automoto.ee foorumid

Täisversioon: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3)
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
On kellelgi häid mõtteid millega niita-katkuda veetaimi u 20`20 meetrit
(07-09-2020, 18:45 PM)juri73 Kirjutas: [ -> ]On kellelgi häid mõtteid millega niita-katkuda veetaimi u 20`20 meetrit

Osta mõned valgeamuuri kalad sisse ja probleem lahendatud. Mul oli ka veekogus igasugu taimelisi, nüüd tänu neile kaladele on niiöelda must maa. Hämmastab siiani, kui hästi need veetaimi õgivad.
(07-09-2020, 19:22 PM)meli666 Kirjutas: [ -> ]
(07-09-2020, 18:45 PM)juri73 Kirjutas: [ -> ]On kellelgi häid mõtteid millega niita-katkuda veetaimi u 20`20 meetrit

Osta mõned valgeamuuri kalad sisse ja probleem lahendatud. Mul oli ka veekogus igasugu taimelisi, nüüd tänu neile kaladele on niiöelda must maa. Hämmastab siiani, kui hästi need veetaimi õgivad.
Ja kui paljunema hakkavad pole vaja muru ka niita. Kuni 5 meetrit kaldast närivad puhtaks  Toungue
(07-09-2020, 20:15 PM)klemm Kirjutas: [ -> ]
(07-09-2020, 19:22 PM)meli666 Kirjutas: [ -> ]
(07-09-2020, 18:45 PM)juri73 Kirjutas: [ -> ]On kellelgi häid mõtteid millega niita-katkuda veetaimi u 20`20 meetrit

Osta mõned valgeamuuri kalad sisse ja probleem lahendatud. Mul oli ka veekogus igasugu taimelisi, nüüd tänu neile kaladele on niiöelda must maa. Hämmastab siiani, kui hästi need veetaimi õgivad.
Ja kui paljunema hakkavad pole vaja muru ka niita. Kuni 5 meetrit kaldast närivad puhtaks  Toungue
Õnneks pole asi nii hull. See nn võõrliik mida võib meil kasvatada kuna nad meie kliimas ei paljune.  Küll aga tuleb arvestada nende toidubaasiga. Söövad selle tiigi tühjaks ja hakkavad nälgima. Vot siis käivad küll öösel kasvuhoones kurke söömas.
Meie kandis ühel tüübil on nad tiigis. Kui muru niidab siis viskab niite tiiki. Poisid on nagu põrsad kohal ja panevad kõik pintsli.
(07-09-2020, 20:22 PM)Daff Kirjutas: [ -> ]
(07-09-2020, 20:15 PM)klemm Kirjutas: [ -> ]
(07-09-2020, 19:22 PM)meli666 Kirjutas: [ -> ]
(07-09-2020, 18:45 PM)juri73 Kirjutas: [ -> ]On kellelgi häid mõtteid millega niita-katkuda veetaimi u 20`20 meetrit

Osta mõned valgeamuuri kalad sisse ja probleem lahendatud. Mul oli ka veekogus igasugu taimelisi, nüüd tänu neile kaladele on niiöelda must maa. Hämmastab siiani, kui hästi need veetaimi õgivad.
Ja kui paljunema hakkavad pole vaja muru ka niita. Kuni 5 meetrit kaldast närivad puhtaks  Toungue
Õnneks pole asi nii hull. See nn võõrliik mida võib meil kasvatada kuna nad meie kliimas ei paljune.  Küll aga tuleb arvestada nende toidubaasiga. Söövad selle tiigi tühjaks ja hakkavad nälgima. Vot siis käivad küll öösel kasvuhoones kurke söömas.
Meie kandis ühel tüübil on nad tiigis. Kui muru niidab siis viskab niite tiiki. Poisid on nagu põrsad kohal ja panevad kõik pintsli.
Need jäävad valikust välja kuna tegemist jõega ja paadisilla juurest saab vees käia ja see piirkond vaja puhastada.
Pikemas plaanis tugev tee-ehituses kasutatav geotekstiil jõepõhja ja liiv peale? Kogemus olemas - kestab juba ca 10 aastat. Samasuguse paadisilla-äärse ala niitmisel olen kasutanud vikatit ja seni on jalad terveks jäänud. Niidu piiriks on muidugi nina kõrgus veepõhjast. Ootan ise ka huviga, kas on paremaid variante.
(07-09-2020, 19:22 PM)meli666 Kirjutas: [ -> ]
(07-09-2020, 18:45 PM)juri73 Kirjutas: [ -> ]On kellelgi häid mõtteid millega niita-katkuda veetaimi u 20`20 meetrit

