automoto.ee foorumid

Täisversioon: Nõukogude Buick
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
Värvidest võibolla midagi sellist. Vabavara sellist värvilahendust pakub.

[Pilt: output.jpg]
(28-01-2021, 18:02 PM)Brrr Kirjutas: [ -> ]
(28-01-2021, 13:03 PM)Formika Kirjutas: [ -> ]Istmetest puudu veel keskmise rea klapptoolid. Need tõenäoliselt jäävadki leidmata ja mis kõige hullem pole teadagi millised need välja nägid.
 Siin teemas on lisaiste näha.  https://forums.aaca.org/topic/157563-193...ass-sedan/
 Tean seda autot, oli kunagi ammu New Yorgis müügis, kuid müüja sõnul kadus tema vaateväljalt. Arvas, et läks Venemaale, milles ma kahtlen, siis oleks ma sellest kuulnud. 
Aga krt lisaiste nagu ZIMmil, või vähemalt väga sarnane.
[attachment=85963]


Nii et tänud kaasfoorumlasle Brrr. Kuigi ma olin selle autoga tuttav, olin unustanud et seal selline pilt ka oli ja hiljem ei juhtunud see enam minu vaatevälja.
Za rulem 7/1933, lk 6 "Краснопутиловские легковые"

https://www.zr.ru/archive/zr/1933/07-08

Edit: selle näituse - http://digiteek.lib.ttu.ee/avaleht/searc...s#id=55765 - koostaja kasutas Krasnõi Putilovetsi tolleaegse direktori Karl Otsa fotosid ja teadis ka seda, et originaal jäi abikaasa kätte. Äkki ikka kuskil perekondlikus liinis võiks olla 1930. aastate tehase fotosid säilinud?
Natuke ka projekti plaanidest.
 Mul siis kaks keret 1932 a Club Sedan ja 1931 a Sedan. 1932 a Club Sedan-il tuleb kere tagumine osa maha lõigata kohe tagumiste uste kinnitus postide tagant, ehk jätta alles ukse hingede kinnitus. Mis tegelikult kinnituvad läbi pleki puu karkassi külge. 1931 aasta kerel tuleb jälle tagumine osa nendest ukse postidest alates maha lõigata. Tegelikult see töö juba osaliselt käib ja lisan mõned pildid ka. Siis asi selgem. Vahetada tuleb ka tagumine aken, sest 32 a. mudelil on see suurem kui 31 a. mudelil ja fassong ka teise kujuga. Panen pildid ära, siis seletan. Võibolla lihtsam aru saada.
[attachment=85964]
[attachment=85965]
[attachment=85966]
[attachment=85967]
[attachment=85968]
[attachment=85969]
[attachment=85970]
 Probleem muidugi ka tagumiste külgmiste akendega. Need tuleb plekist ise teha, sest fasong jälle erinev ja pikkus ka. Allolev pilt minu 67 buicki aknast, milline see fassong peab olema.
[attachment=85971]
Aga pole hullu, kõik on tehtav. Tööd teostab Võru Firma Car Restauration, mille tegemistega olen seni rahule jäänud.
Jäi veel mainimata, et auto on ehitatud osaliselt puidust karkassile ja eks ma proovin lähemal ajal arusaadavamaid pilte teha, kui töödega natuke edasi jõuame.
Telefonis oli ka millegipärast paar pilti...

[Pilt: L1.jpg]

[Pilt: L-1-1933-01.jpg]

[Pilt: L1-full-2.jpg]
(28-01-2021, 21:40 PM)Taaviw126 Kirjutas: [ -> ] paar pilti...

Kardetavasti lasen tondi välja ja lugupeetav hakkab uurimistööd tegema ilmaasjata, aga ikkagi - kas ainult tundub või ongi radiaatoriembleemi kinnitused erinevad? Üks on kõver, teine sirge. Võimalik, et fotograafi asukohast tingitud optiline pete.
(28-01-2021, 22:23 PM)Marko Kirjutas: [ -> ]
(28-01-2021, 21:40 PM)Taaviw126 Kirjutas: [ -> ] paar pilti...

Kardetavasti lasen tondi välja ja lugupeetav hakkab uurimistööd tegema ilmaasjata, aga ikkagi - kas ainult tundub või ongi radiaatoriembleemi kinnitused erinevad? Üks on kõver, teine sirge. Võimalik, et fotograafi asukohast tingitud optiline pete.
 Ma ei tea, kumma auto pildiga sa võrdled. 31 a embleemi kinnitus on täiesti erinev 32 a embleemi kinnitusest ja usu mind see embleem on minu 32 a. 67 l mudelil sobitatud ja selle järgi tehtud. Kõik OK.
Siis on kõik hästi. Tubli oled, lihtsalt uskumatult tubli. Siin reitingu tõstmisest ei piisa, peab soru tegema Big Grin
Ega sellist täis plekist velge maarjamaal käega katsuda pole?
(28-01-2021, 23:12 PM)indrek1000 Kirjutas: [ -> ]Ega sellist täis plekist velge maarjamaal käega katsuda pole?
 Ei usu et on, vähemalt pole leidnud. Kõik Usa veljemüüjad, kellega kontakti saanud ei tea sellistest isegi midagi. Viimati valmistati neid 1930, nagu Buick foorumi mehed mõni aasta tagasi mulle väitsid. Eks nad tule siin Maarjamaal kuidagi valmis treida.
(28-01-2021, 21:29 PM)bom Kirjutas: [ -> ]Za rulem 7/1933, lk 6 "Краснопутиловские легковые"

