehk tõenäoliselt "doganjalka" ja vasakul oleks justkui Tatra ? Minu meelest on need ilma vilkuriteta ja mustas.


Paremal on tänapäevane korteezi skeem, aga eks ta põhineb ikkagi vanal. See vana foto põhimõtteliselt vastab sellele skeemile, ainult väikse erinevusega, et Staabiauto "S"  ja Protokolliauto "P" asetsevad kõrvuti. Kaks esimest on GAI autod, mis võiks olla meie loo peategelane kui ta on miilitsa GAI värvides (või kui on musta värvi siis võiks ta olla Staabi "S" auto mis oli KGB). Kui vaadata alumist pilti kus on korteezi tagumine pool, siis kolonnis VIP autost järgmised on "S1, S2 ja R" mis on kõik KGB autod aga musta värvi. Kolonni lõpetab jälle miilitsavärvides GAI.
Imelikul kombel  sellel miilitsaautode masspildil (paar postitust tagasi), mis väidetavalt 1990 aastal tehtud on ainult GAZ 24-d, mille tootmine lõpetati 1985. Kas tõesti värviti kõik üle???  1990 a.-l, kui kogu riik viskles agoonias ja kaupa jagati talongide alusel ja kollast värvi polnud, leiti võimalused autod massiliselt üle värvida. Kui pöörata tähelepanu auto numbritele, kuigi need on väga halvasti näha, siis pigem meenutavad need juba hilisemaid Vene numbreid, samas N.Liidu vapp. Väga, väga imelik. Minu järeldus asjast. N.Liit oli üks imelik maa, kus valitses paras bardakk Oli KGB üheksas osakond, kelle ülesanne oli isakeste turvamine. Kuni 1988 a-ni olid kõik Kremli saateautod mustad, hiljem lisati kolonni esimeseks autoks miilitsavärvides vilkuritega isend. Kindlasti opereeris seda sama KGB 9-s osakond, mitte liiklus miilits ja kindlasti, arvestades selle kolonni kiirusi oli see V8 mootoriga auto. Riik käis juba alla, millest näha kokkuhoidu kõigil aladel. Kui Gaz 24/2410 baasil toodeti V8 mootoriga isendeid c. 2500 tükki, siis Gaz 31 baasil kümme korda vähem. Muidugi ei hakka ma autot üle värvima ja musta numbrit ka enne viit aastat sellele isendile ei saa. Võibolla õnnestub seniks leida mõni audentne foto aga momendil on kolla-sinine vapiga ja vilkurite ning raadiojaamaga varustatud auto pilkupüüdvaks vahelduseks minu muidu valdavalt musta värvi autode kollektsioonis.
Sorry kui sul nüüd mott maas, ei olnud nii mõeldud aga kuidagi see info hakkas jooksma ja rumal oleks see välja tuhnitud materjal jälle netti ära kaotada. Üle värvida ei ole kindlasti mingit mõtet, ega ma ei saaks siis magada ka vist. Minu tänase info valguses on sealt puudu sinine ring pagassi pealt, kirjaga GAI. Võimalik, et ees servas peab olema kitsas sinine triip, (see ka gost-is kirjas). Kui vaadata valminud projekte mis netis ripuvad siis enim eksimusi on vapi kujunduses. Mõõte ma ei leidnud, aga 1990 peab olema väike vapp, nn "olimpiiskii gerb". Et õige ära tunda: peab olema hele sinine taust ja valged päikese kiired sinisel taustal, no mõned nüansid on veel aga.. noh, tühja kah.
Korteeži videod mis leidsin Gorba aegsed, esimene oli alati GAI, kas moto või ikkagi see kollane mersu.  Ka kirjaliku materjali põhjal GAI alati alustas ja lõpetas Korteeži. Kui keegi poliitbüroo jorss koju "käima" läks, siis võimalik, et oli ainult üks tavaline GAI auto ees ja seda vast korteežiks ei nimetaks. Väike infokild oli veel, et mingi hetk eraldati siseministeeriumile partii rootormootoriga sikse, selleks et neid saateautona kasutada, aga katsetustest kaugemale ei jõutud.

