automoto.ee foorumid

Täisversioon: Näpitsad ja 22 võti
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2
Saatuse tahtel jõudsid minuni kaks asjalikku ja kasutuskõlbulikku tööriista.
[Pilt: 20200411_123717.jpg]
Teravam silm leiab neilt keelatud sümboolikat.

Rohkem pilte leidub siit:

https://erinevadpildid.blogspot.com/2020...1.html?m=1

Huvitav oleks teada mis masinaga need komplektis virumaale tulid.
Kui keegi oskab piisavalt põhjendada, et miks tal neid rohkem vaja on, kui mulle siis suudan neist loobuda.
kui onu Tõnn kardab keelatud sümboolika pärast,siis ma võin tulla ja ta sellest raskest koormast vabastada Wink
(11-04-2020, 13:17 PM)tõnn Kirjutas: [ -> ]Teravam silm leiab neilt keelatud sümboolikat.
 
No ei leidnud ma siit ühtegi viis- kuus- ega seitsenurka, ei ole siin midagi keelatut. Näkisepp ja tööriistamuuseum ma usun on huvitet.
(11-04-2020, 15:34 PM)sturmbannführer Kirjutas: [ -> ]kui onu Tõnn kardab keelatud sümboolika pärast,siis ma võin tulla ja ta sellest raskest koormast vabastada Wink

Kui sul on masin, mille komplektis sellised riistad olema peaks ja vettpidav tõestus, et just need sinna sobiksid siis loobuks neist hea meelega, teades, et need on leidnud oma algupärase koha, omasuguste seas.

Kui lihtsalt sahtlisse, siis mul on sahtel, kus on ka muid valgustkartvaid riistu (roostes nihkkaliibrid näiteks).
(11-04-2020, 19:50 PM)tõnn Kirjutas: [ -> ]
(11-04-2020, 15:34 PM)sturmbannführer Kirjutas: [ -> ]kui onu Tõnn kardab keelatud sümboolika pärast,siis ma võin tulla ja ta sellest raskest koormast vabastada Wink

Kui sul on masin, mille komplektis sellised riistad olema peaks ja vettpidav tõestus, et just need sinna sobiksid siis loobuks neist hea meelega, teades, et need on leidnud oma algupärase koha, omasuguste seas.

Kui lihtsalt sahtlisse, siis mul on sahtel, kus on ka muid valgustkartvaid riistu (roostes nihkkaliibrid näiteks).
Näpitsad võiksid sobida sellise masina tööriistakasti.

[attachment=81271]

Tööriistakast ise näeb välja selline.

[attachment=81272]

Auto on täitsa kodumaine ning pikemalt selle ajaloost saab piltidel vaadata http://eag.vanatehnika.ee/m5.html

Aususe huvides pean tunnistama, et ma ei ole päris kindel, et just täpselt sellised näpitsad seal kastis olid. Kui vaadata kastide puusisu pilte (koopiad), siis täpselt sellise näpitsa kohta ei ole. Küll aga on teada, et alguses ei olnud selle tööriistakasti sees mitte puust pesad, vaid lihtsalt presendist kott. Ja just selline presentkotiga versioon oli meie kübelwageni tootmishetkel kasutusel.  Igatahes võib mind panna soovijate järjekorda.
tere,viirastub et mul sellised aadu-kanaga kusagil tuhande näppari hulgas olemas,äitäh.
ksf Royal'i väitel:

"Sobiksid nii BMW,DKW kui ZÜNDAPPI kotti."

Siinkohal meenub, et seal kõrval vedeles ka üks mõlkis ja ajahamba poolt puretud kalasaba sumps, mille ma algul määrasin suvaliseks minski jäänukiks, kuid kahjuks pilti ei teinud ja minski oma on eemaldatava sabaga, mälu järgi oli see sumps ühes tükis.
(12-04-2020, 13:16 PM)tõnn Kirjutas: [ -> ]ksf Royal'i väitel:

"Sobiksid nii BMW,DKW kui ZÜNDAPPI kotti."

