automoto.ee foorumid

Täisversioon: 19. august 2023 on vanatehnikapäev üle terve Eestii
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
19. augustil 2023 on toimumas vanatehnikakogunemisi igas Eestimaa nurgas - mandri-Eestis ei ole kohta, kus maksimaalselt 100 km kaugusele sõites saab oma vanatehnikat näidata ja teiste vanatehnikat uudistada. Narva, Võru, Uulu (Pärnumaal) ja Vanamõisa /Harjumaal)

Alustame Narvast
Vanatehnikaklubi Classic Riders korraldab Narvas Retro&CustomShow, kuhu on oodatud nii vanad autod, kui ka mootorrattad.
Üritus on tasuta, kuid vajalik eelnev registreerimine, et korraldajad saaksid üritust paremini planeerida. Registreerida saab:
1)      https://narvaretro.ee
2)      Kirjutada e-mail: info@motonurk.ee ,kuhu edastada järgmised andmed -Nimi, Perekonnanimi, E-mail, Telefoninumber, Riik ja Linn, Mark ja Mudel, Aasta, Registreerimisnumber.
3)      Helistada numbrile +372 55959334.

[attachment=98947]
19.08.2023 toimub traditsiooniliselt Võru linna päevade raames Võru vanatehnikaklubi Vänt eestvedamisel vanatehnikanäitus. Sealkandis viibides tasub otsida üles ka ksf! formika kollektsioon ning motohuviliste jaoks on Suure Munamäe lähedal Kaldemäe hostelis vanade mootorrataste kogu.

[attachment=98952]
Jätkame 19.08.2023 sündmuste tutvustamisega. Lisaks Eestimaa kirde- ja kagunurgale on suurem vanatehnika kogunemine ka edelanurgas ehk Pärnumaal, Laadi külas.

[attachment=98964]
Ja et ring saaks peaaegu täiuslik, siis ka põhjapoolses osas Harjumaal on väike kogunemine, kus saab end näidata ja teisi vaadata. Saue kõrval toimuva Vanamõisa käsitöölaada ajal on plaanis lustisõidu stiilis näitus ja väike ringsõit ekskursioonidega Vääna ja Hüüru mõisas. Kuna sellel ürituse korraldajatel on vaja teada osavõtjate arvu ning ka ruumi liiga palju ei ole, siis on vajalik ka ette registreerimine. Registreerunud osalejatele on ka vaba pääs muidu piletitega käsitöölaadale ja õhtustele kontsertidele.

Osavõtust palutakse registreeruda kuni 17.08.2023 e-mailile - kairi@kodukyla.ee

Registreerimiseks tuleb saata osavõtja nimi, auto mark, mudel ja valmistamisaasta ning kas osavõtjaid on 1 või 2 (igale osavõtvale sõidukile on kuni 2 käepaela päevapiletiks). Lisada tuleb ka auto pilt. 

Kogunemine on kell 13.00 Saue, Tule põik 2 endise politseimaja juures. Programm vanatehnikale kestab kella 19-ni, kuid käepael tagab sissepääasu ka sellele järgnevale kontserdile. 

[attachment=99018]
(10-08-2023, 18:03 PM)indreksirk Kirjutas: [ -> ]Ja et ring saaks peaaegu täiuslik, siis ka põhjapoolses osas Harjumaal on väike kogunemine, kus saab end näidata ja teisi vaadata. Saue kõrval toimuva Vanamõisa käsitöölaada ajal on plaanis lustisõidu stiilis näitus ja väike ringsõit ekskursioonidega Vääna ja Hüüru mõisas. Kuna sellel ürituse korraldajatel on vaja teada osavõtjate arvu ning ka ruumi liiga palju ei ole, siis on vajalik ka ette registreerimine. Registreerunud osalejatele on ka vaba pääs muidu piletitega käsitöölaadale ja õhtustele kontsertidele.

Osavõtust palutakse registreeruda kuni 17.08.2023 e-mailile - kairi@kodukyla.ee

Registreerimiseks tuleb saata osavõtja nimi, auto mark, mudel ja valmistamisaasta ning kas osavõtjaid on 1 või 2 (igale osavõtvale sõidukile on kuni 2 käepaela päevapiletiks). Lisada tuleb ka auto pilt. 

Kogunemine on kell 13.00 Saue, Tule põik 2 endise politseimaja juures. Programm vanatehnikale kestab kella 19-ni, kuid käepael tagab sissepääasu ka sellele järgnevale kontserdile. 
Vanamõisa laadaga seotud ürituse ajakava on allpool. Üldiselt on igasugustel laatadel ja rahavüritustel vanatehnikaga osalemine selle omanikule paras peavalu, et tagada oma sõiduki turvalisus. Seetõttu on programm selline, et näitused on lühikesed ning autode omanikud on põhimõtteliselt oma autode kõrval. Kaaslane saab samal ajal käia laadal, selleks on käepael. Ka näituse koht ei ole laadamelu keskel, vaid laadaplatsi kõrval avalikuks liiklemiseks suletud teel (st sinna sõidavadki vaid eelnevalt registreerunud osalejad). 

Osalejate enda internse osana on ringsõit (ca 40 km) ja ekskursioon kahes mõisas. Laada korraldajad pakuvad lisaks käepaeltele (sõiduki kohta kuni 2), mis tagavad vaba sissepääsu laadale ja õhtusele kontserdile, ka ekskursioonid kahes mõisas, kohvipausi ning sõidu märgi. Osavõtutasu ei ole, kuid eelregistreerimine on vajalik, kuna osavõtjate arv on piiratud ning laada korraldajad peavad ette valmistama kohvilaua ja osavõtjate materjalid. 

Näitused, ringsõit ja ekskursioonid toimuvad sarnases stiilis nagu Vanatehnika Lustisõidul ning kuigi ma lootsin toimekat päeva garaazis, siis olen tegelikult ise rivi ees.

REGISTREERIMISE TÄHTAEG ON 17.08.2023. 

[attachment=99095]

[attachment=99094]
Pärnumaal kogunes üle 150 vana sõiduki. Näha sai nii autosid, mootorrattaid kui statsionaarmootoreid. Esines Anne Veski. 

[attachment=99172]
[attachment=99173]
[attachment=99174]
[attachment=99175]
Võrus oli ka korralik vanatehnikapidu

[attachment=99176]
Vanamõisas kogunes väiksem seltskond. Ootame ka pilte Narvast

[attachment=99178]
[attachment=99177]
Piltmälestus Narvast

[attachment=99181]