automoto.ee foorumid

Täisversioon: Vanatehnika Lustisõit 2023
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Lehti: 1 2 3
Vanatehnika Lustisõidu 19. hooaja esimene sõit toimub 16.05.2023. 

Osavõtureeglid on samad:
1. Aeg - maist septembrini iga kuu kolmanda teisipäeva õhtu (16. mai 2023, 20. juuni 2023, 18. juuli 2023, 15. august 2023 ja 19. september 2023)
2. Koht -  kogunemiskoht Autosõit OÜ libedasõidurajal Karjääri tee 5, Männiku küla (alates juunist)
3. Kellaaeg - kogunemine alates 18-st, ärasõit täpselt kell 19.30 
4. Osalev sõiduk - korraliku välimusega ning tehniliselt korras vana sõiduk, millel vanust vähemalt 35 aastat.

Iga vanatehnikahuviline on oodatud oma tehnikaga osalema ning teiste sõidukeid kaema. Eelregistreerimist ega osavõtutasu näitusel ei ole. 

Ootan ikka ka abi, et leida põnev koht, kus ollakse valmis meid vastu võtma. Ärge kartke otse minuga ühendust võtta või ka foorumi kaudu vihjeid anda. Eriti tervitatav on abi sihtkohas kokkulepete sõlmimisel ja vastuvõtu korraldamisel. 
 
See on meie enda korraldatud üritus ning täpselt selline nagu ise panustada soovime. 

16. mail 2023 on plaanis kinokülastus. Nimelt esilinastub aprilli lõpus vanatehnikaga veidi haakuv film "Kurvilise tee legendid". Lustisõidu raames on meie jaoks erilinastus, kus osalevad filmitegijad, keegi filmi kangelastest ning ka keegi meie tänase ralliajaloo suunanäitajatest ja käilakujudest. Kellel plaanis filmi vaatama minna, siis soovitan varuda kannatust ning planeerida see koos lustisõiduga 16. maile. 

Indrek Sirk

[attachment=97457]
16.05.2023 lustisõidu sihtkohaks on T1 keskuses asuv Cinamon kino. Vanadele sõidukitele on reserveeritud keskuse parkimismaja viimane korrus ning ka kino on keskuse viimasel korrusel.

Kinokülastus on tasuline - pileti hind on 10 eurot ja seda kogutakse sularahas kinno sisenemisel. Lisaks tavapärasele filmivaatamisele eelneb filmile ka kohtumine filmi tegijate ja tolleaegse võistlusspordi osalejate-tundjatega. Nimesid ei nimeta, kuna täpsed osalejad ei ole selged. Kuid kahetseda ei tule, ootame väga huvitavaid inimesi. 

Meie jaoks on reserveeritud terve kinosaal ning loodame sellest tekkinud kulud katta piletirahaga. Eriti suur tänu Kristjan Sooper´ile Eesti Autospordi Liidust ja T1 keskuse tegevjuhile Tarmo Hõbe´le.

Kuna film on pikk (rohkem kui 2 tundi), siis arvestades eelnevat kogunemist saab kodu poole hakata sõitma alles pärast kella 23. 

Tuletan meelde, et lustisõit sihtkohta ei ole organiseeritud kolonnis sõit, vaid osaleme liikluses nii nagu iga teine liikleja. Järgides kiirusepiiranguid ning fooritulesid. Ja kui tavaliikleja tahab meist mööda sõita või vahele reastuda ka mõlaklikul viisil, siis kõigi närvide hoidmise huvides anname talle võimaluse meist võimalikult kiiresti ja võimalikult kaugele jõuda.
Selgunud on kindlad esinejad:

Kaidi Klein - filmi "Kurviliste teede legendid" stsenarist-toimetaja
Rein Luik - mitmete autospordiraamatute, sh eestikeelse "Ralli MM entsüklopeedia" autor
Tarmo Hõbe - T1 Tallinna tegevjuht, Rally Estonia üks korraldaja

Lustisõidul on traditsiooniliselt olnud märgid, mis on loodud selleks, et oleks mälestus sündmusest. Samuti on märgi tagaküljel info sõidu ajakava ja marsuudi kohta. Märki saab soetada kogunemiskohas - hind 5 eurot. Märgi ostmine ei ole kohustuslik. Info on ka siinsamas ning ka kohapeal saab teiste harrastajate märkidelt vaadata vajalikku infot.

Seekordne sihtkoht on tasuline - kinopilet on 10 eurot ning kogutakse sularahas kinno sissepääsul. Lapsed on tasuta, kui kino loeb ikkagi pead üle ning see läheb meie ühisele arvele otsa. Seetõttu on piletihind ka ümardatud ümmargusemaks ja veidi suuremaks. Saalis on 134 kohta. Osalejate arv on alati üllatus. Loodame, et saal meid mahutab. 

