automoto.ee foorumid

Täisversioon: Tundmatu tulekorpus
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Kola seest ilmus välja tulekorpus. Kahtlustan, et see võis kuuluda  mõnele vanemale Vene päritoluga traktorile. Klaasi ava läbimõõt on 17cm. Reflektorit ei ole säilinud ja klaasi ka mitte. Tulevõrul on mõni üksik kroomi või nikli tükikene säilinud,  see nagu minu arvates ei viita traktorile? Korpuses on üks ava, mille kaudu võiks tulla elekter, kuid sellel on äärik, mis pigem sobiks mõnele pirnile. Kas on kellelgi ettepanekuid?[attachment=89829][attachment=89830][attachment=89831][attachment=89832][attachment=89833][attachment=89834]
Eks see ikka vanematele vene traktoritele sobib. Vanad Natid, DT-54, KD jne.

T.
Hästi ei taha uskuda, et traktorile kroomitud tulevõru pandi.
Tere!
Usu ikka! Nendest kopsikutest on siin foorumis ennegi juttu olnud. Kroomitud tulevõrega on selline lugu, et esimeste 125 ccm võrride kopsikute läbimõõt peaks olema sama, kui Sinu teema traktori omal. Ilmselt on antud valgusti olnud kolhoosiesimehe või partorgi traktori küljest pärit, või äärmisel juhul varustaja töötraktor. Nüüd ikka usud, onju?
(25-09-2021, 14:23 PM)kass Kirjutas: [ -> ]Tere!
Usu ikka! Nendest kopsikutest on siin foorumis ennegi juttu olnud. Kroomitud tulevõrega on selline lugu, et esimeste 125 ccm võrride kopsikute läbimõõt peaks olema sama, kui Sinu teema traktori omal. Ilmselt on antud valgusti olnud kolhoosiesimehe või partorgi traktori küljest pärit, või äärmisel juhul varustaja töötraktor. Nüüd ikka usud, onju?
No kui Sa nii väidad, eks ma siis usun. Ma juba arvasin, et ehk on NSU oma
Jah, nii on ja nii ma väidan! Aga kuidagi pika hambaga ja vastumeelselt tuleb Sinult selle tunnistamine...  Sad
Nimelt minu kadunud isa asus peagi pärast saksa sõjaväest demobiliseerumist tööle sovhoosi direktorina, hiljem juhtis ta kindlal käel ka üht kolhoosi. Kui aega sain, siis käisin tal tööl abiks, mäletan, et ma polnud isegi veel oktoobrilaps, kui juba käisin kolhoosis põllu otsas kartulivõtjatele karjumas - davai davai, bõõstro bõõstro...
Aga tahtsin siin hoopis kirjutada, et sel väiksel, aga tublil kolhoosikesel polnud tollal ühtegi nn sõiduautot peale "vene villise" GAZ 69(A), vahel harva paps ikka käis sellega kodu ja töö vahet (ca 10 km), aga põhiliselt oli ta nn "emmimees" ja ka teised spetsialistid kasutasid neid kiievi tehase korviga motikaid. Mõni ime siis, kui mõnes kolhoosis esimees kimas traktoriga ringi, läikivad tulevõrud siramas...
Aga olgu mis teema tahes, mõni mees ajab ajab ikka oma joru, kes purjetamisest, kes purjutamisest, kes NSU-dest... Siis vaata, Sander, NSU tehas on tõesti ka traktorite tegemisega seotud, kõigepealt pealesõja Agria motoplokk mitmes variandis,
http://mayer-web.de/xNSU_Welt/Fahrzeuge/...agria.html
siis sõjaaegne Kettenkrad Hk - 101
https://all-andorra.com/armies-of-the-co...nt-russia/
ning kutsuti ka NSU suuri TS mudeleid (TS 501/601 ja vb ka 351/301?) Neckarsulmi traktoriteks
https://www.nsu-riders.pl/index.php/mark...nsu-601-ts
Jah, seekord siis ei vedanud ja vist tõesti tuli ei ole NSU oma. Jälle lükkub rikkaks saamine edasi. Tuli siin vihje, et kui on kroomitud võrega, siis peaks olema ПМЗ-1 või ПМЗ-2 töötuli ehk фара искатель. Pilte selle masina kohta on, aga ei saa mina sealt aru, kas on selline tuli või mitte.
(25-09-2021, 20:32 PM)kass Kirjutas: [ -> ]Kui aega sain, siis käisin tal tööl abiks, mäletan, et ma polnud isegi veel oktoobrilaps, kui juba käisin kolhoosis põllu otsas kartulivõtjatele karjumas - davai davai, bõõstro bõõstro...
 Seoses sellega tuli meelde, et umbes 1946. aastal hakkasid lapsed jälle koolis käima ja õpetaja palus neil kõigil rääkida, kuidas sõda möödus, millega nad sõja ajal tegelesid. Anja rääkis, et kudus koos ema ja vanaemaga sokke-salle-käpikuid ja saatis rindele, sõduritele. Õpetaja kiitis Anjat, tõi teistele eeskujuks. Maša jällegi rääkis, et tema käis emal abis haiglas haavatuid põetamas ja hooldamas. Jällegi õpetaja kiitis teda ja tõi teistele eeskujuks. Vovotška rääkis selle peale, et tema oli rindel ja korjas langenud sõjameestelt seljakotte, relvi ja padruneid ära, tõi neid kaevikusse, et sõdurid saaksid lahingut jätkata. Õpetaja on imestusest keeletu. Küsib siis kogeledes, et mis siis sõdurid selle kohta ütlesid? Vova vastab: " Gut Ferdinand, schnell Ferdinand!"
Ja nii see foorum persessesse läkski.
Ise ei tulnud selle peale, et masslevinud elemendile võis mõni edev teise võru panna?
(25-09-2021, 21:09 PM)Raudpats Kirjutas: [ -> ]
(25-09-2021, 20:32 PM)kass Kirjutas: [ -> ]Kui aega sain, siis käisin tal tööl abiks, mäletan, et ma polnud isegi veel oktoobrilaps, kui juba käisin kolhoosis põllu otsas kartulivõtjatele karjumas - davai davai, bõõstro bõõstro...
 Seoses sellega tuli meelde, et umbes 1946. aastal hakkasid lapsed jälle koolis käima ja õpetaja palus neil kõigil rääkida, kuidas sõda möödus, millega nad sõja ajal tegelesid. Anja rääkis, et kudus koos ema ja vanaemaga sokke-salle-käpikuid ja saatis rindele, sõduritele. Õpetaja kiitis Anjat, tõi teistele eeskujuks. Maša jällegi rääkis, et tema käis emal abis haiglas haavatuid põetamas ja hooldamas. Jällegi õpetaja kiitis teda ja tõi teistele eeskujuks. Vovotška rääkis selle peale, et tema oli rindel ja korjas langenud sõjameestelt seljakotte, relvi ja padruneid ära, tõi neid kaevikusse, et sõdurid saaksid lahingut jätkata. Õpetaja on imestusest keeletu. Küsib siis kogeledes, et mis siis sõdurid selle kohta ütlesid? Vova vastab: " Gut Ferdinand, schnell Ferdinand!"
Vigadega jutustad, Vovale öeldi ikke "Sehr gut, Woldemar!". Ja minu kuuldud variandis sai ta ka autasuks loa tõmmata väljasihitud kahuri päästikunööri, mille peale sõdurid mainitud tänulause ütlesid.
"Sehr gut, Woldemar!"   on korrektne jah.
Hjumoristid, blin!  Sad

