automoto.ee foorumid

Täisversioon: kumb?
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2

Karli poiss

Nüüd olen kahe asja vahel estfieldi pole veel jõudnud tegema hakata .Asi selles et ei tea kas osta moskvich 401 või siis teha estfield ?Mida arvate teie?
See on küll selline maailmavaateline dilemma, et kõrvalt soovitada vaevalt miskit mõistlikku saab. Viska kulli-kirja aga ära pärast virise, kui tulemus ei meeldi. Võta hoopis miski kolmas asi ette? Big Grin
Sry, aga kui ei suuda otsustada kahe nii suurejoonelise projekti vahel, siis on kõige kasulikum võtta kuurinurgast punnvõrr ja see korda teha. rohkelt sõidurõõmu ja vähem möla.
kui sa omale m401 otsustad et ei osta siis ütle mulle kes müüb ja ma oleks huvitatud tollest mossest...

Darkstalker

Sellist asja pole mõtet küsidagi...
Kas sulle meeldib ehitada või taastada?
M401 taastamine ja Estfieldi ehitamine on niivõrd erinevad asjad, et selle peaks ikka ise suutma ära otsustada... ja kui ei suuda, siis tee nagu Kenu soovitas - osta parem punnvõrr ja tegele sellega Smile
Ja arvesta sellega, et kui peaksid kummagi elelpoolmainitet projekti kasuks otsustama, siis 99% tõenäosusega sa seda lõpule ei vii - kas saab raha või tahtmine enne otsa... See, et hetkel on raha tooriku ostmiseks või ehituse alustamiseks, aitab vähe. On väga üksikud inimesed, kes sellise asja korralikult lõpuni teevad. Suurem osa ainult unistavad...

Aus soovitus (ja üldsegi mitte irooniline ega pahatahtlik) - alusta millestki lihtsamast (ja odavamast)...



Eelnev tekst on kirjutatud, võttes arvesse küsija varasemaid postitusi siin foorumis. Vabandan, kui minu arusaam tema oskustest ja võimalustest on ekslik - No hard feelings...
need on tõesti väga väga erinevad asjad ......kui sulle on see m 401 sydame lähedasem või kunagi nooruses olnud lemmik masin või isegi kellegi lähedase poolt omatud see ning sõidetud sellega siis võiksid jah seda taastada ........aga samas ........ estfieldist saaks igapäevane lõbu sõidu masin ........ja m 401 ...pyhapäeva sõiduk.....valik on sinu ja hea oleks kui keegi ei soovitaks sulle mitte midagi sest sa ehitad ju endale !
Võta mõlemad ligi! Luban, et igav ei hakka Big Grin

alkazar

estfield mingi ameerika masina v8 mootoriga...ja tee katusega estfield..(pole veel sellist minuteada)ning puur sisse..ja kohe saad aru et tegid õige otsuse
see katuse mõte mulle meeldib

Karli poiss

Njah, sellest siin eriti abi polnud kuid kubma tegemine tuleks odavam?
Mina arvan jälle, sinu eelmisi postitusi siin foorumis vaadates, et ära mittemingiljuhul võta veel kummatki projekti... need mõlemad on natukene noorelealgajale liiga kõvad pähklid nii oskuste aja kui ka rahakoti seisukohalt.
alkazar Kirjutas:estfield mingi ameerika masina v8 mootoriga...ja tee katusega estfield..(pole veel sellist minuteada)ning puur sisse..ja kohe saad aru et tegid õige otsuse

Nii kerge auto puhul kipub suuremast mootorist saadav võimsuselisa pahatihti ära kuluma mootori enda liigutamiseks. Parema efekti annaks vast mõne väiksema(kergema) ja teravama mootori kasutamine. Aga vastus Karli küsimisele oleks, et ODAV pole neist küll kumbki. Iseasi küll, misuksed kellegi mõõdupuud ses suhtes just on, kustmaalt asja enam odavaks ei loeta.

