automoto.ee foorumid

Täisversioon: Tuula T200
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2
Mis sa teed, kui garaaž sai nö tühjaks müüdud ja näpud sügelevad taas mutreid keerama ja juhtmeid vedama? Loomulikult muretsed uue masina, mis annab lahutusele alust  Big Grin . Igatahes masinaks seekord Tuula T200. Kaua mõtlesin, et mida teha: Jawad kõigil on, Iz oma laia valikuga tundus igav, "Emm" sai tehtud, võrrimees pole kunagi olnud aga siis rääkis äi oma "esimesest" ehk Tuulast (tal endal oli Turist aga see selleks). Endale on alati sümpatiseerinud need suured täissöönud "rollerid" miks mitte ka omada ühte. 
Mõeldud tehtud, kuulutus sai üles ja paari nädala jooksul tuli 3 pakkumist, millest ühe vedasin möödunud pühapäeval koju. Masin ise oli juba pulkadeks võetud (mõni vandesõna vähem roostes poltide pihta) ning võrdlemisi heas komplektsuses. Puudu olid ainult rattad, mis ka juba leitud. 

Pilt hetkeseisust:
[Pilt: large_29870715_R4Kz.jpg]

Hetkel olen alustanud detailide kataloogimist ning vaatan, mis puudu, mis välja vahetada ning mis pritsi ja värvi. Kuna sain ilusti paberkandjal kataloogi, siis võtsingi grupikaupa ette kõik sõlmed. Jõudsin emsasp. siiski ainult raami ja esikahvlini ning juba ilmes ka paar liigset ja puuduvat kronsteini ning loomulikult ka mõned küsimused. Et oleks ikka korralik päevik ja närviajavaid asju, siis panen ka mõned küsimused Big Grin .

1. Kataloogi järgi on tal ka seisujalg. Minu omal on tolle kinnituskronsa puudu AGA tundub nagu oleks see ära lõigatud....peaks see olema või...?
2. Roolitorul on mingisugune vedru(?) koos toru küljelt väljaulatuvate otstega. Mis otstarvet see täidab?
Seni kuni mõtteid kogud üks väike ülevaade Tuula tehase mototoodangust:
https://www.youtube.com/watch?v=-agUZECysao
Palju pole veel jõudnud, kataloogi kolmandal lehel alles ning sealt avanes kurb pilt: esiratta rummu koos pudinatega mul polegi, loodan et saadaval rattal kõik olemas. See eest on olemas neljas lehekülg ehk tagarumm. 
Üks positiivne märkus: need poldid, mis veel küljes, tulevad imeliselt kerge vaevaga lahti. Tehes oma "Emmi" sai korduvalt vannutud demonteerimisel kuigi välimuselt oli palju ilusam kui Tuula hetkel.
Komplektsus võib olla hea AGA.... palju asju vajavad nagu ikka väljavahetamist eriti kroomosad ja tihendid. Mõned pildid ka erinevatest kataloogigruppidest:

[Pilt: large_29870805_T8VX.jpg]

[Pilt: large_29870803_7ZM0.jpg]

[Pilt: large_29870801_i4KN.jpg]

[Pilt: large_29870799_Srs1.jpg]

[Pilt: large_29870797_8T96.jpg]

[Pilt: large_29870795_9fkh.jpg]

[Pilt: large_29870793_qqJr.jpg]

[Pilt: large_29870791_hgpO.jpg]

[Pilt: large_29870789_HDrv.jpg]

Ilmselgelt on vaja uusi trosse, kaabeldust, tihendeid, kroomosi ning ilmselt ka uusi kumme nendele iluliistudele jne jne. Täpsem nimekiri läheb ilmselt ostu/müügi alamteemasse kui kui kellelgi pakkuda uusi detaile või soovitusi, kus kohast võiks saada, andku teada!
Müts maha su ees, kui kellegi teise poolt lahtivõetud masina kokku laod.
Mul põhimõtteliselt sama teema, IZ 49 mis oli kilekottidesse pakitud.
Palju asju puudu, valed või t.s.t. kuhu käivad.
Ongi põnevam. Pole mul selle masinaga kiiret ka kuskile ning poisiga koos hea teha, saab sutsaka roostet, tolmu ja õli näppudele.
Viimased nö koostud kataloogi järgi. Kuna mu kataloog on välja prinditud kujul saadud, siis arvan, et see on mitmest kokku pandud. Kickstarter (huvitav oli näha vene keelses kataloogis selist väljendit) minu masinal puudub. Pildid aga siin:

[Pilt: large_29870925_eh8q.jpg]

[Pilt: large_29870923_fN58.jpg]

[Pilt: large_29870921_SChh.jpg]

[Pilt: large_29870919_iDfM.jpg]

[Pilt: large_29870917_yxZk.jpg]

Viimasel pildil on jubinad, mida ei osanud kuhugi paigutada (välja arvatud pirnid muidugi). Kataloog suhtliselt kehva kvaliteediga ning oleks suurepäeane, kui keegi oskaks öelda, kuhu miski asi käib. Polte ja mutreid ei julgenud ära visata, sest ei tea, kas on tegemist margispetsiifilise asjaga või mitte.
Siinkohal tekkis ka küsimus: kas Tuulal on mingeid erilisi jubinaid, mida on raske leida või mis tuleks ise fabritseerida? Viimastel koostudel oli ikka väga palju asju puudu ja vaadates hetke kroomimise hindu, siis kõik kroomdetailid tuleb leida uued.
Nimekiri puuduolevatest asjadest tuleb hiljem siia teemasse kui ka ostu/müügi alafoorumisse. Muidugi on oodatud ka pildid valmis masinatest (võimalikult detailsed) ning kommentaarid masina vanusest.
Lukustatava konksu otsa oleks mugav poekotte riputada ning konksu kinnitaks armatuuri alla, et seda saaks põlvedevahel kinni hoida.
(20-07-2020, 21:30 PM)jrgen20 Kirjutas: [ -> ]... vaadates hetke kroomimise hindu, siis kõik kroomdetailid tuleb leida uued....
jajah, sain täna Igorilt Gauja kroomimise arve, pea poolteist tuhat ... aga ega korralikke juppe eriti ei leia, mõne üksiku ja see hakkab teiste seas karjuma silma
1. Kataloogi järgi on tal ka seisujalg. Minu omal on tolle kinnituskronsa puudu AGA tundub nagu oleks see ära lõigatud....peaks see olema või...?

kaks seisujalga on tal -- üks hoiab püsti ja teine poolviltu, mõlemal raami küljes kinnitud

2. Roolitorul on mingisugune vedru(?) koos toru küljelt väljaulatuvate otstega. Mis otstarvet see täidab?

rooli väändevõngete leevendi, selle masina eripära on väga suur kaalujaotus ees ja taga ning ta kipub ebatasasel teel vibama

leida on talle kõige keerulisem ketikaitset, need on halbades tingimustes töötamise tõttu enamikus hävinud,
muud kraami ikka aegajalt liigub, kuigi jääb järjest vähemaks.

kroomi eeltöö tuleb ise ära teha, mis ei ole väga töömahukas, võtab paar päeva. Uueväärseid kroomdetaile ei leia küll enam kuskilt
Nonii, hakkame siis pihta selle igavese juppide taga ajamisega. Kohest puudu nimekirja tegema ei hakka kuna võin eksida mõnede asjade nimetustega vaid lisan järgemööda kataloogi pildid. Vabandan kehva pildikvaliteedi pärast aga scanner ei tahtnud koostööd teha.

Legend: Maha on kriipsutatud kuluosad nagu mutrid, poldid jne. Ringiga tähistatud puuduolev/vaja välja vahetada detail. Linnuke on detailidele, mis on olemas/taastatav. Mõnel jupil on ka küsimärk juures ehk siis pole arusaadav, mis jubinaga tegemist.

[Pilt: orig_29871153_0qPr.jpg]

[Pilt: large_29871149_9elk.jpg]

[Pilt: large_29871147_A4tT.jpg]
Järgmised grupid:

[Pilt: orig_29871215_ec1h.jpg]

[Pilt: orig_29871213_Q9Kg.jpg]

[Pilt: orig_29871211_vT13.jpg]

[Pilt: large_29871205_DBMC.jpg]

Viimasel pildil olev õhupuhasti on kmüll hoopis teistsugune kui mul. Hilisem?
Selle masina rattaid kasutati ka mingil järelkärul, ehk see teeb ka leidmise lihtsamaks?
(24-07-2020, 12:18 PM)tõnn Kirjutas: [ -> ]Selle masina rattaid kasutati ka mingil järelkärul, ehk see teeb ka leidmise lihtsamaks?
Skif? Drl olid rollerirattad all. Kas see nüüd just lihtsamaks teeb ...
Viimased kataloogipildid:

[Pilt: large_29871283_eC9z.jpg]
Seestpoolt lahti ei hakanud katkuma, vaatasin ainult visuaalselt üle ja isegi need plekid olid olemas, mis korpuse külge lähevad.