Ei hakka enam siia lõputult neid pilte kopima, aga paar huvitavat leidu siiski oli: vasakpoolne on siis siseministeeriumi auto ilma vapita uksel, ja valge kirjaga, (ehk siis peale 80-nendat), aga pagassi peal kirja mina välja ei mõtle ? Vilkureid ainult üks, sinine, "kodumaine" toode SGU-60.
No ja see parempoolne on see Tatra mis teema alguses oli, usa e-bay 8000,- usd aastal 2017 müügis ja läbisõit kõigest 15000 kilti Smile

[attachment=80280][attachment=80281]
(14-02-2020, 10:27 AM)Formika Kirjutas: [ -> ]Meil siin Eestis Valge-siniseid miilitsa autosid mina küll ei näinud. Teen vastavalt enda nähtule 1989 aastal. 

Mul on kodus üks amatöörvideo aastast 1989. Peretuttavad said välismaalt videokaamera ja siis tegime mingi väikse perevideo, lõbustuspargid ja värgid. 
Selles videos on igatahes kaadrisse jäänud miilitsa GAZ-24, helehall, sinise triibuga. Vapi olemasolu pean järgi vaatama. 
Filmitud kas 03.09.1989 või 30.09.1989. Pirita TOP-i kõrval. 
Auto oli kindlasti helehall, mitte valge, samamoodi nagu siinsel palju-miilitsa-volgasid pildil need tagumised.
See mõistatus sai ka läbi enigma lastud, selle volga pagassi peal kiri :   ПГ - патрульная группа или патруль города. 
ehk maakeeli Patrull Grupp või LinnaPatrull siis tänapäevane vaste võiks olla MUPO. See seletab ka miks vilkureid nii hõredalt, ja teisalt kinnitab, et vapp uksel on ainult GAI autodel.
Õnnestus leida veel konkureeriv pilt samast sündmusest, "kus palju volgasid peal" seda dateeritakse 9. mai 1990. Teisel pildil kiri all, et Moskva, Maneezi väljak. Siis ikkagi kogu seeria on Moskvas. Pildil on sama auto mis eelmisel paraadi pildil. Antenni järgi tuvastatakse, et peal on raadiojaam Altai.

[attachment=80326][attachment=80327]

Edit: selle pildi dateeringu üle käib arutelu ka vene foorumis, aga üldine konsensus paistab olevat siiski, oluliselt varasem: 1981-85.
(14-02-2020, 13:41 PM)spitfire Kirjutas: [ -> ]Ka kirjaliku materjali põhjal GAI alati alustas ja lõpetas Korteeži.
 See et GAI alustas ja lõpetas korteezi, selle taga on ilmselt tolleaegne seadustik ja liikluseeskiri.
Nimelt oli tol ajal kasutusel ka roheline vilkur. Ja asi käiski nii, et kolonni ees sõitis miilitsavärvides auto siniste ja punaste vilkuritega, mis kohustas tee äärde tõmbama ja seisma jääma ja kolonni sabas, vahel päris pika vahega rohelise vilkuriga auto, mis siis lubas liiklusel uuesti jätkuda.
 Vanemad autojuhid peaks seda asjade korraldust ehk veel mäletama. Mina olin tol ajal veel märgade tagustega ja autojuht ei olnud aga huvi ma nende asjade vastu tundsin ja meelde on see jäänud. Päriselus on ka seda kombinatsiooni nähtud vähemalt paari korral.