Osta mõned valgeamuuri kalad sisse ja probleem lahendatud. Mul oli ka veekogus igasugu taimelisi, nüüd tänu neile kaladele on niiöelda must maa. Hämmastab siiani, kui hästi need veetaimi õgivad.
Krt seda teab, ma olen paarisaja euri eest neid kalu oma tiiki sisse lasknud mõne aasta vältel, aga pole nad mul midagi sööma hakanud, ära surnud või jalga lasknud või on mõni elukas välja püüdnud ... viimane aasta ei oleks tohtinud mingil juhul ummuksisse jääda, jääd nagu õieti ei olnudki,
Kuskohast saab tellida erimõõdus päikesesirmi, samasugust nagu autode küljeklaasidel käivad üles-alla tõmmatavad.
kas plastik puulangetuskiilul peaks ka mingit tootjat eelistama? echo, stihl, oregon, husqvarna? pole varem plastkiilu kasutanud, seega kogemus puudub
Minu kogemuste põhjal on stihl kiil parima hinna/kvaliteedi suhtega
(10-09-2020, 18:31 PM)ounou Kirjutas: [ -> ]kas plastik puulangetuskiilul peaks ka mingit tootjat eelistama? echo, stihl, oregon, husqvarna? pole varem plastkiilu kasutanud, seega kogemus puudub
Jalakas, erikrdi vintske ja kui saehammas juhtub vääratama, jääb viimane terveks. Kutselisele kes 5p nädalas sadu langetusi teeb, muidugi ei sobi, aga lauba hommikul kümmekond kiilu lõigata, et paar puud maha võtta on ok. Kaob ära, lõikad uued.
Uut teemat müügiks ei hakanud tegema, aga kas kellelgi huvi iseteha joystick juhtimine (halumasin, liikurmasin, tööpink, traktori hüdraulika jne) seisab üks selline jupstükk jõude: https://www.se.com/dk/da/product/XKBA142...2Boptions/ kasutusvõimalusi lõputult.
Soovin lasta Moskvichile uued hülsitihendid lõigata 0,5mm paksusest lehest. Poes müüdavad kõik 0,2mm jms.
Keegi teab, millise kõvaduse astmega vasklehest peaks seda lõikama? 1/2 sobiks või peab veel pehmem olema?
Mis tootja elektroonika on originaalis Renault Espacel 2003. 2.2 110kw. Valeo, Siemens?
Huvitab just õhumassi lugeja ja nuka andur.
(12-09-2020, 11:47 AM)oliveer Kirjutas: [ -> ]Soovin lasta Moskvichile uued hülsitihendid lõigata 0,5mm paksusest lehest. Poes müüdavad kõik 0,2mm jms.
Keegi teab, millise kõvaduse astmega vasklehest peaks seda lõikama? 1/2 sobiks või peab veel pehmem olema?
Vana mossemehena küsiks, et miks lasta lõigata. Kas kaks seibi ei sobi? 
Vanasti noore ja vihasena sai kaks seibi alla pandud. Sest kui mootor piirajas kogu aeg elas peksis tihendi kahe silindri vahelt puru. Kahe seibiga seda muret polnud.
Ja nii huvitav kui see ka polnud siis mitmel mootoril lõi kogu aeg 1.ja 2. vahelt augu läbi.
(13-09-2020, 10:56 AM)Daff Kirjutas: [ -> ]
(12-09-2020, 11:47 AM)oliveer Kirjutas: [ -> ]Soovin lasta Moskvichile uued hülsitihendid lõigata 0,5mm paksusest lehest. Poes müüdavad kõik 0,2mm jms.
Keegi teab, millise kõvaduse astmega vasklehest peaks seda lõikama? 1/2 sobiks või peab veel pehmem olema?
Vana mossemehena küsiks, et miks lasta lõigata. Kas kaks seibi ei sobi? 
Vanasti noore ja vihasena sai kaks seibi alla pandud. Sest kui mootor piirajas kogu aeg elas peksis tihendi kahe silindri vahelt puru. Kahe seibiga seda muret polnud.
Ja nii huvitav kui see ka polnud siis mitmel mootoril lõi kogu aeg 1.ja 2. vahelt augu läbi.
Kuna ma vana mossemees pole siis olen kõike siiani raamatu järgi teinud. Raamatus seisab, et hülsi ots peab olema ploki pinnast minimaalselt 0,025mm väljas. 0,5mm tihendiga on ca 0,05 üle. Kui panna 2x0,2mm tihend siis jääb ikka vajaka, aitaks siis 3tk panna.
Mitte, et ma kogu oma elu foorumi kaudu organiseerin, kuid mul on üks küsimus. Nimelt- mul on praegu päevakorral uue külmiku ost, kuna vana sai otsa ning probleem- nagu kõikide asjadega mul kodus, et teisepoolega on jube raske, kui mitte võimatu konsensust saavutada, sest mulle üritatakse ikka selgeks teha, et on õige ja vale ning mina mõtlen alati valesti Big Grin
Nimelt küsimus selles, et kuna mul köök on pilves ilmaga veidi vbl hämaravõitu on vms ning valikus on kahepoolsed külmikud. Probleem on aga selles, et mulle meeldib rohkem roostevaba ja tema arvab. et valge on õige, sest see peegeldab valgust rohkem. Iseenesest ei vaidle küll vastu, kuid arvan, et kui on läikiv roostevaba, peaks see ka omajagu peegeldama. Külmik on konkreetselt akna kõrval. Praegune tavaline valge käkk on diagonaalis samas kohas ning diagonaalis seetõttu. et ust avades laua taga istujat ei segaks.
Samas arvan, et kui kahepoolne külmik 

