automoto.ee foorumid

Täisversioon: Poldid ja mutrid
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13
Mis on pildil valesti?


[attachment=82970] [attachment=82971] [attachment=82972] [attachment=82973] [attachment=82974]

Sattusin järjekordse essu otsa.
Ostsin polte ja mutreid  M16 ja tikkpolte M10 heas usus, et nad vastavad vajalikele standartitele. 
Küsisin ka müüja käest, et kas vastavad. üks asjapulk ei saanudki aru mida ma küsin, teine
jagas natuke matsu ja tõi kataloogi vajalikult lehelt lahtikeeratuna lugeda.
Deklareeritud on, et vastab.
Ostsin.
Tegelikkus on midagi muud, osadest mutritest läheb NOGO kaliiber sahinal läbi ja poldile GO kaliibrit ei ole võimalik lõpuni peale keerata.
Poodi tagasi viimisel ei näe mõtet, need lähevad riiulisse karpi tagasi ja tehakse järgmine ostja "õnnelikuks" Ja kui poes on neid polte 10000 tükki
egas neid utiili saadeta. Küll nad ära müüakse. Ei ole ju igas värkstoas kontrolli võimekust
Ja see ei ole ühe kaupluse teema, hetkel julgen seda väita 2 kaupluse kohta.
Huvitav tähelepanek on ka see, et küsimuse peale kas poldid mutrid vastavad standartile, lähevad müüjad silmnähtavalt närvi.
Ma isiklikult arvan, et see on liberaalse majanduse tagajärg. Toodan midagi, deklareerin midagi aga kui vastutamiseks läheb siis kehitan õlgu ja laiutan käsa.
Poest mulle esmase pretensiooni peale arvati et kes ma selline olen et siin plärtsun ja nende kvaliteetpolti julgen mingi sitase kaliibriga kontrollida ja üleüldse
on see tolerants antud enne pinnakatte pealekandmist.
Aga kuidas siis mutri ava on nii suureks läinud, sinna pinnakatte paksus mõjub kuidagi teisiti?

Okei, proovime M16 keermega puust ja punaselt.
M16 keerme keskläbimõõt on 14,701mm. M16-6g väliskeerme keskläbimõõdu tolerants paikneb nulljoonest allpool -32mkm ja väli on 160mkm.
Sisekeermel M16-6H on tolerantsiväli  nulljoonest positiivne 212mkm.
Elektrolüütilise tsingi kihipaksus tavaliselt on 3-5mkm. Maksimaalselt võib olla tsingikihi paksus 25mkm
Julgen täie vastutustundega arvata et siin tsingikihi paksus ei tee ilma kuna ta on igal juhul väiksem keermes olevast garanteeritud lõtkust 32mkm.
Siin tuleb mängu ka kodanik Carl Friedrich Gauss oma kõverikuga.

Mis on parim kaitse?
Õige, rünnak.
Loomulikult tekkis küsimus. et millega ma mõõdan üleüldse ja kas mõõtevahendil sertifikaat on?
Vastusele et on, järgnes küsimus et kas mõõtjal  sertifikaat et ta mõõta võib.
Vot siis vajusid käed rippu ja see teema sai nüüd siin ära vormistatud.
Kaupmeeste nimesi välja ei too teadlikult, seega ärge küsige. Väga suure tõenäosusega on sama pask kõigil müügis.
Väga suure tõenäosusega kaupmees neid polte-mutreid ise ei valmista.
Samuti on kaupa tellides poe valdajal väga suure tõenäosusega keeruline teha enne tellimist kindlaks, millise kvaliteediga kaupa ta tellib.
See kivi tuleks visata tootja kapsaaeda, aga et teema autor  ise ka tootjat kätte ei saa, kõlab see teema siin mõttetu vingumisena.
Janka ma siis mõttetult vingun veel.
Poldil on tootja märgitud, väga tahta saan kätte ka. Aga tootja vastus on, juhul kui suvatsevad vastata, et me pole teile polti müünud.
Sa ka ei suuda puude tagant metsa näha.
Siis tuleks tegelikult tehagi just seda mille tegemata jätsid.
Pole vaja haletseda seda tuhandepartiilist riiulit. Viid poodi tagasi ja teatad, et kui olukord ei parane, läheb asi kella külge.
Poodniku asi on teatada lattu, kust ta selle partii sai ja need sinna tagastada.
Lao asi on teatada kas otse tehasesse või omakorda järgmisele vahendajale, et partii on pask ja kuulub nüüd tagastamisele.
Ja niikaua, kuniks info koos selle partiiga tehasesse jõuab. Ainult nii saabkord majja.
Oma tööjuures kasutan ka M16 polte mida ostame W tähega butiigist.
Keerame neid saksmannide toodangusse, mille korpused on alumiiniumsulamist.
Kvaliteedi mõõdupuuks on see sama korpus millega lähme kaupmehe juurde, võtame paki polte ja hakkame näppudega keerama.
Parimal päeval sobib iga polt, kehvematel päevadel on pool karpi meiejaoks kõlbmatu.

