automoto.ee foorumid

Täisversioon: Kasulikud asjad laia maailma pealt
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2
Ma pidevalt komistan igasugu kraami otsa mis võiks teistelegi nokitsejatele huvi pakkuda ning mis teevad elu lihtsamaks ning töid ja tegemisi kergemaks. Miks ka mitte seda kõike jagada, sest ehk läheb ka teil taolist jupstükki vaja oma töölaua peal.

Alati kui ma supleriga joont kraabin kuhugile, olen puudust tundnud just sellisest suplerist mis oleks joonena täpsem, kraabitsana kõvem ja teravam, ning oleks ka mugavam kasutada vastava töö jaoks...

https://www.aliexpress.com/item/4000001262807.html

[attachment=78278]
(28-10-2019, 01:16 AM)viplala Kirjutas: [ -> ]Ma pidevalt komistan igasugu kraami otsa mis võiks teistelegi nokitsejatele huvi pakkuda ning mis teevad elu lihtsamaks ning töid ja tegemisi kergemaks. Miks ka mitte seda kõike jagada, sest ehk läheb ka teil taolist jupstükki vaja oma töölaua peal.

Alati kui ma supleriga joont kraabin kuhugile, olen puudust tundnud just sellisest suplerist mis oleks joonena täpsem, kraabitsana kõvem ja teravam, ning oleks ka mugavam kasutada vastava töö jaoks...

https://www.aliexpress.com/item/4000001262807.html

Selleks puhuks sai juba sügaval Vene ajal supleri otstesse treiterast plaadid joodetud.Toimivad siiamaani.
ja veel olid spetsjomm kruviga supleri mokkade külge kinnitatavad kõvasulamist otsad. täpselt mõõtu lihvitud. 10mm näitas nendega valesti.
mul olid ja väga meeldisid, aga ammu kadunud ja siiamaani tunnen puudust.
Kes Hiinast kohaletulekut oodata ei viitsi siis ise kasutan sellist ja tõesti väga mugav on märkida tavalise nihikuga võrreldes: https://www.tooriistamarket.ee/et/nihik-150mm
oma eelnevale jutule leidsin ka pildilise vaste:
https://besplatka.ua/obyavlenie/tverdosp...nyi-c8b7e1
Kuna tähenärimine on moes, siis õige termin suplerile on nihik või täpsemalt nihkkaliiber. Ise kasutan (puidutöö) kauguse märkimiseks rulliga rööbitsat, nagu näha wiki lehel. Sellel on 11 skaalas kaugused peale kantud ja pigem pressib, kui kraabib joone puitu.

Link
Rööbits
(28-10-2019, 14:30 PM)sugraM Kirjutas: [ -> ]... siis õige termin suplerile on nihik või täpsemalt nihkkaliiber...

Ilmselt oled sa noorepoolne mees, et siin nihikuga vehkima hakkad. Minu emakeeles on ta ikkagi supler. Aavik võis ju siin igatsugu sõnu välja mõelda.
Kuna sa minu tekstis norima ei hakanud, siis kuhugi pimedasse sind saatma ka ei hakka. Räägi peale oma nihikust, kui muud enam ütelda pole.
Tänu sinule sain minagi ühe tühja postituse juurde.
(28-10-2019, 01:16 AM)viplala Kirjutas: [ -> ]https://www.aliexpress.com/item/4000001262807.html

Miks sel riistal on peal 0,1-ne noonius kui seda kasutatakse ainult triipude vedamiseks? Inimese käsi ei suuda seda riista niikuinii tõmmatava joonega ristasendis hoida.
Ma arvan, et õppinud käele pole paari kümnendiku sisse mahtumine mingi probleem, kui nõelal vähegi teravikku on.

Teiseks põhjenduseks võiks olla standardiseerimine: ma ei oleks üldse üllatunud, kui seesinane rullik poogitakse otsa äpardunud nihikulõuale. Ehk tegemist on praaktoote uuskasutusega tootmise tasemel.

Ning kunagi ei tohi alahinnata standardiseerimise mõju ühikuhinnale. Kui ikka kümendiknooniuse ärajätmine tähendab terve totomisliini püstipanekut, mis lisab olemasoleva detaili hinnale 0,0x senti, siis jääb ära.
(28-10-2019, 01:16 AM)viplala Kirjutas: [ -> ]Ma pidevalt komistan igasugu kraami otsa mis võiks teistelegi nokitsejatele huvi pakkuda ning mis teevad elu lihtsamaks ning töid ja tegemisi kergemaks. Miks ka mitte seda kõike jagada, sest ehk läheb ka teil taolist jupstükki vaja oma töölaua peal.

Alati kui ma supleriga joont kraabin kuhugile, olen puudust tundnud just sellisest suplerist mis oleks joonena täpsem, kraabitsana kõvem ja teravam, ning oleks ka mugavam kasutada vastava töö jaoks...

https://www.aliexpress.com/item/4000001262807.html
10 aastat tagasi juba kasutasin sellist,kuid jäänud ikkagi suplerile truuks millel kõvasulam plaadid joodetud.
(28-10-2019, 15:34 PM)motamees Kirjutas: [ -> ]
(28-10-2019, 14:30 PM)sugraM Kirjutas: [ -> ]... siis õige termin suplerile on nihik või täpsemalt nihkkaliiber...

Ilmselt oled sa noorepoolne mees, et siin nihikuga vehkima hakkad. Minu emakeeles on ta ikkagi supler. 
 Mis supler või nihik, pildil täitsa stangel ju...  Big Grin  Toungue
(28-10-2019, 15:34 PM)motamees Kirjutas: [ -> ]
(28-10-2019, 14:30 PM)sugraM Kirjutas: [ -> ]... siis õige termin suplerile on nihik või täpsemalt nihkkaliiber...

