automoto.ee foorumid

Täisversioon: säde puudu
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.

raix666

jama siis selline et kõik on ok, aga lihtsalt sädet ple kust hakkata viga otsima? kas võib süütepool katki olla? või midagi muud?krt eile õhtul alles töötas ja ommikul enam käima ei läinud. tegu siis stellaga
Kontaktid läbi? Proovi nii ,et pened ühe sõrme piibu sisse ja teise vastu silindrit ja siis ajad mootorit ringi ning kui siraka saad on küünal läbi või siis vool liiga nõrk. Ja kui kontakte hakkad vahetama siis ka kindlasti kondesaator ära vahetada.

raix666

njah eks ma vaatan siis neid kontakte ei usu et nad tegelt läbi on
Vaheta küünal ära, proovi teist piipu vaata et juhtmed kuskilt lahti pole jne.

raix666

a mul on jah see piip kuidagi räbal võibolla selles siis ongi jama ma omme proovin uut piipu panna ja küünalt kah
nii, stellal peaks ikka kontaktivaba süüde olema. Et sel on pea-aegu sama süüde mis Minskil, siis mina teeks nii:
1. võtaks osutiga (mitte digi) testri, keeraks vahelduvvoolu peale (AC V) ühendaks massi ja süütemähise vahele, annaks vänta. kui osuti liiguv, siis on genekas korras.
2. paneks testri oommeetri peale ja ühendaks massi ja anduri vahele. Vänta andes peab jällegi osuti liikuma.
3. kui mõlemad korras on, prooviks sama, aga elektronploki otstel - äkki on juhtmes katkestus või lühis.
4. kui juhtmed ka korras on, prooviks süütepooli otstel voltmeetriga (nb! mitte proovida kõrgepinge otsal, see rikub testri!) + ja - otste vahel peab vänta andes mingi 12V (?) impulsid olema.
5. kui impulsid on ja sädet ikka ei ole, peaks viga olema kas süütepoolis (kõrgpingemähis kutu), küünlajuhtmes (kutu, halb kontakt, märg) või küünlas (kutu).
&. teoreetiliselt võib ka mootoril fekaal mass olla, aga eriti ei usu.

raix666

tänx vootele pean su sõnad meeles aga sain just asja korda õnneks