Samas nende oma mutritega sobivad ilusti kokku niiet kellegile ikkagi sobivad.

Vahepeal ostsime polte isegi b tähega marketist, kuniks sinnagi tulid need üle-ühe sobivad poldid.
Nüüd jällegi w poldid on head, eks see kotermann liigub ringi.
Huvitav, kuidas tugevusega lood on. 8,8-10,9-12,9?
Eks ta nii ole, et head tööriistad ja teadmised võivad olemas olla, aga kui va kõige tähtsamat, paberit taskus pole. Siis ei ole sa keegi.
Kas Metrosert ei tee sellist asja, et viid poldid ja annab siis nende kohta hinnangu? Sellisel juhul oleks ametliku väärtusega paber olemas.
Muidugi kes selle kinni maksab jne...
Minul on olnud ka selliste tikkpoltidega kogemus, et lähevad raskelt keermestatud avasse, kuigi keermepuur on uus olnud. Targemad tookord väitsid, et tikkpoldil peabki nii olema. Siis sissekeeratud tiku osa ei keera mutrit keerates nii kergesti välja. Siiski ka mutri poolne osa poos.
Kokkuvõtteks nii mõnigi lukksepp laseb tõristajaga käetunnetusele tuginedes paraja momendiga detaili kinni ja pole veel lahti miskit tulnud.
Janka, ma ei haletse seda 10000 poldist riiulit. Ja ka kaupmehe juures on käidud ja minu londi põristamine ei sunni neid midagi kuhugi tagastama
või üldse küsimusega tegelema. Ma ju kirjeldasin situatsiooni poldibutiigis. Ega see neid ei huvitanud absoluutselt.
Tagastatakse 16 euri ja visatakse asi teiste juurde riiulisse tagasi  järgmist õnnelikku ootama. Ma parem viin need vigased poldid mutrid ise käibest välja, 16 euri kaotuse elan üle. 
Aga nüüd mõtle kui palju mehhanisme ja seadmeid selliste poltide ja mutritega ringi vurab, maaki kaevab, toodangut annab, inimesi tõstab, veab jne...jne.
Aga kui teha lauskontroll kinnitusvahenditele poldibutiikides mis siis saab? Hetkel on küsimus ainult kolmes konkreetses tootes milliste mittevastavust ma suudan tõestada.
See ei ole hala aga lihtne tähelepanu juhtimine elu realiteetidele. Metrosert-is ka käidud ja suheldud teemal.
Hetkel ootan ühelt ametkonnalt vastust, et mis edasi saab. Esialgu on ametnik laenanud ja sisse lülitanud ümmarguste vastuste generaatori.
Vastutus peaks olema ikkagi reaalne, mitte kuskil kataloogis deklareeritud.

Veel üks pilt.
Mis on valesti?

