automoto.ee foorumid

Täisversioon: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3)
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Ma ise lahendasin selle piduriõli asja lihtsalt. Võtsin väikse klaaspurgi ja panin uue manseti sinna sisse ja kallasin õli peale. DOT-4,BSK, PSK...ja veel mõned kahtlased vedelikud ajasid kohe manseti(Mosse) turri. Kõlbas ainult mingi veneaegne klaaspudelis kastorka baasil ja Neva. Hiljem leidsin ka DOT-3 mis samuti sobis. Seega, kui mingi tundmatu olukord ja masin, siis ei või kindel olla mis juhtub. Kui parasjagu remont käsil ja kummijullad väljas, tasub need igaks juhuks erinevate vedelikega likku panna.
Piduriõli kohapealt ei oska lisada, aga paar aastat seisnud mahtuniversaali roolilatt on küll
hakkand jooksma nagu mühin. Järeldan, et WAG/febi õli suht kallis ja sinna on mingisugust asendusainet kallatud.

Auto uksetihenditki punduvad üles, kui liiga karmi leotuspesu ainega autot tihti solgutada (rohkem kui 2/3 korda aastas).

Isagi vedur vannub alla, kui valesid töövõtteid kasutatakse- võimalik ka vanadusest!  Sad


https://www.osta.ee/vedur-tem-2-nr-5944-149005039.html
Jäi ka see vedur silma, eriti see hunnik vigu, ma ei tahaks uskuda, et kõik need vead on korraga külge karanud, rikkis mootor ja pooleks raam jne.. Äkki tegemist mingi doonoriga kust võetud ja siis katkised osad külge poogitud?
Peeter2 Kirjutas:Eelmisel aastal sai jah täitsa edukalt ära tehtud, niimoodi distantsilt küll ei oska enam öelda mis ma seal täpselt teisiti ühendasin, aga lihtne oli. Ma muidu elektroonika alal olen rumalapoolne Smile
Ma kah täitsa tuhm ja kardan elektrit nagu vanakurat välku - seega tegin lihtsamalt ja otsisin nupust reziimi, mis ei vilgu. Neid programmidega kollase maa imesid tükki paarkümmend elu jooksul käest läbi käinud ja kõigis neis topsides on siiani ikka üks mittevilkuv featuur külges olnd.
Vilkuvat aastavahetust kõigile!
Eks usin kraabib, aga laisk peseb.
Ma igatahes ei viitsi voolukatkestuse vms (pigem "vms") korral 4+2+5+3 puldikesel (elementide arv neljas eraldi jadas), mis asuvad maast 2,5..5m kõrgusel, nuppe pressimas käia. Pealegi vist on mul umbes nii palju vanu pistiku-programmkellasid ja pistan need vahele: las tuled põlevad siis, kui neist on asja.
(29-12-2020, 18:43 PM)MellMellMell Kirjutas: [ -> ]Jäi ka see vedur silma, eriti see hunnik vigu, ma ei tahaks uskuda, et kõik need vead on korraga külge karanud, rikkis mootor ja pooleks raam jne.. Äkki tegemist mingi doonoriga kust võetud ja siis katkised osad külge poogitud?
Ma olen kõveraks hüpatud pereautot näinud! Üheksakümnendatel rekkamehed rääkisid/näitasid kuidas autolt paagid kukuvad ära ja
raamid (eriti kärudel) mõranevad "tänu" Venemaa auklikele teedele.

