automoto.ee foorumid

Täisversioon: Süüdimatud kassipidajad
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3
Kuna naabrimees on süüdimatu kassipaljundaja, nii ca sadakond kassi aastas siis olen jooksvalt kassipeleti otsingul. Leidsin netist et keegi kasutab kassipeletina 22000 MHZ infraheli ja kõutsid litsuvad jalga. Kuulasin ka ise ja kuigi küll kassiaastal sündinu ei kuulnud muidugi midagi, ka pagendusse toodud merisiga ei teinud teist nägugi.
Kas keegi on kasutanud ja kuidas mõjub?
Loodus- ja loomasõbralikum oleks peletada naabrimees minema. Pikas perspektiivis oleks ka ühiskonnale parem loomapidamise nõuetele vilistava kassipaljundaja liistuletõmbamine nii loomakaitsenõuete kui teiste vara rikkumise eest. On küll tülikas ja võtab kaua aega, aga tulemus on sellevõrra pikaajalisem (ja mõjutab ka teisi mõtlemisvõimetuid).

Sest kassid tõenäoliselt ei arva erinevatest helidest midagi. Küll üsna nutikate loomadena õpivad nad kiiresti ebaseaduslikest mõjutusvahenditest. Nendest, mille täideviimise eest väärteomenetlus ootab...
(16-03-2020, 13:30 PM)Meelis2 Kirjutas: [ -> ]...  22000 MHZ infraheli ...
?????
ka ma püüaks tegeleda probleemi enda ja mitte tagajärgedega ehk siis pöörduks KOV poole. Mu meelest Taavi oma jutuga küll lahmib ("loomakaitsenõuded" on imelik viide ja küsimusepüstatus ei olnud ka, mida keegi peletitest arvab vaid kellel mis kogemus on), aga KOV inimesega võiks leida mingi mõtte, kuidas edasi. Hulkuvate loomadega tegelemine on KOV vastutus.

praktikas tähendab see ilmselt kõigile tüütut loomapüüdja edasi-tagasi trampimist ja kui loomad just kiibitud ja registreeritud ei ole, siis kardetavasti naabrimehe sanktsioneerimiseni ei jõuta. Isegi, kui KOV eeskiri seda lubab, on de jure tegu omanikuta loomadega ja kui naabrimees neid omaks ei tunnista, on nad sama palju Sinu omad, kui tema omad. Aga äkki leiab KOV viisi omanik tuvastada - minul on vaid üks praktiline kogemus, aga sel puhul oli KOV "täiesti hambutu". Tõsi - tegu oli toonase ääremaa-pisivallaga, kus admin võimekus võis olla nn perifeeria-koefitsiendi tõttu tublisti alla Vabariigi keskmise Smile

asjaga haakivat seadusandlust:
- loomakaitseseadus. Riiklik. Hoolitseb, et loom saaks süüa jne. Ei ole huvitav, aga vaata, et Sinust selle vaates loomapiinajat ei saaks: https://www.riigiteataja.ee/akt/128122017023?leiaKehtiv
- lemmikloomade pidamise nõuded. Riiklik. Pmst toas pidamisel ruumi ja puuri suurused. Ilmselt antud teemas ei aita: https://www.riigiteataja.ee/akt/13006944?leiaKehtiv
- KOV dokid. Nt kasside ja koerte pidamiseks. On ilmselt sarnased ja ilmselt enamus on sarnane kopipeist, mis ütleb muuhulgas, et kass ei tohi oma krundilt välja saada. Saku valla oma on nt selline: https://www.riigiteataja.ee/akt/424052013012
Ei lahmi ma midagi - sääraseid vastutustundetuid kassipaljundajaid tulebki mõlemast rauast korraga tulistada: loomapiinamine ja teiste õiguste kahjustamine.
Neti arvamusel mõnedele mõjub, aga pole hetkel käepärast ühtegi kassi mille peal proovida. Ja ega eriti ei usu küll et pikaajaliselt toimiks kuigi omal hakkasid paari minutiga kõrvad pinisema.
Kas keegi viitsiks oma kassiga eksperimenti teha?
https://www.youtube.com/watch?v=58O2PPjENXk
YouTube nudib heli ära.
Isegi kui see apastraat töötaks kuidas kassid naaberkorterist välja saavad? Kas see heli mõjub ka läbi seina või tuleb seina auk teha?
Kass magab arvuti kõrval, minul kõrvad pinisevad...järeldused tee ise Big Grin
(16-03-2020, 17:19 PM)Econoline Kirjutas: [ -> ]Kass magab arvuti kõrval, minul kõrvad pinisevad...järeldused tee ise Big Grin
Järeldus on, et ei tea.
nagu Asp viitas, siis pakitud helil on inimesele mittekuuldavad jupid ära lõigatud. Igati loogiline ja otsing annab ühe viite, et äralõikamine on 19kHz peal: https://www.google.com/search?&q=youtube...pper+limit

22kHz ei ole inimkõrvale kuuldav heli.
(16-03-2020, 17:19 PM)Econoline Kirjutas: [ -> ]Kass magab arvuti kõrval, minul kõrvad pinisevad...järeldused tee ise Big Grin
Arvuti helid on ilmselt mingi trafo 50Hz ja ventikate urin. Neid kuuleb inimkõrv. Kas seal ultraheli sagedusi esineb, seda ma ei tea. Eelnevalt jutuks olnud infraheli on väga madala sagedusega heli, mida ehk tekitab mingi trumm, kui selline üldse olemas on. Raadiost kostab tavaliselt 63Hz ja kõrgemad. Mõni parem heliseade ka madalamaid ehk vinüülilt või laserilt.

