automoto.ee foorumid

Täisversioon: KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 3)
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
(29-03-2020, 23:16 PM)Laurts Kirjutas: [ -> ]Kas ei oleks lihtsam seda raami niipalju lammutada et saaks selle tsingivanni viia, siis peaks küll igavene saama?
Siis saab liiga hea. Auto siiski selline suvesõiduk ja pole mõtet. Lisaks naised saunas rääkisid, et tsingi värvimine ei ole igavene lahendus, isegi kui on passiveeritud. Mingil ajal pidavat värv irduma hakkama. Ei pretendeeri selle väljaütlemisega absoluutsele tõele, kuid ei taha ka riski, et näiteks 10a pärast koorub sealt miskit lahti ja tsingikiht nähtaval.
Auto raamil ja teistel koostudel kus ei ole liitepinnad laus keevitusega tekib probleem pilu katmisega. Näiteks on alati mure pekkvelgedega kus kilp puutub välimise osa vastu tekib sinna alti mõni praoke või mullike. Sama on raamiga probleemsed kohad on kõik needitud ühendused ja kõik topelt kohad kus serv täies mahus keevitatud ei ole. Pulber neid ei kata.
(29-03-2020, 23:00 PM)13piisab Kirjutas: [ -> ] nüüd oskan õigesti lugeda. Tsingiga pulberkrundi olemasolu oli mu eest hästi hoitud saladus

Maaler helistas päeval kiirel ajal peetud vestluse asjus tagasi, täpsustas asja. Tsinkkrundi nake on väga hea. Lisaks on pulbervärvimisel tänu staatilise elektriga värvitolmu ligimeelitamisele võimalik ka kinniseid konstruktsioone seestpoolt kaitsta kui vaid avasid on. See tähendab, et peaaegu umbne toru saab ühest august seest tsingitud. Mingi ebamäärase pikkuseni muidugi.
PS mis sul seal allkirjatekstis oli?  Wink
(29-03-2020, 23:16 PM)Laurts Kirjutas: [ -> ]Kas ei oleks lihtsam seda raami niipalju lammutada et saaks selle tsingivanni viia, siis peaks küll igavene saama?
Saab ja on tehtud. Ainus viga asja juures on umbse raamiga, mille küll avad sees, aga ebapiisavalt, et sisekülg kõikjalt kaetud saaks. Raami "legoks" võtmine eeldab talade neetimise oskust, st. hõõguma aetud terasneedid jms. Poldid-kruvid ei ole-raami puhul aktsepteeritavad. Lisaks on vaja enne raam väljast ja seestpoolt puhtaks saada. kindlasti on vaja "lehttainaks" muutunud osad. Lahtine liiv rooste jms rikuvad tsingivannis elektrolüüdi ja meistrid ei vaata sellele hästi.
Uazi raam 10a. tagasi tehtud valemiga:
Liivaprits
Epo krunt
Veoka raami värv.
Nüüdseks aint läige kehvem. Rooste puudub, kilde lahti ei löö.
Kia raam sai nüüd 1,5a. tagasi samamoodi tehtud.
Kas 6tolli laia velje peale kannatab panna 215 laiusega rehv?  Rehvikalkulaatori järgi on küll 205 max normaalne laius.
Kannatab. Vähe punni jääb, aga peale läheb, peal püsib ja mõistusega sõites ei sega. Aga painutades tunda muidugi on, et päris õige asi pole.

Ma muidugi ei tea, kuidas püksirihma kõrgusega oleks. Minu kogemus on 65+ profiilist.
Tehasemõõt on 205/70/15, soov on 215/70/15, sõitmine rohkem kergel maastikul ja kruusateedel mõnikord vähe kiiremat painutamist ka.
Üks mõõt vahet ei ole isegi tunda mitte.

Eriti asjal, millele tehas säärast mõõtu rehvi pakub nii kitsale veljele. Natuke sõltub muidugi ka ootustest ja rehvi vedelusest, seega ootan tagasisidet, kui palju asi hullemaks läksWink
Nõustun Võsaga Cool
Tere!
Küsin targematelt nõu. Järsku oskate öelda mis on hetkel maailma parandamise tunnihind? Mootorsae parandamise hindasid tean aga vahest tuleb siin igasuguseid töid teha ja kõiki hindu nagu ise ei ka tea ja ei taha nagu väga odavalt ka teha.
T.
(01-04-2020, 09:26 AM)Talupoeg taluja Kirjutas: [ -> ]Tere!
Küsin targematelt nõu. Järsku oskate öelda mis on hetkel maailma parandamise tunnihind? Mootorsae parandamise hindasid tean aga vahest tuleb siin igasuguseid töid teha ja kõiki hindu nagu ise ei ka tea ja ei taha nagu väga odavalt ka teha.
T.
Kokkuleppehind. Vanajumalaga.
(01-04-2020, 09:26 AM)Talupoeg taluja Kirjutas: [ -> ]Tere!
Küsin targematelt nõu. Järsku oskate öelda mis on hetkel maailma parandamise tunnihind? Mootorsae parandamise hindasid tean aga vahest tuleb siin igasuguseid töid teha ja kõiki hindu nagu ise ei ka tea ja ei taha nagu väga odavalt ka teha.
T.