Mitte, et see nüüd auto taastamisse puutuks. Rolleyes
(14-02-2020, 20:01 PM)tcumen Kirjutas: [ -> ]
(14-02-2020, 13:41 PM)spitfire Kirjutas: [ -> ]Ka kirjaliku materjali põhjal GAI alati alustas ja lõpetas Korteeži.
 See et GAI alustas ja lõpetas korteezi, selle taga on ilmselt tolleaegne seadustik ja liikluseeskiri.
... kolonni ees sõitis miilitsavärvides auto siniste ja punaste vilkuritega, mis kohustas tee äärde tõmbama ja seisma jääma ...
99% tõenäosusega oli tegu just miilitsavärvides GAI kirjadega KGB autoga, mitte GAI autoga, vähemalt peasekretäri korteeži puhul, lihtsaid miilitsaid sinna ligi ei lastud.
(14-02-2020, 20:33 PM)honkomees Kirjutas: [ -> ]
(14-02-2020, 20:01 PM)tcumen Kirjutas: [ -> ]
(14-02-2020, 13:41 PM)spitfire Kirjutas: [ -> ]Ka kirjaliku materjali põhjal GAI alati alustas ja lõpetas Korteeži.
 See et GAI alustas ja lõpetas korteezi, selle taga on ilmselt tolleaegne seadustik ja liikluseeskiri.
... kolonni ees sõitis miilitsavärvides auto siniste ja punaste vilkuritega, mis kohustas tee äärde tõmbama ja seisma jääma ...
99% tõenäosusega oli tegu just miilitsavärvides GAI kirjadega KGB autoga, mitte GAI autoga, vähemalt peasekretäri korteeži puhul, lihtsaid miilitsaid sinna ligi ei lastud.
Ma usun, alluvus pole selles kontekstis oluline detail. Kaagebešnikud värvisid oma jõuvankrid nii või teisiti just seda värvi, mis neile tarvilik oli. Või suvalise saani sanga oma töötaja sättida, eks ole.
Mo posti mõte oli meenutada, kuidas tol ajal suurte tähtsate ninade avalik eskortimine tavalisele kodanikule võis paista.
Ma arvan, et see kehtis terve poliitbüroo kohta.
(14-02-2020, 20:46 PM)tcumen Kirjutas: [ -> ]
(14-02-2020, 20:33 PM)honkomees Kirjutas: [ -> ]
(14-02-2020, 20:01 PM)tcumen Kirjutas: [ -> ]
(14-02-2020, 13:41 PM)spitfire Kirjutas: [ -> ]Ka kirjaliku materjali põhjal GAI alati alustas ja lõpetas Korteeži.
 See et GAI alustas ja lõpetas korteezi, selle taga on ilmselt tolleaegne seadustik ja liikluseeskiri.
... kolonni ees sõitis miilitsavärvides auto siniste ja punaste vilkuritega, mis kohustas tee äärde tõmbama ja seisma jääma ...
99% tõenäosusega oli tegu just miilitsavärvides GAI kirjadega KGB autoga, mitte GAI autoga, vähemalt peasekretäri korteeži puhul, lihtsaid miilitsaid sinna ligi ei lastud.
Ma usun, alluvus pole selles kontekstis oluline detail. Kaagebešnikud värvisid oma jõuvankrid nii või teisiti just seda värvi, mis neile tarvilik oli. Või suvalise saani sanga oma töötaja sättida, eks ole.
Mo posti mõte oli meenutada, kuidas tol ajal suurte tähtsate ninade avalik eskortimine tavalisele kodanikule võis paista.

