automoto.ee foorumid

Täisversioon: probleem minskiga
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.

suslik77

Ma küsiks natuke nõu...

Nimelt mul Minskil purunes sõidupealt ketipinguti ja tõmbas tagumiseratta blokki. Nüüd on siuke jama , et käigud ei lähe enam üldse peale ja vänta anda ei saa ,sest see peaaegu ei liigugi..
Milles probleem , või kust tuleks seda vähemalt otsima hakata?
Käigukastil võtsin kaane maha , aga mis edasi??
võta lahti ja vaata hammakaid
Kas tagaratta blokeerumine oli põhjustatud katkisest ketipingutist või jooksis katel lihtsalt kokku?
kui mootoris sõidu ajal midagi kinni kiilub, siis langeb ketipingutile suht suur koormus.

suslik77

Ma arvan küll , et ketipinguti süü, sest selle tagajärjel ju tõmbas ratta ühele poole viltu ja blokkis vastu raami ära.
Jama on selles, et käik jäi sisse ja hammakad ei liigu , aga kui ma nüüd käigukasti lahtivõtan, siis kas ma võtan need vedru otsad sealt kaane küljest lahti?? Ja mis ma siis edasi pean vaatama?
Üks küsimus veel , kui käigukastis seda ketti on natuke näsind, kas see tuleb kohe välja vahetada? Muidu , kui ma sidurikanne ära keerasin , siis see sidurinõel vm. on natuke nagu viltu ja ei liigu nii hästi, kas äkki tõmbas hammasrattad või kogu kupatuse keereks?

suslik77

Äkki on kellegil mõni minski käigukasti või üldse mootori joonised?