Esmalt küsid hinna nii et endal ka häbi hakkab ja küll siis kauplemise käigus jääb paras tükk järgi.
Kõige hullem lugu on veel sellega, tahetakse et ma kohe ette võtaksin. Teen mina parasjagu siin oma töid, kargab sõber väratist sisse ja temal kohe vaja! Üsna pidevalt nii ja mul ausaltöeldes täitsa stress kohe. No kaua võib! Teen näiteks ühte vana tööd, jäta see pooleli. Siis võtad järgmise hädalise ette ja teed tema asju. No aga mul juba jummala häbi, näe võtsin teise juba vahele.... Ja näiteks siis jookseb veel järgmine uksest sisse. No mida ma talle ütlen? Viimasel ajal olen lihtsalt teinud nii et lükanud nimekirja ette ja seletanud, et näe sõber, siin on teisi ka kes ootavad....  Ja kõik kes tööd pakuvad, täitsa sõbrad kohe! Üks toredam kui teine. Ei saa neid isegi sinnasamusesse saata sest nad on mind vahel isegi aidanud. No küll on see maailmaparandamine ikka raske. Big Grin
(01-04-2020, 09:35 AM)Daff Kirjutas: [ -> ]Esmalt küsid hinna nii et endal ka häbi hakkab ja küll siis kauplemise käigus jääb paras tükk järgi.
 See "reegel" kehtib pigem siis kui tööd teha ei taha aga ära öelda ka nagu ei sobi.
(01-04-2020, 09:45 AM)Tegelane5 Kirjutas: [ -> ]
(01-04-2020, 09:35 AM)Daff Kirjutas: [ -> ]Esmalt küsid hinna nii et endal ka häbi hakkab ja küll siis kauplemise käigus jääb paras tükk järgi.
 See "reegel" kehtib pigem siis kui tööd teha ei taha aga ära öelda ka nagu ei sobi.
Tambovi koefitsent abiks, see võib olla nii + kui- märgiga.
(01-04-2020, 09:35 AM)Daff Kirjutas: [ -> ]Esmalt küsid hinna nii et endal ka häbi hakkab ja küll siis kauplemise käigus jääb paras tükk järgi.
eip, esmalt mõtled välja hinna, et endal häbi hakkab ja siis korrutad selle kolmega ning ütled välja. Seejärel võib juba kauplema hakata ...
(01-04-2020, 09:45 AM)Talupoeg taluja Kirjutas: [ -> ]Kõige hullem lugu on veel sellega, tahetakse et ma kohe ette võtaksin. Teen mina parasjagu siin oma töid, kargab sõber väratist sisse ja temal kohe vaja! Üsna pidevalt nii ja mul ausaltöeldes täitsa stress kohe. No kaua võib! Teen näiteks ühte vana tööd, jäta see pooleli. Siis võtad järgmise hädalise ette ja teed tema asju. No aga mul juba jummala häbi, näe võtsin teise juba vahele.... Ja näiteks siis jookseb veel järgmine uksest sisse. No mida ma talle ütlen? Viimasel ajal olen lihtsalt teinud nii et lükanud nimekirja ette ja seletanud, et näe sõber, siin on teisi ka kes ootavad....  Ja kõik kes tööd pakuvad, täitsa sõbrad kohe! Üks toredam kui teine. Ei saa neid isegi sinnasamusesse saata sest nad on mind vahel isegi aidanud. No küll on see maailmaparandamine ikka raske. Big Grin
Tean seda tunnet.  Big Grin
Kunagi sai ka viljeletud naturaalmajandust ja joostud kui orav rattas et saada vastuteenet kuskilt aga see majandusmudel ei toida, kuid sellest arusaamine võtab kaua aega.
Käis karvaseid ja sulelisi, kellel vaja keevitada kellel treida ja ega kui inimene tuleb uksest sisse et mul hästi kiirelt vaja, maja põleb aga joatorule pole üleminekut et kustutada siis tavaliselt saadan materjali otsima sest treial on ka inimene ega pea pool päeva ringi jooksma et leida "hästi kõva metall mida saaks keevitada ja painutada"
Meie kultuuriruumis aga see, et materjali otsimise eest raha küsitakse on nagu pühaduse teotamine.
Korra üks kopamees oli nõus sellega, et ma materjali otsin ja paningi siis Tartusse pindkarastusega võllimaterjali järele aga kui küsisin 40 eur selle eest siis vaadati nagu Lenin kapitalisti vaatas ja rohkem pole käinud ka.
Praegu aga on selline aeg, et töökotta saavad sisse ainult paar sõpra ja ülejäänud panevad asjad uksetaha ja saavad järgmine päev kätte.
(01-04-2020, 09:26 AM)Talupoeg taluja Kirjutas: [ -> ]Tere!
Küsin targematelt nõu. Järsku oskate öelda mis on hetkel maailma parandamise tunnihind? Mootorsae parandamise hindasid tean aga vahest tuleb siin igasuguseid töid teha ja kõiki hindu nagu ise ei ka tea ja ei taha nagu väga odavalt ka teha.
T.
Kõigepealt katsu vanajumalalt service manual välja kaubelda. Eks me siis õunte pealt vaatame mis teha annab.
Minu lemmikud on sellised kes lasevad mõnda asja otsida.... Ma siis rooman, tõstan,puhastan, helistan jne. ja õhtul kui helistan, vastatakse mulle. " Juba sain" !!! Big Grin