Või peaks ma tegema nii nagu Sulev Nõmmik, kes ütles, et tal on elus kõik väga hästi- täna teeb naine, mida tahab ja homme teen mina, mida naine tahab?

Parema ettekujutuse saamiseks sirgeldasin ühe skeemi.

Tahaks lihtsalt teada, kas ma tõesti mõtlen ikka NII mööda nagu mulle koguaeg kõiges üritatakse selgeks teha Big Grin (võltsnaer).
[Pilt: Nimetu1.jpg]
Praegune külmiku asend nullib enamuse peegeldumisest ära. Üks külg saadab aknast tuleva sinna tagasi, teine on sisuliselt varjus. Kahepoolse paned vastu seina ilmselt ja oled võidus igal juhul.
Seda ma üritasin ka naisele selgitada, et praeguse külmiku kursiga pole tegelt värvi üdse mingit vahet ja et kui kahepoolne panna risti aknaga, peaks valgus mööda korstna pinda nii ehk naa edasi jooksma.
Kuna suurem puutöö jälle ees siis mõtlesin et võtan ühe suurema käsiketassae lisaks. Kuna eelmine Makita on oma 7 aasta jooksul piisavalt vatti saanud otsustasin sama margi kasuks. Tegin kodutöö ära ja leidsin suurest ehitusmaterjalide poeketist 65 mm lõikesügavusega ketassae 92,99 euriga. Kappan täna poodi, seal sama saag letis mingi 96 või 99 euri. Ok, läheb kaubaks. Kassas lüüakse ette hind 146 euro kanti. Tegin kassaneiule silma et seinapeal oli küll nagu teine hind. Piiga jooksis vaatama ja tuli hinnasildiga tagasi, vabandas ette ja taha ja lõi mu kola uuesti sisse, ise veel kommenteerides kuipalju ma nüüd odavamalt sain. Autos vaatan uuesti tsekki ja mis ma näen- sae hind 109 euri.
Ootasin siis autos kuni noorik oma lillekoormaga kah poest välja tuleks ja siis hakkas silma kuidas enam-vähem kõik järgmised poekülastajad jäid ukse juures seisma ja uurisid kassatsekke. Paistab et nende hiigelsuurte iganädalaste allahindlustega ei saa enam vist keegi aru kui palju mingi asi tegelikult maksab....