https://www.zr.ru/archive/zr/1933/07-08

Edit: selle näituse -  http://digiteek.lib.ttu.ee/avaleht/searc...s#id=55765 - koostaja kasutas Krasnõi Putilovetsi tolleaegse direktori Karl Otsa fotosid ja teadis ka seda, et originaal jäi abikaasa kätte. Äkki ikka kuskil perekondlikus liinis võiks olla 1930. aastate tehase fotosid säilinud?
Vaata aga vaata milliseid huvitavaid fakte ujub välja. Poleks seda postitust siin teinud siis poleks suur enamus meist selle auto olemasolust üldse teadlik. Aga kui siin kaasfoorumlaste abiga ujub igasugu fakte päevavalgele, siis jõuluks oleme kõik suured L1 spetsialistid.  Big Grin
Üks mure on veel. Nimelt peaks sellele autole ka tehase tabeli mingi tegema aga pole mingitki varianti leidnud. Äkki kellelgi on mingitki kirjandust kas või vanade Putilovi tehases toodetud traktori siltide kohta. Kindlasti mingid sildid olid, sest samal ajal toodetud GAZ A-d ja AA-d olid varustatud siltidega. Ei tahaks ise Jumalat mängida ja seda silti pastakast välja imeda.
(28-01-2021, 15:32 PM)Formika Kirjutas: [ -> ] Erinev veel ka radika kork. Buickidel on neid kahte sorti. Ühed lihtsamad, mille esiotsas number 8 ja teised keerulisemad, naise figuuriga. Mul mõlemad olemas aga L1-l kasutati 1930 aasta korki, lihtsalt ümmargust nikeldatud. 

Suurepärane teema, väga hea kajastus ja imekspandav haare!
Teemasid jälgides on tihti tähelepanu köitnud jutud niklist ja kroomist, viimasets, tõsi küll, suhteliselt harva. Ja tekkiski küsimus, et kas need "nikkel ja kroom" on lihtsalt toredad eesti keelsed mõisted läikivate metalldetailide iseloomustamiseks? Jutud "Volgade" nikkeldetailide kohta jätsin lihsalt loomupärasest tagasihoidlikkusest ja lugupidamisest ksf! Forminka vastu kajastamata. Aga nüüd oleks ikkagi tore teada, mis seal Puikil või L1-l on kroomitud olnud ja mis nikeldatud, vb oleks antud teema asjatundjal hea ka ise selgus teha, mis metall kuhugi pandud on, seda enam, et käiakse ka mujal maailmas eksperthinnanguid andmas. 
Ka siin foorumis on lugupeetud spetsialistid kõrvu raputanud, et mida m...i, te lollakad, detaile nikeldate, kroomimine on igati parem ja õige! Mina ise ei oska küll midagi arvata, mis see nikkel ja mis see kroom on, või on need ikkagi lihtsalt nagu harakale, läikivad asjad?
(28-01-2021, 23:44 PM)kassitapp Kirjutas: [ -> ]
(28-01-2021, 15:32 PM)Formika Kirjutas: [ -> ] Erinev veel ka radika kork. Buickidel on neid kahte sorti. Ühed lihtsamad, mille esiotsas number 8 ja teised keerulisemad, naise figuuriga. Mul mõlemad olemas aga L1-l kasutati 1930 aasta korki, lihtsalt ümmargust nikeldatud. 

Suurepärane teema, väga hea kajastus ja imekspandav haare!
Teemasid jälgides on tihti tähelepanu köitnud jutud niklist ja kroomist, viimasets, tõsi küll, suhteliselt harva. Ja tekkiski küsimus, et kas need "nikkel ja kroom" on lihtsalt toredad eesti keelsed mõisted läikivate metalldetailide iseloomustamiseks? Jutud "Volgade" nikkeldetailide kohta jätsin lihsalt loomupärasest tagasihoidlikkusest ja lugupidamisest ksf! Forminka vastu kajastamata. Aga nüüd oleks ikkagi tore teada, mis seal Puikil või L1-l on kroomitud olnud ja mis nikeldatud, vb oleks antud teema asjatundjal hea ka ise selgus teha, mis metall kuhugi pandud on, seda enam, et käiakse ka mujal maailmas eksperthinnanguid andmas. 
Ka siin foorumis on lugupeetud spetsialistid kõrvu raputanud, et mida m...i, te lollakad, detaile nikeldate, kroomimine on igati parem ja õige! Mina ise ei oska küll midagi arvata, mis see nikkel ja mis see kroom on, või on need ikkagi lihtsalt nagu harakale, läikivad asjad?
Väga hea küsimus. Minu teada võeti kroomimine kasutusele 1920-ndatel aastatel. Protsess oli järgmine, kõigepealt vasetati, siis nikeldati ja lõpuks kroomiti. See oli nagu kõrgem ja viimane aste. Kindlasti olid kõik Buicki osad kroomitud. Nikeldamine, kui madalama klassi ettevõtmine jäi odavamate asjade pärusmaaks. Parandage, kui eksisin.
No ei saa ... tõmbame veljeteema ikkagi käima Big Grin

Kas ma näen õieti, et kinnitusauke on 6 ?

[Pilt: attachment.php?thumbnail=85953]
(28-01-2021, 23:55 PM)Raivo Kirjutas: [ -> ]No ei saa ... tõmbame veljeteema ikkagi käima Big Grin

Kas ma näen õieti, et kinnitusauke on 6 ?

[Pilt: attachment.php?thumbnail=85953]
Minu mäletamist mööda 5.
[attachment=85978]
Homme koogin ühe velje välja, siis saab selgeks.
Lehti: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25