Siinkohal meenub, et seal kõrval vedeles ka üks mõlkis ja ajahamba poolt puretud kalasaba sumps, mille ma algul määrasin suvaliseks minski jäänukiks, kuid kahjuks pilti ei teinud ja minski oma on eemaldatava sabaga, mälu järgi oli see sumps ühes tükis.

Siinkohal mina julgen väita, et antud tööriistad-instrumendid kuulusid hoopis eevaprauni soomustatud mertseedespentseedese pagasnikusse!
Näpitsad iseenesest käisid ka enamuse saksa tsiklite riistakasti, mutrivõtit mina küll tsikli omaks ei julgeks kuulutada, vähemalt mitte NSU ja DKW omaks. Lisaks on näpsid sellised pika-peenemoka omad, "tavatööriista komplektis" selliseid minu teada ei olnud. Kas WH tsiklite tööriistakomplektis olnud tööriistad olid kõik üldse eraldi relvaameti templiga varustatud? Mis numbrikoodiga kana on, kus tempel löödud?
Panen spetsialistidele ühe DKW komplekti näpitsapildi ka, üliselt ka teistel selle hetke saksa tsiklitel olid minu teada sarnased näpitsad, muide, paistab, et maha viksitud nõukogude omade pealt nagu sakslased sageli tegid.

[Pilt: rV3tXXpG.jpg]
(12-04-2020, 14:21 PM)kass Kirjutas: [ -> ]
(12-04-2020, 13:16 PM)tõnn Kirjutas: [ -> ]ksf Royal'i väitel:

"Sobiksid nii BMW,DKW kui ZÜNDAPPI kotti."

Siinkohal mina julgen väita, et antud tööriistad-instrumendid kuulusid hoopis eevaprauni soomustatud mertseedespentseedese pagasnikusse!

Luureandmed räägivad, et see siiski mitte soomustatud ei olnud, vaid hoopis üliharuldase alumiiniumist erikerega olla olnud. Näpitsate kohta info puudub.
(12-04-2020, 14:32 PM)spitfire Kirjutas: [ -> ]
(12-04-2020, 14:21 PM)kass Kirjutas: [ -> ]Siinkohal mina julgen väita, et antud tööriistad-instrumendid kuulusid hoopis eevaprauni soomustatud mertseedespentseedese pagasnikusse!

Luureandmed räägivad, et see siiski mitte soomustatud ei olnud, vaid hoopis üliharuldase alumiiniumist erikerega olla olnud. Näpitsate kohta info puudub.

Ma tean neid andmeid, see on valeinfo! Seda vist rääkis Kaltenbrunner Stirlitzile ja sealt see jutt liikvele läkski.... aga vb eevaprauni soomusmertseedesel olid hoopis alumiiniumist näpitsad, et registrimassi vähendada? (Eval olid väidetavalt ainult B-kategooria load).
Nalja võib ju teha. Igasuguste asjade üle. Aga see eeldaks justkui, et oleks olemas ka huumorimeel. Kas või elementaarne.
(12-04-2020, 16:31 PM)vant Kirjutas: [ -> ]Nalja võib ju teha. Igasuguste asjade üle. Aga see eeldaks justkui, et oleks olemas ka huumorimeel. Kas või elementaarne.