Karli poiss

Ma arvan et estfieldi oleks ikkagi lihtsam ja odavam teha sest seal teed ju kõik käsitsi ja raamatu on kah koguaeg nina all.Ja aega on mul piisavalt (load saan teha alles kolme aasta pärast).
Julge poiss oled. Ise auto ehitamine EI OLE ei odav, ega lihtne. Mitte sugugi ei taha kellegi innukust maha teha. Ise pead teadma mis teed aga esimeseks suuremaks projektiks võtta kogu auto viimase pulgani isetegemine... võib-olla nati liig. Igatahes jõudu tööle, usutavasti u. viieks aastaks on Sul tegevus olemas ja raha säästmisega probleemi pole.

Terv. Ivar

Karli poiss

Kui ma hundu raami kuidagi pärnusse saaks siis oleks ma õnne junnis ja paneks sinna sisse viimasegi taskuraha.
Mina soovitaks esimeseks projektiks küll mingit mootorratast või võrri. Sinu soovitutest seega muidugi mosset, aga kas mõni muhk või kõrvadega seebikarp odavam/lihtsam poleks?
icc ma loen siin ja mõtlen... ise nägu projkti ei ehita... lihtsalt on paar autot mida tahaks korda teha...

Paar aastat tagasi ma mõtlesin ka, et võtaksin midagi ligi hakkas marudalt ehitma möllama... et kõik raha mataks sinna sisse ja teeks korraliku projektimasina valmis. Aeg läks edasi... projekti ei kusagil... need paar autot mida üritan tänavaliikluses hoida tahavad kõik raha endale võtta... Viina ma ei võta, suitsu ei tee... aga ikkagi kuulõpus on 2 eek rahakotis ja paar liitrit paagis.
Seega minu soovitus oleks järgmine... kui sul ei ole väga abivalmis mõistvaid ja rikkaid lapsevanemaid siis ei ole 15 aastaselt mõtekas selliseid projekte ette võtta... kõigepäält vahest midagi lihtsalt tutvumiseks ja röömuks... aga kui sul on mingi 401 käeulatuses siis võta ära


EDIT: kui küsida tohib siis palju sul varasemat kogemust on ?? ja kas ma panin oletusesinu vanuse kohta täppi??

Ps: ühes teises autoteemalises foorumis.. tehti nalja selle teema üle, pakuti et see lööb kõigi postide rekordi. Hea algus on teht igastahes.
Karli poiss Kirjutas:Kui ma hundu raami kuidagi pärnusse saaks siis oleks ma õnne junnis ja paneks sinna sisse viimasegi taskuraha.

Jep, öeldakse küll, et visadus viib sihile aga nädala kommi/õlleraha arvelt autot ehitada võtab viib küll igaviku. Ja igavik ON liiga pikk aeg, et selle lõppemist nähaRolleyes
Lihtsam ? odavam ? ......mõlemad on raskemad ja minu arust m 401 odavam sest seal sa ostad lihtsalt juppe peale aga estifieldil tuleb käsitsi teha mis maksab ...ja mitte vähe ....... krt mul on izh planeta läinud juba maksma koos eelmise omaniku rahadega mis sinna sisse on maetud 10k umbes ja läheb sinna veel ... :S arvasin ka ,et on odav ja lihtne projekt aga kuna tahtmine on teha VÄGA korralik asi siis pyyad pidevalt ilusaid ja häid juppe peale laduda ning paremaid lahendusi leidma mis on paraku ka keerulisemad ........jne .... ja see keerulisemaks ajamine ,et lõpp tulemus oleks ilus jne ...viskab vahest koppa ette .....aga eks jah .....see kõik käib asja juurde Big Grin Sina pead selleks eriti valmis olema sest sul on veel keerulisem see asi Big Grin


Ps : algul arvasin ka ,et aega on piisavalt ...aga näe ..võta näpust aega polegi projekti jaoks :S

aga valmis saab rsk ......kyll natuke hiljem kui plaanisin ..aga valmis saab Big Grin

Karli poiss Kirjutas:Ma arvan et estfieldi oleks ikkagi lihtsam ja odavam teha sest seal teed ju kõik käsitsi ja raamatu on kah koguaeg nina all.Ja aega on mul piisavalt (load saan teha alles kolme aasta pärast).

Karli poiss

Kurat mul vana-vanaisa andis mosu koos garaaziga.Mis arvate kas müüa maha või ... 88 aasta
Lehti: 1 2