Tahtmatult tuleb meelde tuttava politseiniku tõetera "Ka metall tahab puhata"
- tahtsin parasjagu teenistusest mahakantud politseiautot osta.
Need tuled ju jäävad sellesse reziimi, mis valitud on. Et siis põleva peal püsivad nad kogu aeg, kui ise ära ei näpi.
Mul hämara andur vahele pandud ja toimib edukalt.
Mul on ka sama puldiga tuled läbi taimeri ja üldiselt on sisselülitudes nad põlenud, kuid miskipärast vahel harva, võibolla kord nädalas olen avastanud, et ikkagi vilguvad.
Tsitaat:Ma olen kõveraks hüpatud pereautot näinud! 
Tulin Tartust. Puhjast Võrtsu suunas oli tee peal paras hüpe. Moskvits 408 (uuema kerega) tegi kohmaka hüppe, ots ringi ja uuele katsele. Vist kolmanda katsega käis paras raksatus ja kodus päevavalges oli katusel ukseposti kohal paras korts või vagu või volt, kuidas keegi nimetab. Autos oli kas neli või viis inimest. Isa müüs selle auto kähku ära. Nooruse lollused - kõik tuleb järgi proovida.
(30-12-2020, 10:50 AM)aavu Kirjutas: [ -> ]
Tsitaat:Ma olen kõveraks hüpatud pereautot näinud! 
Tulin Tartust. Puhjast Võrtsu suunas oli tee peal paras hüpe. Moskvits 408 (uuema kerega) tegi kohmaka hüppe, ots ringi ja uuele katsele. Vist kolmanda katsega käis paras raksatus ja kodus päevavalges oli katusel ukseposti kohal paras korts või vagu või volt, kuidas keegi nimetab. Autos oli kas neli või viis inimest. Isa müüs selle auto kähku ära. Nooruse lollused - kõik tuleb järgi proovida.

Moskvitš 412 IE 1972 aasta väljalase.1984 aastal sain sellise oma valdusse. Üpris pehme kerega juba. Aga see polnud takistuseks.  Kamp peale ja tuld. Enne Otepääd kuskil oli mingi sillaremont. Panime seal miljoniga trampliini. Kui ükskord maha sadasime, vaatamata sellele, et rataste peale siis esiuksed enam lahti ei käinud muidu kui pidi õlaga lööma. Keskmise piida kohal katuse äärtesse tekkisid väikesed voldid.
Kohe oli sõjaväkke minek ka. Kaks aastat seisis vaeseke ja koju tulles keevitasin talle uue põhja. Keerasin pärast veel kaks korda ta üle katuse. Ei olnud massinale õnne antud.
Küsimus nr. 1) Millega on tegu pildil? Kas tegu võib olla karbiidiga? Asjal on spetsiifiline lõhn...
[attachment=85326][attachment=85327]

Küsimus nr. 2) Mis anumaga on tegu ja mis seal sees on? Kas võib olla seotud ainega esimesel pildil?
[attachment=85330][attachment=85329]

Küsimus nr. 3) Kas tegu on tavalise kuivanud värviga või võib see olla midagi muud? Murdub väga kergelt...
[attachment=85325][attachment=85328]

Küsimus nr. 4) Mis ma peale hakkan nendega Big Grin ?


Tänud ette!
Minu vend sõitis isakingitud 412´ega tamme otsa nii, et alt oli võimalik läbiroomata. Ninad puru mõlemate, nii autol kui ka vennal!
Uksed läksid paigast alles siis ära, kui taat oma suure üleskloppimise/keevitamise (mille käigus vahetati nii mõnigi asjasse mittepuutuv detail välja)
oli lõpetanus, siis tahtis küll nii mõnigi uks kõvasti timmimist. 
Taat ise tegi küll sellise kõksu kus piloodipoolne tiib ja uks läksid vahetusse. Libedaga, 30 meetrit koduväravast, sõitis vastu elektriposti.
Põhjuseks reedeõhtune kiire ja mitte sõitta eespidurdanud miilitsaautosse. Miilits alguses täitsa mees, aga välja kutsuti ikka ja lisaks tehti
15.- rutsi trahvi ka veel pealekauba (vist riigivarasäästmise eest).

Aga läänekatest aastatel 2000+ kahel jaapanlasel- ühel eelpostitustes mainitud katusekahjustused ( uksi oli vaja tõsta kinnisaamiseks) ja
teisel voldid poolraamide (eks see oli kunagi ninapihta saanud).
Saksas müügiplatsil juhtusin Golfi, millel olid samasuguse voldid katusel- läksin seepeale kiiruga järgmisi autosid vaatama.
Endal oli autost isegi kahju, et tast õiget AUTOT enam ei saa!

