automoto.ee foorumid

Täisversioon: paagi puhastus
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.

speeder

ma tahaksin teda kuidas saax paagi ilusti puhtax kuidas seda teha??????????
oleneb mis sul seal sees on ... tavaliselt loputa vähese bensuga mina olen nii teinud ja on saanud küll puhtamaks kuid siis pead paagi maha võtma...
mina tegin ise nii,et panin pensu sisse liiva ja loksutasin/raputasin.
pärast loksutasin puhta benaga.
Aga mida teha siis, kui paak aastaid seisnud ja seest kohe tõsiselt must ja roostes on? äkki kellelgi kogemust sarnase asjaga?

Lauri
see aitabki
Kange sidrunhappevesi ööseks sisse. Pärast väga-väga hoolikalt loputada.
Aga keegi teab ütelda kuidas tekib bensiinivaik...või noh ma ei teagi mis ta nimi täpselt on...selline vastik keelpuv...nagu vaik...Mul nimelt jawa paaki tuli kõva 2 cm sinna põhja...ummistas kõik kohad ära...Ja bensiiniga-naftaga ära ei tulnud...lõpuks siis mingi rauapulgaga...tõmbasin määda põhja niipalju kui sain ja sinna külge jäi.
Bensiini seismisest ta tekib. See ollus on bensiinis endas olemas, mingi aja peale sadestub ta lihtsalt paagi põhja.

Asp
Aspelund Kirjutas:Bensiini seismisest ta tekib. See ollus on bensiinis endas olemas, mingi aja peale sadestub ta lihtsalt paagi põhja.

Keemikud nimetavad seda protsessi polümeriseerumiseks. Et varem voolava orgaaanilise aine molekulid muutuvad üksteisega liitudes aga suuremaks ja suuremaks ning asi enam eriti voolata ei taha. Ja lõpuks (aastakümnetega) jääb järele vaigulaadne asi.
liivaprits on tore ja kasulik asi!!