Ilmselt oled sa noorepoolne mees, et siin nihikuga vehkima hakkad. Minu emakeeles on ta ikkagi supler. Aavik võis ju siin igatsugu sõnu välja mõelda. ...

Ka minusugusele maapoisile õpetati koolis tööõpetuse tunnis  ennenägematu riista käsitsemist ja nii sain teada nihkkaliibri olemasolust. aga olen noor mees, 60 pole veel ette löönud. Suplerist kuulsin siinste gurude käest ...
(29-10-2019, 08:03 AM)honkomees Kirjutas: [ -> ]
(28-10-2019, 15:34 PM)motamees Kirjutas: [ -> ]
(28-10-2019, 14:30 PM)sugraM Kirjutas: [ -> ]... siis õige termin suplerile on nihik või täpsemalt nihkkaliiber...

Ilmselt oled sa noorepoolne mees, et siin nihikuga vehkima hakkad. Minu emakeeles on ta ikkagi supler. Aavik võis ju siin igatsugu sõnu välja mõelda. ...

Ka minusugusele maapoisile õpetati koolis tööõpetuse tunnis  ennenägematu riista käsitsemist ja nii sain teada nihkkaliibri olemasolust. aga olen noor mees, 60 pole veel ette löönud. Suplerist kuulsin siinste gurude käest ...
60+ ikkagi nihik.See teema on varem ka siin foorumis olnud,kas keegi oskab öelda kust "supler" pärit.
Välismaa keelest on see supppler pärit Big Grin
Originaalis subler.
Nähtavasti sattus kunagi matsi kätte karbike, millel kiri "subler". Ja sealt siis lahti läkski. Pakike võis olla vabalt kaasas mingi masinaga või siis mingi masina tööriistakomplektist lihtsalt pännu pandud. Sihukse kirjaga karbikesi võidi vabalt toota Rumeenias, sest nonde rahvaste üldkasutatavas keeles, kes sääl maal elavad, tähendab see sõna mõõtjat.
(29-10-2019, 09:18 AM)_rein_ Kirjutas: [ -> ]60+ ikkagi nihik.See teema on varem ka siin foorumis olnud,kas keegi oskab öelda kust "supler" pärit.

Nihik tuli peale nihkkaliibrit, et sõna oleks lühem. Vähemasti nii Aavik seda seletas. Umbes samal ajal taheti helikopterit nimetada kiilikuks.
Ka õigekeele raamatus on sõna "supler" välja toodud (küll märkusega VAN). Nii, et ka sellel taustal on norimine mõttetu. 

Rein, sa peaksid sorima oma mälus ja meelde tuletama, millal nihiku sõna õppisid. Kaldun arvama, et sinu kooli ajal ikkagi sõna "nihik" polnud veel olemas.
(29-10-2019, 10:13 AM)motamees Kirjutas: [ -> ]Rein, sa peaksid sorima oma mälus ja meelde tuletama, millal nihiku sõna õppisid. Kaldun arvama, et sinu kooli ajal ikkagi sõna "nihik" polnud veel olemas.

Minu kooliaeg lõppes 1978, keskkoolis tööõpetust polnud, traktor vaid, seega 70ndate esimeses pooles õpetas tööõpetuse õpetaja sellist riista käsitsema ja mõiste oli nihkkaliiber lihtsamini nihik.
Ei üritanudki vanadele koertele uusi trikke õpetada. Lootus oli vaid, et mõni noorem mees ka täna kehtivat terminit teab või kasvõi oskab kokku viia, et supler = nihik .Eks iga keeleline muutus võtab aega reeglina vähemalt 2 põlve. Näiteks esimese wabariigi ajal käidi ja pandi valgus põlema ikka lülitajast. Tänapäeval on lülitaja ikka see, kes lülitit lülitab. Samas siiani keerame kruve ikka kruvikeeraja, mitte kruvitsaga. Vinkel vs nurgik on vast samakaugel muutumisega nagu supler.
(29-10-2019, 10:13 AM)motamees Kirjutas: [ -> ]
(29-10-2019, 09:18 AM)_rein_ Kirjutas: [ -> ]60+ ikkagi nihik.See teema on varem ka siin foorumis olnud,kas keegi oskab öelda kust "supler" pärit.

Nihik tuli peale nihkkaliibrit, et sõna oleks lühem. Vähemasti nii Aavik seda seletas. Umbes samal ajal taheti helikopterit nimetada kiilikuks.
Ka õigekeele raamatus on sõna "supler" välja toodud (küll märkusega VAN). Nii, et ka sellel taustal on norimine mõttetu. 

Rein, sa peaksid sorima oma mälus ja meelde tuletama, millal nihiku sõna õppisid. Kaldun arvama, et sinu kooli ajal ikkagi sõna "nihik" polnud veel olemas.

Mu isa (snd 1935) on tõenäoliselt varem sündinud kui Sina ja õpetas omal ajal ~35a tagasi mulle nihiku kasutamist. Millegi pärast oli talle oluline seda sõna kasutada, ilmselt 2. Tallinna kutsekoolis, hiljem tehnikumis ja TPIs taoti asi kõvasti pähe. Nihik tuli kasutusele millalgi üpris varsti peale sõda. Aktsepteerime ikka rahulikult nii mõlemat sõna kui üksteist edasi.
heal lapsel pidi mitu nime olema.
lepime ehk sellega, et eesti keel on piisavalt rikas.
Käršer
Relakas
Pagasnik
Pardatšok
Kumm, lohv
Jne. jne. kuni jõuame suplerini. Eks neid sõnu ole veel.
Lehti: 1 2