 [attachment=97778]

[attachment=97777]
Palun andeks, kui on lubamatu postitus (sellisel juhul võib kustutada või kustutan ise), aga mõtlen, et järsku on kasulik teatada, et minu käest saaks lustisõidul osta poehinnast soodsamalt bussiguru Alar Teemuski raamatut "100 aastat bussiliiklust Tartus" ja ilmselt leidub autos ka mõni "Kokkupõrge", mis räägib EW aegsest liiklusest ja liikumisest (mõlemad 18 eur). Kontakt profiilis. Hüva sõitu!
Mõned pildid leiab siit: väike galerii

[Pilt: lusti27.jpg]

[Pilt: lusti34.jpg]

[Pilt: lusti39.jpg]
Mina väga tänan hea ürituse ja meeldejääva filmielamuse eest.

Parimate soovidega,

Kaspar
Mõned klõpsud tänaselt ürituselt - link.
Vanatehnika Lustisõit on teelahkmel. Aastatel 2005 kuni 2019 kogunesime Nõmme turu parklas. Kuna osavõtjaid oli lõpuks rohkem kui parkimiskohti ning ka teised inimesed soovisid avalikku parklat kasutada, siis sai kaua otsitud kohta, kus me teisi inimesi ei segaks. Mitu aastat läbirääkimisi ja vastastikused luureretked päädisid sellega, et alates 2020. aastast lubas oma peaukse ees olevat parklat kasutada Tallinna Tehnikaülikool. Paraku on ülikoolil täita oma ülesanded ning kuigi nad on seni meie suhtes väga mõistvad, siis kõigil viiel teisipäeval aastas ei ole neil võimalik meile kogunemiskohta pakkuda. Iga kord erinevas kohas kogunemine on aga ebamugav ning info ei pruugi jõuda kõigini. 

Lustisõidu aktiiv on otsinud alternatiivseid kogunemiskohti, kuid jäänud jänni. Läbi on töötatud kõik Tallinna Tehnikaülikooli linnakutes olevad muud parklad ning kahjuks ei ole ka erinevate parklate vahel liikudes võimalik iga kord selles piirkonnas koguneda. Pöördutud on ka Transpordiameti poole, et saada luba Mäepealse/Heli tänava Tallinna teenindusbüroo parkla kasutamiseks, kuid on saadud keelduv vastus. Õiguslikult põhjendamatu ja otsitud põhjendustega, kuid kohtu kaudu me endale õigust nõudma ei hakka. Kõikvõimalikud kaubanduskeskused ning kultuuri- või spordiasutuste parklad on välistatud, kuna me lihtsalt häirime suure hulga osavõtjatega oma tavalisi toimetusi tegevaid inimesi ja/või on need parklad samuti just meile vajalikul ajal hõivatud (võib-olla mitte igal kuul, aga taaskord peaks mingitel aegadel asukohta muutma). Ideaalne oleks ca 150-kohaline parkla, mis on selle koha eripära arvestades õhtuti vaba (kõikvõimalikud ametiasutused või büroohooned on sobivad) ning kõrval oleks ka teist samapalju ruumi pealtvaatajate jaoks. Kaalutud on ka parkimismaju, kuid kolonnis sõit mööda parkimismajade korruseid on ebamugav ja ka ohtlik. 

Kui kellelgi on häid ideid, siis andke teada. Lihtsalt erinevaid parklaid ei ole mõtet üles lugeda, vajalik on ka abi parkla valdajaga siduvate ja pika-ajaliste kokkulepete sõlmimiseks. 

Meil on ka kaks iseenesest sobivat pakkumist - Laitse RallyPark ja Männikul asuv Autosõidu õppesõidu ja libedasõidu plats. Mõlema koha omanikud on väga mõistvad ja oleksid kogunemiseks sobivad, kuid ei võimalda pakkuda kohalikele elanikele näitust meie kogunemise ajal. Tööpäeva õhtul tahaks kiiresti koguneda, end veidi näidata ja siis sõita kuhugi ekskursioonile, aga näiteks Laitse on nii kaugel, et tuleks ilmselt loobuda ekskursioonidest ja ega sinnagi tööpäeva õhtul pealtvaatajaid eriti tule. Sellega kaoks üks oluline osa lustisõidu eesmärgist.
Kui mingit väga sobivat lahendust ei paista, oleks minu ettepanek jätkata kogunemisi TTÜ parklas. Juhul kui kord või paar aastas seal koguneda pole võimalik, kasutaks alternatiivina näiteks seda Männiku varianti.