Mulle tundub, et just alluvus on siin võtmesõna. Netis leidub päris palju pilte kus autod on üles rivistatud ja mendid rinnad kummis igaüks oma auto kõrval. Torkas silma, et reeglina on rivis samad mudelid. Üks vana kala arvas, et vabalt võib olla tegu mitte rivistuse vaid tolleaegse ÜV-ga, sest oli ka pilt kus kõigil autodel rivis oli kapott lahti. Sama protseduur pidi käima ka kagebiitide garaazis ja autod pidid vastama ikkagi gostile. Täiesti võimalik, et KGB lihtsalt tellis omale siseministeeriumi garaazist neile vajaliku sõiduki, kui neil miilitsa värve vaja oli. 
Kirjalik materjal korteeži puhul rääkis päris konkreetselt, et ees ja taga olid GAI autod mille ülesanne oli Breznevi ajal peatada liiklus täielikult ja puhastada tänav täies laiuses. KGB ülesandenne oli turvata Vippi ja nende autod olid vahetult korteeži ees/-taga. Ma ei näe mingit põhjust miks tänavat peaks puhastama KGB. Gorba ajal, läks asi lõdvemaks ja tänavat enam ei puhastatud. Piltidel ja liikuvas pildis seda korteeži esimest otsa üldiselt ei näe, näeb alates motomeestest, aga trehvasid mõned pildid kus korteež on pargitud ja seal olid pildis ikka need miilitsa värvides Mersud. Huvitava "anomaaliana" on päris mitmel pildil taksod gaz24. See korteeži teema on täiesti omaette maailm, aga kui vaadata kasvõi lihtsamat korteeži skeemi, siis 31-seeria  KGB volga sobib minu arvates mustana KGB auto kohale aga miilitsa värvides tõesti pigem üksiku VIP-i saateautoks liiklust kahte lehte lööma, nagu Formika kunagi nägi. Sest suurtes korteežides paistab, et kasutati Mersusid.
Ei hakka siia neid pilte riputama aga miilitsa värvides autode puhul tasub ikka pidevalt jälgida auto numbrit, samad autod korduvad piltidel erinevate värviskeemidega ja ilmselt nad liiguvad ka ametkondade vahel, pealinnas läbiaetud pannid ilmselt anti hiljem maakonna mentidele. Muutub tihti ka tähtede suurus ja kirja laius, kuna piltidel aastat ei mainita siis orientiir on ainult pildi kvaliteet, aga mulle tundub, et pintseldati neid tihti ja et tähe suurus on uuematel piltidel väiksem.

Kuna seni pole ühtegi 31-seeria miilitsavärvides volgat pitidel trehvanud siis see auto saab päris kindlalt järgmiste etaloniks. Võru miilitsad on ka kenasti vene foorumites üles tähendatud rääkimata nendest Eesti mustadest KGB volgadest.
https://rg.ru/2014/10/30/brezhnev-avto.html 
машина сопровождения члена политбюро 
Sellise otsinguga tuli jutuke Krimmi saaterühmast või -kompaniist. Ehk sealt ka miskit kasulikku kuigi kõnealusest volgast juttu polnud. Muidu huvitav.
Ilma vapita.
Wow, need pildid on hea leid. Kuigi see alumine tundub natuke kahtlane, kas see on mingist filmist ? Kahtlust tekitab see loetamatu kiri, mis jookseb üle esitiiva juhiuksele. Gosti järgi (vot ei salvestanud ja nüüd ei mäleta) mingil aastal fikseeriti konkreetselt, et esitiivale kirjet ei kanta. Alumise pildi kirja kõrgus on ka liiga suur.

Edit: See alumine on Ukraina "Hollivuudi" auto mingist filmist, selle järgi pole mõtet joonduda.  

Ülemine paistab autentne, kuna on kaks punast vilkurit siis sobiv korteeži saateauto, aga miks on vilkurid reelingute peal ? A kui on saateauto siis kus on vapp? Täpselt sama auto on olemas ka väga hea kvaliteediga mudelina, millel on selgelt nähtav vastuolu, auto on GAI aga uksel vappi pole. 


[attachment=80305][attachment=80306]


Aavu pandud link on ka väga hea, soovitan lugeda. Kuna vene keel kirjas on paljudele raske, siis lühidalt saime seal vastuse küsimusele, kas korteeži GAI värvides autod olid KGB käsutuses või mitte ? Selgub, et need olid algselt GAI poiste hulgast valitud, poliitiliselt korrektsed osalt endised rindemehed, kelledest moodustati GAI eri osakond keda hakati kutsuma "eskortnikud". Kokku oli 3 osakonda, iga osakond töötas konkreetsel maršuudil. Seega nende autode värviskeem pidi vastama GAI värvidele koos vapiga.