[attachment=82977]
(24-07-2020, 20:07 PM)M.R. Kirjutas: [ -> ]Janka, ma ei haletse seda 10000 poldist riiulit. Ja ka kaupmehe juures on käidud ja minu londi põristamine ei sunni neid midagi kuhugi tagastama
või üldse küsimusega tegelema. Ma ju kirjeldasin situatsiooni poldibutiigis. Ega see neid ei huvitanud absoluutselt.
Tagastatakse 16 euri ja visatakse asi teiste juurde riiulisse tagasi  järgmist õnnelikku ootama. Ma parem viin need vigased poldid mutrid ise käibest välja, 16 euri kaotuse elan üle. 
Aga nüüd mõtle kui palju mehhanisme ja seadmeid selliste poltide ja mutritega ringi vurab, maaki kaevab, toodangut annab, inimesi tõstab, veab jne...jne.
Aga kui teha lauskontroll kinnitusvahenditele poldibutiikides mis siis saab? Hetkel on küsimus ainult kolmes konkreetses tootes milliste mittevastavust ma suudan tõestada.
See ei ole hala aga lihtne tähelepanu juhtimine elu realiteetidele. Metrosert-is ka käidud ja suheldud teemal.
Hetkel ootan ühelt ametkonnalt vastust, et mis edasi saab. Esialgu on ametnik laenanud ja sisse lülitanud ümmarguste vastuste generaatori.
Vastutus peaks olema ikkagi reaalne, mitte kuskil kataloogis deklareeritud.

Veel üks pilt.
Mis on valesti?
Keskmine röst ja röstimise aste 1  Big Grin
Tere.

Jaa , see deklareeritud nõuetele ehk toote sildil kirjutatule mittevastava kauba / toote müük on masslevinud , omast kogemusest:  ostsin täna voodrilaua naelu - tekst karbil- kuumtsingitud ja mõõt selline ja ... reaalselt- kinnisest karbist vaatasid vastu papinaelad ( kodus avatud karbist ) , ja poes karpi lahti võtta , no usaldus kaupmehe vastu on kadumas ja ilmselt hakkangi poes enne ostu karpe avama .
 Kuidas kaupmees avatud karpidega edasi käitub , kas hulgimüüja võtab kauba tagasi , kurat teab , aga klaarigu omavahel , mölakad , rsk .
Just.
Meie swenssonid ütleme teile, mida teie estid jooma peate ja teile teeme kohva vastavalt teie maitseeelistusele mida meie määrame.
Jooge terviseks.
Tuletan meelde väike skandaali Sauel Pauligi tehases kus 90-date keskpaigas ka kohvi jahvatati. Nimetusega Paula. Aga mis oli tehtud hallituse läbi hukka läinud oast.
2014 on see küsimus ka asjaomastele inimestele esitatud, aga  neil oli ka ümmarguste vastuste generaator käeulatuses.
https://tarbija24.postimees.ee/2880727/l...id-muutnud

ja seda kohvi on ainult eestis müügil.

Ise tarvitan löfsberg crescendo-t. tuuake soomest.
Miks ei võiks selle kaliibri abil poes, 10000 poldi vahelt omale sobivaid otsida?
Mõnes teises poes?
Milline kaupmees laseb mind kaliibritega lattu karpe lahti katkuma või müügisaalis kõigi ees
paska mittepasast eraldama?
Poldiputiigis müüja ka arvas, et kui ma tahan, et nad ka tegelikult oleksid standartile vastavad
siis tuleb eraldi sellised tellida ja see maksab hoopis teist raha.
Aga mida nahka sa siis lehvitad oma kataloogis deklareeritud vastavusega?
Tuleb panna välja silt putiigi uksele
"Siin müügil poldi ja mutrilaadsed tooted"
Ju siis olen mina pühak, et saan sellise kahes käes tassitava kestaga riiulitevahel mässata ja karpidest polte sorteerida kahte hunnikusse.

Suurema kesta puhul olen võtnud karbi kaasa parklasse ja oma kaubikus teinud selekteerimist.

Pigem on asi selles, kas tahetakse leida probleemi või lahendust?
(25-07-2020, 10:46 AM)M.R. Kirjutas: [ -> ]Poldiputiigis müüja ka arvas, et kui ma tahan, et nad ka tegelikult oleksid standartile vastavad
siis tuleb eraldi sellised tellida ja see maksab hoopis teist raha.
Müüjad on müüjad. Nende otsene roll on teha lihtsat "leiame õige koodiga kauba ja vahetame selle raha vastu" tööd, mitte arvata asju kvaliteedist ja hinnakujundusest.
Ma loodan, et Su teema sai poldibutiigi suunal eskaleeritud teiste rollide täitjale - isiklikult ei kulutaks ma sellise teemaga oma aega letitöötajaga suhtlemisele, kui ta "vastu põtkib". Sellised teemad ei ole üldiselt enam tema pädevuses.