Selle variandi puhul oleks tarvis ühte vabatahtlikku, kes juhataks TTÜ juurest "eksinud" õiges suunas. Õnneks pole Männiku ju väga kaugel ja ka "teejuht" saaks väljasõidul osaleda, lihtsalt parklas kogunemisest jääks ilma. Usun, et selle vabatahtliku ülesande jaoks abilisi ikka leidub, teinekord võin selle ka enda peale võtta.
Tere, üle pika pika aja.
Olen sellest üritusest väga pikalt eemal olnud kiire elutempo tõttu. 
Aga et Lustisõiduga sellisesse ummikusse jõuab poleks osanud ealeski unistada aastal 2005-2007. Ühtpidi äge - teistpidi halb. Annan omaltpoolt ka panuse mõtlemiseks ja kontaktide otsimiseks, et parkla leida.
EuroPark EP252 võiks selles osas kvalifitseeruda, et sääl pole kaubanduskeskust ega kultuuriasutust risuks jalus ja rahvast kõnnib usinasti mööda kaldapealset. Jutt käib Spordi hotellist linnapoole jäävast platsist.
Ülemiste Citys, Sepapaja aadressiga mitu suurt parklat, mis võiksid sobida. Logistiliselt ka asukoht suht hea igas suunas minekuks ja vaatajatelegi pole väga hull kasvõi Ülemiste keskuse juurest kaema tulla.
Mul kahjuks kontaktiloomisvõimekust pole, aga vast kellelgi siinsetest ikka on?
https://www.google.com/maps/@59.4220744,...?entry=ttu
Ka Lasnamäel on üks suur ja tühi plats. Kunagine parkla. Norm asfalt ja mahutab kindlasti mitu sada sõidukit. Mustakivi ja Narva mnt rist. Seisab täitsa tühjalt.

https://kaart.delfi.ee?bookmark=4379f777...70114869d7

Täpne aadress Mustakivi tee 31. Maaamet katastrikaardi järgi jaguneb mitmeks krundiks ja kõik peaks kuuluma linnale(Lasnamäe linnaosavalitsus).
Tervitus! Siin välja pakutud EuroPark EP 252 Regati puiesteel tundub hea idee olevat. Eelnevalt on seal üritusi toimunud ( Diskustom meet) ja 100+ autode mahutamisega tundub probleeme pole. Samuti jääb teisele poole Pirita teed suur Pirita Selveri parkla, mis seni alati pooltühi ja sinna saaks pealtvaatajate autod parkida.
Indrek, Kalda tänava esimese Maksimarketi, tänase Ladu parkla? Aadress Kalda 7 ja sinna ikka mahub. Nii vanatehnikat kui pealtvaatajaid. Kelle omanduses seeon, jääb vastuse võlgu aga ma kahtlustan, et äkki Coop? Ladu poena töötab neljapäeviti ja pühapäeviti. Küsimus on, millal Kadaka viadukt remonti läheb? Ladu näoraamat
Ei ole see coopi oma. Kui asukoht sobiks siis vajadusel vahendan haldaja kontakte.
Eesti Näituste ülemine parkla ka piisavalt suur.
Tänan kõiki kaasamõtlejaid ja ettepanekuid. 

Ideaalis võiks kogunemiskoht olla soliidne korraliku kattega plats ning ka koht võiks olla selline veidi esinduslikum. Tasulisi parklaid saab kaaluda vaid siis, kui parkla omanik ise soovib anda loa kasutada parklat tasuta. Mina ei ole nõus osalema sellise ürituse korraldamises, kus iga osaleja peab maksma kas parkimistasu või riskima leppetrahvi nõudega. Metsikult ja parkla omanikku üle lastes kaotame oma näo. 

Seega ei ole praegu veel toimivat lahendust leidunud. Lustisõit igatahes toimub, aga kogunemiskoht ei ole veel selge.
Mina osalesin Teletornis toimunud lastekaitse päeva üritusel. Üritus oli tasuta. Parkla ja teeääred Kloostrimetsa  teel oli täis pargitud. 30 minutit ennem lõppu saabus MUPO ja siis hakkas pihta.
PERHIst Nõmme poole on üks parkla, kuid see vist tasuline... Kunagi kogunesid usakad Laagri marketitest vasakul suures parklas, kuid seal vist kõik ümber tehtud. Ja siis võib kaaluda ka Meremuuseumit, mis üldiselt suhtub niisugusisse üritusisse hästi. Neil mitu parklat ja kõik ei ole vist Europargi hallata vms.
Lehti: 1 2 3