Aga hea leid Formikale:
К концу 80-ых годов в городах СССР начали появляться белые машины милиции и ГАИ с синей полосой. Шла подготовка к утверждению нового ГОСТ. Это был ГОСТ 21392-90 «Автомобили, автобусы и мотоциклы оперативных служб. Цветографические схемы, опознавательные знаки, надписи, специальные световые и звуковые сигналы. Общие требования, » который вступил в силу с 1 июля 1991 года Основной цвет милицейских машин вместо лимонного становился белый. Но данная реформа закончилась, так и не начавшись, Наша страна СССР перестала существовать.

Maakeeli siis; 80-nendate lõpus hakkasid ilmuma NL-is teedele valged miilitsa ja GAI autod. Käis ettevalmistus uueks gostiks, mis puudutas operatiivautode värvi ja jõustus 01.07.91. Selle gostiga muutus miilitsa  auto põhivärv kollasest valgeks. Aga see reform lõppes enne kui jõudis alata, NL lagunes. Ehk siis juriidiliselt on 1990 aasta autol kollane-sinine kombo korrektne. 

Edit: autode värv muutus ametlikult kollasest valgeks siiski aastal 1988 siseministri käskkirjaga, tema esimesel tööpäeval. Uus gost tuli 91, aga värv muudeti varem käskkirjaga. Praktikas toimus värvi muutus siiski veel varem kusagil 84-85, mis siis "legaliseeriti" 1988. Kuna siin on jutt saateautodest, siis need vastasid kindlasti Gostile, seega GAI saateautod olid kollased enne 1988. 
(14-02-2020, 10:21 AM)spitfire Kirjutas: [ -> ]... Väga suure tõenäosusega oleks pidanud selle auto operatiivvärvid olema sellised valge-sinised. Autodel punased vilkurid koos madala sinisega ja ustel väike vapp. Sinine joon jookseb ka kapoti esiservas. Pilt tehtud 1990, Lenskas...
Kui uskuda selle youtube'i video dateeringut, siis olid 1990 Punasel Väljakul kollased miilitsa volgad täiesti olemas
[attachment=80300]

https://www.youtube.com/watch?v=1qIC60II...tu.be&t=85
Paistab olevat sama Patrull Grupi auto mis juba üleval toodud, ehk siis Mupo. Ja ei ole kollane. Sama auto ka all pool piltidel.
MUPO on korrakaitseüksus, mis on kohaliku omavalitsuse alluvuses ja ei oma politseiga midagi ühist. Nõuka ajal sellist asja polnud. 

Pilt pagassil embleemist  https://www.instagram.com/p/BDFUdvamFEF/

Peaks olema patullnaja postavaja sluzba, mille all patrullgrupid. Üks neist valvas Punast väljakut. Miilitsapostid olid tavalised suuremates sõlmedes. Meil oli kuulus post nr 1, elik Viru ring.

http://www.volga.ee/modules.php?name=For...pic&t=1745 , embleem näha alumisel pildil.

Teine vale tõlge vne..ohrana  on eespool, õige on: ametkonnaväline valve . Tegemist üksusega, mis valvas objekte, kontor oli Tartu mnt-l.

Video aastast 76, kus arvatavasti on laenatud originaalmasinat :
 
https://www.youtube.com/watch?v=PnoP9AcK-Bg
Siin sama post ja selges kirjas PatrullGrupp. Rahvakeeli Linnamiilits. Ja siin selgelt näha, et ei ole kollane, kiri uksel on väike ja valge, seega pilt peale 80-nendat.

[attachment=80301]
https://www.drive2.ru/b/530455812481483677/ 
Seal vapi kujutised, kumb nüüd õige? Jutust justkui selgub , et alumine ja seda saab suurendada hiirega. Siis paistavad tähed ka igas keeles välja, kuigi veidi uduselt. Siin enne oli küsimus kas tähed peavad selgelt või mingite joonekestena olema.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23