NB: Jõutigi vahele, aga lisan sellegi poolest- tegemist on karbiidiaparaadiga ja aineks võib olla karbiit.
Teadjamad teavad kuidas ainet määrata.
Tsitaat:Piduriõli kohapealt ei oska lisada, aga paar aastat seisnud mahtuniversaali roolilatt on küll

hakkand jooksma nagu mühin. Järeldan, et WAG/febi õli suht kallis ja sinna on mingisugust asendusainet kallatud.
Mu endisel audil jooksis ka latt usinalt, pea iga nädal valasin seda febi õli peale. Lõpuks valasin vihaga mineraalse hüdroõli sisse, peale seda polnud poole aasta jooksul peale valada vaja.
(30-12-2020, 17:09 PM)sass107 Kirjutas: [ -> ]Küsimus nr. 1) Millega on tegu pildil? Kas tegu võib olla karbiidiga? Asjal on spetsiifiline lõhn...
Kui on karbiid siis see reageerib veega.
(30-12-2020, 17:09 PM)sass107 Kirjutas: [ -> ]Küsimus nr. 1) Millega on tegu pildil? Kas tegu võib olla karbiidiga? Asjal on spetsiifiline lõhn...
.'..
Küsimus nr. 2) Mis anumaga on tegu ja mis seal sees on? Kas võib olla seotud ainega esimesel pildil?
...
Küsimus nr. 3) Kas tegu on tavalise kuivanud värviga või võib see olla midagi muud? Murdub väga kergelt...
...
Küsimus nr. 4) Mis ma peale hakkan nendega Big Grin ?   
Tänud ette!
Teisel pildil tundub olema atsetüleeni reaktor, vesi sees ja ülevalt keerates  langetad korvi karbiidiga vette, tulemuseks gaasiline atsetüleen. Aparaadi operaator pidi olema teadlik, kogemustega ja ...kaine, sest miskipärast tunti antud seadet ka nimetustega (tuuma)pomm, rakett jms.
Kasutamisel oli ülioluline avada esmalt atsi kraan, süüdata  põleti ja siis ettevaatlikult O2-te peale anda, kui tavaballooni puhul lasti voolikud ribadeks, siis sellega...
muu kraami puhul võib kahtlustada seost eelnevaga, aga mäletamist mööda oli karbiidi puhul siiski heledama peene paekillu laadse ollusega tegu. Kontrollida saab vette asetades.

4. Koolimajas wc potist alla loputada ei ole hea mõte.
Tänud! Proovin uuel aastal kohe ära- õli, mitte karbiidi.
Kusjuures veel õlidest, esimesel Audi A6´el automaadi õli vahetatakse vastavalt läbisõidule. Täpselt ei mäleta kas 200 või 300 tuh. pealt näeb tehas 
ette teise viskoossusega õli kui algselt- müts maha konstruktorite ees.

Samas ka 400 seerja Volvo manuaalkastiga. Soetasin auto avariilisena saksast- sai korda tehtud. Loomulikult rihmad, rullid ja
kõik vedelikud vahetusse. Hakkan sõitma, kast ei tööta korralikult- ei hakka pikalt selgitama kuidas ja kuhu sai käidud.
Isegi Saksamaale sai helistatud kohalikule diilerile kellelt auto osteti- tehniline pool pidi olema laitmatu.
Tulemuseks läksin Info Autosse, ostsin Volvo kirjadega õli, vahetasin ja käigukast hakkas tööle nagu peab.
Tagantjärgi uurides selgus viga, et ennem olin paigaldanud liigagi uue ja kvaliteetse õli (ostsin kõige parema mida spetsialiseerunud õlipood soovitas-
ei ostnud kuskilt marketist). Auto sõitis veel kaua mitme omaniku kasutuses (90´e lõpp+ 15 aastat) ja siis kadus kuskile maapiirkonda silmapiirilt.
(30-12-2020, 20:23 PM)hulgus Kirjutas: [ -> ]
(30-12-2020, 17:09 PM)sass107 Kirjutas: [ -> ]Küsimus nr. 1) Millega on tegu pildil? Kas tegu võib olla karbiidiga? Asjal on spetsiifiline lõhn...
.'..
Küsimus nr. 2) Mis anumaga on tegu ja mis seal sees on? Kas võib olla seotud ainega esimesel pildil?
...
Küsimus nr. 3) Kas tegu on tavalise kuivanud värviga või võib see olla midagi muud? Murdub väga kergelt...
...
Küsimus nr. 4) Mis ma peale hakkan nendega Big Grin ?   
Tänud ette!
Teisel pildil tundub olema atsetüleeni reaktor, vesi sees ja ülevalt keerates  langetad korvi karbiidiga vette, tulemuseks gaasiline atsetüleen. Aparaadi operaator pidi olema teadlik, kogemustega ja ...kaine, sest miskipärast tunti antud seadet ka nimetustega (tuuma)pomm, rakett jms.
Kasutamisel oli ülioluline avada esmalt atsi kraan, süüdata  põleti ja siis ettevaatlikult O2-te peale anda, kui tavaballooni puhul lasti voolikud ribadeks, siis sellega...
muu kraami puhul võib kahtlustada seost eelnevaga, aga mäletamist mööda oli karbiidi puhul siiski heledama peene paekillu laadse ollusega tegu. Kontrollida saab vette asetades.