Kineskooptelekatel reasagedustrafo võis ka mingit ultraheli teha aga ma veendunud ei ole, sest pole kuulnud oma kõrvaga.
Infraheli: sagedusega alla 10 Hz. Mõnedel andmetel alla 20 Hz.
 Ultraheli: sagedusega üle 20 kHz.
Infraheliga ca 2Hz olen kokku puutunud. Seda tajub terve kehaga ja väga vastik on.
Leidsin ühe kõrvakuulmise testi kus saab ise sagedust määrata ja oma kõrvca korrasolekut kontrollida.
http://onlinetonegenerator.com/hearingtest.html
https://kaup24.ee/et/lemmikloomatarbed/k...?id=311691 

Proovinud pole, võibolla ainult raha raiskamine?
(16-03-2020, 23:04 PM)diselist Kirjutas: [ -> ]
(16-03-2020, 22:57 PM)viplala Kirjutas: [ -> ]Parim kassipeletaja on maitsev hakkliha segatuna tosooliga.
See on looma piinamine,Peremehest on vaja lahti saada.

Mul jooksis minu õues ja minu majas ringi suvel päris mitu kõutsi. Kusesid korduvalt mu padjad, kardinad, auto, võrkkiige ja mu voodi täis, sõid mida olin grillinud, sõid mis hambusse sattus, tatsasid ringi mu söögi ja eluolu peal, sittusid nurka ja mu hinge. 99% kindlusega sain ka puugi tänu sellele oma voodist, mis päädis borrelioosiga. Pole minu teema otsida kõutside peremehi ja armastada issanda loomaaeda. Kui oma pudulojuseid kinni ei suuda hoida siis...
(16-03-2020, 22:57 PM)viplala Kirjutas: [ -> ]Parim kassipeletaja on maitsev hakkliha segatuna tosooliga.

Täiskasvanud inimene... või kas siiski.
(16-03-2020, 23:29 PM)karpaadid Kirjutas: [ -> ]
(16-03-2020, 22:57 PM)viplala Kirjutas: [ -> ]Parim kassipeletaja on maitsev hakkliha segatuna tosooliga.

Täiskasvanud inimene... või kas siiski.

Siis ole kassipidajana kena ja hoia oma karvakerad kenasti oma kodus ning käi nendega rihma otsas jalutamas, sest kui nad minu voodis hakkavad kusel käima, pead arvestama sellega, et su karvakera jaoks võib see viimaseks kusemiseks jääda.
Ma ei ole loomapidaja, aga minu voodisse ei käi keegi kusemas ka. Kaasfoorumlasel soovitan kodule aknad/uksed ette paigaldada, või igal juhul jääb täpselt meelehärmi tekitanud olukorra võimalikkus segaseks. Kui mõni suvaline loom saab tuppa jalutada, siis süüdi on majaomanik, mitte loom.
Üldjuhul kassid ilma põhjuseta kellelegi voodisse ei lase.
Muidu hea teema, näitab nii mõnegi inimese tõelist olemust.
(16-03-2020, 23:59 PM)karpaadid Kirjutas: [ -> ]Ma ei ole loomapidaja, aga minu voodisse ei käi keegi kusemas ka. Kaasfoorumlasel soovitan kodule aknad/uksed ette paigaldada, või igal juhul jääb täpselt meelehärmi tekitanud olukorra võimalikkus segaseks. Kui mõni suvaline loom saab tuppa jalutada, siis süüdi on majaomanik, mitte loom.

Ei ole majaomanik süüdi. Ma hoian oma maja aknaid ja uksi just nii lahti nagu ma tahan ja kõik võõrad loomad killin rahus ja õnnes maha, alates rottidest, muttidest, lõpetades kasside ja elevantidega kes minu ja mu lähedaste elu või eluolu ohustavad mu enda kodus. Ja korduseks... kui kellelegi ei meeldi, siis tra hoidke oma lojused oma kodus. Las kusevad, situvad ja levitavad omi haiguseid seal mitte võõraste inimeste kodudes. Pole ühegi kassipidaja ütelda, kui kinni ma pean oma kodus uksi ja aknaid hoidma sinu kassiraipe pärast. Äkki laseks oma neli tiibetlast ka jalutama, hoidke oma uksed ja aknad kinni rsk.
Ma lähen ja joon nüüd suhkruvett natuke Big Grin
Lehti: 1 2 3