Igatahes hea näha, et ikka teemat ka "ametkonnaga" edasi arendad - esimesest postitusest luges välja, et lõid justkui käega. Nn kodanikuaktiivsus kulub ära - et kvaliteediprobleemid oleksid ikka kuluna (ka töötunnid on kulu) näha.

Ehk siis jõudu ja hoia meid kursis. Müügiputka nime varjamisest ei saa ma isiklikult muidugi aru - kui on konkreetne teema, on ka konkreetsed osapooled.
Vat ma käisin ka letimüüjast edasi järgmisel tasandil, seal esitatud küsimusele "Kas vastab" üks inimene ei saanudki aru millest jutt käib.
Ta ei teadnud keerme tolerantsidest midagi, isegi seda mitte et nad eksisteerivad.
Tema arrogantsest kõnemaneerist tegin järelduse, et ma teda segasin väga.
Mul on süütenöör natuke lühike selleks, et sellisele inimesele hakata selgitama keermemajanduse ABC-d.
Ma ilmselt tuleva nädal millalgi proovin ühe putiigi kõrgema tasandi inimestega kokku saada.
Ja süütenööri eelnevalt natuke märjaks teha.
Kas näidati ka müüdava kauba spetsifikatsioone lähemalt, et jutuksolevaid g/H kaliibritega kontrollida (huvitav kas on üldse poltide/mutrite valmistustäpsuse kohta kaupmeestel mingi paber olemas?)
palju neid poltide müügiks maaletoojaid üldse meil on? pool tosinat ehk vaid.
mass tahab ja ostab (kilo)hinda. peenemad soovid saab ju sisseostuga tegelejatele edastada.
küll nad leiavad kui soovitu teooriaski nende kaudu saadav on.
Konkreetne tehniline info

[attachment=82988] [attachment=82989] [attachment=82991]
Väga hea teemaarendus. Jälgin huviga.

Mul on aga üks kiuslik küsimus:
kui jätta põhimõte kõrvale (mis pole sugugi tähtsusetu!), siis millise rakenduse puhuks on keerme tolerantsi küsimus kriitiline? Ei ole teemalagataja kiiduwäärsed ettevõtmised silmapistvalt nõtked olnud, kus tugevusarvutuse tarbeks oldaks piiripealses situatsioonis. Samas ma täiesti usun, et kui ikka majast välja mineval asjal PEAB olema 2,4 kordne tugevusvaru, siis liighõreda keermesliite puhul seda tagada ei õnnestu küll.

Liigtihe ist on väiksem mure, kuna keermes on siiski üksjagu mänguruumi. Koostamist säärane asi muidugi segab ning eriti RV materjali puhul kollitav külmkeevituse oht pole ka naljaasi.

Müüjate koolitamine on igal juhul kiiduväärne. Nii sisuliselt (et üldse on sihuke loom, nagu tolerantsiväli olemas) kui kliendisuhtluse koha pealt: igaüks ei osta esmalt hinda.

Täpselt sama ooperi teine vaatus on vajadus leida rehvirõhu manomeeter, mille skaala oleks vahemikus 0,4-1,6 bar. Mitte ei algaks 1 bar pealtSad On keegi säärast kohanud siinkandis? Netist saab kõike.
Minu puhul on tegemist gaasiarvestitega, kus sees võiks olla vabalt ka 20bar rõhku.
Kui keere on veidi väiksem siis pole hullu.
Kui keermel on mingi jumpstükk siis see ei sobi arvesti keermega kokku - pole ka hullu, võtame järgmise poldi.
Kui tööd teostab mõni "oskaja lukkssepp" siis uue poldi asemel toob pikema varrega võtme - tekib pööramatu kahju, mille võid avastada alles 10 aasta pärast kui uuesti vahetama lähed või avastad kohe, kuna ei saa korralikult kinni keerata ning enam ei taha ka lahti tulla.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13