Raudpats :
"Jah, seekord siis ei vedanud ja vist tõesti tuli ei ole NSU oma. Jälle lükkub rikkaks saamine edasi. Tuli siin vihje, et kui on kroomitud võrega, siis peaks olema ПМЗ-1 või ПМЗ-2 töötuli ehk фара искатель. Pilte selle masina kohta on, aga ei saa mina sealt aru, kas on selline tuli või mitte."

Mõni mees on ikka tõsine "vihjemagnet", alles oli, kui Sulle Meistri võrri kohta igasuguseid vihjeid saadeti. Ma küll ei tea neist peeemzeedest midagi, aga mulle tundub, et ka see viimane vihjaja on minuga samast liigast....
(25-09-2021, 21:15 PM)Marko Kirjutas: [ -> ]Ja nii see foorum persessesse läkski.
Ise ei tulnud selle peale, et masslevinud elemendile võis mõni edev teise võru panna?
Kui Sul neid rohkem on, siis ma tean kedagi, kes on huvitatud. Kirjuta privasse
Paraku on see teema juba ammendunud.
(25-09-2021, 21:15 PM)Marko Kirjutas: [ -> ]Ja nii see foorum persessesse läkski.

Imeline maailm, imeline foorum! Olid ajad, kui ma olin veel negatiivne ja pidevalt rikkusin siinset mõnusat foorumivaibi juttudega, et kõik on paha ja foorum liigub vales suunas jne (isegi paha meenutada). Ja pidevalt reageeris nende minu rumalate ja sobimatute postituste peale väga valulikult üks tubli abimoderaator ja ksf! "kel alati on õigus". Nüüd olen mina terveks saanud ja positiivne ja ei saa aru, mis toimub? Kas tõesti juba läkski ja ma magasin maha, tõesti, terve tänane päev on läinud hoidiste tegemise nahka, muret ja vaeva palju, hoidised ei taha eriti mulksuda.   Sad
[attachment=89846]
Natuke sarnane ju on, külgedelt kinnitusega, aga see pole see. Kui see ikka on seal originaal?
Erinevad mudelid sellise  laterna korpusega, kroomimata ja kroomitud võruga.
[attachment=89862] [attachment=89851][attachment=89852][attachment=89853][attachment=89854][attachment=89855][attachment=89856][attachment=89857] .Fotode allikas https://yandex.ru/ .
Ilmus välja veel üks tulekorpus. Mina sellist enne näinud ei ole ja seostada ka millegagi ei oska. Materjal on tekstoliit või bakeliit, musta värvi plastmass igatahes. Tundub olema mingit tüüpi pimenduskattega lamp. Pimenduskatte all tavalist klaasi ei ole ja tundub, et ei peagi olema. Pirni sokkel selline, et kodustest varudest midagi sobivat sinna ei leidnud. Igasugused kirjad puuduvad. Suuruselt ja kinnituselt sobiks ehk mõnele jalgrattale (no natuke ehk on liiga suur) või siis väiksemale tsiklile. Info päritolu ja kasutusotstarbe kohta oodatud! Korpus paarist kohast natuke katki.[attachment=89958][attachment=89959][attachment=89960][attachment=89961][attachment=89962][attachment=89963][attachment=89964][attachment=89965]

ei ole hakanud lammutama, aga pirni sokli taga on veel üks detail, mis meenutab jällegi pirni soklit. Aga miks on ta seal taga ja tagurpidi? Ei saa aru, kasutada seda teist soklit sellisel kujul ei saa igatahes.