4. Koolimajas wc potist alla loputada ei ole hea mõte.

Tänud põhjalikku vastuse eest!

/Sander
(30-12-2020, 17:09 PM)sass107 Kirjutas: [ -> ]Küsimus nr. 1) Millega on tegu pildil? Kas tegu võib olla karbiidiga? Asjal on spetsiifiline lõhn...
Küsimus nr. 2)
Küsimus nr. 3) 
Küsimus nr. 4) Mis ma peale hakkan nendega Big Grin ?


Tänud ette!


1-3 küsimusele vastuseks et eks ta karbiit ikka ole. Neljandale küsimusele vastus oleks et otsi üks kõvem vaat, topi sisse, vesi otsa ja kaan peale, täna just see õige õhtu selleks puhuks...  Big Grin Toungue
See agregaat seal pildil jah atsetüleenigeneraator.  Pole ta nii ohtlik midagi kui räägitakse. Mitu aastat sai sellisega haltuura korras autosid paigatud. Tõi ikka kena tüki leiba koos vorstiga lauale. Vahel sai isegi võid vahele panna.
Kui tünn seest puhas oli ja veetase normis siis tiksus nagu kellamiin vaikselt nurgas. Kui alla põhja lasid sademel tekkida nii et vesi ei saanud teise kambrisse ära põgeneda siis küll oli koos garaažiga orbiidile sõit.

Nimelt see tünn oli seest topelt seintega kus anumad  olid alt ühendatud. Kui panid asja tööle siis karbiidi reageerimisel veega tekkinud gaas surus vee teise anumasse ja reaktsioon aeglustus. Kui põletasid gaasi ära tuli vesi tagasi ja hakkas sisin uuesti pihta. Nii ta töötas kuni karbiidi kividest sai tuhk mis osaliselt langes alla põhja ja osa jäi korvi. 
Vot see põhjalangenud tuhk oligi ohtlik. Kittis põhjast vee  läbipääsu kinni ja siis läks jamaks. Vesi eest ära ei läinud ja reaktsioon muudkui toimis seni kuni miski järgi andis.

Mul üks generaator lendas õhku. Sellest pildilolevast eelmine põlvkond. Vahesein oli ära mädanenud ja lasi mõlemad anumad üheks. Vot siis sai küll nalja. Loll nagu ma olen,oleks võinud kahtlustada, et miks nii palju vett läheb. Vett sai aga  poole rohkem sisse kui tavaliselt ja kui see pauk käis. Hea, et oli suvi ja genekas oli garaaži nurga taga. Kaas lendas koos kraega minema. Hea, et lõhki ei löönud.
(30-12-2020, 18:21 PM)lauren Kirjutas: [ -> ]
Tsitaat:Piduriõli kohapealt ei oska lisada, aga paar aastat seisnud mahtuniversaali roolilatt on küll

hakkand jooksma nagu mühin. Järeldan, et WAG/febi õli suht kallis ja sinna on mingisugust asendusainet kallatud.
Mu endisel audil jooksis ka latt usinalt, pea iga nädal valasin seda febi õli peale. Lõpuks valasin vihaga mineraalse hüdroõli sisse, peale seda polnud poole aasta jooksul peale valada vaja.
 Uuemaid ei tea aga vanematel Audidel käiski roolivõimus LHM õli.