[Pilt: large_29871285_yXbS.jpg]
Trossid olid kõik kasutuskõlblikud aga äärmiselt kehvas seisus, seega tulevad uued.

[Pilt: large_29871287_gvZl.jpg]
Kroomosadest oli juba juttu.....

[Pilt: large_29871289_K49h.jpg]
Mis mind selle isendi juures üllatas on see, et kõik plekid on väga sirged, ei väiksematki mõlki ise käega üle libistades. Siin on puudu ainult kuluosad ning mõned kummijullad. Isegi need valged tihendid on olemas kuigi mitme värviga koos. Saab neid veel kuidagi puhtaks?

[Pilt: large_29871291_RVlr.jpg]
Siin tuleb natuke sirgekstagumist ja keevitustööd teha kuid ei midagi hullu. Rabe pole, rooste pindmine ning kõik plekk alles.

[Pilt: large_29871293_OGyj.jpg]
Taaskord kroomi teema. Pasun oli olemas, kuid visuaalselt tundub, et tööle ta enam ei hakka aga eks näeb. Tulevõru on mingi huvitava mustuse või jumal teab mis kihi all. Proovime puhastada, ehk õnnestub üks särav asi ikka päästa.

[Pilt: large_29871295_7vR8.jpg]
Juhtmestik kõik uus sest nõukaaegset isoleeri oli rohkem kui juhet ennast. Süüteluku must kate on puru ning lampide katteklaas oli samuti puslena kaasas.

[Pilt: large_29871297_fzZN.jpg]
Üks väheseid asju, mis oli täiskomplektne. Isegi tihend oli nagu uus ning tross töökorras.

[Pilt: large_29871299_seKI.jpg]
Seda minu masinal polegi aga pildi panen ikka.

[Pilt: large_29871301_YAAB.jpg]
Siin puudu ainult kuluosad ja kummid.

[Pilt: large_29871303_iSTj.jpg]
Kett on millegagi asendatav või läheb originaal?

[Pilt: large_29871305_tt4O.jpg]
Süüteosa sisse ei jõudnud ja ilmselt enne ei lähe ka kui pean hakkama mootorit peale tõstma.

[Pilt: large_29871307_tomv.jpg]
Muidugi see hirmutav ketikaitse teema...

[Pilt: large_29871309_QeNM.jpg]
Kroom, kroom, kroom....

Sellega peaks asi ühel pool olema. Kui keegi on avastanud oma varudes midagi, mis mul puudu ja on nõus loobuma, siis andku märku. Nagu eelnevalt öeldud, siis tuleb ka ostunimekiri.
Mõned uued pudinad juures:

[Pilt: large_29871429_BbOP.jpg]

Seisujala ning tagumise porika üle on hea meel, sellega peaks olemma kõik kere värvitavad osad olemas olema.Vaja ainult üleliigne jama küljest võtta.
Esialgne soovide nimekiri, kui keegi siin ostu müügi teemat ei jälgi:

1. Amortide kummipuksid raami külge ühendamiseks
2. Esihargi amort
3. Esihargi ja kiige omavahelised kummipuksid
4. 2 ratast
5. Leegitoru mutrit
6. NÖ ventika kattekork
7. Käepideme kummid
8. Süütenurga hoob
9. Kõik trossid, loomulikult visuaalselt ilusad
10. Võimalikult ilusaid või uusi heebleid
11. Porilapatsid
12. Kõikide tulede võrud, loomulikult ilusad
13. Armatuuritulede pealset klaasi
14. Käiguhoova kummid
15. Kett
16. Ketikaitsed koos kummiga
17. Lenks koos kinnitusega, loomulikult ilusa

18. Tagumine amort
Vaatasin üle ka iluliistud. Mismoodi oleks mõistlik neid värvist puhastada? Neid kumme ma ilmselt kätte ei saa ja terved tunduvad ka olevat.

[Pilt: large_29871485_CBZD.jpg]
kui kumme eemaldada ei saa siis proovi soodapritsi.
Tuula teemal väga uudiseid pole. Kehvd ilmad on soodustnud alu detailide puhastust ning tagusin/painutasin mõned kronsad ja plekid sirgeks. 

Juppe pole siiani mitte midagi saanud, kõige pakilisem oleks saada vähemalt veljed, kuna need on viimased värvi vajavad asjad. Eraldi ei tahaks asju värvimisse saata seda enam, et nähtavale jääv detail.
Lehti: 1 2