Jutt jumala õige! Vandionul ilmselt on see meel olemas ja mitte ainult elementaarne. Äkki tohiks siis mõne nalja ka paluda? Võib ka privaatsõnumiga. Ma ise püüan küll teha, aga välja kukub nagu alati - pask ja ila.  Sad
Kuna nalja mul teha ei sobi, sest olen puudega, siis jätkan foorumile sobilikus asjalik - akadeemilises võtmes... (kuigi mul oli varuks veel paar rämpsnalja). 
Küsin nimelt veel kord üle - (kas keegi teab?) kas WH sõidukite tööriistad tempeldati ükshaaval Relvaameti kontrolli poolt? Tsiklite puhul ju löödi tempel raamile ja mootorile, NSU tehases oli WaA templi numbriks vist 691. Veel küsin, kas keegi oskab kosta, kas tsiklite tööriistakomplekti kuuluvad riistad (no ütleme, mutrivõtmed, näpitsaid vaevalt tsiklitootja ise tegi) valmistas tsiklitootja ise või osteti mujalt? Pakun, et osteti mujalt, jällegi NSU näite põhjal - alumiinium- ja ka (vist) terasvalu detailid osteti sisse. Kas keegi on näinud näiteks DKW kirjaga mutrivõtit, millel on WaA tempel või mingi muu WH sõiduki kindlalt määratud tööriista millel oleks WaA tempel?
Aga nagu foorum (jällegi) on õpetanud, ega tõde polegi oluline, tähtis on, et meeldiks rahvale ja oleks huvitav ning põnev.  Cool
Kulli all on WaA204
teisel pool ka mingi arusaamatu number justkui 1x39 (1339)
Kiiruga ja topelt löödud.
Ehk on aastaarv 1939?
Offtopic: "Eva Brauni" alias Hindrek K masinast saab lugeda siit:

https://slmarket.com/the-full-story-behi...wood-sale/

[Pilt: gqMFzfHNt9luZhMIsZoP0aBfkvaSnyKdgUUNa93n...RaWhbUQ2Yw]
Ehk kuulusid riistad selle ratturi komplekti, kes talust möödumiseks pidi loobuma järgmistest juppidest:



https://erinevadpildid.blogspot.com/2020...2.html?m=1
(12-04-2020, 20:25 PM)tõnn Kirjutas: [ -> ]Ehk kuulusid riistad selle ratturi komplekti, kes talust möödumiseks pidi loobuma järgmistest juppidest:



https://erinevadpildid.blogspot.com/2020...2.html?m=1

Ei suuda siiski vastu pidada (Londiste, vabanda!). Võimalik, et kuulusidki, kuigi ilmselt ratas ja sumps on eri masinatelt. Ja sel juhul oli see lausa mingi kõrgema ofitseeri tsikkel, neil erinevalt alamväelastest oli teatavasti kroomitud sumpsid jms uhkem värk. Seega võisid ka näpitsad olla peemenate ja pikemate mokkadega, härrasmeeste värk! Esiratas on justkui mingi 125 ccm värk või veel pisem, offitzeerid sellistega ei sõitnud.
Ja Tõnnpoiss, vaata, onu siin enne küsis, mis nummer seal WaA templi all on (ma saan aru, et tõsine spetsialist teiste postitusi ei loe ja ammugu nendele ei vasta) , onul on nägemine kehva. See number näitab, kus kandis ja tehases see tempel löödi. Tootja logo on ka peal, kas on vaja, et foorumlased otsiksid välja, kes need instrumendid on teinud või võiks teema autor ise ka veidi rohkem vaeva näha?
(12-04-2020, 19:52 PM)tõnn Kirjutas: [ -> ]Kulli all on WaA204
teisel pool ka mingi arusaamatu number justkui 1x39 (1339)
Kiiruga ja topelt löödud.
Ehk on aastaarv 1939?
(12-04-2020, 21:25 PM)tõnn Kirjutas: [ -> ]
(12-04-2020, 19:52 PM)tõnn Kirjutas: [ -> ]Kulli all on WaA204
teisel pool ka mingi arusaamatu number justkui 1x39 (1339)
Kiiruga ja topelt löödud.
Ehk on aastaarv 1939?

Oi, tänan! Ja nüüd pane otsingusse WaA ja saadki vastuse

https://www.worthpoint.com/worthopedia/ww2-o8-luger-holster-wilh-brand-1802194899
n
eed on Parabellumi tööriistakomplekti kuulunud tööriistad! (jällegi vabandused, teadagi kellele) Samas on seda ka omistatud Püchi tehasele, ma ise ei viitsi hetkel edasi tegeleda, lähen vanni mediteerima!
Lehti: 1 2