automoto.ee foorumid

Täisversioon: sammaldunud Golf - mida teha?
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Tervitus.

Minu kätte sattus üks sammaldunud 1991. a VW Golf.
 
Mootor käib, auto liigub, dokid korras.
 
Esimese hooga mõtlesin puhtaks pesta ja garaazhi katte alla oma aega ootama panna, aga siis tekkis kahtlus just selle pesemise koha pealt. Et kas seda „autode paatinat“ oleks mõistlik säilitada? Mingi nurga alt tundub päris äge.
 
Mida kaasfoorumlased arvavad?
 
Kristjan

[Pilt: Photo-04-11-2023-15-42-39.jpg]
Minumeelest lähevad sellise paatiinaga pillid aina rohkem moodi ning pilke püüab kindlasti rohkem, neid siledaid golfe on pea igas eesti nurgas. Pigem tee tehniline ja salong jne viisakaks, kena velg alla ning välimus las kasvab ja muutub ajaga ägedamaks.
(12-11-2023, 19:43 PM)lauren Kirjutas: [ -> ]Minumeelest lähevad sellise paatiinaga pillid aina rohkem moodi ning pilke püüab kindlasti rohkem, neid siledaid golfe on pea igas eesti nurgas. Pigem tee tehniline ja salong jne viisakaks, kena velg alla ning välimus las kasvab ja muutub ajaga ägedamaks.

Tänan arvamuse eest!

Salong ja üldine komplektsus on väga hää, sellega pole lugu.

Velje osas - üks kena komplekt sama aastakäigu 15" VW valuvelgi on ühest teisest projektist juba ootamas.

Kui seda paatinat säilitada, siis minu peamised küsimused:
1. kuis TÜV onud-tädid sellele vaatavad
2. kuis seda õigesti säilitda? Sammalt ju lakkida ei saa...

Kristjan
Seda sammalt patinaks nimetada on küll veidi palju.
Võta ühendust ksf Jarmoga, ta on kindlasti kursis kõigi tehnoloogiate, moevoolude ja seadusandlusega!
Nojah, kas sa ei kavatse siis mitte kunagi seda autot pesta?
Sammal on kena küll, aga kogub raip niiskust ja R.Roobert hävitab kiirelt. Kui värv vastu peaks, siis kuivataks,lakiks jms. oletamised.
TÜV ei tohiks (jälle need oleks´id) miskit öelda, kui värviks roheline/pruun märgitud. Ammustel aegadel olla üks legendaarne meister värvi eemaldanud ja lausroostes auto üle lakkinud, värviks pruun ja j.o.k.k.
Sammal on autonduses teine rohepööre elektriautode kõrval, ütled ülevaatusel.
Ja et lapsena sunniti sind lugema Naksitralle ja sealt eriti just kohti Sammalhabemega.

Sammalt päris sellisena säilitada ilmselt ei õnnestu, kui auto on kasutuses. Pesta ei tohi, päikse kätte ei tohi kauaks jätta, lund ja jääd kaapida ei tohi, aknaid avada pole soovitatav,  kihutada ei tohi, et tuul sammalt ei rebiks.

Aga see samblasäilitusüritus oleks üsna ainulaadne ettevõtmine, niiet proovi ikkagi, ja anna teada kuidas läheb. 
Kui tihti peab suvel kastma, mis väetised sobivad, kuidas sambla juurdekasvu saavutada, mitu eri liiki sammalt kokku on jne Smile
Võiks Loodusmuuseumile annetada Big Grin
Ja lõpuks läheb nii...
[Pilt: grasscar.jpg?w=768&h=519]
Sihipäraselt autot hukka lasta tundub üsna ebamõistlik tegevus, aga kui otsus on juba konsiiliumis vormistatud, siis tasub minna all-in ja pakiruumi mõned seenepakud ka panna.
Samblaga näeb äge välja. Aga reaalsus ilmselt kujuneb selline, et auto läheb mustaks. Ning siis seda pesta nii, et sammal ellu jääks kujuneb tõsiseks katsumuseks.
Miks peab autot pesema, vihmaga läheb ise puhtaks. 3 aastat pole pesnud viimast autot ja pole plaanis ka.
(15-11-2023, 10:09 AM)klemm Kirjutas: [ -> ]Miks peab autot pesema, vihmaga läheb ise puhtaks. 3 aastat pole pesnud viimast autot ja pole plaanis ka.

No ega ennastki. Miks peakski pesema? Ega ju mudas ei püherda. Suvel ikka korra palavaga ujumas käime. Ja noh, jõulu ajal sauna, nii moe pärast. Et oleks hea õlut võtta seal.
Ja sama paari trussikuga saab tükk aega läbi, kui keerad pahupidi.
Ise peab tark ikka olema, muidu see moodne maailm ikka astub pähe.


Tuttav sai sarnases olukorras volvo. Ikka tuli sammal maha pesta, kui sõitmiseks läks. Kui museaaliks, säilita kuidas tahad. Aga ringi sõita tahad, siis varem või hiljem see sammal tahab ära lennata.
Selline sammal tahab kasvuks kindlaid tingimusi. Piisab kui jätad auto suvel paariks tunniks kuuma päikese kätte kui ongi kaputt kogu samblamajandusega.
Ma arvan, et ära puutu, vastupidi lisa plekile "pinnast" juurde pori näol ja las kasvab suuremaks.
Ma hoiaks üldse oma suu kinni, kui mul selline haruldus oleks. Muidu võivad tulla rohelised, leiavad sealt sambla seest mõne haruldase sitika või sambliku ja siis .....
Neid paris reaalse muruga autosid on ka tehtud, enamasti küll näituse- või reklaamautodeks, mitte sõiduks. Näiteks selline:

https://www.dailyrecord.co.uk/news/scott...ts-8677934

Arusaadav muidugi, et nad ei sõida, viimistlus nõuab palju hoolt ja kihutamist nagunii ei kannata. Konkreetselt autolt ma laseksin selle rohelise reostuse surveveega maha ja uuriks kahjusid, mis seal all sündinud on.
Tänud kõigile kaasamõtlejatele!

Praeguseks on see sambla-Golf liikunud kuuri varju alla ja ootab kevadet/ideid.